B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
mala pričaonica za "novake" Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
mala pričaonica za "novake" Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
mala pričaonica za "novake" Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
mala pričaonica za "novake" Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
mala pričaonica za "novake" Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
mala pričaonica za "novake" Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
mala pričaonica za "novake" Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
mala pričaonica za "novake" Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
mala pričaonica za "novake" Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
mala pričaonica za "novake" Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+60
jadranka
bokicans
liliputi
duplići
Ivana B.
1980Petra
dupliči
napirai
barboza
twiksići
misek
sanjakrk
MARIJANA-B
leona
BEBANO
doubleeć
Irka
matilda
Ljelja
miki
laura
Romi
blaza27
didi
zaklina
jojka
maksi
irenak
Adriana
Maja
Kapric
nela
MalaDo
mallena
jelenko
Jorgovan
nm
alenka
tami
jasna_
vjecna
dancika
Twin
Sonja
zelja
katarina-
blanche
goga
alex
Aleksandra
Maja-2
Pika
Dorieni
pčelica maja
cicibela
lara_31
Bambi
igordana
Oceana
I&S
64 posters

    mala pričaonica za "novake"

    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by I&S ned lis 25, 2009 3:53 pm

    ako nađete stan u blizini jaruna onda ćete biti blizu i meni...... mala pričaonica za "novake" 207922 .....pa kad rodim možemo zajedno šetati.....
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Oceana ned lis 25, 2009 5:18 pm

    lijep pozdrav svima mala pričaonica za "novake" 659344
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana ned lis 25, 2009 7:17 pm

    I&S je napisao/la:ako nađete stan u blizini jaruna onda ćete biti blizu i meni...... mala pričaonica za "novake" 207922 .....pa kad rodim možemo zajedno šetati.....

    Ja inaće i jesam s Jaruna - sad smo tu evo već 3 mj kod mojih...inaće baš trebam zvat za jedan stan u prečkom - bit ćemo ti još bliže ako to upali... mala pričaonica za "novake" 889846
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by I&S ned lis 25, 2009 10:35 pm

    eto nadam se da hoće.........sretno sa potragom mala pričaonica za "novake" 889846 mala pričaonica za "novake" 283157
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana pon lis 26, 2009 10:48 am

    CICIBELA - malo sam tražila po internetu za negativne strane korištenja ariane nosnog aspiratora - nisam niš pronašla osim da može sluznicu oštetiti? Da li ima još kaj? Mene mm rekao da joj osjeti na glavi vibracije, pa se ja uplašila da joj ne napravim nekaj loše - i da li se baš mora obavezno nosnica druga zatvoriti - imam osječaj kao da ću joj zrak isisat iz pluća kada to napravim???
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Bambi pon lis 26, 2009 10:55 am

    Jutro, cure!
    Evo mi se vratili u četvrtak, pa se još ovdje družili s roditeljima tri dana. Jučer su otišli, šmrc i sad smo sami. mala pričaonica za "novake" 889846 Doma mi je bilo super, uspjela sam malo otići do grada, malo se opustiti, ali ni blizu onoliko koliko sam mislila da ću. mala pričaonica za "novake" 33288 . Nema veze, zaliječila sam se donekle i to je bitno.
    U petak smo bili na Rebru i Marinu se popravili rezultati mala pričaonica za "novake" 261367 mala pričaonica za "novake" 261367 mala pričaonica za "novake" 261367 , ne moramo više na preglede! Nastavljamo s terapijom još jedno vrijeme, pa u veljači na kontrolu. On je živnuo, vidljivo je koliko mu je bolje, koliko ima više snage. Postao je prava mala pričalica. Pjeva i govori svojim beba jezikom i to mi je nešto prekrasno! Tomo još ne blabla, ali se prekrasno smješka i tu i tamo nešto kaže. Počeo je trpati rukice u usta i pritom plakati, puno slini, pa sam ja nekako zaključila da su zubi krenuli malenoga mučiti. Čini mi se rano, ali mi sve na to ukazuje. Pitat ću doktoricu jesam li u pravu...Kako stoje vaši sa zubićima?
    Lara,
    znam da tvoji već imaju zubiće, jesu li imali kakve predsimptome? Jesu Dinanu refluks dijagnosticirali? Za Tomu sam sumnjala da ima refluks, pa sam dosta čitala o tome. On je isto jako bljuckao i povraćao, sada je bolje.
    Malo sam izgubljena nakon izbivanja iz Zagreba... Kamo idete cure u šetnju po ovom vremenu? Ja moram van s njima, jer ćemo puknuti i oni i ja. A vrijeme mi baš ne obećava...
    Cicibela, bilo bi lijepo vidjeti vas prije odlaska...
    I&S, družit ćemo se dok rodiš, ja sam na Knežiji pa sam za čas na Jarunu i Prečkom. Koliko imaš još do kraja?
    Pčelice, Igordana, Nela, Oceana i sve ostale mame i bliza trudnice mala pričaonica za "novake" 572951
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana pon lis 26, 2009 11:11 am

    Halo Bambi - nek si se ti nama vratila... mala pričaonica za "novake" 283157
    ja ti s curama odem van -ako je nije jako hladno ostanemo normalno, a ako je prohladno, najviše sat vremena - no njima i nama je bolje ako bar na kratko izađemo...
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by I&S pon lis 26, 2009 12:35 pm

    bambi......termin mi je na samu novu godinu a koliko je još do kraja - to neznam..... mala pričaonica za "novake" 33288
    lara_31
    lara_31
    akter
    akter


    Broj postova : 196
    Lokacija : Nizozemska
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by lara_31 pon lis 26, 2009 1:46 pm

    jutro cure Smile

    evo malo sam skicnula sta ima kod vas, citam po stranicu, jer od svojih obaveza ja nista ne stignem. Neznam, zaista neznam kako bi prosla ovaj period da mi sveki nije tu, i hvala joj do neba Smile
    bambi se vratila od svojih, uspjela se malo opustiti Smile - ma samo da si promijenila sredinu na 3 dana vjerujem da bi ti dobro proslo Wink
    Nisam uspjela poloviti sta je to sa Marinom? drago mi je da su se rezultati popravili pa evo i malo vibrica da se se sve poslozi kako treba val val val

    Igordana - vesela mama (tako te zamisljam Smile ) se uskoro seli. nadam se da budete uspjeli naci stan sto blize tvojima, mada, vjeruj mi nije nista neizdrzljivo, nekako se vec budete i sami snasli. jasno da je veeelika razlika kad imas pomoc ( evo ja sad znam, odkad mi je sveki tu) ali nista nije ne izvedivo, malo se bolje organiziras, malo ce ti mozda biti teze ali ao mogu mame poput pcelice, oceane i drugih koje imaju i vecu djecu budete i vi u to sam sigurna. Jos ces nam se javiti da se pohvalis kako si to sve lijepo izorganizirala good one)
    Neznam nista o aspiratorima evo i ja bih pomogla ali nisam bas upucena Sad

    I&Spretpostavljam da jedva cekas da i sama pocnes da pises o svojim slatkicama, i da ti taj period izgleda daaaaaleko ispred, ali jos malo..izdrzi sto duze i ovaj period iscekivanja ce tako brzo proci..pretpostavljam da mislis te bolje kuze mame trudnice (neznam koliko ih trenutno ima forumu) ali vjeruj kuzimo te i mi, jer mi smo to sve prosle utje

    cicibela- sretno sa preseljenjem Smile evo vidim da si pozitivna u svezi toga, ako nista imas za pocetak bolji polozaj stana, a i to je vec puno Smile

    pcelice maja - ne stigoh odgovoriti onaj dan. Ma Dinan je u biti ok. Super napreduje, smije se, pjeva..sve ok, ali povraca. Par dana zna niti ne bljucnuti, a onda opet po starom, povraca i nakon 2 sata sto je pojeo ( znaci nije visak) ali povraca i vodu, tj kiselinu. Pa nam je pedica sad na pregledu propisala jedan lijek koji bi u iducih mjesec dana trebao regulirati tu kiselinu iz zeluca. ja sam mijenjala i mlijeko, mislila sam da mu to ne odgovara, pa sam uzimala ono za povracanje i grceve tj malo gusce, ali nije bog zna pomoglo..Mislim da je reflux i da jednostavno treba vremena da taj zelucani misic zaraste. Zbog toga smo odgodili i dohranu dok ne napune 6 mjeseci.

    A zubici good one) Zino je slinio punih mjesec i pol ( po mojoj procjeni) i malo je bio nervozan par dana pred izbijanje zubica, ali nema nekih drugih simptoma, npr proljev, temperatura i sl. Dobio ga je sa 4 mjeseca i 10 dana. Danas vidim da se nadzire i drugi pored (oba su donji).. Dinan je poceo sliniti tek prije 2 tjedna, tako da mislim da njemu nece uskoro.
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana pon lis 26, 2009 7:29 pm

    E, pa danas mi i nije neki dan...2 noći sam ih sama bedinala i sad me uhvatilo...mm ih izveo van da si mogu odspavati, jer su nekaj cendrave danas, a ja nemam od iscrpljenosti strpljenja i glava me boli..spavala, ali mi nije bilo dosta - morala se ustat da se izdojim, jer mi cika bila puna...danas sam H davala već dva obroka moje izdojeno jer sam umorna i nisam mogla slušati plakanje...
    mm trebao biti slobodan do četvrtka i zvali ga danas da dođe u noćnu i opet ja sama s curama - ak zagusti mama je u sobi do...nadam se samo da budu kao i do sada imale jedno buđenje
    cicibela
    cicibela
    domaći
    domaći


    Broj postova : 864

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by cicibela pon lis 26, 2009 7:44 pm

    igordana ne zatvara se druga nosnica.
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by pčelica maja pon lis 26, 2009 11:39 pm

    mala pričaonica za "novake" 572951 bokić ženske!
    tu mi je uvijek lijepo poviriti i pročitati vas jer skoro u svakom
    postu nađem nešto nama poznato,promrmljam sebi u bradu
    "tako i ja " ili "to sam i ja prošla"...pa kad su nam dječica tu negdje
    po starosti.
    Bambi eto drago mi je da si se bar malo odmorila kod svojih!
    Kad kažeš za zubiće.....mojim dečkima(obojici) je sa tri i pol mjeseca
    počela ta "borba" sa izbijanjem zubića. Naime počeli su jako sliniti
    i gurati rukice u usta,što i dan danas rade a od zuba još niti "Z".
    Mislim da ih svrbe desni to zubno meso i da je pitanje dana kada će izbiti prvi zubić.
    Mom starijem djetetu ( Noi) je prvi zubić izbio sa 4,5 mjeseca,to se sjećam
    ali ne sjećam se kad je počeo sliniti.
    Tvoji dečki (tj.rekla si jedan od njih) možda dobe zubić uskoro ,a možda
    i za koji mjesec.
    Igordana neki dan sam ošla spavati kad si ti došla ovdje. Ja pisala
    o mom Martinu i njegovom AD-u (atopijski dermatitis) iliti neurodermitis
    kako to još zovu. To zapravo nije uvijek povezano sa alergijom.
    Martin za sad ima na licu i vrlo malo na laktovima,a Noa je imao kao
    beba i po leđima i rukama i nogama i vratu i prošlo mu je skroz do neke
    2 ili 3 godine više nisam sigurna ali to je sve sa fazama on i off po par tjedana
    nekad jače izraženo nekad manje.Nadam se da se Martinu neće proširiti
    jer to zna jako svrbiti ,a to je onda muka za bebača.
    Uf ja se raspisa....sorry...
    Lara super za svekrvu vjerujem da ti je od pomoći. Jesi počela raditi?
    Nadam se da je sa Dinanom sve o.k. što se povraćanja tiče,to će sve doći na svoje
    evo malo mala pričaonica za "novake" 551704 mala pričaonica za "novake" 551704 mala pričaonica za "novake" 551704
    Velika mala pričaonica za "novake" 150506 Zini i Dinanu!!!
    budi se P moram ići ali vraćam se
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana uto lis 27, 2009 12:07 am

    Hej Pčelice...moje curke evo spavaju...ja se izdojila za noćni Lidijin obrok - ima čak i za ujutro povečala mi se proizvodnja, H po noći stavim na ciku...sad ću sam odmah u bočice presipati...

    Sjećam se da si nam pričala to za AD kad smo se vidjele, al nisam onda zapamtila do koliko ti se pojavljivalo kod Noe - nadam se da se Martinu neće proširiti dalje...
    ...kod moje Lidije se ojedine povukle, al joj sad na ličeku suha koža i zacrveni joj se - po leđima mi se isto jadna gulila kak je bila suha - pitala pedicu pa uzeli kremu od mustele stelatopiju i sad joj je već bolje, ali moram paziti - obićno joj tijelo namažem kod kupanja, a ličeko svako jutro... H ima, hvala Bogu super kožu...
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by pčelica maja uto lis 27, 2009 12:24 am

    Da draga, Stelatopija od Mustele ili Exomega od A-derme to je skoro
    isto. To su sve neutralne kremice za AD. Tvoja L možda isto ima
    suhu kožu,no nadam se da se neće razviti u AD.
    Ovo kaj sad Martin ima na ličeku je uuuužasno suha (ja se šalim
    "kao kora od drveta") koža i ne prolazi od Aderme nego smo morali
    upotrijebiti kortikosteroidnu kremu ,ali nije nam niti to pomoglo baš.
    Sad sam mu mazala 7 dana sa ZG melemom,ali moram opet uzeti
    kort. Afloderm.Veli Alex naša forumašica da je ona svoje dečke mazala
    Linola Fett kremom (kad su joj imali AD). Poslije ove druge terapije
    sa Aflodermom ću probati sa Linolom.
    Lara htjedoh ti reći ,sjetila sam se da mi je patronažna rekla
    dok je moj Martin povraćao u početku da mu mogu staviti malo
    rižinih pahuljica u mlijeko da se zgusne pa će spriječiti povraćanje.
    Probaj to. No ja ipak nisam ,Martin je na kraju bio o.k.
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Bambi uto lis 27, 2009 10:46 am

    Dobro jutro!
    Nakon dvije noći buđenja po 4 puta, noćas smo buđenje odradili vrlo elegantno - bilo je samo jedno buđenje, dečki su spavali 6 sati u komadu mala pričaonica za "novake" Affraid , Marin bi i uže da ga nisam budila. Nisam se htjela buditi još jedanput pa sam ga nahranila, on nije ni znao da papa mala pričaonica za "novake" 776959 . Malo sam odmorenija, jer je jučer bio pakao. Kao prvo nisam se naspavala, pa nakon deset dana opet bila sama s njima doma, Marin mi je cendrao cio dan (nova mu je fora da ga moram nosati po stanu i on znatiželjno promatra sve mala pričaonica za "novake" Suspect) , nisam ništa mogla od njega, pa sivilo vani... bolje da zaboravim jučerašnji dan! Vodila sam ih u šetnju i doslovce skoro izdahnula dok sam ih nosila dolje i gore na treći kat. U deset dana su jako ojačali! Navečer kad je mm došao, bila sam toliko iscrpljena da sam mu samo rekla - djeca su od sada tvoja ja idem peglati. Naravno, nakon pola sata sam se i ja priključila igri, nisam mogla odoljeti da nisam s njima.
    Hvala vam za iskustva sa zubićima. Ja isto mislim da će ovaj period izbijanja potrajati dugo. Tomu to dosta muči, papa ruku, palac, gura tetra pelenu u usta. Kupila sam onu stvarčicu za grickanje koja se hladi u hladnjaku, ali za sada nije skužio kako da to utrpa u usta. Što mislite o jantarnim ogrlicama? Jel to pomaže?
    Ja sam isto isprobala nosni aspirator koji se priključuje na usisavač i ok mi je. Spasio nas je dok je Marin bio šmrcav. Dok mu nisam isisavala nos, do jutra mi je znao hrkati od začepljenog nosića, pa nas je aspirator spasio. Čak sam ga i noću primjenjivala, na opću oduševljenost susjeda vjerojatno mala pričaonica za "novake" Icon_rolleyes !
    Joj, vani je konačno sunce. Još jedno hranjenje i idemo van i bit ćemo dok ne padnem s nogu.
    Svim vašim mišićima i mišicama veeeliki cmok! mala pričaonica za "novake" 20504
    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Dorieni uto lis 27, 2009 1:22 pm

    Hehe, i mi smo nekad koristili nosni aspirator!! Da li vam se klinci plaše usisavača, ili ako ne želite razbuđivati cijelu kuću i susjede pokušajte sami aspirirati sa nastavkom u ustima! Može se izvući jako puno sekreta!
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Bambi sri lis 28, 2009 10:31 am

    Wow mala pričaonica za "novake" 889846 ! Hvala na savjetu. Ja se toga ne bih sjetila...
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Oceana čet lis 29, 2009 12:29 am

    dobra večer svima....samo da vas opet pozdravim...sve sam vas lijepo isčitala i pratim vas ali ne stignem pisati...
    nas u subotu očekuju krstitke pa imam pune ruke posla....svima veeeeeelika pusa!!!! mala pričaonica za "novake" 104545
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana ned stu 01, 2009 11:52 pm

    Koja pustoš kod nas novaka....

    Bambi gdje si?
    Cicibela jesi li se preselila?

    pozdrav svima...
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Bambi pon stu 02, 2009 9:49 am

    Bok,
    evo i nas. Imali smo buran prošli tjedan, razni pregledi, pa posjete, prijatelja i kolega s posla, pa smo jučer bili u Koprivnici kod rodbine mm...
    Bili smo u srijedu na sistematskom u srijedu, Tomo ima 6 kg, a Marin 5550 g, obojica su dugi 60.5 cm. Doktorica je jako zadovoljna, a i ja sam. Svaki je dobio po 1200 g ovaj mjesec a s obzirom da s vremena na vrijeme zafrkavaju s jelom, tj. odbijaju i preskaču obroke to je super. Dobio je svaki pikicu, pa je Tomo idući dan imao laganu temperaturu, ali ništa strašno. U petak smo bili na uzv mozga, ići ćemo ipak s obojicom na fizikalnu terapiju, gimnastiku. Bili samo na pregledu i kod fizijatra i ovaj tjedan startamo. Šakice drže jako često zatvorene i mrvicu zaostaju u motorici, pa moramo vježbati. Eto meni još jedna obaveza mala pričaonica za "novake" 230223 ! Inače su dečki super, smiju se, pričaju i pjevaju. I Tomo je počeo gugutati, neki dan je rekao a-ma, a ja sva sretna- to je na korak do mama mala pričaonica za "novake" 389403 . (šalim se naravno).
    Bili smo svaki dan u dugim šetnjama, čak sam se ohrabrila i otišla s njima u Getro s kolicima i na plac. Inače se samo šetamo, ali eto obavili smo i šoping prošli tjedan potpuno sami ! mala pričaonica za "novake" 207922
    Ja sam ok, iako sam opet sada prehlađena. Imunitet mi je očito jako pao pa toplomjer za bebe uglavnom koristim ja a ne bebe mala pričaonica za "novake" Icon_pale nažalost. Imate li kakav savjet za bildanje imuniteta? Pijem pregnital i željezo, ali to očito nije dovoljno.
    Kako ste mamice? Kako su bebe vaše?
    Oceana, kako su prošle krstitke? Mi još naše nismo krstili na užasavanje cijele rodbine, ali je organizacija u tijeku.
    lara_31
    lara_31
    akter
    akter


    Broj postova : 196
    Lokacija : Nizozemska
    Proud to be : mama blizanaca

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by lara_31 pon stu 02, 2009 3:10 pm

    bok curke Smile
    Rucak se kuha, svekrva je sa Zinom, a Dinan spava..Milina Smile Jos da je samo malo bolje vrijeme.

    @bambi ma bravo za male misice, super napreduju Smile kilaza im je odlicna, a to za motoriku i mi smo isto malo vjezbali, nista strasno, kroz igru i za par tjedana stignu "vrsnjake" Smile
    Koristi svaku priliku za odmor, ako ne spavanje onda samo opustanje. I papaj Smile Evo ti prijedlog - sarma:))))) pun tanjur vitamina good one

    Moj Zino sad ima 2 zubica Smile Dinanu jos ni na pomolu. Sad se vec strasno vrte u krevetu,jos se ne okrecu sami na trbuh ali se okrecu u mjestu. Pokusavaju se dignuti. Hvataju sve sto im je na dohvat i naravno trpaju u usta. A primjecujem i da vec znaju pojedine nazive stvari, mislim par stvari ali za pocetak odlicno.
    Npr. imamo 2 patka sa kojima se najcesce igraju, i samo kada spomenem "patak" primijetim odusevljenje sto i potvrde nakon sto im ga pokazem Smile ma divni su. A jos ni jedne rijeci. Pjevaju, gugucu, vriste i ljute se, smiju se na glas i dugo. Sutra im je ravno 5 mjeseci. Wau good one)

    mah
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana uto stu 03, 2009 11:33 pm

    Bili kod pedice...sve ok, ona zadovoljna... L 6240gr i 58 cm, a H 5745gr i 57. Mislim da je sestra krivo izmjerila L jer je naočigled duža od H.
    Malo mi je L čvrsta, ali veli ona da još to nije alarmantno, no ja bih rado malo vježbala s njom, jer se sva koći i izvija kad ju nosimo ko daska je. Jel ima negdje na netu primjer kako vježbati s bebicama?
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Pika sri stu 04, 2009 9:38 am

    mislim da nema ali dopisat ćemo naše. sonja, ti prebaci ovo na neki primjeren topic, pa nek i ostali dopišu ili korigiraju.
    osnovna stvar je da "centriraš" bebu tako da joj rukice nježno iz raširenog položaja dovodiš u položaj "molitve" ili "pljeskanja".
    zatim da uzmeš dlan bebe i naizmjence lijevom pa desnim njezinim dlanom "gladiš" trbuh vodoravno prelazeći od desna na lijevo (s lijevom rukom) i obrnuto s desnom. možeš se šaliti pa pritom reži njam njam njam kako smo fino papali.
    zatim rukice dovedeš u položaj kao da se beba grli, sama sebe. d.ruka preko lijeve nadlaktice, lijeva preko desne.
    NE dozvoliti da netko bebu "HOPŠE", skakuće tobož s njom držeći ju u krilu.
    Ne dozvoliti da ju netko "baca" u zrak jer se onda beba dodatno ukrućuje.
    ako imaš gimn.loptu bebu staviš na nju da leži potrbuške i onda minimalno, polako ljuljaš napred nazad i lijevo desno. svaki nagli pokret potiče ukrućivanje, dakle malo i polako.
    jako paziti na stalan "c"položaj, i ne dozvoliti da ju bake, tete i dr. nosaju krivo, tako da joj galva "pada" unazad.
    kod presvlačenja majicu i bodić na svlačiti preko glave prema nazad, već uvijek krenuvši od potiljka prema naprijed, da glavica prirodno ide napred.
    kod mijenjanja pelene NE dizati obje nogice vukući ih gore u zrak, već dlanom preko kukova "rotirati" bebu s jedne strane na drugu.
    te ROTACIJE su jako bitne jer su preteča okretanja. zato i inače uzeti stopalo u svoj dlan i lagano rotirajući bebu dovesti ga u položaj da stopalom dotakneš podlogu (l.stopalom desno od bebe, desnim stopalom lijevo). i onda spojiš stopalo na stopalo, opet "centriraš"

    sjetit ću se i dopisati još, sad jurim na posao...
    kod hipertonije navodno (kao i inače) jako pomaže masaža uz smirujuću glazbu. imaš linkove "baby massage"
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Bambi sri stu 04, 2009 10:44 am

    Mi smo jučer bili prvi put na gimnastici i bilo nam je ok. Osim šačica i Tomine ukrućenosti, ima tu još dosta toga za ispraviti, nažalost. Npr.: rukice uopće ne koriste - tete su im pokazivale igračke, oni su se samo smijali, ali nisu za njom posezali, Marin ne diže glavu dovoljno visoko...Tete su nam pokazale vježbice, bile su jako simpa, a sad je na nama, tj. meni da dnevno nekoliko puta po pola sata vježbam s njima. mala pričaonica za "novake" 261367 Padala je kiša pa nas je mm vozio, inače dok je suho, morat ću sama s njima do Vinogradske, jupiiii!!! Sve u svemu, pozitivno mi je iskustvo bio posjet bolnici jučer.
    Neki sam dan u šetnji razgovarala s jednom mamom, taj mi je razgovor digao moral, pa bih htjela podijeliti to s vama. Žena ima jednog sina dobi približno kao moji, bebač je miran i sladak, ne doje se više i sva je isfrustrirana, umorna, nervozna zbog silnih obaveza koje ima oko bebe. Nije se mogla načuditi kako ja s njih dvojicom stignem, a tek kad sam rekla da sam s njim sama do 18 sati , ponekad i do kasnije, rekla je da mi se divi i da sam supermama. Daleko od toga da je to istina, ali mi je bilo nekako milo i shvatila da ono što svakodnevno radim nije mala stvar. Često sam nezadovoljna sama sa sobom jer nisam stigla nešto obaviti što sam baš trebala, što mi dan ispadne potpuno drugačije od onoga što sam planirala i sl. Kad vidim da mame s jednom bebom imaju istih, pa čak i većih problema i da mnogo teže podnose i izdržavaju svakodnevni "rock 'n roll", nekako sam odmah zadovoljna sama sa sobom iako možda veš nije opran ili suđerica nije istovarena već dva dana!
    Uglavnom, svaka čast svima nama mala pričaonica za "novake" 772693 !

    Lara, sarmu obožavam, mljac i stvarno je puna vitamina. mala pričaonica za "novake" 207922 Dala si mi baš dobru ideju za vikend za kuhanje!
    Igordana, moj se Tomo izvija unazad kad ga dižemo, ogradicu u krevetu gleda uvijek izvinut unazad, neće gledati igračke ispred sebe već one iza glave. Vjerojatno kod vas nije tako loše stanje!
    Pika, hvala za savjete! Ovo za presvlačenje pelena i skidanje bodyija preko glave nisam znala, thx.
    Pčelice Majo, gdje si ti? Kako ste vi?
    Cicibela, jeste se preselili?
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by igordana sri stu 04, 2009 6:58 pm

    Hvala Pika...moram još jednom pročitat detaljno sad ne stignem...nemrem si samo dočarati ovo sa nogicama...napiši još kaj se sjetiš i bilo bi stvarno dobro otvoriti novi topic s ovom temom...

    Bila danas sa Bambi u šetnji - malci su joj preslatki...spavali kao i moje curke...na kraju nas kiša potjerala...

    ...moje cure isto ne koriste ruke...L je jučer skužila ruke pa ih malo škica i stavlja u usta, ali ni L ni H ne posežu za igračkama - sve im je super pucaju od smijeha, ali još nisu niš htjele uzeti...

    Sponsored content


    mala pričaonica za "novake" Empty Re: mala pričaonica za "novake"

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet svi 09, 2024 11:51 pm.