B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Božićne radosti Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Božićne radosti Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Božićne radosti Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Božićne radosti Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Božićne radosti Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Božićne radosti Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Božićne radosti Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Božićne radosti Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Božićne radosti Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Božićne radosti Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+3
Aleksandra
Pika
misek
7 posters

    Božićne radosti

    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    up Božićne radosti

    Postaj by misek pon stu 09, 2009 3:10 pm

    Evo jedne temice o meni najljepšem blagdanu....

    Mislila sam da ovdje stavljamo sve naše zamisli, ideje, uradke - što velikih što malih ručica o nadolazećem blagdanu i ukrašavanju....

    ideje za poklone našim najdražima.....

    ma šta vam god padne na pamet vezano za Božić....



    p.s. smajlići mi ne rade....
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Pika pon stu 09, 2009 3:39 pm

    ja uvijek krajem studenog promijenim zavjese i prekrivače u božićno - narančasto-smeđe-crvenu kombinaciju. (ljeti imamo plavo-žuto-zelenu)
    na balkonska vrata nalijepim srebrne zvjezdice (neke svjetlucave vaakum-tip). vani na balkonu imam bijelu lanternicu i vazu koju punim sa aktualnim granama, ovisi što na izletu ili šetnji nađemo. prošle godine sam u teniskom centru maksimir naletila na mini-ukrasne jabučice koje su baš obrezivali - i trajale su skroz do proljeća. čim padne snijeg donesem u lavoru veću količinu pa je onda na balkonu i snjegović koji se pomalo topi.

    Božićne radosti Zimska.th
    ovaj snješko s dudicom je bio totalno oduševljenje:
    Božićne radosti Snjeskosdudicom.th


    Zadnja promjena: Pika; pon stu 09, 2009 7:20 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Aleksandra pon stu 09, 2009 5:08 pm

    I meni su zimski blagdani najdraži. Nisam vjernik ali svejedno radimo i jaslice i uživamo u tome a tradicija je da mm-u svake godine kupim barem jednu novu figuricu koju nema, tako da naše jaslice imaju cca 30tak figurica već i obično se m potrudi da budu i posebne i velike. Ovu zimu mislim da ćemo ih možda složiti u vrtu oko jezerca.
    Izvućemo van ukrasne jastučiće, sve nešto zeleno/zrveno, pa miris cimeta i kuhanog vina Wink mmmmm volim zimu Wink
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Sonja pon stu 09, 2009 6:49 pm

    obožavam zimu Smile Smile
    meni je zima ko čarolija, otkad sma mala bila...
    sv. Nikola, božićni blagdani (pa između ugurana i sv. luca koju mi u podravini prije nismo obilježavali, kao ni moji dalmatinci sv. nikolu, pa sad LiL uživaju u duplim poklončićima Wink ) pa moj rođendan Wink...
    i uglavnom...obožavam zimu, zimski "štih", mirise, boje, okuse...
    radili smo svašta do sad, ali sad kad su veći bit će toga puno više... kako ćemo što izrađivati, tako ću stavljati ideje tu u topic.
    bravo za temu Wink
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Maja pon stu 09, 2009 7:46 pm

    volim zimu ali ne i Bozicne blagdane jer je to obiteljsko doba a ja nikad nisam imala taj domaci filing i sad neznam sta prenijet svojoj djeci ali sjecam se da smo dok sam radila djecu za sv nikolu docekali u takvom ugodaju da sam cak i ja koja sam bila sudionik u sredivanju vrtica osjetila toliku toplinu i taj dan mi je bio najdrazi u cijeloj godini

    djecu je docekala lagana muzika (onako zimske tematike, djecje naravno), po cijelom vrticu smo zapalile svijece mirisa vanilije, po podu su ih cekali bomboni i bilo je carobno

    a za ovaj Bozic, uz klasicno kicenje bora, cu nac neki fini recept za kolacice sa cimetom (obozavam cimet), i imam neko limited edition ( Božićne radosti 33288 ) etericno ulje "zimska vecer" (cimet, limun, lavanda i jos neke)

    ove godine cu se potrudit jer kao sto jedan citat iz neke knjige kaze: sjecam se mirisa kolaca, peciva i caja, sad je na mene red da te dozivljaje priredim svojoj djeci
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Sonja pon stu 09, 2009 9:06 pm

    majo, u tome i je čar...
    ono što nismo imale kao djeca, a toliko smo žljele.. sada možemo ispuniti sa svojom djecom Wink
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Maja pon stu 09, 2009 9:12 pm

    e pa pomoc se trazi Božićne radosti 33288
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Sonja pon stu 09, 2009 9:15 pm

    u čemu?
    idejama? običajima?
    za običaje ja ne znam puno...
    bit će mi drago pročitati kako je u kojem kraju u hr, srb, bih i dalje...

    a samo nebo je granica Wink
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Maja pon stu 09, 2009 9:17 pm

    bas me zanimaju obicaji. ja se osobno ne sjecam ni jednog ili su se dobro udomacili pa ih vise ne prepoznajem Božićne radosti 33288

    morat cu malo prelistat strucnu literaturu da udem nazad u stos Božićne radosti 697243
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Aleksandra pon stu 09, 2009 11:02 pm

    Ja se sjećam Božića kod bake i dede, tamo bi se svi skupili ( ja i bratići i roditelji.) i bili bar 7-10 dana, kitili veliki bor, otvarali poklone, obavezno je bilo i snijega.. onako pravo no to je polaskom u srednju školu i kako je počeo rat prestalo. Onda smo kao "odrasli" i više nam to nije bilo fora a više ni blagdani nisu bili "ono nešto posebno" a sad kad su klinci opet tu želim im dočarati čaroliju zime točno onako kako smo ju mi kao djeca imali. Bijeli božić, drvce, ukrasi, kolači... za to mi ne treba velika obitelj jer je prekomplicirana i nakraju ja ne uživam, za to mi trebaju samo moja 3 dečka i nitko više.
    Prvi božić bili smo doma, drugi smo bili u Sloveniji u kući s mojojm bakom i dedom kao ja nekada, treći doma (starci jedni i drugi otputovali) i četvrti na skijanju. Kad sumiram važno je samo da smo zajedno ma gdje bili ali lijepo je imati bijeli Božić Smile
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by misek pon stu 09, 2009 11:36 pm

    Ah, Božić....

    Od kad znam za sebe to mi je najdraži dio godine...

    A i moji su uvijek meni i seki dočaravali najjepši i najčarobniji Božić....

    Kićenje bora, jaslice s malim Isusekom koji donosi dobroj dječici darove-ne Djed Mraz/Božićnjak......... kolači, pjesmice tipa
    Djetešce nam se rodilo, Zvončići i takve..... fina klopica..... uvijek smo imale posebne haljinice i frizurice..... mama je uživala, a mi još više....

    Da, i sv. Nikola i sv. Lucija jer ja sam Lucija pa sijanje pšenice na moj imendan.....

    E i jedan mamin trik koji sam i ja počela neki dan na Lukasu testirati....ali on je još mali.....kuži, ali ne baš uvijek....
    Ovako:
    Uzmete papir i crtu po sredini napravite... S jedne strane upisujete crvene, a s druge crne točkice.... crvene-dobre i crne-zločeste....
    I sad, kad je dijete dobro, nešto dobro napravi dobije jednu crvenu točkicu, isto tako i s crnima kad je zločest.... uz priču da sv. nikola i Isusek dok dijele darove gledaju koje dijete ima koliko kojih točkica....

    nadam se da ste skužile....
    meni i seki je to bilo ono..... moramo biti dobre ili nema darova.... oću reći, pali.... Božićne radosti 889846

    znam da je i običaj slama ispod stola na Badnju večer.....
    i grah, domaći pečeni kruh i češnjak u jednoj posudi isto.... za blagostanje kao....

    obavezan Adventski vjenčić na stolu....


    ak se sjetim još kaj, napišem.....
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by let tri pon stu 09, 2009 11:37 pm

    A kako okititi bor kad kućom harače 3 mala hahara kojima je sada sve dostupno i koji se sami penju na stolić za previjanje da im promijenim pelenu? Postoje li neki gumeni ukrasi? Ili kartonski? Za izradu nemam zaista vremena, ne još dok se oni malo ne primire i počnu u tome sudjelovati i uživati. Božićne radosti Icon_rolleyes
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by misek pon stu 09, 2009 11:56 pm

    objesite jabuke umjesto ukrasa..... Božićne radosti 889846 ili nešto takvo jestivo, a nelomljivo.... ili od papira jednostavne neke ukrase.... ili one pahuljice od papira ak znaš kak se rade.... pa svaka svoje boje , veličine i oblika..... Božićne radosti 889846

    a mi bor vežemo sa svih strana tak da nema šanse da ga povuče ne sebe....
    tak je i moj tata dok smo mi bili mali...
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by let tri uto stu 10, 2009 12:03 am

    Ne razumijem baš, kako vežete bor? I ja bi ga vezala jer postoje velike šanse da ga sruše...
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Sonja uto stu 10, 2009 12:22 am

    nelomljivi ukrasi koje bi let tri moooožda mogla sa triplićima zajedno izrađivati - https://blizanci.forumcroatian.com/kreativna-radionica-f33/ukrasi-od-tijesta-t472.htm?highlight=ukrasi
    vidim da fali slikica naših "gotovih", al to je manje bitno. bitna je ideja Wink
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by misek uto stu 10, 2009 9:01 am

    Sonja tak smo i mi izrađivale dok smo bile klinke s mamom....
    čak od istih modlića ko i vi kolko mi se čini...

    aaaaaaaaaaa...... uspomene.....

    da, na to sam zaboravila skroz.... ideja za 5..... možda se i mi upustimo u to....


    let tri mi imamo grede doma pa za njih vežemo, a kak je moj tata nekada u stanu nemam pojma.... pitam danas pa ti javim....
    ili stavi mali bor na stol do kojega onda ne mogu....kao mm-ovi dok su on i šogi bili mali....
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Aleksandra uto stu 10, 2009 9:04 am

    mi otkako smo dobili male hodalice uveli umjetni bor i plastične kuglice, no ove godine bi možda mogli opet pravi Smile i naravno obavezno na povišeno i van dohvata.
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by misek uto stu 10, 2009 9:22 am

    mi nikada ne stavimo bor, a nisu ni moji na povišeno....ali ove godine ko zna.... volimo mm i ja ogromne borove, ali uz Lukasa bumo vidli....

    iako ja mislim da će ići veliki od poda do krova i to pravi ko svake godine.... a Lukasu ćemo objasniti.... da si već objasniti neke stvari....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Maja uto stu 10, 2009 12:02 pm

    mi smo prosle godine imali bor koji je bio uzdignut na stolic visine 30cm i nikad nije zavrsio na podu. ok, nestala je pokoja kuglica na dohvat ruke ali to je to

    bor su srusili kod sveki koja je dozvoljavala navlacenje i cupanje. eto joj ga na Božićne radosti 33288

    svida mi se ideja koju sam procitala u casopisu o izradi eko ukrasa od susenog voca, orasastih plodova i raznih plodova u prirodi. u cetvrtak idem kupit pistolj u lidl i krecem u akciju Božićne radosti 207922
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Sonja uto stu 10, 2009 7:26 pm

    mi bi rado jedan mali borić samo za njih, a do sad smo imali umjetni... vrijeme je za pravi Wink
    ja umjetni ne volim.. mada ionako ne mogu pomoći da se ta stabalca ne posjeku. ionako ih bace na smetlište Sad

    totalna fora za djecu i dekoraciju za božić - su stakleni novogodišnji keksići http://www.coolinarika.com/recept/stakleni-novogodisnji-keksici
    Božićne radosti Blowup

    moj izbor broj jedan su gingerbreas cookies koji predivno mirišu po cimetu, medu, đumbiru... pa sa malo dekoracija Wink
    Božićne radosti E9082ae1bb98ee38b6b6d323d15d269f_content_large

    puretina sa krumpirima iz pećnice bi nekako već bila tradicionalna, al ot mi nitko doma ne jede Wink
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by misek uto stu 10, 2009 11:14 pm

    kod nas se jede bakalar.... na Badnjak....
    a poslije Polnoćke malo jače.... kobasice, meso i tak.....hladetina - meni i mm bljak...

    kolačiči totalno simpa... ali ove godine preskačemo tak nekaj jer Luki ne jede kolače, med i takve sastojke....orasi i to....

    ne znam ubiti kad bi mogao.... čula sam da se orašasti izbjegavaju kao i bobičasti plodovi.... ne znam...
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Maja uto stu 10, 2009 11:46 pm

    sonja, super su ti ispali stakleni keksici. ja sam pokusala prosle god pa mi nisu uspjeli i sve sam bacila u smece. i njih i obicne keksice.

    ajd plz daj SVOJ provjereni recept. ove godine ce mi to bit pod obavezno Božićne radosti 207922
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Sonja sri stu 11, 2009 12:27 am

    stakleni sa slike nisu moji... ne znam di su moji Božićne radosti 33288
    piše na markici, od korisnice une... no... ovi dolje keksići su gingerbread cookies. neki strani recept. meni fenomenalni jer u njih ide hrpa začina

    kad iskopam recepte za praviti stavljat ću ih tu Wink
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by I&S sri stu 11, 2009 2:42 pm

    kod mene je ovak........na badnjak se posti cijeli dan i za večeru je PIJANI ŠARAN ili neka riba ( ja u tom slučaju postim stvarno cijeli dan jer nevolim ribu - ali super miriši) i krumpir salata sa domaćim kruhom i poslije se kiti božićno drvce.....
    teško je postiti cijeli dan kad mama stalno nešto nakuhava (sarmu za božićni ručak, pa grah salatu, pa francusku salatu.....)
    i kod nas Isusek nosi darove a ne djed božičnjak (katolici smo), a poslije kičenja drvca se spremamo na polnoćku i kad se vratimo slijedi otvaranje darova (kak smo rasli sve nam je jasnije bilo da mama glumi "isuseka" ali nikad nismo znali kad ona uspije staviti te darove pod bor Božićne radosti 33288 )......

    na samo božić za doručak imamo nareske (kulen, kobase, šunkicu - sve domaće u vlastitoj izradi), ajvar, kuhana jaja, domaći dimljeni sir (od jedne bakice), masline.......

    onda idemo na božićnu misu, a za ručak imamo finu juhicu, pa sarmu, pa odojak/pećenica (pečenica je u slavoniji - neznam jel još gdje - kod mm je odojak), grah salatu, francusku salatu, pa kolačići......

    e tu zna biti svašta......božićna torta, kuglof sa grožđicama, slatki kruh, sitni kolači (princes krafne, rafaelo, pa cvjetići i zvjezdice sa pekmezom, pa čokoladni borići, mjeseci, zvjezdice, kiflice, rolada od žele bombona - moja mama je pravi expert, ali je i mene sve to naučila Božićne radosti 261367 ).....i to sve sami radimo - ništa kupovno.....

    a cijela kuća ima božićni ugođaj - ali ništa prekičasto........božični stolnjak sa nastolnjakom, crveno/zelene zavjese i takvi ukrasni jastučići........

    a od božića do nove godine nam je kuća puna ljudi zato se i sprema na veliko......

    na božić popodne idemo i kod bake, a na sv.stjepana i sv. ivana apostola svi dođu k nama (to je oko 40-50 ljudi u 2 dana zbog mog imendana i imendana od mog malog buraza, a sad i muža) - tatine sestre(6) s muževima, tri brata s ženama, kumovi, prijatelji, bratići i sestrične (a imam ih 30 i još je njih 7 oženjeno i sa djecom)......

    gužva ha????

    eto, nema veze što je gužva, ali su u pravom smislu obiteljski blagdani....i to je tradicija već godinama....

    i bez brige.....mojoj mami da sve pripremi treba samo tjedan dana uz dobru organizaciju (sa nas petero)
    svak je imao svoj zadatak i nitko nije bio strgan od spremanja, kuhanja i sl......
    samo je stvar u dobroj raspodjeli poslova .......

    eto......tako je kod mene u obitelji.......iako je gužva, vrlo je veselo i zanimljivo........
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Božićne radosti

    Postaj by I&S sri stu 11, 2009 2:42 pm

    eh.......baš sam ga odužila Božićne radosti 207922

    Sponsored content


    up Re: Božićne radosti

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 7:49 am.