B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
pitanje o posteljici - Page 3 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
pitanje o posteljici - Page 3 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
pitanje o posteljici - Page 3 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
pitanje o posteljici - Page 3 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
pitanje o posteljici - Page 3 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
pitanje o posteljici - Page 3 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
pitanje o posteljici - Page 3 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
pitanje o posteljici - Page 3 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
pitanje o posteljici - Page 3 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
pitanje o posteljici - Page 3 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+25
matilda
Nita3
barboza
branka85
blizanci IM
Pika
listek
sanjakrk
Oceana
irenak
mishoiron13
Eca
RozaGroza
Carica
maksi
mallena
Ivana
Jorgovan
markoanja
Ana
Vanja
Aleksandra
aldijana
Marija
Arte_twins
29 posters

    pitanje o posteljici

    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Pika pon svi 25, 2009 11:46 pm

    eh listek, ti si poetska duša.
    ako im želiš priuštiti isto odvedeš ih na robinzonsko ljetovanje na kornate! ili ima i na pelješcu jedno takvo "uspavano" mjestašce: Žuljana. ili koločep. ili lopud. ili korčula. ma ima, ima, treba se samo odvažit. (iznajmiš ovo sjeverno i odeš na jug) Smile
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by listek uto svi 26, 2009 12:21 am

    Pika je napisao/la:eh listek, ti si poetska duša.
    ako im želiš priuštiti isto odvedeš ih na robinzonsko ljetovanje na kornate! ili ima i na pelješcu jedno takvo "uspavano" mjestašce: Žuljana. ili koločep. ili lopud. ili korčula. ma ima, ima, treba se samo odvažit. (iznajmiš ovo sjeverno i odeš na jug) Smile
    Aha, i imati love roll .
    Ali mi smo u silu imali i svoju ljetnu "ekipu"...nije to isto ko tjedan-dva u nekom novom mjestu (ne kazem da i to nema svojih cari).
    Svi smo citali "pet prijatelja" (a kod jos nismo citali, ih nam je citao deda od frendica) i igrali se toga. Uzivili bi se totalno. Svega je bilo u silu i blaga i gusara i kriumcara, tajnih skrovista, ma sveega. Ah kad se sjetim... Presavrseno.
    U taj period svog zivota bi se uvijek vratila. U Silo do svoje cca 12-13 godine...

    blizanci IM - i mi smo se tamo kupali. Mostic, skakanje, guranje i te stvari...
    Sad sam - pogadas? Na pjescanoj roll .
    a sto se setnje tice...meni je bas jako zao sto silo nema dobru setnicu.

    Nego....mi "malo" otisle off topic... Embarassed
    branka85
    branka85
    novak
    novak


    Broj postova : 11

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by branka85 pet oľu 25, 2011 10:12 pm

    Kod mene nikako nisu mogli vidjet ni na jednom ultrazvuku dok nisu vidjeli da su cura i decko tad smo bili sigurni da su dvojajcani.
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Ivana pet oľu 25, 2011 10:45 pm

    branka, hvala što si vratila temu pitanje o posteljici - Page 3 207922

    da, na UZV se može i ne mora točno vidjeti. to je tanka linija. čak je moguće i da ne vide kad porodiš posteljicu je li bila prvotno jedna ili dvije.
    no sigurno NIKAKO nisu jednojajčani ako su različiti, kao kod maksi ili
    Aleks npr. ili imaju različitu boju očiju ili obilk nosa i slično. Anine
    su jednojajčane 101% pitanje o posteljici - Page 3 207922
    za to ne moraš biti doktor, samo ih pogledajte! NEMA teoretske šanse da
    dve jedinke tako slično izgledaju, a kamoli da se još i istovremeno
    začnu. isti izgled :sigurno jednojajčani. a doktori mogu pogriješiti,
    nisu svemogući ni svi jednako iskusni i stručni.
    postoji i taj rijeeetki kombinirani tip kad su nastali od jedne oplođene
    jajne stanice pa onda pod utjecajem nekih faktora jedno promijeni spol,
    i tako se rode muško i žensko dijete, a jednojajčani. ali to je
    prepreprerijetko.
    obično je jasno - identični su jednojajčani, različiti nisu. izgled
    posteljice nije dokaz. a bilo bi zbilja glupo radit DKN analizu da se to
    utvrdi ako je po izgledu očito. s tim da jednojajčani nikad nisu
    potpuno identični, samo vrlo slični.
    oprostite, razvezla sam previše. pozdrav!
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by barboza ned oľu 27, 2011 3:44 am

    moji su isto biamniati monokoriati, dakle dvije ovojnice i jedna posteljica. ja sam vec sa 5 tjedana saznala da su blizanci tj dr je posumnjao a sa 6 tj je bio siguran. ubrzo nakon toga bio je i siguran da je jedna posteljica. e sad... u kojoj dobi posteljice srastaju ako imaju srasti? hocu reci, da li je neka garancija to sto smo jako rano uocili da je jedna? tocno se sjecam dr je prilicno sigurno pokazivao jedno "brdo" od posteljice. i bio je zadovoljan sto su pupcane vrpc bile prilicno daleko jedna od druge pa nije bilo opasnosti da dodje do transfuzije. i odmah po porodu pri pregledu posteljice bili su prilicno sigurni da je jedna posteljica, sjecam se da su bili iznenadjeni njenim dimenzijama.
    ovo kad kazu znat cete do 3 godine starosti djece mi takodjer nije nesto po cemu bih bila sigurna. decki sada imaju 2 ipol i meni su jako razliciti ali sva okolina, pogotovo oni koji ih ne vidjaju svaki dan, tvrde da su isti. cak i tete u vrticu jos uvijek ih ne razlikuju iako ih svakodnevno vidjaju vec 7 mjeseci. hocu reci da je i ovo diskutabilno, barem kod mene.
    doduse,istog su spola, imaju istu boju kose i ociju, iste uške, iste zube koji su im rasli u isto vrijeme, kad usporedis dijelove tijela pojedinacno, npr prste, oblik stopala,potpuno su jednaki. jedan je mrvicu jaci i krupniji, drugi ima mrvicu siri potiljak, ali to su opet razlike koje samo mi uocavamo.
    oprostite malo sam upilila al ovo je nesto sto mene dan danas opterecuje... zelim znati svaku sitnicu o svojoj djeci a ovo mi je jako nedefinirano pa me grize...
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Nita3 uto oľu 29, 2011 3:49 am

    Moje su cure također MC/BA blizanke.
    Ja sam znala još u trudnoći da su jednojajčani.
    Kao prvo, prvi UZV sam radila u 5. tt i vidjela se samo jedan gestacijski mjehur, beta nije bila strašno visoka pa dr nije vidio da su blizanci. Zapravo je napravio neki brzinski UZV samo da potvrdi trudnoću i to je to.. nije detaljnije gledao.
    Saznala sam da imam bliziće s 13 tt i tad mi je dr rekao da je 90% siguran da su jednojajčani, ali da mi preporučuje da odem u Zg na 3D.
    S 18 tt sam otišla u polikliniku Vili na 3D, 4D i tamo je dr Kos potvrdio da su jednojajčane i da su MC/BA.... i da su curke...
    E sad.... kad su se rodile, bile su IDENTIČNE... sada, nakon 5 mj, ja vidim hrpu razlila na njima.... npr, oblik glave, uši.... bliža obitelj ih kako-tako razlikuje, ostali baš i ne. Meni su različite, nekad toliko da se zapitam jesu li liječnici pogriješili.... Smile
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by matilda uto oľu 29, 2011 10:03 am

    meni doktor sa 5 tj trudnoće nije vidio da su blizanci ali sa 7 je rekao da je prilično siguran. ja sam čak kod dva ginekologa išla i obojica su tvrdila da je posteljica jedna,ali pri porodu su stanovili da su dvije koje su bile jedna uz drugu. bila je i placenta previa ali ne granični slučaj.
    e sad u mom slučaju mogu biti i jedno i drugo,a ja sam ih recimo razlikovala čim sam ih ugledala jer je mrvicu drugačiji oblik glave i jedan ima drugačiji razdjeljak.
    okolina kaže da su isti iako ima onih koji kaž daima razlike.
    ja misim da su dvojajačani,ali doktori mi sniu ništa rekli. Sad a ja bih volila znati.....
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by listek uto oľu 29, 2011 10:35 am

    Nita3 je napisao/la: Meni su različite, nekad toliko da se zapitam jesu li liječnici pogriješili.... Smile

    Tocno tako sam si i ja znala razmisljati... No Ivana me uvjerila da ne mogu biti tako slicni i dvojajcani, pa sam odlucila prestati stalno o tome mozgati.
    Iako, zapravo...samo DNA analiza je 100% sigurna.

    Negdje sam procitala da se na izgled kao kriterij moze osloniti tek sa 2-3 godine i da jednojajcani ne bi smjeli imati razlicite usne skoljke...

    Moji su meni i dalje razliciti. Razlikuje ih mm i moja mama - od ostalih - NITKO.
    Da li se ne trude ili su premalo s njima... Ne znam. Ja sam se nadala da ce ih tete u vrticu poceti razlikovati, jer su sad ipak puno s njima, ali nista od toga...
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by matilda uto oľu 29, 2011 2:51 pm

    listek-po čemu s tebi tvoji dečki različiti? mislim fizički? Smile
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by listek uto oľu 29, 2011 3:40 pm

    Hehe Smile, dobro pitanje. Kad god me to netko pita mi je malo tesko tocno objasniti, zato sto su mi jednostavno njihova lica razlicita (u ostalom su prilicno podjednaki i u visini i u tezini - dobro b. jemalo tezi - mozda su te razlike u licu djelomicno zato tu).
    Vi koje imate jednojajcane sigurno kuzite o cemu pricam.

    Ben ima nesto vecu, okrugliju(?) glavu. Obrazi su mu nekako drugaciji (izduzeniji?)... Oko ociju je isto razlika (boja je identicna, ali bas dio oko ociju - ukupan dojam).

    Naravno nisu to razlike da bi mogla reci - ovaj ima tanke usnice, ovaj debele, ovaj velike oci, ovaj male. Slicni su jako, no ipak (meni) nisu isti i nije mi jasno kako netko tko je puno s njima ne moze vidjeti to sto ja vidim roll .
    (mislim...kad su bili bebe E. sam cesce oblacila u narancasto, a B. u plavo - jer sam bila uvjerena da svakome bolje stoji odredena boja, isto s frizurama - Benu sam ostavljala duzu kosicu, a Erika sisala, kao Benu bolje stoji duze, a Eriku krece - svi su mi se smijali zbog toga "ali njemu bolje stoji")

    Mislim...zbog njih mi je. Nije bas dobro da ih cijele dane mijesaju...
    I ne znam kako to utjece na sklapnje prijateljstva u vrticu - da li to moze drugu djecu ciniti nesigurnima kad im prilaze, da li onda mogu izbjegavati zapocinjati interakciju i rade odu klincu za kojeg znaju tko je i sl.?



    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Nita3 uto oľu 29, 2011 8:38 pm

    Listek, tako su i meni cure. Jedna mi ima kao okrugliju a druga izduženiju glavu.... što se tiče ušiju, jedna ima s jedne strane malo "sklempano" uho, kaže pedica da je to zaležala u maternici i da se to može i promijeniti s vremenom.
    Koliko god nam je najbitnije da su na zdravi, dobri, napredni... toliko nas to jesu li dvo- ili jedno-, kopka... barem mene.... mislila sam da sam ja jedina ali očito nisam. Smile


    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by listek sri oľu 30, 2011 10:17 am

    Ne, nisi jedina.
    E, i mom Eriku je jedno uheko malo "sklempano"! Hahaha!
    Ja si isto mislim da je to negdje zalezano, ali generalno su im usne skoljke bas podjednake (oni utori i to...). Doduse, sad vec malo duze nisam gledala, ali znam da je kod njih "sve na isti kalup", pa sumljam da se ista znacajno promijenilo.

    Moram pohvaliti Piku. Jucer su bili kod nas na igranju i svaki put je tocno rekla koji je Ben, a koji Erik Smile, a cak su bili isto obuceni (sto uglavnom nije slucaj) i imaju friske iste frizure. Tako da je zbilja bilo prilicno mjerodavno (mala razlika u frizuri dosta promijeni - tako je moja baka ljeto kada je Ben ima malo duzu kosu svima pricala kako nisu uopce slicni i nije mi vjerovala da joj se tako cini zbog frizure. proslo ljeto kada su bili isto osisani, u 2 mjeseca ih nije pocena raspoznavati i svima pricala da su ipak isti. ).

    Pretpostaljam da ih Pika vidi svakodnevno da bi ih razlikovala bez ikakvog problema . Smile Cini se da se ipak moze kada bi se ljudi(barem tete u vrticu i bliza rodbina, tj. oni koji su cesce u kontaktu s klincima) vise potrudili.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Nita3 sri oľu 30, 2011 11:17 am

    bravo Pika!
    A pazi ovo: moja sveki došđe k nama i pita mene koju nosim, ja kažem da Ivu. Vita je za to vrijeme u as, ona se sagne k njoj i pita: "A koja je ovo?" roll
    Kao da ih imam više a ne samo dvije.
    Moj tata uvijek pogodi koja je koja, Juraj zna, mm je tek nedavno "naučio", a ja od prvog dana.
    Doma ih oblačim različito, upravo radi tog kad netko dođe.... nitko se ne trudi, lakše je pitati mene.... Rolling Eyes

    I da, još uvijek ono virkanje u kolica, upiranje prstom, buljenje otvorenih usta.... jako jako jako me živcira.... jednom ću pop..... i počet urlat i psovat po cesti... psujem
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by barboza uto tra 05, 2011 2:24 pm

    ha ha sve isto razmisljamo
    listek, tvoje postove mogu potpisati od pocetka do kraja, ma svaku rijec.
    meni je isto nepojmljivo da ih tete u vrticu ne razlikuju a s njima su po cijele dane. ajde razumijem ove iz dezurstva, njima su pak pooootpuno jednaki, vide ih rijetko.
    mene vise ne smetaju zavirivanja, pitanja koji je koji, vise sam nekako ponosna mama kad me zaustave pa pitaju ili kad vide mene i mm s troje djece na biciklima (imamo onu prikolicu u koju stavimo starije i jednog duplica a mm na volan stavi drugog) prava smo atrakcija. jaaako smo ponosni
    ja sam sad malo off
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Nita3 uto tra 05, 2011 3:50 pm

    I ja sam ponosna, naravno, ali zaista nije potrebno upirati prstom i vuči ih za nožice.... na kraju krajeva, NEKULTURNO JE!
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by maksi uto tra 05, 2011 8:33 pm

    Meni je potpuno neshvatljivo kad me netko pita koji je koji. Ili kad me uvjeravaju da su isti. WTF WTF I kako ih razlikujem!WTF Ajmeeeeeeeee!
    Ili mi je jako zanimljivo kada mi kažu da je između njih sigurno mala razlika! roll roll
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by barboza pon tra 11, 2011 1:50 am

    nita3 slazem se da je nepristojno... jednom sam dozivjela da ih je neka baba na cesti htjela ljubiti... evil
    avatar
    jadranka
    novak
    novak


    Broj postova : 65
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by jadranka pon tra 11, 2011 8:37 am

    Nas redoviti ipituju " i koji je sad koji?" a ono Lovro obučen u tamno plavu trenirku,plavu kapica i plave tenisice, a Petra u bijelo-rozo-plavo sa rozastm kapicm i roza tenisicama. Meni je to nevjerovatno, ako po ničem drugom onda se po kapicama i tenisicama može skužiti ali očito neznaju svi da cure nose rozo a dečki plavo. Smile
    Naj bolje mi je kad smo negdje i netko nam se prikrpa uz kolica i komentira bebe bez da nas i pogleda, pozdravi ili bilo što. Kao da nas nema. Nemam ništa protiv ljudi koji nas pristojno pozdrave,pogledaju bebe i komuniciraju s nama.
    Nedavno me je žena uvjeravala da dečko i curica mogu biti i jednojajčani i jel su oni jednojajčani ili dvojajčani, toliko je sigurna u to da mi se nije dalo s njom rapravljati pa sam odustala.
    avatar
    uspavana
    novak
    novak


    Broj postova : 9

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by uspavana sri tra 13, 2011 2:54 pm

    ovo mi je baš zanimljivo čitati.
    Nama se na ultrazvuku gdje smo saznali da ćemo dobiti blizance vidjelo da svaki ima svoju žumanjčanu vrečicu i vidi se na slici između njih opna koja ih dijeli.
    Na zadnjoj kontroli smo kratko samo pogledali na uzv...a danas opet imamo kontrolu - možda saznamo što ćemo dobiti!!!
    Najrađe bi da su dvojajčani - curica i dečko..najidealnija kombinacija..a s druge strane iznad svega da su oba dvije bebe zdrave i da bude sve ok do poroda i poslije...
    Da li dvije ž.vrečice znače nešto ili ne? jer sam čitala da se teško može vidjeti da li su dvojajčani ili jednojajčani... pitat ćemo danas ginekologa..da vidimo što će on reći...
    pinky
    pinky
    novak
    novak


    Broj postova : 46
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by pinky sri tra 13, 2011 3:32 pm

    moji su dvojajčani, 2 posteljice, jedna sprijeda, jedna straga.
    spol još ne znamo...
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Nita3 sri tra 13, 2011 5:22 pm

    Svatko tko si da malo truda i tko je češće s blizancima, bili oni jednojajčani ili dvojajčani, može ih naučiti razlikovati, zato mi je nejasno kad tete u vrtiću ne znaju koje su po cijeli dan s njima. Moj tata radi u Njemačkoj i dolazi jednom mjesečno i UVIJEK zna koja je koja, bez da me prije pita..... Dakle, to kad ne znaju je preseravanje ili lijenost!
    Sumsko Voce
    Sumsko Voce
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Lokacija : Istra
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Sumsko Voce sub lip 04, 2011 11:52 am

    Pitanjce za početnike :
    Na 1. uzv-u je ginica vidjela dvije gestacijske vrećice
    na 2. uzv-u je drugi gin vidjeo isto dvije gest. vrećice i dva odjeka srca
    Kako su oboje pokazivali na ekranu i okretali onom uzv sondom, činilo mi se da nisu baš jedan blizu duge.
    Obzirom da je ovo IVF trudnoća znam da su nam vraćena dva embrija, pa mi je nekako logično misliti da nosim dvojajčane blizančeke. Mislim li točno ili je pre rano za ikakve zaključke?
    BTW meni djeca blizanci nisu isti, već nakon što budem 15 minuta s njima, pa mi te vaše tete u vrtiću nisu jasne baš Question
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by maksi sub lip 04, 2011 4:04 pm

    Šumsko voće dobro misliš. Dvije gestacijske vrećice dvojajčani blizanci!
    Čestitamo! Smile
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Nita3 sri lip 15, 2011 6:14 pm

    Čestitke svim novim trudnicama duplicama!
    Anonymous
    Gost
    Gost


    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Gost čet lip 16, 2011 2:02 pm

    Na zadnjem pregledu mi je u karton upisano , pod ,lokacija posteljice,,Z.ZID,, to je neka skracenica ,koju sam ja naknadno kuci vidjela , pa nisam stigla pitati doktora sta to znaci ...moze li mi neko pojasniti ?

    Sponsored content


    pitanje o posteljici - Page 3 Empty Re: pitanje o posteljici

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 9:32 am.