B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
IVF blizanci Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
IVF blizanci Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
IVF blizanci Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
IVF blizanci Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
IVF blizanci Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
IVF blizanci Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
IVF blizanci Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
IVF blizanci Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
IVF blizanci Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
IVF blizanci Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+2
Aleksandra
Twin
6 posters

    IVF blizanci

    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    IVF blizanci Empty IVF blizanci

    Postaj by Twin pon stu 02, 2009 4:44 pm

    Drage moje forumašice!

    Svaki dan se družimo, dijelimo dobro i ono manje dobro, no mene stalno nešto "kopka". Potaknuta tim malim crvićem obratila sam se famoznom dr. Richteru na Cybermedu. Par puta sam ga i pitala par "nevažnih" stvari, pomogao mi je i hvala mu na tome, a čitajući druge odgovore, shvatila sam da njegova nekonvencionalnost u pristupu otkriva i vrlo britak um.
    Zato me posljednji odgovor, moram priznati, ušokirao. Zanima me što vi mislite o tome?
    Naime, iz njegovog odgovora da se prepoznati da je on stava kako su djeca iz nekog postupka medicinski potpomognute oplodnje (IVF i sl.) sklonija raznoraznim obolijenjima, uglavnom poremećajima u ponašanju.
    Nisam stručna da bih ga mogla osporavati, no kao majka dvoje djece začetih upravo IVF-om odbijam kategorički svaku takvu tvrdnju.
    Ipak, problem, očito postoji, a ja ga želim riješiti!

    oooops, nisam ubacila link cybermed - moja tema


    Zadnja promjena: Twin; pon stu 02, 2009 4:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Aleksandra pon stu 02, 2009 4:47 pm

    problem u njegovom mozgu ili u tvojoj djeci ?

    Po meni je to glupost - šanse za "promblematično" djete su jednake kao i kod prirodne oplodnje kakvo je priroda jajašce i spermić odabrala tako je, nisu oni radili probir jajašca u smislu ova su dobra ova nisu ( osim po šansi za oplodnju)
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Twin pon stu 02, 2009 4:48 pm

    ma da Aleks to i ja kažem
    evo ako ti se da pročitaj, stavila sam link
    ne kužim samo zašto se još ne vidi moj novi odgovor tamo....
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Aleksandra pon stu 02, 2009 4:56 pm

    Pročitala sam i mislim da dobro razmišljaš i da možeš i sama poduzeti potrebne korake i bez Dr "mudrića". No svejedno mislim da to nema blage veze sa IVF.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Twin pon stu 02, 2009 5:20 pm

    da dr. mudrić IVF blizanci 33288
    ma jest malo čudan, ali ima nešto u njemu....samo, ovo me sad baš ušokiralo

    a gle, naša neuropedijatrica je rekla da to nije niš da je on takav i sl. a meni je to bilo ok za čuti. onda bi mi prekipjelo pa bi se Vanja taman tad i unormalio i evo ga sad opet u toj fazi. evo, još spava tu u boravku, zavrištao je i digao se, ja sam ga opet umirila i spava.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Maja pon stu 02, 2009 5:45 pm

    a jesi razmisljala da su mu se poceli pojavljivati nocni strahovi i nocne more?

    more su kad se mozak probudi a tijelo spava a nocni strah je kad se tijelo probudi a mozak spava

    neznam kako ti to drugacije objasnit IVF blizanci 207922

    ja osobno iz svog laickog znanja isto ne podupirem tu vez IFV i razni poremecaju ali kaze on u jednom dijelu da blizancake trudnoce i IFV znaju imati to za posljedice

    a sto se nocnog obroka tice, moje misljenje je da je to kod njega samo navika oju pokusaj sto prije maknut jer nije bas najzdravija opcija. sad govorim iskljucivo o zdravoj prehrani, tj teznini covjeka
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by bobo pon stu 02, 2009 7:20 pm

    Malo ću proći literaturu, pa ću ti odgovoriti.
    Znam da je najbitnija sama trudnoća, trajanje, porod, težina na porodu, te rani postnatalni period. Ako je to u nekim granicama urednoga, mislim da IVF djeca imaju iste šanse za zdravstveni i socijalni razvoj kao i "normalno" začeta djeca.
    Bitan je nasljedni utjecaj, ali i još bitniji utjecaj okoline, odgoj itd.
    Blizanačka trudnoća naravno ima svoje rizike u svemu tome.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Pika pon stu 02, 2009 7:58 pm

    ne znam, trebalo bi pitati doktore koji rade ivf, oni sigurno imaju uvid u ispitivanja i statistike za jako velik, internacionalan uzorak.

    ono što ja mogu zasigurno reći je da su od mojih učenika (jednojajčanih, dakle gotovo sigurno "prirodnih" blizanaca gotovo SVI bili pravi vražički s dosta hiperaktivnosti a i nekim drugim problemima...)
    možda nije presudno jesu li ivf ili ne, već kakve su traume imali pri porodu, stiska u trbuhu, lagano "nemirna" atmosfera prvih mjeseci doma, stalan ili čest "vrisak-plač" tik do njihovog uha (dakle ometanje sna češće nego u jedinaca), borba za majčinu pažnju i strah od situacija kad vide da se mama posvetila drugom a oni plaču "zaboravljeni"... ima hrpa toga po čemu se blizići razlikuju od jedinaca, treba to sve dobro vidjeti prije donošenja bilo kakvog zaključka...
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Twin pon stu 02, 2009 8:57 pm

    Nekako mu sad ipak vjerujem, čovjek se potpisao i stoji iza svojih riječi argumentima.
    Vidjet ćemo, kaže javit će u petak je li uspio koga naći.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Maja pon stu 02, 2009 9:49 pm

    aj twin, taj covjek je stosta napisao sta je diskutabilno. to sto ima ispred imena dr ne znaci previse. da, ima uvid u vise toga ali...

    on je jednoj mami rekao da ne sprica nos djetetu jer da to nema smisla i da ne pita gluposti i da ne pridaje vaznost curenju nosa. tako da...
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Twin pon stu 02, 2009 11:51 pm

    Ma Majo znam da nije Bog...rekoh već, malo jest nekonvencionalan, ali meni i treba drugačiji pristup jer redovnim putem nismo baš niš riješili.
    Ne tiče me se previše TA studija,ali kad pogledaš zapravo i nije da je nelogično - brojni su razlozi zbog kojih se ide na ivf, izmeđuostalog nemogućnost začeća zbog raznoraznih bolessti/upala/malformacija pa kad se ipak desi trudnoća plod vjerojatno nema mogućnosti za razvoj kao u organski zdrave žene.
    To je moja pretpostavka. Sad kad sam se malo ohladila tako vidim stvari. A ja njemu neću objašnjavati kako ja na to gledam, samo želim da mi pomogne djetetu. Nemam pojma uopće kome otić, a ako on kao liječnik pediajtar nije siguran onda ti je jasno na kakvim sam ja mukama.
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by bobo uto stu 03, 2009 2:01 am

    Draga Twin, žao mi je što te odgovor tog dr. (Usput gdje on radi?) toliko uznemirio, pa koga ne bi? Odgovor je prilično jednostran i grub i za njega je sve kriv IVF IVF blizanci Icon_question
    Još ti je ponudio jednu studiju koja kao to potvrđuje. Međutim postoje studije koje imaju drukčiji zaključak:
    In summary, children born after assisted reproductive techniques are healthy and develop similar to children born after spontaneous conception. Regarding general health, growth, mental and psychomotor development IVF children do not differ from SC children. (SC -spontaneou conception, op.bobo)
    European Journal of Obstetrics & Gynecology and Reproductive Biology,2006.
    Pročitala sam mnoge stručne članke vezane za IVF, jer sam tako postigla trudnoću i neke su me stvari plašile. Ali nije sve u studijama. One su bitne za procjenu, ali moraju biti pravilno izrađene, na velikom broju uzoraka te u slučaju IVF-a, kroz dulje vrijeme praćenja.
    Mislim da ne treba uopćavati i sva tvz.odstupanja tumačiti samom tehnikom IVF-a.
    Ako si zabrinuta. možeš tražiti mišljenje nekog drugog neuropedijatra, ali mislim da buđenje po noći i noćno hranjenje ne bi trebali biti nekakvi znaci odstupanja u ponašanju. Pa to je dijete od 14 mj. (koliko vidim ta tickeru)!
    ...a njegova referenca na novi zakon o MPO i Milinoviću, mislim, grozno. IVF blizanci 90065
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by bobo uto stu 03, 2009 2:03 am

    Ne znam otkud mi ta malena slova?
    Romi
    Romi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2000
    Proud to be : mama blizanaca

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Romi uto stu 03, 2009 5:40 pm

    Draga Twin, da te malo utješim:

    I moja curica JOŠ pije mlijeko po noći (nekad i po 2 puta IVF blizanci Icon_rolleyes ) a ima 20 mjeseci.
    Pošto joj tata daje bočicu po noći mene to uopće ne tangira. On kaže da mu nije teško.
    Mala pojede sve obroke kao i brat i nije debela (čak je mršavija od njega).
    Da li se trebam zabrinuti?




    Zadnja promjena: Romi; ned stu 22, 2009 1:13 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Twin uto stu 03, 2009 11:24 pm

    Bobo, Romi, HVALA VAM!

    Ovako, možda da zaključimo ovu temu jer sam je otvorila "vruća", a u biti ovako razmišljam: to što mi je navedenii tako odgovorio STOJI i neću ulaziti s njim ni u kakvu diskusiju jer NISAM liječnik, a može ga osporiti ili mu bar parirati ravnopravno kolega po struci.
    A ja sam mišljenja da to može biti tako čisto stoga što statistički, žene i muškarci koje imaju problema sa spontanim začećem u većem postotku imaju sklonosti i ka ostalim bolestima/stanjima/poremećajima... koji mogu biti naslijedne ili direktno utjecati na razvoj ploda. Mislim da je iz TOG razloga takva statistika, a to nije direktna poslijedica IVF-a.

    Što se hranjenja tiče (za Renea) čisto sam mislila pa ne treba mu noću papati, a i želuček bi morao "odmoriti"... ali znam da nije jedini i da ih ima starijih od njega koji još jedu, nije sad to baš problem...

    Mene brine Vanja i to dosta jer je takav bio prije i neko vrijeme je sve bilo u redu, a sad se vratilo, samo još intenzivnije. Ali, o tome drugi put...

    Sponsored content


    IVF blizanci Empty Re: IVF blizanci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 6:12 am.