B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+7
dubravka
Aleksandra
ema
Jorgovan
Pika
listek
Oceana
11 posters

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana pet lip 05, 2009 11:15 pm

    Kao što naslov govori ova se trudnica sprema drugi tjedan dobiti prvu dozu kortikosteroida u sučaju ne daj Bože prijevremenog poroda. Mene zanimaju vaša iskustva...jeste li primali tu terapiju? Ako niste zašto niste a ako jeste kako je prošlo? Imate li Vi danas meke posljedice ? I kada je unatoč terapiji bio vaš porod...hvala :flower:
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by listek pet lip 05, 2009 11:49 pm

    Ja sam ga primala zbog jedne posteljice i mogucnosti blizanacke transfuzije.
    Porod je bio planirani carski, ali to niejimalo nekakve veze s dexmetazonom. Decki su se krivo poslozili i nije mogao biti vaginalni.

    Osim sto mi je bilo lose nakon te prve hospitalizacije nisam imala nikakvih vidljivih posljedica.
    A zasto mi je tad bilo tako lose, nemam pojma.
    Mozda stres, mozda grubi vag. pregled (pretpostavljam da je bio spoj te dviej stvari), a mozda i neka reakcija na dexic.
    To mi je tek sad palo na pamet kad sam procitala tvoj post. Ne znam. Drugi dan je sve bilo ok.


    Zadnja promjena: listek; sub lip 06, 2009 12:02 am; ukupno mijenjano 1 put.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by listek pet lip 05, 2009 11:52 pm

    Evo, tu sam tada pisala http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?f=56&t=4701

    Da te ne uplasim, druga hospitalizacija mi je prosla sasvim ok Wink .
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Pika sub lip 06, 2009 1:22 am

    ja sam dex. dobila s 30tj bez ikakvih poteškoća, jedino sam bila ljuta što je cura do mene imala vezu pa je odmah sutradan išla doma a ja sam morala ostati 2 noći... rodila sam u 33.tj. ali zbog naglog visokog tlaka (po mom mišljenju vanjski faktor). inače, spec pulmolog sa srebrnjaka mi je nedavno rekla da je svakako dobro za bebe da ga dobiju i da nema negativnih posljedica! (u nekim slučajevima ta injekcija stvarno čini razliku!)
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by listek sub lip 06, 2009 1:34 am

    Ma ja sam cula i da nije tako presjajan.
    Ali ipak u nasim slucajevima je vjerovatno manje zlo, zlu ne trebalo.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Jorgovan sub lip 06, 2009 12:01 pm

    Evo ja sam dobila u 28. i 32. tjednu i zaista sam zahvalna svom dr jer nisam imala nikakvih indikacija osim što sam ja paničarila. Pika, isto sam ostala 2 dana i mislim da je takav protokol a to nije do veze. Ja glasam za, zlu ne trebalo.. puj, puj, puj. Btw, nije bilo nikakvih nuspojava, negativnih posljedica i sl.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by listek sub lip 06, 2009 1:32 pm

    Da, nemoj se bojati.
    Ipak dobijes odredenu sigurnost da ce bebe biti ok cak i ako se ranije rode.
    utje
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana sub lip 06, 2009 3:37 pm

    hvala cure....a pika ja ću isto po šteli ako se bude ok odmah doma (molim za to......) klanj
    avatar
    ema
    akter
    akter


    Broj postova : 117
    Proud to be : mama trojkica

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by ema sub lip 06, 2009 11:20 pm

    ja sam dobila dexametazon u 28 tjednu i trebala sam dobiti drugu dozu u 32, no dobila sam tjedan ranije jer je moj doc "vidio" da ja možda i neću još dugo izdržati (to je moj zaključak)....i bio je u pravu jer nakon što sam dobila zadnju injekciju dan poslije sam rodila....bila sam samo 30 +5 tjedana trudna....hvala bogu, svo troje prodisalo odma samostalno...tako da....nisam sigurna da bi to bilo tako da nisam dobila dexametazon klanj klanj klanj
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana sub lip 06, 2009 11:30 pm

    pa idemo mi u petak dakle.....ah....morat ću samo još ispitati ako sam u 21tj imala nešto viši šećer kod OGTT da li smijem primiti dexiće jer navodno tada ne bih smjela.....
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana pon lip 15, 2009 4:10 pm

    eto primila ja dvije svoje doze u dva dana bez ostanka u bolničkim krugoima...nalazi bili super i ja sam jedva dočekala odjuriti svojim golubićima domeka!!! Nije bilo tak strašno..malo je peckalo ali dalo se izdržati....sestra je imala njeznu ruku.. klanj
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Aleksandra pon lip 15, 2009 4:34 pm

    Bravo. Ja bi sad retroaktivno rekla bolje da nego ne.
    Kad sam ja bila trudna to u Ri nije praksa osim ako nema problema na vidiku tako da sam ja prvi put bolnicu vidjela sa 36+3 dana ( možda bi bio bolje da sam još malo čekala) no u Zg daju dexiće po defaultu.
    Da sam sad opet trudna s blizancima tražila bi ih.
    avatar
    dubravka
    novak
    novak


    Broj postova : 38
    Lokacija : zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by dubravka pon lip 15, 2009 8:51 pm

    ja nisam ništa primila slično i sve je bilo ok rodila sam u 38 tj.na carski i curke su super.prirodno sam začela.
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana uto lip 16, 2009 11:14 am

    ma i ja sam uvjerena da ih nisam primila i da izdrzim dulje od 35tj da bi sve bilo ok...ali nitko mi ne moze obecati tih 35tj......
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by tanja uto lip 16, 2009 11:35 am

    ja nisam dobila.. smatrali su da nema potrebe za njima, i cak sam trazila da mi ih daju al su odbili. rodila sam sa puna 34 tj i klinci nisu imali nikakvih problema, ostali su u inkubatoru samo jedan dan reda radi...
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana uto lip 16, 2009 1:47 pm

    da to je svaki slučaj za sebe....meni je ovo ipak treća trudnoća i moj cerix bi mogao biti podložniji cirkusiranju . To je tako mala doza kortikosteroida da zaista nisam pravila frku. Samo neka oni lijepo rastu i budu dobro. njami
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by tanja uto lip 16, 2009 1:50 pm

    oceana, meni je bila sesta trudnoca, napravili mi serklazu u 20. tj, i to je to. a plus sam imala jednu bebu vise od tebe u trbuhu...
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by maksi uto lip 16, 2009 5:24 pm

    Ni ja u Rijeci nisam dobila a bila jako rizična trudnoća . Rodila sam u 32 tjednu i dečki disali samostalno bez ikakvih problema. I slika pluća bila u redu. Wink
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana uto lip 16, 2009 7:41 pm

    tanja svaka čast....3 bebe...super!
    ma sada je i to iza mene....idemo dalje ka što daljem terminu Ljulja
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by igordana uto lip 16, 2009 10:09 pm

    tanja je napisao/la:oceana, meni je bila sesta trudnoca, napravili mi serklazu u 20. tj, i to je to. a plus sam imala jednu bebu vise od tebe u trbuhu...

    Tanja, a koliko imaš onda djece sve skupa, moje najdraze nemrem si posložiti?
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by tanja uto lip 16, 2009 11:01 pm

    si ziher da mozes podnijeti ako ti kazem? da ne bi bila ja kriva za eventualne nesvjestice ili nedaj boze trudove ....
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Pika uto lip 16, 2009 11:04 pm

    roll igordana, natrag u prvi osnovne na popravni iz matematike roll
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Aleksandra sri lip 17, 2009 8:19 am

    Pika a tko kaže da je prvih 5 bilo po jedno Wink možda ti ne zbrajaš dobro Smile
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by tanja sri lip 17, 2009 9:00 am

    roll roll roll sasa....
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Oceana sri lip 17, 2009 11:07 am

    tanja kaj imaš minimalno 8 djece? zeno ako je tako ma svaka ti čast!!!! klanj

    Sponsored content


    dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva Empty Re: dobivanje kortikosteroidne preventine terapije - iskustva

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 6:53 am.