B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
položaj beba pred kraj trudnoće Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
položaj beba pred kraj trudnoće Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
položaj beba pred kraj trudnoće Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
položaj beba pred kraj trudnoće Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
položaj beba pred kraj trudnoće Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
položaj beba pred kraj trudnoće Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
položaj beba pred kraj trudnoće Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
položaj beba pred kraj trudnoće Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
položaj beba pred kraj trudnoće Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
položaj beba pred kraj trudnoće Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+20
Sumsko Voce
dondolanka
Aleksandra
pinky
MalaDo
blanche
maso
irenak
I&S
blizanci IM
nela
jasna.twins
Pika
Jorgovan
niksi
Ana
maksi
listek
mallena
Bambi
24 posters

    položaj beba pred kraj trudnoće

    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    upitnik položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Bambi sub lip 06, 2009 1:17 pm

    Drage forumašice, trudnice i mame
    zanimaju me vaša iskustva s položajem beba pred kraj trudnoće. Moje su dvije bebe trenutno obje za zadak, u 30.tt. Doktorica je rekla da se mogu još okrenuti, ali sam ja nekako skeptična Crying or Very sad .
    Kakva su vaša iskustva? Jel ima koja od vas da su bebe bile na zadak pa su se okrenule i mogla je na prirodni porod?
    Ja bih htjela prirodno... Osim što me strah da ću roditi prije vremena sad me strah i carskog koji mi je trenutno jako izvjestan.
    hvala :flower:
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by mallena sub lip 06, 2009 1:21 pm

    Bambi moji su čitavo vrijeme bili, Marko okomito ispod rebara, znam kas sam rodila da su mi se rebra vraćala na mjesto jedno vrijeme, Ivan je bio na zadak al se okrenuo pred porod glavicom prema dole.Ja sam rodila na carski, i nije to ništa strašno barem po meni. Love


    **** Ivan & Marko ****
    **** 16.05.2007 ****
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by listek sub lip 06, 2009 1:41 pm

    Drzim ti fige da ti se bebaci posloze kako treba!
    Skros te razumijem.

    Moji su u prvoj turi bili glavama dolje, pa zadak i poprecno, pa su se jos u bolnici malo razmjestali (dakle sam kraj trudnoce), ali su na zadnjem uzv (koji nije bio neposredno pred carski) opet bili zadak i poprecno.
    Iako sam si i ja jako zeljala i vaginalan i prirodan porod, nije bilo nista od toga.
    U startu mi je bilo zao i nisam imala feeling da sam rodila, no s druge strane nisam nikada mislia da sam manje mama zbog toga i sa bebama je sve islo super (od dojenja, do mog oporavka).

    Nije carski nista tako strasno, vise je to u nasim glavama kako si poslozimo.
    Samo se pripremi i na tu opciju.
    Pogotovo ako zelis dojiti i sve ce biti super!

    Sretno!
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by maksi sub lip 06, 2009 6:43 pm

    Meni su od 25-31 tjedna bili sa glavicama dolje. U 31 tjednu se Borna okrenuo na zadak i on je bio drugi. Rodila sam vaginalno u 32 tjednu. I kada se Noa rodio i Borna se okrenuo na glavicu. Bitna je prva beba, druga se može okrenuti kada dobije mjesta.
    Ana
    Ana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 585
    Lokacija : Varaždin
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Ana sub lip 06, 2009 9:54 pm

    Moje cure su bile obje okrenute glavicom dolje zadnji mjesec trudnoće,
    ali ja sam cijelo vrijeme bila pripremljena na to da ću vrlo vjerovatno morati
    na carski, i iako sam željela vaginalni porod, nisam na mogući carski gledala
    kao na nešto loše. Na kraju sam imala predivan vaginalni porod, i val ,
    da se i tvoje bebe okrenu ako ti je to želja, i želim ti porod dobar ko moj Smile Wink
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Bambi ned lip 07, 2009 2:25 pm

    Hvala cure!
    Ma pripremam se i na opciju carskog... ništa strašno. Grozim se operacija, ali ako je neizbježno, nema tu mjesta za previše filozofije. Idemo... kako bilo, bilo.
    Ja sam počela svakodnevno "nagovarati" svoje klince da se okrenu, čak sam im obećala sve i svašta ako se okrenu... roll pa ćemo vidjeti!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by niksi ned lip 07, 2009 2:40 pm

    Ja sam jako željela prirodan porod( prvo dijete sam rodila vaginalno), ali jedan je bio na glavu, a drugi poprečno. Kad sam došla na pregled s 38 tjedana, 5 prstiju otvorena odmah me je doktor upozorio da se drugi može okrenuti tijekom poroda, ali i ne mora. Nakon što mi je spomenuo komplikacije do kojih eventualno može doći, nisam se predomišljala i odmah su me sprašili na carski.
    U korist carskog mogu reći da sam se puno brže oporavila( a prirodni sam priželjkivala upravo zbog toga jer sam mislila da će biti lakše poslije), a u korist prirodnog- definitivno se osjećaš više euforično, zaneseno ( i ne kao da si bebe dobio na poklon).
    Poslije carskog sam već treći dan sjedila i istovremeno ih dojila.
    Najvažnije je po mom mišljenju poslušati doktora i napraviti oono što je najsigurnije za bebe i mamu. SRETNO!
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Jorgovan ned lip 07, 2009 3:49 pm

    Bambi, držim fige da se okrenu. Wink
    Slažem se s Niksi, kod vaginalnog nastupi euforija i zanesenost (prvo dijete sam tako rodila). Međutim najvažnija je sigurnost beba i tebe. Bliziće sam rodila carskim u spinalnoj, što sam i priželjkivala jer me bilo frka da se nešto ne zakomplicira. Prvi je bio glavom, drugi poprečno. Ma ne boj se. Misli na svoje bebice, njima će biti tako svjedeno kako ih rodiš. roll Puno sreće! Love
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Pika ned lip 07, 2009 4:15 pm

    i meni su bile u 32.tj jedna glavom jedna poprečno. ali carski je bio hitan. no isto sam se osjećala nakon njega super, vrlo sretno i skoro euforično. ne sjećam se da me nešto prestrašno bolilo, čak sam redovito iza sebe počistila tuš i pod kupaonice, dakle normalno sam se sagibala. 4.dan me sestra najurila kad me ugledala s bebicom na hodniku. (problemi su počeli tek kasnije, ali ne zbog carskog,,)
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by listek ned lip 07, 2009 6:32 pm

    Mene je dosta boljelo, nisam bas mogla tako lako pustiti vodu na wc-u jer je kotlic bio visoko, a ja niska...i dizanje mi je dosta dugo bilo tako-tako.
    Ali sam bez obzira na to normalno hodala i nosala malce vec u rodilistu, dojila sjedecki kao i niksi...
    Oko beba mi nista nije bilo tesko, tek kad bi ih odnjeli bi osjetila da me boli.
    jasna.twins
    jasna.twins
    novak
    novak


    Broj postova : 93
    Lokacija : Rijeka

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by jasna.twins uto lip 09, 2009 9:15 pm

    meni je Petra (gem I)bila na glavicu, aMia na zadak i to dugo negdje 2 mjeseca prije poroda. Doktor je stalno govorio da se to može promjeniti, ali stalno je bilo isto. Rodila sam prirodnim putem, s tim da sa Mia nije okrenula nego je izašla s guzom. To me je dosta izmučilo. Najviše sam se bojala da nebi prvu rodila vaginalno, a drugu na carski. Ipak je dobro ispalo i relativno sam se dobro oporavila. Meni su rekli da ako je prva beba na zadak se ni ne pokušava s prirodnim porodom.Pripremi se na sve mogućnosti, pa kako bilo samo da prođe! Sretno
    nela
    nela
    akter
    akter


    Broj postova : 121
    Lokacija : Rijeka - Lošinj - Krapinske T.
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by nela sub sij 16, 2010 12:09 am

    Ja sam u 35. tjednu i obje bebice su na glavu. Nadam se da ce tako ostat i do kraja!
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by blizanci IM sub sij 16, 2010 12:12 am

    moji su na moju sreću bili na zadak tako da sam išla mna carski jer sam se bojala poroda Rolling Eyes
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by I&S sub sij 16, 2010 12:30 am

    meni je lucija bila ba zadak a ivan glevicom......međutim lucija je bila prva za van, pa sam zbog toga završila na carskom....i nije mi uopće žao....i uopće se ne osjećam da sam bebe dobila na poklon......luda sam za njima od prvog trenutka kad sam ih vidjela (a to je bilo čim su ih izvadili)......
    i super sam se oporavila.....otišle sve kile pa i više......trbuha nigdje, a još nema ni mjesec dana od poroda, a ja ravna ko daska (mislim na trbuh....cice su i dalje moj adut položaj beba pred kraj trudnoće 33288 )
    nela
    nela
    akter
    akter


    Broj postova : 121
    Lokacija : Rijeka - Lošinj - Krapinske T.
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by nela uto sij 19, 2010 8:33 pm

    Evo me u 36. tjednu i obje bebice vise nisu na glavu.
    Prva na glavicu, druga na zadak!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by irenak uto sij 19, 2010 10:33 pm

    Meni ti je Gabrijel (prvi) bio okrenut glavicom, a Mihael poprečno. Rodila sma na carski svejedno jer je bio hitan. Iako, ja sam željela da bude carski jer sam smatrala da je to puno poštednije za njih. Oporavak je malo duži od običnog poroda, ali nije nikakav bauk!!!
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by maso sri sij 20, 2010 2:39 pm

    I Ana i Marko su bili na glavicu, ali posto je bila placenta previa na sekciju sam isla i ne zalim, spinalna anestezija Smile, i oporavak sasvim ok!
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by blanche čet sij 21, 2010 1:15 pm

    Obje bebice od 20-og tjedna okrenute na glavicu,imala sam relativno mali trbuh pa valjda nisu imale mjesta za neke manevre...Prirodan porod,super brzi oporavak...
    nela
    nela
    akter
    akter


    Broj postova : 121
    Lokacija : Rijeka - Lošinj - Krapinske T.
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by nela čet sij 21, 2010 4:03 pm

    jhuuj, kako mi je krivo sto se druga beba nakon tjedan dana okrenula na zadak. Mozda se u sljedecih tjedan dana vrati na glavicu..hm...Smile
    Ma strah me, da nebi bilo ajmo pokusat prirodno pa ce se druga tokom poroda mozda okrenut...i onda se ne okrene.......aa!
    Ugl, svakakvih sam se prica nacula u zadnje vrijeme. Narocito o vakuumu od fizioterapeuta koji rade s malom djecom....joj!
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by MalaDo čet sij 21, 2010 5:56 pm

    Nela nažalost ako je beba koja je na glavicu bliže rodnici, odnosno išla bi prva vani, onda sigurno ideš prirodnim putem.. Ja znam jednu curu kojoj se druga beba tijekom poroda okrenula sa zadka na glavicu.. Moji su oboje bili na zadak, nisu se pomakli zadnjih par mjeseci nikako, zato je malena imala nosić ko u boksača haha, kako je bila prignječena i ugnjetavana cijelu trudnoću od svoga buraza položaj beba pred kraj trudnoće 33288 A zato je sada mala lavica frajerica, ovaj mali prč se prepadne i izvrne usne u plač samo ako malo jače prdne, hahahaha....
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by blanche pet sij 22, 2010 8:36 pm

    Ne boj se Nela,moja je curica,na žalost,išla van na vakuum.Nije mi baš najdraža opcija,ali o tome ionako odlučuje doktor u rađaoni.Ja više nisam imala snage za tiskanje,odnosno,tiskala sam,ali se malena nakon što je dobila mjesta kad je braco izašao,povukla prema gore tako da je to rezultiralo skakanjem(dobro,više laktarenjem položaj beba pred kraj trudnoće 85897 ) po mom trbuhu jednog doktora a vakuumom s doljnje strane drugog doktora.Malena je otprilike dva dana imala crveni krug od hvata vakuuma i podljević oko šarenice oka.Isto sam se naslušala svakakvih priča(pogotovo od kretenke s kojom sam dijelila sobu,a koja mi je,možda pola sata nakon što sam premorena došla u sobu "dobronamjerno" ispričala kako je njen bratić citiram:retardiran jer je izašao na vakuum.Ako se nisam na nju bacila i zadavila je-neću nikog nikad)ali isto tako znam brdo ljudi koje su vadili na vakum i forcepsom(što mi izgleda još gore) pa su sad super normalni,zdravi i pametni.Ne brini. položaj beba pred kraj trudnoće 150506
    pinky
    pinky
    novak
    novak


    Broj postova : 46
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by pinky čet lip 09, 2011 8:02 pm

    ja sam rođena na forceps, nakon neuspješnog vakuuma. ne bi to poželjela svojoj djeci.
    meni je dr. u bolnici rekao, usprkos tome što sam prvorotka u 38. sa ivf blizancima koje sam čekala 10 godina i svakodnevnim inekcijama heparina da ću imati vaginalan porod.
    ako ijedna bebica bude glavom dole.
    pitala sam šta će biti sa drugom bebom, a on je rekao - šta joj bog da, nitko ne može garantirati da će sve proći ok WTF Rolling Eyes katastrofa
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Aleksandra čet lip 09, 2011 8:18 pm

    a da ti promjeniš doktora - ja tom luđaku nebi išla na stol. Pitam se dali bi govorio isto da je njegovo djete na stolu.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by maksi pet lip 10, 2011 12:37 pm

    pinky je napisao/la:ja sam rođena na forceps, nakon neuspješnog vakuuma. ne bi to poželjela svojoj djeci.
    meni je dr. u bolnici rekao, usprkos tome što sam prvorotka u 38. sa ivf blizancima koje sam čekala 10 godina i svakodnevnim inekcijama heparina da ću imati vaginalan porod.
    ako ijedna bebica bude glavom dole.
    pitala sam šta će biti sa drugom bebom, a on je rekao - šta joj bog da, nitko ne može garantirati da će sve proći ok WTF Rolling Eyes katastrofa

    Kako ijedna bebica?? Valjda ako bude prva beba glavom dolje.
    Inače kao šta ti je Aleks rekla mjenjaj tog doktora ako se uopće može tako nazvati.
    pinky
    pinky
    novak
    novak


    Broj postova : 46
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by pinky pet lip 10, 2011 5:09 pm

    ne znam di mi je nestao post.
    ma možda je rekao i prva, ja sam bila u šoku.
    a vjerovali ili ne, on je jedan od boljih i normalnijih dr-a tamo.
    popričat ću hladne glave slijedeći tjedan s njim.
    nema šanse da pristanem na ikakve rizike nakon svega.

    Sponsored content


    upitnik Re: položaj beba pred kraj trudnoće

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 9:50 pm.