B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+7
bobo
igordana
irenak
maso
maksi
Maja
Bambi
11 posters

    tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    upitnik tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Bambi sri srp 01, 2009 10:49 am

    Drage trudnice i mame,
    Jučer mi se dva puta ponovila situacija s trbuhom koju do sad još nisam doživjela, a malo sam se i uplašila, pa me zanimaju vaša eventualna iskustva i savjeti.
    Moj se trbuh u gornjem dijelu, dakle iznad pupka, učvrstio, bio tvrd i na dodir i na osjet i tako je to bilo duže vrijeme 30min-sat vremena. Malci su u to vrijeme bili jako mirni, nisu se mrdali, a ja sam imala osjećaj da me netko iznad pupka zabetonirao. Bolova nisam imala samo taj neugodan osjećaj. Popila sam Mg i Normabel i nakon jednog vremena je popustilo i maleni su se istovremeno aktivirali. Ja sam na strogom mirovanju i to sam osjetila dok sam se digla na wc, a kasnije sam osjetila i dok ležim. Kako ležim na bokovima, trbuh je bio malo izobličen, špičast.
    Ja sam konačno zaključila i samu sebe umirila da se jedna od beba gore smjestila i natezala mi trbuh više od uobičajenog. Prije dva dana sam bila na kontroli pa doktora nisam zvala, nisam htjela paničariti, smirila sam se i čekala što će se dogoditi. Ali me svejedno kopka što je to bilo...
    Dakle imate li i vi ili ste u trudnoći imale takve simptome?
    :flower:
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Maja sri srp 01, 2009 1:31 pm

    to su ti kontrakcije maternice. nista strasno ako se ne pocne ponavljati u pravilnim inrervalima. napomeni ginekologici na slijedecem pregledu
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maksi sri srp 01, 2009 8:07 pm

    Maja ti je sve rekla. Wink
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Bambi sri srp 01, 2009 9:14 pm

    Thanx cure :flower:
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maso čet lis 15, 2009 11:54 pm

    Evo i mene s kontrakcijama , sada sam u 29+6 ...malo sam citala a i doktrorica mi je rekla da je ok ako se ne pojavljuje vise od 4-5 puta na dan, ali ja ih imam pa sigurno 10 puta, nista ne boli, samo je trbuh onako tvrd, malo se izoblici i to traje desetak sekundi i ne javlja se u pravilnim razmacima... ipak idem ujutro da me malo pregleda...jeste imale toliko kontrakcija na dan ?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Maja čet lis 15, 2009 11:57 pm

    ja sam imala non stop kontrakcije i na kraju rodila bez trudova tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? 33288

    prve kontrakcije pamtim i imala sam ih od nekon 20.-og tj i trajale su do kraja. oko 33.tj su se malo smirile ali su bile ceste
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maso pet lis 16, 2009 12:04 am

    Majo u kojem tjednu si rodila?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Maja pet lis 16, 2009 12:21 am

    36+5
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by irenak pet lis 16, 2009 12:59 am

    Draga maso, ja sam imala kontrakcije skoro od početka (oko 10-ak na dan), zatim sam dobila normabele i nastavila sa strogim mirovanjem. Sa 23 tjedna sam završila u bolnici jer su mi počeli imati pravilne razmake i bila sve do kraja na tokolizi (to je infuzija koja se daje da se trudovi smire) i rodila u 34+2. U bolnici su mi rekli da je normalno da se to javlja, ali nikako ne smiju imati pravilan razmak ili da se smanjuje razmak. Dakle, redovno uzimaj normabele ako ti ih je ginić prepisao i obrati pažnju na razmak. Ako postane pravilan javi se u bolnicu.Ono što je bitno za znat, da ukoliko se i to dogodi, nema mjesta panici - mi smo i tako izdržali 11 tjedana i dobili male smotuljke!!!
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by igordana pet lis 16, 2009 1:05 am

    Ja sam isto imala kontrakcije otprilike u to vrijeme kad i ti te do kraja ttrudnoće. Na početku su bile rijeđe, a kasnije ih je bilo sve više. Meni se svi dr koje sam za to pitala rekli da je to normalno,pred kraj sam osjećala i laganu bol. Primjetila sam da su mi se pred kraj kontrakcije javljale češće ako bih nešto radila po kući. A ako bi mi se bebe jako uzvrpoljile - gotovo je uvijek usljedila kontrakcija. Ako si imalo zabrinuta radije posjeti dr. bit će ti lakše, bebe također osjete našu uznemirenost...
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by bobo pet lis 16, 2009 1:28 am

    To su kontrakcije maternice koja je, naravno, kod blizanačke trudnoće, više razstegnuta nego kod jednostruke, pa se javlja češće i ranije u trudnoći.
    I ja sam ih imala i također sam se kao i ti maso ustrtarila. Neke dane ih je bilo više, a neke manje, pred kraj trudnoće sve manje, valjda su mišići bili toliko rastegnuti da se više nisu mogli stezati.
    Gin. mi dala Spasmex tbl. koje sam ponekad kod jačih kontrakcija uzimala, ali mislim da je to bilo nepotrebno, jer nisam primijetila da je Sp. djelovao na njih. Normabel nisam htjela uzimati.
    Kad sam primljena u bolnicu "na ležanje", nitko nije obraćao pažnju na ta stezanja (istog karaktera i trajanja kao kod tebe) i nisam za to dobivala nikakve lijekove.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by irenak pet lis 16, 2009 1:43 am

    I jedna mala napomena! Možda nije lijepo pisati o tome, ali cure pazite koliko često imate stolicu!!! Bilo bi svakako poželjno da je svaka dva dana, kako ne bi rad crijeva kasnije izazvao kontrakcije. Eto, samo za info!!!
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by I&S pet lis 16, 2009 10:57 am

    hmmmm.......ja imam jako često stolicu.......svaki dan, a nekada i dva put u jednom danu.......
    nisam još kod sebe primjetila te kontrakcije (ili ih neznam prepoznati pa ne obračam pažnju na to) a evo me već u 29 tjednu
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maso pet lis 16, 2009 10:21 pm

    Drage mamice i trudnice, hvala vam na odgovorima, a ja vas pozdraljam iz bolnice (super je sto mogu imati laptop sa sobom), naime orvorena sam jedna prst znaci cerviks skracen i zadrzali su me jer na ctg se vide i trudovi...dobila sma inekciju za sazrjevanje pluca bebica, pa sutra pocinjem sa terpijom partusistena (ako sam dobro napisala naziv) , eto tako je to kod mene, strogo mirovanje imam samo relaciju wc-krevet, ali sta je tu je, bitno je samo da bebaci sto duze izdrze u pupi! Pozdrav svima!
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Maja pet lis 16, 2009 10:27 pm

    aj maso, samo miruj, nisi nesto previse otvorena ali kako se ta otvorenost moze potezati tjednima, tako se moze prosiriti za tren

    koliko si ono tjedana trudna?

    ne brini, miruj i uzivaj tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? 207922
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Maja pet lis 16, 2009 10:28 pm

    eto, pogledala sam tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? Icon_redface

    nije bas dobro ali nije ni lose tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? 889846

    samo miruj i skupi noge. dogovaraj se sa djecom da izdrze unutra jer nema smisla da tako rano izadu tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? 33288
    avatar
    točkice
    novak
    novak


    Broj postova : 22
    Lokacija : zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by točkice pet lis 16, 2009 11:18 pm

    Draga Maso, sad se smiri i posveti bebačima, mazite se i dogovorite se da se ne žure. Sretno i mislimo na vas, Pozdrav
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Jorgovan sub lis 17, 2009 12:00 am

    val draga miruj, misli pozitivno, leži na lijevom boku, i ako ti nude uzmi koji normabel od 2 mg Wink magnezij svaki dan a to pretpostavljam i znaš..
    odmaraj, spavaj.. držim palčeve da budete što duže 3u1 For you
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by bobo sub lis 17, 2009 12:58 am

    Nadam se da će se kontrakcije smiriti i da će ovaj primitak u bolnicu biti samo zbog predostrožnosti.
    tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? 512189 tvrd trbuh - imate li iskustva s tim? 551704
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by irenak sub lis 17, 2009 1:11 am

    Draga maso, ne brini, samo polako. Mi smo od 23 tjedna bili u bolnici i proletilo nam je vrijeme. Bitno da si dobila pikice za pluća, a sada miruj i odmaraj koliko možeš (nije da će ti to kasnije koristit, hehehe, ne buš niš odmornija, ali je sada bitno). U kojoj bolnici ležiš??? - sad sam vidjela!! a plavuša!!! hehehehe!!

    A ovo za stolicu, nisam navela da mora biti najviše dva dana između dvije, a ako je normalno jednom - dva puta dnevno, to je sasvim ok!!! - opet ja sa stolicama!!!
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maso sub lis 17, 2009 7:48 pm

    joj hvala vam svima na podrsci ...danas sam imala bas tezak dan, trudovi su ok nije ih bilo ali je na mene lose djelovao taj Partusisten, 8 sati sam imala otkucaje srca vece 140, tresla se ko prut, mucnina, vrtoglavica,crnilo pred ocima, otezano dizanje ,,,uglavnom citala sma da uz njega obicno ide apaurin ili normabel ali oni tu to ne daju fuf ...ttako kad je doslo vrijeme za drugu tabletu, ukinuli su mi terapiju, jer i da nisu ja bih je odbila, to je nesto grozno i predugo je trajalo...takvi simptomi su kao normalni prvi sat djelovanja tablete ali eto meni nikako nije sjelo...eto sada cemo pratiti sta ce biti s trudovima i bolovima, za sada je ok! Irenak , samo ti pricaj o stolici, nekad joj se bas obeselim, hihihii ali inace je ovih dana ok po tom pitanju! Ja sam u KB Osijek, i brate sve povale za sestre na odjelu i doktore, za sada su jako susretljivi i pomazu i sve objasne.....Pusa svima!
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maso sub lis 17, 2009 7:49 pm

    uh zastekao mi net pa 2 puta isto poslala....


    Zadnja promjena: maso; sub lis 17, 2009 7:51 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : zastekao mi net pa 2 puta isto poslala)
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by irenak sub lis 17, 2009 9:42 pm

    Maso, kaj si ti dobila tablete??? Mene su priključili na infuziju partus-normabel, i tako sam bila 3 mjeseca. Prvi dan, bez obzira kaj je i normabel bio u infuziji, srce mi je lupalo kao ludo, tresla sam se ko šiba na vodi.... iako, baš sam ti to mogla i jučer napisat, ali eto, skroz sam na to zaboravila. Čak mi se i kasnije znalo desit ako su mi prejako stavili da kaplje da bi prolupalo srce, ali onda sam si ja već sama rihtala koliko kapi mi je curilo.

    Ti se samo pazi, miruj strogo i nemoj se nervirat, mislim da ti je to najbitnije. Drži se!!!
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maso ned lis 18, 2009 10:35 am

    Tablete sam dobila jel mi trudovi nisu bili jaki a i prije sam imala problema sa srcem, ubrazan i nepravilan rad srca ali su tablete blaze no infuzija,pa su mi tako krenuli ali eto i tabllta me skrsila ... svima se to desi da se ubrza rad ali ne valja ako je prejako i dugo traje pogotovo ti otkucaji iznad 140 kako su meni bili , ma mene je totalno onesposobilo bilo , grozno. Jedino sto mi nije jasno sto tu ne daju uporedo normabel ili apaurin, mozda bi sve to bolje podnjela, a glupo se mjesati doktorima i pametovati , to stvarno ne kuzim zasto ne daju, pa zene bi lakse podnosile... sada sam bez ikakvih lijekova samo strogo mirovanje i pracenje ctg-a...
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by maso sub lis 31, 2009 10:58 pm

    ...evo iza mene 15 dana proguranih u bolnici , sada smo 32+1 i nadam se da cemo jos bar 2, 3 tjedna ostati u komadu Smile, drzite nam fige...inace svakodnevno imam kontrakcije "tvrd trbuh", ali bolova nema i za sada je stabilno ... e sada drage mamice , vi koje ste lezale kao ja u bolnici znate kako je to skoro 22 sata dnevno lezati, bukvalno lezati, ne sjediti, ne prosetati ...vec osjetim da misici i tijelo slabe , dok se otusiram umorim se kao da sam sve prozore u kuci oprala good one ...pa ponekad pomislim odakle cu snagu izvuci za porod kad mi kondicija stalno pada Smile) ali nekako cemo se snaci valjda...eto tako je to kod mene, pozdrav za sve vas!

    Sponsored content


    upitnik Re: tvrd trbuh - imate li iskustva s tim?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 7:50 am.