B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Koliko "koštaju" blizanci Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Koliko "koštaju" blizanci Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Koliko "koštaju" blizanci Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Koliko "koštaju" blizanci Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Koliko "koštaju" blizanci Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Koliko "koštaju" blizanci Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Koliko "koštaju" blizanci Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Koliko "koštaju" blizanci Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Koliko "koštaju" blizanci Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Koliko "koštaju" blizanci Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+19
blizanci IM
let tri
niksi
irenak
Blonde
Carica
Arte_twins
Vanja
Jorgovan
aldijana
anchica
markoanja
Ivana
Marija
Maja
Sonja
jojka
Ana
Aleksandra
23 posters

    Koliko "koštaju" blizanci

    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra pet srp 18, 2008 12:22 pm

    Dolazak jedne bebe veliko je opterećenje za kućni buđet ali doazak 2 bebe kao "prve" više je nego duplo opterećenje. S obzirom da znam cjene na tržištu evo samo nekih natuknica koje morate pripremiti za dolazak, pa definitivno nije na odmet dio stvari posuditi ili dogovoriti s bližnjima šta da vam tko kupi.
    Ovo su neke prosječne i prihvatljive cjene, ima jeftinijih eli ne toliko kvalitetnih a i skupljih i puno šminkerskijih no ovo ovo je prihvatljica cjena i neka niža srednja klasa

    0+
    Krevetić 2x1000kn ili povoljnija varijanta a ima is vojih prednosti -kupiti 2 putna krevetića 120x60, u njih ubaciti prave madrace i za 500kn imate 2 krevetića. Prednost -mekane stranice kod učenja sjedenja su odlična stvar, netreba zaštitna ogradica, krevetić može svakamo s vama. Mana kad se počnu dizati i skakati onda su stranice krevetića zbog madraca "niske" pa treba paziti na moguće iskakanje. Zbog manjih dimenzija može se koristiti do max 4 g, ali realno 3. Dok krevetiće 140x70 koji se recimo rasklapaju u mali krevet možete koristiti dobrih 5,6g
    Madrac za krevetić 2 x250kn
    Prematalica- neki će reći netreba ali za prematanje duplih količina pelena i kakanih guza itekako če vam dobro doći da vam kičma bar malo manje pati. Koji model manje je bitno, vaćno je da je na visini prikladnoj vama da si ne opterećujete kičmu.

    Kolica - min 1600 kn pa do par tisuća kuna
    Za proljetne/ljetne bebe savršeno če poslužiti Hauck speed sun duo sa 0 položajem i kišobran sklapanjem što znači da vam naknadno ne trebaju druga kolica.

    Viper -2x250kn -dodatne ruke za mamu i nimalo promašena investicija osim ako nemate dobru i stalnu logistiku

    Posteljina i ogradica za kindiće -2 x300kn

    AS 0+ ako izuzmemo akciju 2x800kn + 2x300kn baza koja je za dupliće i više nego dobrodošla ako više koristite auto

    Tetra pelene 200kn

    Jednokratne pelene za 2 bebe cca 400kn mjesečno

    Viper 2x150kn

    Popis potrebne robice u posenom topicu, ali tu posudite šta god možete jer blizići rastu ko iz vode i robicu prerastaju nevjerojatnom brzinom pa guštajte u šopingu robice od 6 mj dalje a ovu malu većinom posudite (naravno ne sve Wink )

    6mj +
    Hranilice 2x300kn ili bolja varijanta 2x700kn
    AS I 2x1000kn ili grupa 0/I 2x1100kn ili grupa I/II/III 2x1500kn
    Vrtić 750kn ili bolje putni krevetić 2x300kn



    DODATNO -U cijeloj priči ima još detalja koji vam možda i ne zatrebaju ali ako zatrebaju koštaju otprilike ovoliko
    Bočice 30-40kn /kom - ako ih koristite trebat če vam bar 6 kom, s time da ne paše svakoj bebi svaka boca i duda pa čete vjerojatno završiti doma s cijeli arsenalom. Napomena -na Avent boce idu i Nuk dude Wink ,a na frutek sokiće ide Nuk duda s navojem (ona uska)
    Dude 15-25 kn /kom
    Sterilizator za mikrovalnu 350kn, na paru od 600kn na više
    Grijač bočica 250kn
    Hodalice 2x300kn
    Zamjensko mlijeko -z prvim mjesecima za bliziće taj se iznos penje i do 1200kn/mjesečno, nakon početka dohrane je lakše
    Na potrebnu količinu robice ako čete kupovati sve sami i s obzirom na brzi rast bebača računajte da ako pazite šta kupujete da je to cca 500kn mjesečno.

    Novi auto - jer u stari vam ziher ne stanu sve stvari , kolica, as i ostalo Wink -moj glas za Opel Zafiru

    1+
    Ako ste odabrali praktična kolica onda vam netreba u protivnom 2x kišobran kilica su recimo 2x300kn ili dupla kišiobran 1600kn ili vlakić kišobran 1300kn
    Ako več niste kupili veću AS onda sad možete odabrati (ako se klinci dižu samostalno na noge i hodaju uz pridržavanje) AS 9-36kg i mirni ste do škole.


    Zadnja promjena: Aleksandra; pet srp 18, 2008 6:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Ana
    Ana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 585
    Lokacija : Varaždin
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Ana pet srp 18, 2008 3:56 pm

    Ufffffffff....
    Strašno ali istinito...
    Alex, For you
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by jojka pet srp 18, 2008 4:19 pm

    Kosta i to bas,bas ali..Krevece smo dobili od rodbine,oba dubka-setalice pozajmili,stolice za hranjenje dobili,ogradicu dobili,dobili smo cak i garderobu od kumova,sestre,jetrve,...
    Moje misljenje je da sve sto nam je bilo potrebno da probamo da se snabdemo sa druge strane a ne odmah pravac prodavnica.Sva ta skalamerija oduzima prostor u stanu a nisam pristalica da lagerujem stvari po kuci.Gde bih sad sa svim tim??? Ovako smo ustedeli na onome gde smo mogli a ono sto je moralo da se kupi-moralo je.Aptamil smo pili do 6 meseci i to nas je kostalo pravo malo carstvo a o pampersu da ne pricam,dzambo pakovanje 7 dana twin ,vlazne maramice takodje,....
    Naravno i kola smo promenili,sad se svrckamo u Opelovom karavanu.
    I dalje dobijam od kume garderobu od njene Make,koja je god.starija od moje dece.Kupim im nesto novih stvari jer ne dozvoljavam da u vrtic idu makar kako a po kuci nek je cisto i opeglano.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Sonja pet srp 18, 2008 6:06 pm

    joj, neću se niti sjetiti....
    mi nismo dobili niti jednu jedinu stvar u posudbu.
    nijedan komad robice, niti opreme...
    jedino se moj brat iskazao i potršio jedno 6000kn za krevetiće, madrace, klokanice, vreće za spavanje, posteljinu, presvlačilicu s kadicom...
    mama i tata kolica.
    a svekrivi za prvi božić jedan paket pamersa zlocko
    tako da nas je opalilo po džepu da se i sad koprcamo iz sveg toga.
    auto smo isto promijenili, Mondeo, stariji model, ali je baš dovoljno prostran za nas Smile

    sve u svemu, jako korisna lista...
    Smile bravo saša cvijece za tebe
    prije trudnoće sam naletjela na članak negdje, ne sjećam se izvora... gdje je bio izračun da za jedno dijete treba 18 000 kn za prvu godinu lol!
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Maja pet srp 18, 2008 6:45 pm

    ja imam jeftiniju varijantu krevetica... mi smo decke stavili u najobicnije putne krevetice koje smo platili 300kn i stavili kvalitetan madrac (koji smo dobili dance )

    i eto, vise od pol god i jos su citavi i jos ih koristimo kad idemo na put zlocko

    e sonja, mi smo dobili ponesto od nekog ali smo u jednom izracunu za decke prije nego su se rodili potrosili cca 2000€ i bili mirni cca 6mj

    na to smo jos dodali trosak novih AS i krevetica, nova kolica smo pokrili prodajom starih kolica i dalje smo kupovali robu, kasice, i potrosni materijal (pelene, maramice itd)

    necu nabrajat koliko su moji i njegovi potrosili na klince, samo cu rec da jos uvijek nisu dostigli (zajedno) brojku koju je moj stric dao kad su se rodili Rolling Eyes ( a nije bila tooooooliko visoka)
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra pet srp 18, 2008 6:52 pm

    A ovo je samo bitno, veliko i "povoljno", sve to može biti i 3 ,4, 5 puta skuplje.
    Mi smo relativno dobro prošli jer smo sve velike djelove dobili, krevetiće i madrace od mojih, prematalicu i posteljinu od bake, kolica jedan od dede, jedna od none i nonota, hranilice od mojih i mm.ovih, AS one prve od mojih, strilizator, grijač, boce od moje tete.. a robicu i sve ostale sitne ali ne manje zanemarive stavke smo sami i kasnije druga kolica...
    Od robice prvih godinu dana nisam imala nijednu jedinu sitnicu od nikoga, a onda sam upoznala Tejo i od onda sva Mateova robica doe k nama, pa im kupujem samo za van i šminku a ovo ostalo kako kaže jojka važno da je čisto i čitavo, ne nose isto. Sad mi je konačno šogi počela slati neke stvari ali to če dečki tek nositi jer su njeni dečki puno veči a ono malo je sve davno podjelila, no i to je samo za podoma nakon 2 dečka nije baš reprezentativno ali isto doro dođe.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Maja pet srp 18, 2008 7:05 pm

    e, zaboravila sam dodat... imali smo cca 8 boca+2 od izdajalice... prala sam nakon svakog obroka i sterilizirala sa tabletama (jaaaaaaaaaaako jeftinija varijanta)-tlaka, ali se da prezivit... grijac boca nismo imali, ali smo zato investirali u jednu termosicu Laughing
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra pet srp 18, 2008 7:07 pm

    Mi smo imali 16 boca Rolling Eyes Zahvaljujući tome što sam ja pripremila sve od Aventa a frajeri ga nisu htjeli ni vidjet (tj bili su premali za one žilave dude) pa smo morali nakupovati još Nuka i tako ih se skupilo.
    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Marija pet srp 18, 2008 9:24 pm

    Mi smo jedan krevetić posudili, a i drugi, samo taj drugi ne moramo više ni vratiti. Vipere nam je posudila Ivana, kolica smo kupili, majjeftiniju varijantu, as smo jednu dobili naposudbu, a drugu smo kupili,i sad nas čeka kupnja as 9-36, na žalost ne možemo kupiti recaro pa sam pretužna, ali, nema veze. Putne krevetiće nam je kupila moja seka, jedan koristimo kao vrtić kod kuće, a drugi je kod mojih roditelja,u istu svrhu. Hranilicu smo jednu kupili,i to onu najjeftiniju, opet na žalost,a drugu još veću jeftinjaru dobili na posudbu. Sterilizator nam je posudila Aleks, bočica imam 16, nešto kupljenih,nešto dobivenih, avent smo koristili dok smobili mali, nuk koristimo sada, a babynova koristimo za čajeve i sokove. Dobili smo hrpu igračaka, odjeće, nešto na posudbu, nešto smo kupili. Sada im sve kupujem,nešto novo, a nešto polovno,od Aleks. Cipelice im kupujem polovne, jer nemam 400 kuna da im kupim nove, bar ne sada. Jedino ću riskirati kad budu krenuli prvi koraci, kupiti nove i kvalitetne. Auto moramo mijenjati, samo nemamo sada mogućnost, ali i ne treba nam dok ne budemo išli na neko duže putovanje. Za sada u  okolici koristimo našš seat, a za nekud dalje tatinu astru. Ali planiramo kupiti astru karavan, jednom...
    A trenutno, najveći izdaci su na hranu. Pelene kupujem u Mađi, 68 pelena oko 70 kuna. Maramice u intersparu, 80 u paketu za 10 kuna, kozmetika nivea sensitive i to je to.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Sonja pet srp 18, 2008 10:32 pm

    Mare - da ne kvarim saši prodaju Wink) ali za nove cipelice, a da su kvalitetne ne moraš izdvojiti 400 kn.. nego 100-150 kn.
    ako imaš planet obuće u blizini, kvalitetne patikice možeš kupiti po 10-35 kn (kad im ostane jedan dva komada stave ih na rasprodaju)
    (uglavnom tobi i elviton)
    aj im ne mogu obuti već nošene pepe. to mi je jednako gorko ko da im idem obući tuđe gaćice ili pelene Neutral
    cipelica se formira po nožici, a tako maleni imaju još uvijek jako fleksibilne kosti koje su prilagodljive i formiraju se prema onome u čemu se nalaze i tako se lako može deformirati djetetova nožica, hod....
    zato sam ja generalno protiv uložaka.
    tek ako ne daj bože bude trebalo, do tad u ravnoj, ali udobnoj obući Wink Wink

    u biti sam te htjela ohrabriti, da kvalitetnu cipelicu (koža, čičak, čvrsta i fleksibilna) možeš kupiti i za puno manje od 400 kn Wink Wink
    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Marija pet srp 18, 2008 11:19 pm

    Ma mislila sam na dva para, u tl imaju samo za 200 kuna par. A ja tu nemam nekih boljih trgovina da mogu pogledati.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra sub srp 19, 2008 12:50 am

    Ne kvariš mi biznis ne brini jer Mariju nitko ne sili na šoping a olakotna okolnost je što moji cipe jako malo iznosaju jer imaju više pari u istom broju a stalno su u kolicima vani. Kad budu veći to neće biti tako.
    Ja bi samo rekla ovako , nakon prohodavanja sva velika oprema je stvar prošlosti ali najveća stavka od tada na dalje do recimo 4 g kad se rast uspori su cipelice.
    Nađe se u planet obući zgodnih modela za manje kuna ali je i razlika u kvaliteti očigledna. Imali smo i mi i imamo i poneke Elviton ili Tofi ili Clolor kids (Borovo), Klin cipe jer meni su cipe fetiš i imaju ih i previše ali zaista se vidi razlika. No koliko para toliko muzike. Može se nači i ciciban na akcijama i rasprodajama ako znaš gdje i kada tražiti , a ja se potrudim uvjek i to naći jer trebaju nam 2 para a ne jedan. I neke stvari tipa tene kupim i broj , dva u naprijed kad naletim na dobre a povoljne jer tene se mogu nositi u bilo koje doba godine.
    Realno pogotovo kad krenu u vrtić ta cifra je vrtoglava.
    Čisto za primjer (prva cjena Planet obuća/druga Ciciban/ treća Bambi)
    2xšlapice za doma 120 /280 /350
    2xšlapice za vrtić 120/280/350
    2xtene (koje su jeftinije od cipelica) 260/500/700kn
    to bi u najboljem slučaju bilo dakle 500/1060/1400kn samo za iskeširati za 1.9. a gdje su tu još i cipele 2x200/2x350/2x450 kn


    To su redovne cijene i to cicibana koji je osjetno povoljniji od bambija naprimjer.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Sonja sub srp 19, 2008 1:39 am

    ma cifre su na kraju definitivno vrtoglave, kako god okreneš.
    i ja prednost dajem isključivo kvalitetnoj obući. ali npr. meni se pokazalo za sad bolje uzeti im recimo elviton patikice za po kući, dvorištu, za igru... i taman ih razvale za tih 2-3-4 mjeseca koliko su im veličinom dobre Wink
    neke i nakon toga ostanu u super stanju, neke su za otpis.
    al opet je velika razlika između modela iste marke, a kamoli tek između dva proizvođača.
    kod šlapica prednost dajem isključivo ciciban/bambi, pred svima ostalima.
    jer ne mogu se mjeriti nikako.
    da se ne moram misliti kako izmisliti toliko novaca za pustu obuću, recimo da bi moj odabir bio papuče od cicibana, patikice za igru elviton, za šminku Nike, a cipelice.... ili dobra akcija cicibana i froda (pošto bambi ipak nema neke akcije, barem ne u šib) ili neki jeftiniji modeli, za koje ne mogu reći koje bi uzela dok cipu ne vidim. jer su mi tu stvarno bitni koža, fleksibilnost, kopčanje, čvrstoča kojom drži nožicu.... puno toga.
    al evo imam primjer gdje je dečkić otkad je progledao imao Naturino obuću, isključivo... do sad, do dvanaeste godine i ima spuštena stopala i sad nosi ortopedske uloške.
    zato hoću skrenuti pažnju da nije napuhana marka sa astronomskim cijenama nikakva garancija da će ispuniti naša očekivanja i namjeru s kojom se takva cipa kupi. a isto tako se može kupiti jeftinije, a da ima tih nekoliko bitnih stavki.
    idealno bi bilo da se ne moramo misliti za cijenu i da pucamo na sigurno. ipak bambi, ciciban, frodo... nisu stekli povjerenje kupaca na šuplje. daleko do toga da nisu kvalitetne i vrhunske. (opet ovisi od modela - neki nemaju nijedan od gore navedenih bitnih točaka)
    a opet pouzdano znam da u jednu marku patikica koje bambi prodaje, a koje su jeftinije, samo stavljaju svoje uloškiće i dignu im cijenu za barem duplo. a te su patikice srednja žalost.
    ma u biti samo hoću ohrabriti sve one koji misli da kupnjom nečeg jeftinijeg od cicibana, ne kupuju automatski loše i štetno za dijete Wink Wink
    ne kažem da sve valjaju... imam svakakvih kvazi cipela, bez forme, udobnosti, kvalitete..
    i što sam ja krivo shvatila Mariju, za tih 400 kn (po cipelicama) Wink
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Aleksandra sub srp 19, 2008 1:54 am

    I meni su šlapice br 1 Ciciban a kad nas je mučio meuđbroj uzeli smo Frodo. Cipele definitivno ciciban, sve do jednih su nam bile super dok od Froda su ok ali ne kao C. Bambice nismo imali nijedne baš zbog cijene malo su mi too much a čak mi ni ne zapnu za oko. Klin ove platnene maskirne su nam predobre, dok su nam se recimo Tofi, Borovo i slične brzo unuštile i takve recimo imamo za po vrtu. Bearfoot se pokazao isto solidan a na akcijama se ulovi po dobroj cjeni. Geox čizmice su nam bile fantastične.
    Činjenica je da ni cipa ne garantira zdravlje nožice ali meni se recimo potrefilo da je prošlo ljeto dečki su imali više no-name sandalica i nekako mi je na jesen Dani krivo hodao -sječate se da sam se malo brinula. Kupila sam mu ciciban cipe i ciciban tene čak i za po vrtu i sve se sredilo. Dali je bila kriva obuća ili ne neznam ali potrefilo se je. Ove godine imaju ciciban sandale i druge s remenčićima Kangaroos a nemaju "plastičen" sandale ko lani ni noname. I danas sam im kupila male Crocsice ali samo zato da mi ne capkaju bosi po apartmanu a njih mogu sami nataknuti.
    A spuštena stopala ubiti nemaju blage veze s obućom jer SVA djeca do 3 g imaju spuštena stopala. Po meni treba imati širom otvorene oči i naleti se i na dobre a povoljne modele ali i na ciciban akcije. Mi smo npr u 4 mj kupili ciciban sandale za ljeto. Lijepo smo probali br 25 da vidim da nogica dobo leži u njima i kupili 26 i evo nose ih i super su im a platila sam ih 200kn svake umjesto 360 koliko je novi model. To često napravim kupujem unaprijed na rasprodajama i itekako se osjeti razlika.
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Ivana sub srp 19, 2008 2:11 am

    dobar posao ova tema, da se prvo ogradim.
    a sad za protutežu - ja ne da nemam za skupe cipe, nego često ni za jeftine. da moram, našlo bi se. ali kako uvijek dobijem od nekog - ovaj put najviše od Saše Love - tako sam prilagodila svoj stav situaciji i rekla sebi da i nije najgore što im se može desiti nositi nečije "pepe" što bi rekla Sonja....doduše, mene ne smetaju ni gaće ni pelene....jer da mi se čini da se ne operu, ne bih ni svojima dvaput iste stavila...a to je već lagana dijagnoza...ne mislim na tebe Sonjić, samo kažem kako ja kontam
    a volim ja kupit novo - i nekad to s guštom napravim. sve rjeđe, na žalost, s ovim ludim cijenama i ludim naknadama....
    LiL sam kupovala nove cipe.
    meni su važnije šlapice, u njima su 10h dnevno ako su u vrtiću, i doma isto tako, nego cipe i tene za par sati vani.
    naravno, za Sašu to valjda ne vrijedi kolko oni klate okolo. :P :P

    mi dobili i krevetiće i puno robice, čak i previše, kolica nam bila ostala naša a kad su se raspalla uzeli smo nova kišobran....jedino što smo kupili su bile hranilice. p
    markoanja
    markoanja
    akter
    akter


    Broj postova : 308
    Lokacija : petrovo
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by markoanja sub srp 19, 2008 1:23 pm

    kod mene je ovako bilo i ostalo.krevetić jedan moj (mama sačuvala)drugi dobili  od susjede.nisam  imala hranilice,viper,sterilizator,samo kolica i vrtić.sve smo sami kupovali,samo muž radio  a trenutno niko mi ne radi.,borimo se kako znamo.pošto je na ovim prosorima bio rat teško je za život,ali borimo se.roditelji mi nisu radili tako da je najveća pomoć bila tako da ih pričuvaju.sve je to teško vama,ali kada krenu u školu vidjećete šta su troškovi.ja sam mislila kada se riješim pelena ali opet neki drugi troškovi.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Sonja sub srp 19, 2008 1:44 pm

    Ivana je napisao/la:doduše, mene ne smetaju ni gaće ni pelene....jer da mi se čini da se ne operu, ne bih ni svojima dvaput iste stavila...a to je već lagana dijagnoza...ne mislim na tebe Sonjić, samo kažem kako ja kontam
    pa naravno da misliš na mene Cool
    i ne, ne bi se složila da je dijagnoza ne nositi tuđe gaćice. nosiš li ih ti??
    meni je to.... affraid
    ne mislim na tebe. nego kažem kako ja to kontam
    Wink :P

    i ja tebe nisam ničim uvrijedila (ili???), pa....
    pa mislim da nema potrebe da više mudrujemo o tome, svako sebi kako ga volja, jel tako.
    zato fala bogu imamo mogućnost odabira i slobodu volje Smile
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Sonja sub srp 19, 2008 5:51 pm

    markoanja je napisao/la:kod mene je ovako bilo i ostalo.krevetić jedan moj (mama sačuvala)drugi dobili od susjede.nisam imala hranilice,viper,sterilizator,samo kolica i vrtić.sve smo sami kupovali,samo muž radio a trenutno niko mi ne radi.,borimo se kako znamo.pošto je na ovim prosorima bio rat teško je za život,ali borimo se.roditelji mi nisu radili tako da je najveća pomoć bila tako da ih pričuvaju.sve je to teško vama,ali kada krenu u školu vidjećete šta su troškovi.ja sam mislila kada se riješim pelena ali opet neki drugi troškovi.
    definitivno... tad tek nastupaju troškovi....
    u početku se puno kešira na opremu, odjeću, osnovne potrebštine, a kasnije u njih.

    cure van HR kolike su vama rodiljne naknade za blizance (a kolika je prosjećna plaća u eurima??)
    koliko imate pravo na porodiljno i imate li kakve druge pogodnosti (prava na adaptirano, ljekove, pomoć u kući.... jednokratne naknade za "opremanje" od države, grada, Općine... bilo šta??)
    anchica
    anchica
    akter
    akter


    Broj postova : 308
    Lokacija : šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by anchica sub srp 19, 2008 6:05 pm

    ja sam imala sve po jedan..ostalo sam sama kupovala...jedino sam dobila hranilicu od rodice na poklon...
    markoanja
    markoanja
    akter
    akter


    Broj postova : 308
    Lokacija : petrovo
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by markoanja ned srp 20, 2008 1:21 pm

    imala sam 18 mjeseci porodiljnog.to je to.ništa nisam dobila ovdje to tako ne fukcionira.prosječna plata oko 200eura.ja pravim orte i kolače po narudžbi,muž nekada trkne do rijekeili u sloveniju da zaradi.a da ne zaboravim dobijam dječiji doplatak 20eura svaki mjesec ,znači 10eura po djetetu.i opet se preživi,tako je to kod nas
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by jojka ned srp 20, 2008 11:59 pm

    Ja sam bila u radnom odnosu kad sam se porodila,imala sam 12 meseci porodiljskog i dobijala sam platu.Kad sam htela da sredim za deciji dodatak,prosek plata,mm i moj je prelazio za malo neku cifru koju su oni postavili kao limit i tako mi izvisismo tu.Od drzave smo dobili oko 600 evrica,za DRUGO DETE WTF WTF WTF ????? Prvo kao da ne postoji,sad ne znam dali se zakon promenio? I tako vam je to drage moje,snalazi se kako znas.Kad je trebalo da se vratim na posao(a radila sam kod privatnika u administraciji) sef mi je rekao: znas sve je to u redu ali treba da predjes u komercijalu!! u kojoj bdw sam placas doprinose za platu,sam pl.telefon a posla ako bude???? I tako sam ja lepo sa svojom decicom kuci i u iscekivanju nekog novog posla confused ,jednog dana.
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by aldijana pon srp 28, 2008 12:37 am

    Koštaju, jako puno koštaju...Pa samo pelene i hrana, ne treba više...A tek kad prohodaju, auhhhh
    Mi smo hvala Bogu većinu dobili...Od kume vreće i vreće robe do 2.godine ( i mi smo dosta toga kupili), krevetiće dobili na posudbu, od društva Graco AS-ove, vipere Hauck i "sitnu" opremu ( bočice, dude i ostalo ) kupili sami, kolica od rođaka iz Njemačke...Dobili smo i dosta love, ali otvorili smo djeci štedne knjižice i sve položili...
    Što se tiče pomoći od države, općine - u Bosni toga neeeeemaaaaaaa!!!Boli koga briga što si rodila dvoje odjednom, tvoja sreća - tvoja briga!
    Prosječna plaća je oko 300 eura, moja naknada sa socijalnog je 151 euro, nikakvog dodatka nemam s obzirom da su u pitanju blizanci ( sve je isto kao s jednim djetetom), porodiljski dopust po Zakonu o radu za majke blizanaca bio je 18 mj, međutim desile su se izmjene i dopune zakona, pa sad imamo 12 mj dopust + 6 mj pravo na rad u trajanju od četiri sata ( tako sam čula, to još moram ispitati)
    Sve je to jedno veliko ništa - tuga, čemer i jad, što bi naš narod rekao!Ali ne zamaram se time, mada boli nebriga države za majke i djecu, posebno u trenutku kada su svima puna usta brige za "natalitet"...Od te bagre mi ništa ne treba, mm i ja smo mladi i sposobni zaraditi za solidan život svoje djece...
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Jorgovan pon srp 28, 2008 1:32 am

    Meni je prvo bilo muka otvoriti ovaj topic jer nismo na ti s lovom, a ni čitati mi se nije dalo iz istog razloga, samo sam vas preletila.. i nadodala bih da mi je mrsko uopće razmišljati o tome koliko "koštaju", o tome ne razmišljam, šta im treba kupim koliko mogu tj. više ne mogu ali ipak nabavimo, zato od mene silent .
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Ivana pon srp 28, 2008 7:14 pm

    ma baš tako, Biljana. bolje šutit.
    ali da bi bilo ljepše imati djecu u "normalnijim" uvjetima, socijalno gledano - bilo bi.
    poanta s blizićima, ako mene pitate, jest u tome da nam je ionako već puno teže s dolaskom dvoje djece na svijet, pa kad na to dodaš i financijski aspekt - e onda je to koma.
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Vanja sri srp 30, 2008 1:45 pm

    aleks jako dobar tekst (trebali bi ga iskoristit uz dopis ministarstvu) za neke novine !!! negdje sam čak prije trudnoće naletila na tvoj podatak o 16 bočica za blizance i to mi se urezalo u pamčenje i kad sam saznal da nosim blizance tog sam se sjetila i onda kopala da nađem i tako da sam kupila 14 bočica , ove 2 više nisu imali u DM-u i nežalim. za kolica je moja sestra dala novce.hranilice smo dobili,putne krevetiće smo kupili za Poreč, krevetiće smo dobili rabljene kojji su se nažalost raspali nakon par mjeseci , pa je baka dala novce za druge , za Božić je moja sestra dala novce za vrtić , dobili smo hrpu robe (nove) ,jest da je iz Kine ,ali poklonjenom konju se negleda u zube , tako da smo uspjeli nekako to sve izgurati , ali sad kad bi trebala uživati u dječici ,nemogu jer sad su nam financije na kritičnoj točki.

    Sponsored content


    Koliko "koštaju" blizanci Empty Re: Koliko "koštaju" blizanci

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: uto svi 21, 2024 12:18 am.