B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +40
    mo
    Nives-trojčeki
    Hrabrica
    Nikmi
    traxxy
    piti
    Adriana
    Ko bi reko
    irenak
    ines13
    Sumsko Voce
    Dana
    pčelica maja
    Dorieni
    Xen@
    mimi mirna
    Twin
    matilda
    Kapric
    alex
    Bambi
    igordana
    bobo
    Pika
    miki
    Oceana
    I&S
    blizanci IM
    johnny02
    blaza27
    Gogino
    Branka
    Vanja
    maksi
    goga
    Maja
    Aleksandra
    Ivana
    anchica
    Sonja
    44 posters

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana pet svi 21, 2010 11:05 pm

      Branka dobro kaže, vodite računa da oni računaju da mjesec ima 30 dana, tako da nas zakinu za nekoliko dana.
      obzirom da svaku promjenu korištenja prava treba najaviti barem mjesec dana prije nego ju koristimo, to pazite da na vrijeme pismeno zatražite.
      ima raznih formulara na stranicama HZZO-a, vidite tu
      http://www.hzzo-net.hr/03_01_08.php

      Xena, DA, može se koristiti u više navrata, ali onako kako zakon propisuje - tj. preostali roditeljski dopust se može koristiti ne više od dvaput godišnje i po minimum 30-31 dana.

      i - da - moguće je da službenica na šalteru neće točno znati, zakon je relativno nov i još nisu imali puno zahtjeva. znam za Rijeku da već znaju kako ide, jer smo mm i ja već tražili valjda sve moguće kombinacije prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 7 33288 (od toga da tata koristi dopust, pa da radimo svaki na pol radnog vremena, pa da nam ostane, a upravo sam dala zahtjev da koristim mjesec dana ostatka preko ljeta).
      ako ti se čini da službenica nije sigurna, traži razgovor s pravnikom podružnice ili nek zovu direkt u glavnu službu u ZG da provjere.
      bitno je da kad zatvaraš dopust i ideš raditi, naglasiš pismenim zahtjevom da želiš koristiti preostali roditeljski dopust. inače se to ne podrazumijeva.
      isto tako, ako je tata bio 3 mjeseca na dopustu i time zaradio ona dodatna 2 mjeseca, to se isto pismeno traži da se uračuna.
      Dana
      Dana
      novak
      novak


      Broj postova : 20

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Dana pon svi 30, 2011 3:02 pm

      pozdrav svima nestignem proćitat sve topike ali sam neke uspjela pa mi sada ništa nije jasno.Zanima me dali ja sada kada rodim blizance (oni su mi 2 i 3 djete)znaći imam pravo na porodiljni dopust iako sam na zavodu za zapošljavanje ali me zanima dali imam pravo na onih 40 dana prije termina poroda kao kad si u radnom odnosu ili tek kad se klinci rode?I još nešto dali za svako dijete primam naknadu 1600kn ili za oboje ukupno 1600kn jer sa prvim sam primala 2500 ali sam bila u radnom odnosu i plaća mi je bila 1200kn minimalac ili se to gleda po nekom prosjeku primanja???nadam se da sam sve dobro pojasnila i da će mi netko moći odgovorit...hvala unaprijed
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka pon svi 30, 2011 4:31 pm

      Dana je napisao/la:pozdrav svima nestignem proćitat sve topike ali sam neke uspjela pa mi sada ništa nije jasno.Zanima me dali ja sada kada rodim blizance (oni su mi 2 i 3 djete)znaći imam pravo na porodiljni dopust iako sam na zavodu za zapošljavanje ali me zanima dali imam pravo na onih 40 dana prije termina poroda kao kad si u radnom odnosu ili tek kad se klinci rode?I još nešto dali za svako dijete primam naknadu 1600kn ili za oboje ukupno 1600kn jer sa prvim sam primala 2500 ali sam bila u radnom odnosu i plaća mi je bila 1200kn minimalac ili se to gleda po nekom prosjeku primanja???nadam se da sam sve dobro pojasnila i da će mi netko moći odgovorit...hvala unaprijed
      Ovako, budući da si nezaposlena imaš pravo na 1663kn od trenutka poroda (ne 45 dana prije) pa do 3 godine života blizanaca.
      Nemaš dvije naknade, nego samo jednu, dakle samo 1663kn ukupno. Dobit ćeš samo dvije jednokratne naknade za opremu u iznosu od 2330kn x 2 kad se djeca rode.
      Opaska: nije do 3 godine života blizanaca, nego 15 dana kraće (jer mjesec po hzzo-u traje 30 dana, godina 360 dana....)

      Ne znam iz kojeg si grada, ali i gradovi i općine daju neke jednokratne naknade za rođenje (Zagreb čak i duže godina ne samo jednokratno)
      Dana
      Dana
      novak
      novak


      Broj postova : 20

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Dana pon svi 30, 2011 7:09 pm

      hvala na informaciji i mislila sam da je tako ali su mi drugi pametovali pa da sama provjerim...ja sam iz požege mi dobijemo od grada 1000kn pomoći i to jednokratno...
      Sumsko Voce
      Sumsko Voce
      novak
      novak


      Broj postova : 54
      Lokacija : Istra
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sumsko Voce čet srp 14, 2011 2:29 pm

      Zanima me da li je moguće da i muž i ja istovremeno koristimo porodiljni dopust kad se bebe rode? Prvih par mjeseci dok su još maleni, dok se ne uhodam sama?
      I kasnije, ja se planiram vratiti na posao kad oni budu imali cca 8 mjeseci, ali na pola radnog vremena. Može li muž u tom razdoblju biti na porodiljnom u punom radnom vremenu?
      ines13
      ines13
      novak
      novak


      Broj postova : 94
      Lokacija : Rijeka/Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by ines13 čet srp 14, 2011 3:32 pm

      ne ne i ne....
      go twins
      Sumsko Voce
      Sumsko Voce
      novak
      novak


      Broj postova : 54
      Lokacija : Istra
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sumsko Voce pet srp 15, 2011 1:22 pm

      ines13 je napisao/la:ne ne i ne....
      go twins

      A na temelju čega ne ne i ne??? Neki link ili članak zakona?
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana sub srp 16, 2011 1:19 am

      Zakon o rodiljnom i roditeljskom dopustu
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Aleksandra sub srp 16, 2011 8:41 am

      bilo bi krasno to što pitaš ali neide nažalost. Po zakonu čak on ne može na bolovanje za djecu ako si ti na porodiljnom a kamoli isto na porodiljni.
      ines13
      ines13
      novak
      novak


      Broj postova : 94
      Lokacija : Rijeka/Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by ines13 sub srp 16, 2011 8:56 am

      da , zakon je jednostavan, tretirane smo kao i majke jednog djeteta, jedino sto imamo pravo probati zivjeti sa 1663kn nakon njihovog prvog rodjendana....za sad mi se cini neprocjenjivo, vidjet cemo koliko cemo izdrzati Wink
      ne znam kako je u ostalim firmama, ali moj suprug je dobio one slobodne dane za rodjenje djeteta kao da se rodilo jedno dijete (mislim da se radi o 3 ili 5 dana)....

      inace, da bi ostavarila prava za pola radnog vremena uvjet je da je suprug zaposlen!

      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka ned srp 17, 2011 12:42 am

      Sumsko Voce je napisao/la:
      I kasnije, ja se planiram vratiti na posao kad oni budu imali cca 8 mjeseci, ali na pola radnog vremena. Može li muž u tom razdoblju biti na porodiljnom u punom radnom vremenu?
      Ne može, ali (možda) možete oboje biti na porodiljnom na pola radnog vremena. To treba provjeriti, nešto se zakon mijenjao.
      Ima jedna nova "kvaka" koju su dodali 31.03.2011. :
      (2) Zaposlena ili samozaposlena majka ima pravo nakon navršenih 6 mjeseci života djeteta koristiti rad s polovicom radnog vremena iz stavka 1. ovoga članka u onolikom trajanju u kolikom je to pravo koristila do navršenih 6 mjeseci života djeteta, a najduže do navršenih 9 mjeseci života djeteta.

      ines13 je napisao/la:inace, da bi ostavarila prava za pola radnog vremena uvjet je da je suprug zaposlen!
      ?
      Samohrane majke isto imaju pravo na rad na pola radnog vremena (ako poslodavac i priroda posla to dopušta)
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by irenak ned srp 17, 2011 9:38 am

      Ivana, ovo kaj si napisala da ti je ona upisala, to ti i nema neke veze. Ja kad sam gledala, ona je upisivala 23.4. i ja cijelo vrijeme brijem kako sam do 23.4. 2012 na porodiljnom, i prije mjesec dana gledamo za upis u vrtić rješenje, kad ono piše 8.4. tak da sve buš vidjela na rješenju.To je tak kod hzzo-a, kod njih godina ima 360 dana, duplići su zapravo jedna beba, prije majka s jednim klincem dobije njegu, a ne mi sa dve bebe.... svašta nešto nelogićno, ali kaj ćeš sad....
      ines13
      ines13
      novak
      novak


      Broj postova : 94
      Lokacija : Rijeka/Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by ines13 ned srp 17, 2011 12:41 pm

      inace, da bi ostavarila prava za pola radnog vremena uvjet je da je suprug zaposlen!


      ?
      Samohrane majke isto imaju pravo na rad na pola radnog vremena (ako poslodavac i priroda posla to dopušta)

      mene je to prvo trazio pravnik u hzzo...
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by irenak uto srp 19, 2011 3:36 pm

      Naravno, kao i za njegu djeteta, suprug mora biti zaposlen jer u suprotnom može doma čuvat klinca, zar ne?! Pazite ako ste na njezi, a suprug vam ostane bez posla, da prijavite hzzo-u, da ne vračate pare i imate problema na poslu - mojoj frendici su dobrano zagorčali nekih mjesec dana život, dok nije sve uspjela posloćit jer joj muža u novoj firmi nisu prijavili.... nastalo totalno ludilo!!!
      Ko bi reko
      Ko bi reko
      domaći
      domaći


      Broj postova : 647
      Lokacija : Zagreb- Siget
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ko bi reko sri srp 20, 2011 2:30 pm

      Jel ima koja iskustva sa mogućim produljenjem drugog dijela prve godine, tj. onog dijela porodiljnog gdje je max naknada oko 2500.
      Dakle, majke singletona mogu produljiti taj dio porodiljnog na račun motorike djece i eventualnog kaskanja. I tada im je naknada 2500.
      Nama je nakon 1. godine naknada oko 1600, možda bi mogle jednostavno produljiti onaj dio di je naknada 2500?
      Po novome, gotovo svi gemini a definitivno svi prematurusi automatizmom (bar u ZG) dobivaju naljepnicu neurorizik, dijagnoza distono, sa uputnicom na cjelogodišnje vježbe.
      E, sad, bilo bi zgodno kad bi na osnovu recimo tih papira i mi mogle produljiti taj uvjetno rečeno 2. dio porodiljnog a ne da nas automatski prebace na 2. ili 3. godinu di je naknada 1600.
      Jel ima smisla ovo šta govorim?
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by I&S sri srp 20, 2011 2:54 pm

      ima smisla i bilo bi super da tako je ali ja mislim da ne.... moraš iskoristiti sav porodiljni (znači sve 3 god) prije nego što možeš dobiti "NJEGU" (a tad nadam se da ti više neće ni trebati) ..... tu su nas dobrano zahebali.....
      avatar
      Adriana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1281
      Proud to be : mama trojkica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Adriana sri srp 20, 2011 3:00 pm

      Mislim da su cure pisale da se ne mora iskoristit više porodiljni do treće godine nego da se on prekine i ode na plaćeni doppust za njegu djeteta. Mislim da su rekle da je tako opet od 01.04. ove godine.
      avatar
      Adriana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1281
      Proud to be : mama trojkica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Adriana sri srp 20, 2011 3:02 pm

      Mislim da moraš obavit pregled kod neuropedijatra, fizijatra i eventualno još koji ( npr. ortoped, okulist, dermatolog, gastroenetrolog...i onda s tip papirima na HZZO.
      Ko bi reko
      Ko bi reko
      domaći
      domaći


      Broj postova : 647
      Lokacija : Zagreb- Siget
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ko bi reko sri srp 20, 2011 3:22 pm

      Ma da, sveto dvojstvo: neuropedi i fizijatar + ortoped, okulist, neonatolog nam ionako sljeduju...
      tako da, ako dobro razumijevam, čisto teoretski, nakon rodiljnog idem 180 dana na porodiljni, prekinem i tražim "njegu" temeljem njihovih papira.
      Fakat čisto teoretski jer ovi zmajevi idu na fwd ubrzano unaprid Smile
      Ako niko nije imao slično iskustvo obećavan se raspitat kad meni dođe vrime zato pa vas izvijestim.
      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Xen@ čet srp 21, 2011 12:52 pm

      Mislim da je procedura takva kako su ti već gore napisali ne možeš na "njegu" sve dok ti ne istekne 3 godine porodiljnog.
      piti
      piti
      novak
      novak


      Broj postova : 11

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by piti uto srp 26, 2011 3:38 pm

      Ono što je rekla Xen@ stoji!!
      Mi smo to pokušali i išli na sve moguće preglede i vježbali cijele godine,prošli 2 komisije i dobili odgovor da nije moguće.Ako je tvom suprugu i tebi ukupna plaća (tvoja plaća,ne porodiljna naknada) veća od određene svote (neke vrlo male),onda si odbijen jer nisi u cenzusu.Tužno...
      Ko bi reko
      Ko bi reko
      domaći
      domaći


      Broj postova : 647
      Lokacija : Zagreb- Siget
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ko bi reko uto srp 26, 2011 4:56 pm

      Nabijem ih.
      Kaj smijem to reći tu?
      Na bi jem ih!
      U ime svih nas...
      Srića moja da imam dicu na nukelarni pogon pa mi i ne triba puno od države, al najrađe bi se ispisala iz Hrvatske. Od-državila bih se...
      avatar
      traxxy
      novak
      novak


      Broj postova : 25
      Lokacija : Sesvete
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by traxxy uto srp 26, 2011 11:22 pm

      Da ovo sam i ja htjela traziti na osnovu dijagnoze 8 i stvarnog problema) kod Patrika..ali me isto svi uvjeravaju da je nemoguce..

      pridruzujem se Ko bi reko u izljevima emocija prema drzavnom aparatu..
      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Nikmi uto kol 02, 2011 11:11 pm

      Da li netko zna kakva je situacija sa onim da se porodiljni može koristiti u dijelovima do (mislim) 7.godine djeteta? Tj. da li ja mogu produžiti porodiljni na 3 godine i negdje tokom te tri godine prekinuti porodiljni i iskoristiti ga naknadno? I da li može u istoj situaciji umjesto mene muž iskoristiti taj porodiljni naknadno?
      Valjda sam to dobro sročila Smile
      ines13
      ines13
      novak
      novak


      Broj postova : 94
      Lokacija : Rijeka/Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by ines13 uto kol 02, 2011 11:19 pm

      mislim da je do 8.god.
      da, moze se, ali u dogovoru sa poslodavcem. znaci 30 dana prije je potrebno najaviti povratak na posao, i isto tako ponovno povratak na porodiljni.
      meni je rekao pravnik u hzzo, ma vi mozete sve...malo raditi, malo na porodljni, samo je vazno njih na vrijeme obavijestti radi papirologije. nije nuzno 30 dana, ali nesto su u zakon morali napisati Wink

      Sponsored content


      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pet svi 10, 2024 7:50 pm.