B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+19
blizanci IM
let tri
niksi
irenak
Blonde
Carica
Arte_twins
Vanja
Jorgovan
aldijana
anchica
markoanja
Ivana
Marija
Maja
Sonja
jojka
Ana
Aleksandra
23 posters

    Koliko "koštaju" blizanci

    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Ivana čet lis 23, 2008 11:50 am

    irenak je napisao/la:
    1. Te se pelene ne peglaju - kako se unište sve one bakterije iz stolice tipa e coli i ostale(60°ili 90° ne ubija iste)??
    2. Ukoliko se stavi gumene gaće na njih da ne procuri po krevetiću sav sadržaj, koja je doista razlika u disanju dječje kože, ili zagrijavanju mošnji kod dečkića (kasnija plodnost)????
    3. Ukoliko je dijete mokro pola noći, neće li to imati štetniji učinak na kožu i nije li veća vjerojatnost upale tipa mjehura itd.???
    4. Kada se uzme u obzir potrošena struja, voda, deterđent pa i vrijeme, koliko je doista isplativije???

    1. koliko je meni poznato, bakterije iz tijela na koncu ipak moraš ubiti antibiotikom. ali kužim pitanje, i tu nemam što dodati. naravno da ih možeš peglati, pa to je uglavnom čisti pamuk, tako da je ta napomena o nepeglanju samo za uštedu vremena.
    2. već ti je rekla Alex, doista diše bez problema, jer to nije najlon, nego umjetni materijal koji propušta zrak unutra, ali zadržava vlagu prema van. koža mojih bebača je savršena, i nikad nisam morala koristiti nikakvu kremu za guzu. temperatura tijela ostaje prirodna, jer je i hlađenje prirodno.
    3. neće. oduvijek su se djeca omatala u platno i bila mokra noću, nismo mi ljudi baš tako osjetljiva bića. jednokratne pelene postoje tek 30tak godina i u samo tako malo godina uspjele su zagaditi planet i (možda)utjecati na plodnost cijelih generacija. osobno, ja pazim i na to kolko često palim klimu, jer želim da naša djeca imaju gdje živjeti. pa mi nije svejedno što će netko morati sasjeći stotine stabala za par paketa pelena (postoje točni izračuni, nisam zapamtila omjere, ali puno!).
    osim toga, zdravstveno gledano, puno je bolje stolicu baciti u zahod nego u pelenu, em zato što će se razgraditi postepeno, a ne spaliti, em zato što su cjepive koja se izlučuju u stolici jako opasna, a to se zapravo ne kontrolira (odlaganje i uništavanje pelena).
    4. i za ovo postoje izračuni. vidi na rodinim stranicama detaljno. zapravo, troši se smiješno malo. žlica deterdženta i par litara vode. opet kažem, sve je stvar stava i navika.
    netko svaki dan pere pod Domestosom (jedan od najgorih zagađivača). potroši više vode, zagadi nepopravljivo okoliš i niti ne razmišlja o tome. ni kolko je ekonomično, ni kolko je ekološki.
    ja nastojim o tome vodit računa, i dati svoj mali doprinos, i zato sam se odlučila na platnene.
    ipak, na kraju, koristim kombinirano, jer nisam ništa svetija od drugih ljudi, bez brige.
    i meni je moja komocija bitna. na žalost.

    to ti je moje znanje i mišljenje, ti ćeš odlučit kako smatraš i tako i treba. samo sam htjela odgovoriti i ja.
    Blonde
    Blonde
    novak
    novak


    Broj postova : 40
    Lokacija : Beograd
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Blonde ned stu 02, 2008 1:25 am

    Cure, hvala za linkove. Bacam se na siveenje pelena! Probacu da sasijem kao bu genius da izgledaju!
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by let tri uto oľu 24, 2009 9:57 pm

    Mislim da se može puno novaca uštedjeti posudbom. Mi smo za naše trojke posudili 3 krevetića, 3 autostolice (tzv. jaja), robicu, izdajalicu, sterilizator na paru, a među prijateljima smo razglasili da umjesto da nam kupuju poklone uplate poklon bon u jednom dućanu. Za vrijednost tih poklon bonova uzeli smo stolić za prematanje, tri mobila, jedan madrac jer ga jedan krevetić nije imao, 3 popluna, 3 posteljine, ovlaživač zraka, boce. Kolica i vrtić (veći) smo dobili na poklon. Najveća stavka bilo nam je adaptirano mlijeko budući da ja nisam dojila - Pre Nan koji je koštao cca. 75 kuna kutija. Srećom i pelene dobivamo od Orbica. dance
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra uto oľu 24, 2009 10:58 pm

    let tri - dobro nam došli - predstavi nam se malo na upoznavanju. Od kuda ste, koliko je trojka stara? Cure , dečki ..?
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by blizanci IM sri oľu 25, 2009 1:10 am

    Dobro došla let tri trojčeki svaka čast da imaš malo vremena za sebe
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by let tri sri oľu 25, 2009 11:41 pm

    mah Hvala na dobrodošlici. Mi smo iz Matulja, rođeni u Rijeci 15.07.2008. Dvije cure i jedan dečko - Mateo, Chiara i Hannah.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra čet oľu 26, 2009 12:14 am

    Oooo, jupi jej, još jedni Riječani. Čula sam za vas od ... hm sjetit ću se ali netko mi je spominjao trojke u Matuljima.

    pridruži nam se na bla- bla i nadam se da se vidimo u kakvoj šetnji. Ovu subotu ako bude ok vrijeme Žurkovo u 10:30
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by let tri čet oľu 26, 2009 12:25 am

    Bilo bi to super otići u šetnju sa vama, ako budemo imali auto za nas u subotu. :sunny:
    avatar
    seis
    novak
    novak


    Broj postova : 4

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by seis čet vel 18, 2010 3:40 pm

    Mi smo od platnenih pelena odustali u startu. Jednostavno, to bi bila jedna u nizu dodatnih malih komplikacija. Skuzili smo da je njihova jedina mozebitna prednost ekoloska. Kako smo po tom pitanju realisti, a ne kvazi zeleni (dakle, ne smetaju nam ni plinovodi, ni nuklearke ni neboderi....ukoliko su pod kontrolom trenutno dostignute znanosti ) jer smatramo da svako vrijeme placa svoj danak razvoju, nismo imali dilema. Uostalom, umjesto odbacivanja jednokratnih pelena, platnene moramo prati troseci vodu i struju....Sto je stetnije, nitko mi ne moze egzatno izracunati. Prevagnula je prakticnost.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra čet vel 18, 2010 5:32 pm

    mogu ti ja egzaktno izračunati da se financijski za blizance ne isplati Wink
    za jedno po jedno djete , pa malo polovnih, malo nasljeđenih pelena ajde ima računice ali za bliziće i da kupiš sve nove apsolutno se ne isplati
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by listek čet vel 18, 2010 11:57 pm

    Ok, mi nismo isli na njih zbog isplativosti i ekologije, nego prvenstveno jer se meni nikako ne svida onaj gel u jednokratnima.
    Ali su nam se i isplatile posto smo ih 90% sasili sami, a nesto malo iz gusta narucili kao poklon od frendova.
    Kupovati sve nove, je zbilja jako skupo...od teta sivalica nesto jeftinije, ali ipak ako si netko ima volju sasiti - neusporedivi najjeftinije, a ne fali ima ma bas nista. Naprotiv!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by niksi pet vel 19, 2010 1:03 am

    Ja sam se za njih odlučila iz ekološkoh razloga, a i jednom sam prilikom informiranja o istim u nizu razloga pronašla i ovaj-"zamislite da vi morate nositi higijenski uložak 2-3 godine svaki dan 24 sata". To sam si zamislila i odmah odlučila.
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 6:03 pm

    Uh, kad se sjetim koliko sve to veselje kosta, odmah me glava zaboli. A najveci trosak ce nam biti kupnja novog auta.
    TOMISLAVA
    TOMISLAVA
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : na pola puta

    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by TOMISLAVA pon lis 22, 2012 12:13 pm

    Mi smo super prosli Wink Vecinu stavri smo dobili, kupili samo kolica, i sjedalice ( jaja ). Moje frendice i sestricine vec sve rodile pa nam samo prosljedile.

    Sponsored content


    Koliko "koštaju" blizanci - Page 4 Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon svi 20, 2024 11:23 pm.