B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 8 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +40
    mo
    Nives-trojčeki
    Hrabrica
    Nikmi
    traxxy
    piti
    Adriana
    Ko bi reko
    irenak
    ines13
    Sumsko Voce
    Dana
    pčelica maja
    Dorieni
    Xen@
    mimi mirna
    Twin
    matilda
    Kapric
    alex
    Bambi
    igordana
    bobo
    Pika
    miki
    Oceana
    I&S
    blizanci IM
    johnny02
    blaza27
    Gogino
    Branka
    Vanja
    maksi
    goga
    Maja
    Aleksandra
    Ivana
    anchica
    Sonja
    44 posters

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nikmi uto kol 02, 2011 11:22 pm

      A da li, recimo, mm može biti na porodiljnom za blizance, a ja na porodiljnom za treće dijete?
      ines13
      ines13
      novak
      novak


      Broj postova : 94
      Lokacija : Rijeka/Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by ines13 uto kol 02, 2011 11:25 pm

      Smile ne.
      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nikmi uto kol 02, 2011 11:31 pm

      Ma daj!!! A baš su prasci Sad
      ines13
      ines13
      novak
      novak


      Broj postova : 94
      Lokacija : Rijeka/Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by ines13 uto kol 02, 2011 11:36 pm

      da bi ti bila na prodiljnom ako si trudna, ne treba ti nista od muza.
      da bi on bio sa blizancima, treba tvoja suglasnost.
      mozda se nadje neka rupa pa se i moze to sve izvesti. Wink treba prouciti zakon. Twisted Evil
      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nikmi uto kol 02, 2011 11:39 pm

      Pa dam ja suglasnost...nije to problem. Mislim da li je to izvedivo zakonski? Ja nisam dobra u čitanju zakona, meni u tome ništa nije jasno Smile
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka ned kol 07, 2011 9:25 pm

      ines13 je napisao/la:da bi ti bila na prodiljnom ako si trudna, ne treba ti nista od muza.
      da bi on bio sa blizancima, treba tvoja suglasnost.
      mozda se nadje neka rupa pa se i moze to sve izvesti. Wink treba prouciti zakon. Twisted Evil
      da bi muž bio na porodiljnom treba potvrda ženinog poslodavca da ju "prima" natrag na posao. Što znači da čim žena otvori porodiljno (ili komplikacije) (za treće dijete) prekida se mužu rodiljni za blizance.
      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nikmi ned kol 07, 2011 11:49 pm

      A i mislila sam si da ima neka caka Sad

      Hvala cure na odgovorima Smile
      Hrabrica
      Hrabrica
      novak
      novak


      Broj postova : 12
      Lokacija : Lokve - Rijeka

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Hrabrica sri ruj 21, 2011 1:31 pm

      Malo sam vas čitala i sada sam zbunjena. Vi spominjete 2500kn porodiljnog do godine dana a na hzzo-u su mi rekli da je isto kao i jednorotkinje prvih 6 mj. prosjek plaće a poslije 6 mj. starosti djece 1660 kn!
      Ko bi reko
      Ko bi reko
      domaći
      domaći


      Broj postova : 647
      Lokacija : Zagreb- Siget
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ko bi reko sri ruj 21, 2011 1:36 pm

      opa! jel to nešto novo? moje rodilje koje su trenutno na drugih 6 miseci primaju 2600 jer im je plaća bila preko tog iznosa.
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by maksi sri ruj 21, 2011 1:51 pm

      Hrabrica ja sam prvih 6 mj dobivala prosjek plaće a nakon 6 mj 2660. I tako do godine dana a nakon godine dana tih 1660. To mi je za treće dijete. Isto tako je bilo i za blizance. Znači tu se ništa nije mijenjalo. Drugačije je za nezaposlene. E sada ne znam kako ide za drugih 6 mj ako netko ima prosjek manji od tih 2660.
      To će znati Branka!
      Hrabrica
      Hrabrica
      novak
      novak


      Broj postova : 12
      Lokacija : Lokve - Rijeka

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Hrabrica sri ruj 21, 2011 2:12 pm

      Prosjek mi je veći, ali me svejedno raduje da ćemo dobivati 2600 a ne 1600 kn od 6mj. do godine dana!
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka sub ruj 24, 2011 9:41 am

      da, da, 2660kn (ili prosjek plaće ako je niži) iznosi naknada od 6mj do godine dana (točnije do 360 dana starosti djeteta jer mjesec po hzzo u traje 30 dana)A od 1-3 godine je 1660kn.
      avatar
      Nives-trojčeki
      novak
      novak


      Broj postova : 40
      Lokacija : Vinkovci
      Proud to be : mama trojkica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nives-trojčeki pon stu 14, 2011 2:47 am

      trebam malu pomoć oko ovih zakona...mene zanima kada mogu zatražiti produženje porodiljnog za preijevremeno rođenu djecu...nadam se da nije kasno jer porodiljni mi traje do 23.8.2012., ne znam jel se to mora tražiti do djetetovih 6. mjeseci,godinu dana ili prije isteka ovih tri godine, da znam jel mi sve propalo u vodu
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by maksi pon stu 14, 2011 12:13 pm

      Prije navršene godine dana. Ja sam zatražila kada su imali 11 mjeseci.
      avatar
      Nives-trojčeki
      novak
      novak


      Broj postova : 40
      Lokacija : Vinkovci
      Proud to be : mama trojkica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nives-trojčeki pon stu 14, 2011 3:02 pm

      jedino mi preostaje žalbu uložiti na rješenje pa šta bude bude evil
      mo
      mo
      novak
      novak


      Broj postova : 42
      Lokacija : more, more svuda oko nas!
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by mo pon stu 14, 2011 7:48 pm

      Ja sam baš jučer išla predat zahtjev za produljenje rodiljnog dopusta zbog ranije rođene dijece. Zahtjev sam podigla na hzzo-u i treba priložit kopiju tru.knjžice ili ako nemaš potvrdu od ginekologa s terminom poroda koji je trebao biti i otpusno pismo iz bolnice odnosno kopiju.
      avatar
      Nives-trojčeki
      novak
      novak


      Broj postova : 40
      Lokacija : Vinkovci
      Proud to be : mama trojkica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nives-trojčeki pon stu 14, 2011 10:58 pm

      da ali ja nisam na vrijeme to predala ne znam koliko su tebi djeca sad stara ali mislim da je meni kasno sad za to još 10 mjeseci mi ostalo porodiljnog ali rješenje sam dobila još davno čim sam predala za porodiljni i ni na kraj pameti da ga moram mijenjati nakon 6 mjeseci ili godinu dana kad sam dobila do 2012. godine
      mo
      mo
      novak
      novak


      Broj postova : 42
      Lokacija : more, more svuda oko nas!
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by mo uto stu 15, 2011 9:29 am

      Meni klinci imaju jučer točno 5 mjeseci
      lelabm
      lelabm
      novak
      novak


      Broj postova : 34
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by lelabm ned svi 13, 2012 8:49 pm

      kolika je sada porodiljna naknada za nezaposlene jel zna netko?
      zaklina
      zaklina
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2816
      Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by zaklina uto svi 15, 2012 4:58 pm

      Zao mi je ali ne znam odgovor na ovo pitanje, nadam se da si ga vec negdje drugdje dobila.
      Mislim da ako si zaposlen, da je onda 4250 prije rodjenja djeteta ili na mirovanju, da je prvih 6mj onda puna placa nakon rođenja i drugih 6mj 2500. Nakon godinu dana 1650 ako imas osnove, npr blizanci Smile
      Ako si nezaposlen stvarno ne znam, mozda 1650 cijelo vrijeme??
      avatar
      twins1
      novak
      novak


      Broj postova : 12
      Lokacija : zadar

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by twins1 sri srp 31, 2013 11:29 am

      pozzz
      da sad ne tražim po forumu...
      danas mi ističe ugovor o radu,neće mi ga produžit,a na porodiljnom dam do 7.2015.koje su sad procedure,idem li na biro,hoće li mi se upisivat staž,dali ću dobivat naknadu sa biroa,imam na to pravo,ili samo porodiljnu????molim ako netko zna da mi napiše.hvala
      avatar
      zlatka99
      novak
      novak


      Broj postova : 2

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by zlatka99 sri tra 16, 2014 9:37 am

      Drage moje, ostala sam trudna sa blizancima i 10.09.2012. odlazim na komplikacije (sav prijasnji godisnji sam iskoristila do tog datuma). Rodila sam 5.03.2013., sto znaci da mi je od 6.02.2013. poceo teci sluzbeni porodiljni. Posto planiram iskoristiti sve tri godine porodiljnog zanima me da li imam pravo koristiti godisnji iz 2013. i 2014. ZA VRIJEME PORODILJNOG kako bih dobila punu placu umjesto mizernih 1660 kn i nakon toga se vratiti na porodiljni? Koliko kuzim trebala bih imati to pravo posto sam radila mjesec i 6 dana u 2013. (bila na bolovanju). Dali imam zakonsko pravo iskoristiti taj godisnji ili je u pitanju dogovor sa poslodavcem? I sto se dogadja sa porodiljnim nakon toga? Da li mi se mozda smanjuje naknada? Unaprijed hvala na odgovorima.
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by maksi sri tra 16, 2014 12:34 pm

      Godišnji možeš iskoristiti samo za zadnju godinu. Ne možeš ga dobiti za prethodne godine. Kako ide povratak natrag na porodiljni dobro se raspitaj. Ne znam da li se možeš vratiti na porodiljni odmah nakon završetka godišnjeg ili moraš nešto raditi pa onda. Porodiljna naknada ostaje uvijek ista. Ništa ti se ne smanjuje. To je ono što ja znam. Možda se javi netko tko zna nešto više. Uglavnom najbolje ti se osobno raspitati.
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana čet svi 15, 2014 7:41 pm

      mislim da nema mogućnosti za to, jer bismo do sada to već sve čule.
      ali ipak pitaj pravnika u socijalnom, nikad se ne zna što će ti reći.

      Koliko ja znam, ne možeš koristiti GO dok si na porodiljnom,
      ali možeš ako se vraćaš na posao u tekućoj godini koristiti.

      Što se tiče mizernih 1660, zbog toga se i ja sada planiram vraćati na posao,
      iako bih vrrrlo rado ostala doma do 3.godine (imam peto dijete).

      razmišljam međutim o radu na 4h, tako da koristim pola radnog vremena - to u praksi znači pola plaće i pola naknade, što je ukupno puno više nego 1660.

      možda ti pomogne u dugoročnom promišljanju.
      ja sam već radila na 4h s blizancima,
      i radili smo i muž i ja po pola radnog vremena istodobno,
      tako da znaš da su to mogućnosti.
      no kako se često mijenjaju pravilnici ipak se raspitaj!

      i -sretno!
      avatar
      zlatka99
      novak
      novak


      Broj postova : 2

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by zlatka99 pet svi 16, 2014 12:51 am

      Ivana je napisao/la:mislim da nema mogućnosti za to, jer bismo do sada to već sve čule.
      ali ipak pitaj pravnika u socijalnom, nikad se ne zna što će ti reći.

      Koliko ja znam, ne možeš koristiti GO dok si na porodiljnom,
      ali možeš ako se vraćaš na posao u tekućoj godini koristiti.

      Što se tiče mizernih 1660, zbog toga se i ja sada planiram vraćati na posao,
      iako bih vrrrlo rado ostala doma do 3.godine (imam peto dijete).

      razmišljam međutim o radu na 4h, tako da koristim pola radnog vremena - to u praksi znači pola plaće i pola naknade, što je ukupno puno više nego 1660.

      možda ti pomogne u dugoročnom promišljanju.
      ja sam već radila na 4h s blizancima,
      i radili smo i muž i ja po pola radnog vremena istodobno,
      tako da znaš da su to mogućnosti.
      no kako se često mijenjaju pravilnici ipak se raspitaj!

      i -sretno!


      Dragi svi, evo da se javim. Provjerila sam sve po pitanju korištenja GO za vrijeme porodiljnog i vraćanje na porodiljni. Zakonsko pravo imate sigurno - provjereno u ministarstvu i HZZO-u. Ali poslodavac može odbiti isto kao što vam može odbiti godišnji i kada radite. Dakle sve ovisi o poslodavcu. Ja sam išla za onom ak prođe prođe. I dobila GO. Smile Eto da znate da nije nemoguće…I hvala svima na odgovorima.

      Sponsored content


      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pet svi 10, 2024 8:51 am.