B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
dupli plac - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
dupli plac - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
dupli plac - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
dupli plac - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
dupli plac - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
dupli plac - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
dupli plac - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
dupli plac - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
dupli plac - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
dupli plac - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+7
cicibela
igordana
Sonja
Aleksandra
MalaDo
Maja
kuhinja
11 posters

    dupli plac

    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by pčelica maja uto lis 27, 2009 12:46 am

    A što se tiče dužine hranjenja možda trebaš nabaviti dudicu ( za bočicu) sa više rupa,
    pa ti to puno brže ide..... ako dijete prihvati,naravno dupli plac - Page 2 207922
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Sonja uto lis 27, 2009 2:06 am

    ma dužina ipak najviše ovisi o djetetu. moji su bili slabi sisavci i to hranjenje je u početku trajalo i do sat vremena za 50 ml mlijeka dupli plac - Page 2 85897 Sad pa ih podrigivanje i presvlačenja u svakoj turi.. ostalo bi im sat vremena kvalitetnog sna do idućeg dupli plac - Page 2 142802
    joj, koji period nerado se sjetim. al ja sam ih MORALA buditi i hraniti. baš smo inzistirali da popapaju jer su na neonatologiji 15 dana dobili bocu u usta, sestre otišle van i vratile se samo pokupiti boce nakon 15ak min. nemalo puta naletila na otkotrljalu bocu i nemoćno malo djetešce od jedva 2kile koje ne zna i ne može vratiti bocu Sad tamo su stagnirali sa kilažom, baš tih bitnih prvih dana i onda smo doma dali baš sve od sebe da papaju i rastu. ne bi li ih vratili u bolnicu. jer su nam ih na naše inzistiranje dali doma "na probu" bez otpusnog pisma sa 2300 grama Sad
    i trajalo je to duuugo svaki put. al ojačali su pa je krenulo.
    boca sa dobrom rupom - pod dobrom mislim na protočnost koja djetetu odgovara je jako bitna!!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Aleksandra uto lis 27, 2009 9:58 am

    Mi smo prvo po savjetu iz bolnice imali spremno mlijeko napravljeno s hladnom prokuhanom vodom u frižderu pa samo ubacili u grijač no to predugo traje pa sam lijepo u Aventovom grijaču imala veliku bocu sa odmjerenom duplom količinom vode ( za 2 boce) naštimanom i održavanom na idealnoj temperaturi, , spremnu još jednu bocu pored i 2 dozatora sa već odmjerenim prahom i kad bi zatrebalo samo bi pola vode presipala u dugu bocu, ubacila prah, promućkala i to je to - ravnih 5-10 ekundi brže od toga nemože ni mikrovalna ni 2 osobe Wink
    A za šetnju nisam voljela termosicu jer i u njoj ostane prevruća voda pa moram hladiti, meni je bio idealni omjer sipati prije polaska u bočice točnu dozu vrele vode i kad bi došlo vrijeme za klopu bile bi taman mlake za piti + dozator za prah naravno i nema frke.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Maja uto lis 27, 2009 10:54 am

    sasa, vec temperirana voda ide u termosicu dupli plac - Page 2 889846

    no nebitno, to je iza mene i ne ponovilo se dupli plac - Page 2 33288
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Aleksandra uto lis 27, 2009 10:56 am

    da ali se i hladi a moraš ju hladiti da bi ju sipala u termosicu.. suvišne radnje za mene a i što se šetnje i kasnije tiče što ih se prije navikne da hrana nemora biti idealne temp nego mlaka pa čak ponekad i hladna- sobne temperature to život postaje jednostavniji kad si u pokretu. Drugo je kad si samo doma ali u điru je sistem drugačiji.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Maja uto lis 27, 2009 10:58 am

    sve je u organizaciji. zakuhas vodu prije i ona se hladi dok se ti spremas

    ma nebitno. kod nas je funkcioniralo
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Aleksandra uto lis 27, 2009 11:01 am

    naravno da je, svatko uhvati svoj štos, bitno je samo opustiti se malo a napočetku to nitko od nas nije znao - lako nam je sada biti pametne Wink
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Maja uto lis 27, 2009 11:05 am

    kao sto rekoh, to je iza mene, ne ponovilo se dupli plac - Page 2 33288
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Bambi uto lis 27, 2009 11:10 am

    Kao da čitam moja pitanja i nedoumice od prije mjesec dana!!!
    Otkako smo sami, nekako smo se ušemili. Skupa se hranimo, prvo dojenje uz jastuk za dojenje, usput se grije papica u velikoj bočici u koju ulijem duplu količinu gotovog mlijeka, pa kad je gotovo pola prelijem u drugu bočicu. Hranimo se na bočicu ili pomoću jastuka za dojenje ili u viperima ili položeni vodoravno na krevet. Nije lako, ali nekako funkcionira. Meni je problem podrigivanje. Uzmem ja njih obojicu, iako su već teški, ali su se oni počeli međusobno gurkati i plakati, pa je to sad već komplicirano.
    Grijač bočice od Chicca ja isto ne bih preporučila. Prodavačica mi ga je nahvalila, ali mi ne valja. Grije hranu predugo. To dok se dojimo je ok, ali dok je frka je koma.
    Moja preporuka ti je da i kad plaču probaš ostati kako tako pribrana. Nije tragedija, svima nama se taj multi-plač događa. Daješ sve od sebe da im udovoljiš i nisi jedina.
    Aleks, gdje ima za kupiti držač bočice i dozator?
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by MalaDo uto lis 27, 2009 11:34 am

    Dozatora imas i u Turbo limachu a i u svim trgovinama di se prodaje oprema za bebe.. Ja imam 2 kom od Bebe comfort iz TL, svaki ima 3 kut, tako da ih je sveukupno 6 ali mislim da vise manje svaki ima po 3
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Aleksandra uto lis 27, 2009 12:10 pm

    Točno samo što taj od BBC-a i nekadašnji od DM-a ali nema ih više mogu se našarafiti jedan na drugi pa imaš jednoga sa 4(6) pretinca npr ako ideš van za 2 obroka jer npr Aventov ima 3 pregradice a to je premalo za 2 obroka Wink . BBC košta 39kn a Avent 56kn
    dupli plac - Page 2 Bbc39kn

    dupli plac - Page 2 Dozator

    Držač za bočice samo izvana nažalost no jednako dobro može poslužiti plišani medvjedić koji leži leđima djetetu na prsima a među nogicama mu je uglavljena bočica - neznam dali ste me skužili ali to je nama bilo odlično pomagalo - a medvjedića hrpa pa se lako nađe ona "prikladni Wink Inače držač možeš napraviti i sama uz malo kreativnosti od deblje spužve sa prorezom obučene u platno ili umjetnu kožu ( ako ti mama ili netko ima vremena za to napraviti)
    kako maja kaže - bilo i ne ponovilo se Wink
    dupli plac - Page 2 Pb126156
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Sonja uto lis 27, 2009 12:20 pm

    ma dajte. pa drugi put bi bila p*rija Wink
    tražile bi još koje za hendlanje dupli plac - Page 2 33288
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Maja uto lis 27, 2009 12:23 pm

    ma najmanji problem bi mi bio hendlanje dvije bebe. meni se osobno previse toga izdesavalo od dana njihovog rodenja do godine dana tako da mi je cjelokupna slika pokvarila dojam

    nebi fala dupli plac - Page 2 142802
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Aleksandra uto lis 27, 2009 12:24 pm

    Da bilo bi lakše svakako ali bi bili tanji živci jer smo sad već "stare" dupli plac - Page 2 33288
    A zamisli da sad dobijemo samo jednu bebu, pa to bi bilo "peace of cake" Smile nakon duplića koji su već samostalni.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Sonja uto lis 27, 2009 12:29 pm

    majo, u dobi u kojoj su sad tvoji dia, ja sam tek prestajala biti "ošamućena", polako prestajala biti nakon druge godine... al nakon treće, pih... dajte mi još deset takvih Wink
    ne podcjenjujem nijedan vrisak, ali s jednom bebom bi mi bilo dosadno dupli plac - Page 2 33288
    a do četvrte godine zaboraviš sve te muke iz prve dvije Wink
    samo onda dječica postanu samostalnija, prvi put nakon toliko "godina" osjetiš i malo slobode i vremena za sebe u pravom smislu riječi, pa ti se to omili i teže se zamisliti u ponovnoj situaciji dupli plac - Page 2 85897
    ma samo da je para... ja bi odma na još dvoje! Wink
    avatar
    kuhinja
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by kuhinja pon stu 02, 2009 9:51 am

    evo samo da se javim i zahvalim na super savijetima..da da goga to sam ja dupli plac - Page 2 207922 ...bila sam napisala neki post al se ocito nije poslao kasnije vise nisam ni provjeravala...imam jos pitanje ako netko zna..mogu li sterilizirati bocice u mikrovalnoj i kako tocno izgledaju ti sterilizatori za mikrovalku..frendica kaze da sam stavim bocice u mikrovalnu i to je to da mi ne treba sterilizator...i jel znate..koliko dugo na kojoj jacini i tako to...ako ima netko s tim iskustva...
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Bambi pon stu 02, 2009 10:00 am

    Ja imam Aventov sterilizator za mikrovalnu, i zadovoljna sam s njim. Funkcionira na način da se operu sve bočice i dude, ja koristim četku i blagi deterdžent, pa se obilno isperu u obilnom mlazu vode, poslože se u sterilizator, na dno se ulije 200 ml vode, stavi se u mikrovalnu i po uputama, ovisno o jačini mikrovalne se stavi vrijeme za sterilizaciju. Ja stavim na 6 min na 575 W. Nakon što je to gotovo, odstoji još koju minutu unutra i sve je gotovo.
    Sterilizator je velika ovalna plastična posuda i za mene je jako praktična stvar.
    A za sterilizaciju u mikrovalnoj bez sterilizatora nisam baš sigurna... Kako to izvesti?
    Ja sam svoj platila nekih 200 kn u Getrou i vrijedi mi svaku kunu.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Aleksandra pon stu 02, 2009 10:05 am

    samo 2 vrste bočica su tzv "samosterilizirajuće" jedne iz TL-a i jedne bornfree ako se ne varam sve druge nemogu same sebe "sterilizirati"
    Mislim iskreno da sterilizator vrijedi svaku kunu uloženu a ovi za mikrovalnu su stvarno jeftini, nemora biti Avent -u slučaju mikrovalne to su najobičnije plastične posude bez ikakve elektronike ili "pameti" pa je marka nebitna.
    avatar
    kuhinja
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by kuhinja pon stu 02, 2009 11:09 am

    tnx na brzim odgovorima dupli plac - Page 2 207922 ...ma zato i pitam..imam sterilizator na paru ali sam mislila da bi ovako u mikrovalki u kriznim situacijama bilo puno brze..pa me zanima po cemu je posebna ta plasticna posuda koja sluzi kao sterilizator..zasto nebi bila neka druga posuda sa 200ml vode i to je to
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Aleksandra pon stu 02, 2009 1:05 pm

    u teoriji bi mogla no stvar je u poklapanju i otvoru za paru - dakle kad bi neka druga odgovarala tom opisu mogla bi proći.
    No ako već imaš parni električni to je ok, samo se opskrbi s bocama i to je to - u većinu ide po 6 bočica to je dosta za 3 ture hranjenja. Ja sam nakraju imala 16 boca i sterilizirala sam samo jednom dnevno.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by I&S uto stu 03, 2009 11:07 am

    ja sam dobila za bebe samosterilizirajuće boćice iz TL.......bebe confort - evidence........
    probala sam jednu zasad sterilizirati i super je ispalo......
    stavi se na dno malo vode i na 2 min na najjaču temperaturu.........i to je to......
    a sad neznam koje se još boćice tako mogu sterilizirati.....kaže alex samo još jedne.......moje su sve te samosterilizirajuće pa nisam nabavila još sterilizator kad mi se ovo čini baš praktično........a sviđaju mi se....ništa ne curi iz njih i ne kapa tako da ih zasad smatram dosta kvalitetnima.....a vidjet ćemo kad se bebe rode.......
    nadam se što manjoj upotrebi i cicanju dupli plac - Page 2 33288
    avatar
    kuhinja
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by kuhinja sri stu 04, 2009 6:24 pm

    pa da mozda je najbolja ideja onda vise bocica..jednom dnevno steriliziram i to je to..probat cu i s ovima iz turbo limaca ionako mi trebaju bocice..tnx

    Sponsored content


    dupli plac - Page 2 Empty Re: dupli plac

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 6:41 am.