B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
položaj beba pred kraj trudnoće - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+20
Sumsko Voce
dondolanka
Aleksandra
pinky
MalaDo
blanche
maso
irenak
I&S
blizanci IM
nela
jasna.twins
Pika
Jorgovan
niksi
Ana
maksi
listek
mallena
Bambi
24 posters

    položaj beba pred kraj trudnoće

    dondolanka
    dondolanka
    novak
    novak


    Broj postova : 62
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by dondolanka ned lip 12, 2011 7:18 pm

    I mojoj prijateljici kojoj je to bio drugi porod a na prvom se ispostavilo kada su bebi već otkucaji srca pali da je malo prevelika za njezinu zdjelicu pa je išla na hitni carski. Sa duplićima žena je naravno mislila ići na dogovoreni carski i priča je bila slična..krenut ćemo s normalnim porodom ako je prva beba okrenuta glavom. Što ako druga nije? Probat će je okrenuti a ako ne ide ići će na carski. Žena je poludila i inzistirala na carskom i srećom okolnosti su bile takve da je tako i bilo, inače...a i ovdje je bilo riječ o poznatom liječniku kojem su blizanci uža specijalnost.
    I ja sam doživila da mi se kaže kako sam ogromna i sigurno mogu roditi prirodno..ma svašta si dozvoljavaju kao da smo mi neki zamorci čim uđemo u krug bolnice.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by irenak ned lip 12, 2011 7:36 pm

    Ovo mi pinky zvuči baš onako strašno - kaj Bog da, - ma da ne bi!!! Ja sam imala sreće kaj sam ležala dugo u bolnici i maltretirala svaki dan dokrota da ću ići na carski (iako je u svakom slučaju bio opravdan i htjela sam ga samo radi sigurnosti beba - inače, rađe bi prirodno rodila da je bilo mogućnosti) tako da sam na kraju odmah završila na stolu.

    Slažem se s curama, ako možeš nokog normalnijeg nać ,bilo bi dobro, a opet, ponekad oni seruckaju, ali odrade posao vrhunski (čisti primjer je dr. Ivičević u Vinogradskoj - mi smo ga zvali dr. House - onda ti je sve jasno). Popričaj ti s njim pa ćeš vidjeti!!!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by niksi ned lip 12, 2011 9:15 pm

    Irenak- slazem se, dr.Ivicevic je i mene porodio i iako je prva beba bila okrenuta na glavu, drugi je bio poprecno i on uopce nije oklijevao,tj. sam je rekao da je tako rizik minimalan, dok sve drugo moze zavrsiti svakako.
    pinky
    pinky
    novak
    novak


    Broj postova : 46
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by pinky pon lip 13, 2011 12:37 pm

    ma neću popustiti i gotovo. svim silama se borim za carski, koliko god se to nekima činilo ružno. pogotovo jer sam na heparinu pa prirodnog poroda nema - moraju mi ukinuti inekcije dan prije poroda. dakle ili inducirani vaginalni ili dogovoreni carski. jasno je di će mi dicu satrat...
    držite mi fige u četvrtak...
    Sumsko Voce
    Sumsko Voce
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Lokacija : Istra
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Sumsko Voce pet pro 09, 2011 3:15 pm

    Dižem malo temu, moji malci i u 35.tt divljaju i komešaju se - prvi je na glavu a drugi svakako - zadak do poprečno. Makar čini mi se da je u zadnjih dana i on otišao niže (prije je bio visoko iznad rebara). U mojoj bolnici blizanci nekako uvijek imaju porod carskim rezom u spinalnoj, pa si ga mislim da će i mene to dočekati...
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by zaklina pet pro 09, 2011 3:53 pm

    Da li ti imas nekih zelja? Ako bi htjela pokusati prirodno, vjerujem da mozes pokusati. A mozda se drugi jos i okrene. Iako, ako budes isla na prirodni, moze se cak desiti da prvog blizanca porodis prirodno a da te onda za drugog ipak moraju rezati. Po meni je to najgora opcija ali desavalo se i to. Ima ovdje cura na forumu i tih primjera.
    Ako pak zelis carski, vjerojatno ces na kraju i zavrsiti na njemu, pa se nemas sto brinuti Smile
    Drzimo palceve da sve bude dobro!
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Jorgovan pet pro 09, 2011 4:13 pm

    ako je jedna (dakle i druga) beba poprečno, to je indikacija za carski. Wink
    tako je bilo kod mene.
    stigla sam u bolnicu s navršenih 36 tjedana, za 5 dana dobila trudove i rodila u spinalnoj. već 5. dan smo išli kući Smile
    sretno i tebi!
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by 1980Petra pon pro 12, 2011 12:41 pm

    Imala sam veliku sreću i oba dečka su bili glavicom prema dolje.....inače ležala sam u bolnici 5 tjedana i bilo je jos puno mama blizanaca na čuvanju trudnoće........od nas nekolicinu mama u tom periodu ja i Marushka smo rodile vaginalno ostale su isle na carski zbog poprečnih položaja beba ili visokog tlaka...inače procjena je 50/50 carski/prirodan porod......, meni je bilo svejedno - znam da ću se oporaviti, ali bebice su ipak na prvom mjestu
    Anonymous
    Gost
    Gost


    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Gost pon pro 12, 2011 1:06 pm

    ja sam rodila na carski ,a to mi je i bila zelja.posljednji mjesec moji nisu mjenjali polozaj.hana je isla glavom a tarik poprecno.hani su davali glukozu ,ali peti dan smo bili kod kuce.
    jongerica
    jongerica
    novak
    novak


    Broj postova : 10

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by jongerica uto pro 20, 2011 11:47 pm

    evo i mene u 35 tt bravo
    do prije dva tjedna prvi je bio okrenut na glavu, a drugi na zadak i rečeno mi je da je to dovoljna indikacija za carski, jer se kod IVF trudnoća ništa ne riskira. onda se i drugi okrenuo na glavu hang i sad više nemam indikaciju za carski koji si toliko želim. moji su za sada još mali (barem se meni tako čini, prije dva tjedna na pregledu su imali 1800g i 2000g) i želim im najbrži i najsigurniji porod.
    uglavnom, ne samo da se nadam da će se drugi opet okrenuti, nego se nadam da će se uvažiti moja želja da rađam carskim bez 0obzira na njihov položaj.
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by mala-kate čet kol 30, 2012 7:56 pm

    Nekako je uobicajeno da se zadak kod drugorotki radja vaginalno? Jel takav slucaj i kod blizanaca? Rano mi je jos uopce govoriti o polozajima beba, al da se znam pripremiti na sve solucije. Voljela bih izbjeci carski ako je to moguce..

    Sponsored content


    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 11:55 pm.