B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+14
Twin
igordana
Sam
mallena
jojka
Romi
zelja
niksi
misek
Aleksandra
Sonja
I&S
Jorgovan
Maja
18 posters

    Cjepivo protiv svinjske gripe

    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by igordana uto stu 03, 2009 10:56 pm

    Ja nisam nikada imala gripu, i što se tiće obićnih viroza imunitet mi je, hvala Bogu uvijek bio jako dobar tako da sam rijetko kada bolesna - osim alergije... ne želim se cijepiti, a i cure ne bih isto tako cijepila---
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja uto stu 03, 2009 11:53 pm

    evo, nakon emisije ja sam jos cvrsce za NE

    provukla se jos jedna info da cak nisu sigurni da li cijepiti djecu ispod 3god. meni je to dovoljan razlog da mi se upali alarmic u glavi Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 207922
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Sonja uto stu 03, 2009 11:57 pm

    eh, moja navika gledanja tv-a... zaboravila pogledati Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 85897 Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 85897
    al zapravo dovoljno mi čuti to.

    e da - razlika između sezonke i praseće je za sad utvrđeno jedino u tome da kod praseće budu jaki proljevi i povraćanja. drugo ništa. različiti virusi jesu, ali simptomatski samo ta jedna razlika.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja sri stu 04, 2009 12:02 am

    jedino sto sam uhvatila kao alarmantno i da bi to trebalo biti pogubno a to je da ako mutiraju, tj ako se nekako spoje virus pticje i svinjske da je to onda kao neki super virus koji je strasno imun i da je to onda katastrofa
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Sonja sri stu 04, 2009 12:06 am

    sad mi samo dođe reći - majčici im njihovu!
    eh, da... nisu iz prve uspjeli uzgojiti virus koji bi bio otporan na današlje ljekove i koji bi bio tako ekspanzivan kao svinjska.
    (svinjska = meksička, mislim da je netko spominjao meksičku - to bi trebalo biti isto jer je potekla iz meksika)
    pa ih vjerojatno sad spajaju u svim mogućim uvjetima u labosima, pa će kao slučajno procuriti.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja sri stu 04, 2009 12:07 am

    evo trazim ti dokumentarac na bbc-u
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Twin sri stu 04, 2009 12:07 am

    imali moji susjedi (ne baš susjedi, ulica niže) klinci ovo svinjsku - niš strašno.

    ja jednom u životu imala gripu i ne bih hvala nikad više. prestrašno! 40 kurila , svaka kost boli, užas. nisam pobornik cijepljenja za ZDRAVE osobe (isključujem djecu, starije, ev trudnice i ugrožene skupine) ali ja se nikad nisam cijepila.
    danas sam ipak dogovorila sa svojom liječnicom da ću se cijepiti protiv ove sezonske jer si ne mogu priuštiti da zalegnem ako se razbolim, a uz gripu ne možeš drugačije, a obzirom da radim u ljekarni (doduše biljnoj sad) ipak da se zaštitim...

    za svinjsku - ne znam kakvo je to cjepivo i nisam sigurna u učinkovitost. protiv te se sigurno neću cijepiti.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Twin sri stu 04, 2009 12:09 am

    Sonja ne vjerujem u takve "urote", previše mi je to SF...
    ali vjerujem u mogućnost mutacije virusa, toi jest odlika virusa, pogotovo virusa gripe.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Sonja sri stu 04, 2009 12:12 am

    ne vjerujem baš previše u poštenje farmaceutskih giganata.

    majo - nemoj se truditi.
    hvala, lako nađem.. sad mi se ne da gledati.

    zapravo mi tema nije niti nešto interesantna.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Aleksandra sri stu 04, 2009 12:20 am

    malo onih jaja iz filma su pustili u prodaju i evo ti epidemije Wink
    ja sam i dalje protiv cjepljenja
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Twin sri stu 04, 2009 12:35 am

    ma joj draga Sonja oni jesu danas najveća mafija...da mi je doći do knjige "Gorki lijekovi", ne znam autora, e tu je sve napisano baš onako kako je iako je u biti roman sa fiktivnom pričom...
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja sri stu 04, 2009 12:36 am

    imas i knjigu dr. Lidija Gajski: Lijekovi ili prica o obmani

    nisam ju citala ali sam gledala na rubu znanosti kad je ona bila gost
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Twin sri stu 04, 2009 12:42 am

    lijepo...sad se još valja ponovno učlanit u knjižnicu Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 33288
    koliko sam nekad čitala, a sad jedino što stignem je, da oprostite, u "uredu"...ko me razumije, zna o čemu pričam...

    sad sam malo OT...oprostite
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Jorgovan sri stu 04, 2009 12:44 pm

    Sutra idemo pulmologu pa ću baš pitati za preporuke Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 889846

    Znači ja se MORAM (?!$#%?) cijepiti protiv sezonske gripe? I mislila sam tako, ponajprije da ne prenesem djeci. Ali ovo da se mora.. no comment.

    Sonja, svinjska i sezonska gripa nemaju istog pa ni sličnog uzročnika, na to su mislili.
    Ova teroija zavjere mi se čini smiješnom. Naravno da ne vjerujem u to.

    Rađe se ne bih cijepila protiv svinjske gripe, kao 1. jer su simptomi takvi da se može odležati a kao 2. jer cjepivo nije toliko provjereno da bi bilo sigurno.

    Moji nećaci su je nedavno preboljeli, najgore je im je bilo povraćanje i proljev, poslije ide kašalj ali evo već su u školi. Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 207922
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja sri stu 04, 2009 2:45 pm

    povracanje i proljev? hmmm, ja sam lezala neki dan u krevetu radi toga oik oik Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Icon_porc
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by misek sri stu 04, 2009 7:16 pm

    Evo upravo na Novoj Tv na vjestima doktor iz splita dr. Bradavić ja mislim ak sam dobro zapamtila veli svi se cjepite...
    košta 50 ili 55 kuna... počinje sutra....
    a epidemijska oko 20 dolara... počinje za oko mjesec dana....

    a za one koji imaju strah od nuspojava nek se obrate svojim psihijatrima jer nema straha od ničega... njegove riječi....
    dapače, cjepivo je 100 posto provjereno i sigurno..

    i ako se preboli jedna gripa ne znači da se druga ne može dobiti...

    dvije trudnice danas završile na hitnoj u Spitu... opet naglasili da su trudnice najopasnija skupina...


    još jedan dr. koji kaže DA za cijepljenje....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja sri stu 04, 2009 7:20 pm

    protiv svinjske nije moglo bit provjereno kad je tek sad proizvedeno. to su price za malu djecu.

    a proslo proizvedeno cjepivo protiv svinjske gripe je za poslijedicu imalo poprilican broj ljudi u kolicima

    i dalje mislim da nema previse brige sto se gripe tice i da je zaliha lijekova pre velika i da ju se treba potrosit
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by misek sri stu 04, 2009 7:27 pm

    ja znam da se bum sigurno cjepila jer bolesna nikome ne služim...
    i L isto tak mislim cijepiti protiv ove pandemijske...

    a samo prenosim kaj čujem ili vidim....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja sri stu 04, 2009 9:02 pm

    naravno da prenosis. i ja to isto radim Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 33288

    ja samo zelim naglasit da je ta bolest "bedasta" da bi se filala necim sto mi moze potencijano vise stetit nego koristit

    no, to je vec druga tema Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 889846
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja sri stu 04, 2009 9:44 pm

    https://www.youtube.com/watch?v=X5VMEnFIt0s

    evo da vidite kako je nas ministar uvjerljiv Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 33288
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by irenak čet stu 05, 2009 1:28 am

    Iskreno, moram priznati da me malo straši pomisao na gripu kada su klinci u pitanju, kako na 'novu gripu' tako i na ovu našu već vulgaris gripu, ali isključivo jer svaka takva jača viroza za njih je opasna.
    Koliko sam ja pratila sve to skupa, ova svinjska ima daleko manje smrtnosti od sezonske, a što se cjepiva tiće, mislim da je malo prebrzo 'napravljeno' i pušteno van da bi bilo sigurno.

    Svakako vjerujem da je u igri lova. Napravi masovnu histeriju jer je previše zaliha određenog lijeka negdje uskladišteno (lobi kao i u svakoj drugoj branši), pa se pusti neki mutirani virus iz laba, napravi panika i eto ti, ljudi kupuju ko ludi, procjepljuju se .... možda zvučim pomalo paranoično i kao da sam gledala previše filmova, ali nažalost, sve je postalo računica. Pa i ratovi se započinju da se oružje proda, isproba .... i tako dalje, i tako dalje!!!!!
    Eto, ja se mam raspisala, ali to su teme koje me baš malo isprovociraju i mogla bi do sutra o njima... ali radi obzira prema vama, neću!!! hjihihihihihihi!!!
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Bambi čet stu 05, 2009 10:05 am

    Baš mi je drago da postoji ovaj topik jer sam dosta razmišljala o gripi i histeriji koja vlada oko pandemijske gripe. Ja sam definitivno protiv cijepljenja. Protiv sezonske se nisam nikada cijepila, iako nam je u firmi bilo besplatno cijepljenje. Ne vjerujem baš u učinkovitost, jedne su se godine svi cijepljeni razbolili malo nakon što su cjepivo primili i njih nije bilo na poslu, tako da hvala ali ne. Svinjske me je bilo u početku strah, kada je krenula u J. Americi, ali s obzirom da je ona blaža od sezonske, straha nema.
    Ja sam negdje gledala na tv-u da je u Njemačkoj izbila afera da su političare cijepili s nekim boljim super cjepivom, a "obične" ljude nekim vulgaris cjepivom protiv svinjske gripe - a kako nemam vjere u naše zdravstvo, a pogotovo nam naš ministar zdravstva ne ulijeva nadu, neću se cijepiti.
    Imunitet mi je sada slab, ali ću radije ga bildati s puno vitamina, nego si unositi kemikalije u tijelo. A s dečkima izbjegavamo gužvasta mjesta.
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by niksi čet stu 05, 2009 5:38 pm

    Ja sam jučer pitala ovdašnjeg pedijatra za mišljenje i on reče da on nije za. Razlog je taj što nije još dovoljno razvijeno, a niti testirano na djeci. Misli da može napraviti više štete nego sama bolest.
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by bobo pet stu 06, 2009 2:40 am

    Mislim da i ja neću cjepiti sebe, ni cure, iz sličnih razloga kao i svi vi koje ste protiv cjepljenja.
    Nisam baš proučila što sve o tome pišu stručna društva i kakvi su smjernice u svijetu, ali nekako mi se čini još neprovjereno.
    Najvjerojatnije, iako nisam posve sigurna, cjepiti ću se protiv obične sezonske gripe. Zadnje 2 godine kod nas nije bilo puno oboljelih, pa možda ne bude ni sada.
    Prekjučer smo se dosta uplašili. Mm je bio kod pedijatrice po recept (V. ima ječmenac na oku Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 15653 , još nije prošao) i dočekala ga je med.sestra s maskom na licu i rekla da sačeka kraj vratiju, jer u ordinaciji imaju baš djecu oboljele od svinjske gripe.
    A. obično kod svake viroze (imale je ukupno 3 x) dobije visoku temp. do 40 koju teško skinemo i pri pomisli na to hvata me jeza.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Maja ned stu 08, 2009 5:00 pm

    Razlozi protiv cijepljenja
    - Liječnici još uvijek ne znaju zbog čega je cjepivo iz 1976. paraliziralo mnoge koji su ga primili. Isti je slučaj i s modernim cjepivom - ne zna se kakve bi mogle biti nuspojave.
    - Farmaceutske kompanije u SAD-u oslobođene su svih odgovornosti za eventualne smrtne slučajeve kao posljedice cjepiva protiv svinjske gripe.
    - Cjepivo je proizvedeno u rekordno kratkom vremenu i nije nikada testirano na ljudima.
    - Baxter International podnio je zahtjev za patent za cjepivo H1N1 još 28. kolovoza 2008.Ovaj patent objavljen je u ožujku 2009, mjesec dana prije nego što je virusUzročnik zarazne bolesti, manji od bakterije, može se razmnožavati samo u živim stanicama. pušten u Meksiku u travnju 2009.
    - Cjepiva protiv svinjske gripe sadrže opasne tvari koje uzrokuju
    upalne reakcije u tijelu. Zbog toga postoje sumnje da su neki od njih
    povezani s neurološkim poremećajima i autizmom.
    - Cjepivo protiv svinjske gripe ustvari bi moglo povećati rizik od smrtnog ishoda u slučaju zaraze tom bolesti, i to promjenom reakcije imunološkog sustava.
    - Vitamin D preventivno djeluje bolje od cjepiva za svinjsku gripu.
    - Ako cjepivo protiv svinjske gripe djeluje, a većina ljudi oko vas se cijepi, matematički gledano, ono vam ne treba.
    - Farmaceutske kompanije zarađuju milijarde dolara na masovnoj proizvodnji ovog cjepiva. (Izvor: NaturalNews)

    Hrvatska je naručila milijun i pol doza cjepiva, što je plaćeno
    70 milijuna kuna. S prvih pola milijuna doza krajem godine cijepit će
    se kronični bolesnici i zdravstveni djelatnici.

    NEISTRAŽENE NUSPOJAVE

    Najglasniji protivnici cijepljenja kažu da ono nije dovoljno istraženo,
    a samim time ni njegove nuspojave. Američka Agencija za zaštitu
    zdravlja upozorila je na činjenicu da bi cjepivo protiv svinjske gripe
    moglo povećati opasnost od Guillain-Barréovog sindroma, koji može biti
    fatalan. Nakon cijepljenja 1976. godine pojavilo se oko 500 slučajeva oboljenja od Guillain-Barréovog sindroma, a 25 osoba je umrlo.

    'Što misle o cijepljenju protiv pandemijske gripe, jasno su pokazali
    virolozi, stručnjaci koji najviše znaju o virusima i prirodi virusnih
    bolesti. Kad su ih pitali kako će se pripremiti za susret s novom
    gripom, nijedan od njih šezdeset nije spomenuo cijepljenjeCijepljenjeCijepljenje (vakcinacija, aktivna imunizacija) je postupak umjetnog stvaranja specifične imunosti (otpornosti) na određeni mikroorganizamMikroskopski sićušna biljka ili životinja., unošenjem cjepiva (vakcine) u naše tijelo. (vakcinacija, aktivna imunizacija) je postupak umjetnog stvaranja specifične imunosti (otpornosti) na određeni mikroorganizamMikroskopski sićušna biljka ili životinja., unošenjem cjepiva (vakcine) u naše tijelo.,
    polovina ih je odgovorila da u tom smislu ne rade ništa. Treba znati da
    se radi o novoj, neistraženoj vakcini, čije su nuspojave kao i
    djelotvornost nepoznate. Osim toga, potreba za cijepljenjem, barem za
    sada, krajnje je upitna jer su i patogenost samog uzročnika, kao i
    epidemiološka situacija još nejasne', kazala je LiVAKCINE NISU SMANJILE OBOLIJEVANJE

    Nije upitno samo cjepivo protiv svinjske gripe. 'Velik broj znanstvenika i liječnika smatra da neke od vakcinaCjepivo. kojima se cijepimo već nekoliko desetljeća, primjerice one protiv difterije, tetanusa, hripavca ili ospica,
    nisu pridonijele smanjivanju obolijevanja od tih bolesti. Naime,
    pojavnost tih bolesti bitno se smanjila i prije uvođenja cijepljenja, i
    to zbog porasta higijensko-sanitarnog standarda i boljih uvjeta života
    i rada.'



    vise na http://www.centar-zdravlja.net/zanimljivosti/1601/cjepivo-protiv-svinjske-gripe-potreba-ili-propaganda/

    nebi diskutirala o ostalim cjepivima, samo o svinjskoj gripi

    Sponsored content


    Cjepivo protiv svinjske gripe - Page 2 Empty Re: Cjepivo protiv svinjske gripe

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 5:57 am.