B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+11
TOMISLAVA
Marushka
barboza
Adriana
Jorgovan
Twin
Mirna15
irenak
Nikmi
Ko bi reko
burrito
15 posters

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Twin ned srp 31, 2011 3:53 pm

    roll Ko bi reko, veliš samo malo, ček'te da rodim, odma' ću ja!

    Burrito platila - ne platila - isto ti se piše!
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Nikmi ned srp 31, 2011 5:20 pm

    Ako im plaćaš, to je podmazivanje. A može se desiti da platiš, a on je i tak dežuran, a opet sam s druge strane čula priču (iz prve ruke) da je žena platila da joj jedan doktor bude na porodu i kad je dobila trudove, zvala ga je da dođe. On je pak javio u bolnicu da nitko ništa ne dira, da on dolazi, jbga trebalo mu je puno vremena, a ona se za to vrijeme patila. Imala je jako težak porod i rekla je da, poslije takvog iskustva, nikad više neće roditi. A da nije njega čekala, poslali bi ju na carski. 6 godina kasnije ima isti stav...ništa od onoga "sve se zaboravi".

    Sad...možda to nisam trebala ispričati da nekoga ne preplašim, al recimo ja, poslije toga što sam od nje čula, ne bi riskirala.
    avatar
    burrito
    novak
    novak


    Broj postova : 34

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by burrito ned srp 31, 2011 6:23 pm

    ah, toliko ima priča, imat ću i ja nekakvu za manje od pol godine Smile
    dobro je čut svakakva iskustva i ne mislim da je to plašenje, uostalom zato smo tu na forumu da izmijenimo iskustva i mišljenja. a mislim da je svakoj od nas zapravo bitno da budemo mirne same sa sobom da smo učinile sve šta nam je bilo u moći da se brinemo o nerođenim bebicama i donesemo ih zdrave na svijet. ja se barem ne zelim prepustit slucaju, makar ni previse ceprkanja nije zdravo Smile a ono na šta ne možeš utjecat, a bože moj...
    avatar
    burrito
    novak
    novak


    Broj postova : 34

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by burrito pon kol 15, 2011 3:31 pm

    Imam još jedno pitanje - ima li netko iskustva s dr. Ivanišević iz Petrove? Radi i privatno u Pronatalu. Pokušala sam naći na forumu iskustva s poroda iz različitih bolnica u ZG, ali nije mi uspjelo - mislim, priča ima, ali ne spominju se uvijek bolnice i doktori s kojima ste se susrele. Možda mi je negdje promaklo? Znam da ima po drugim forumima brojnih osvrta na bolnice, ali eto zanima me u slučaju blizanaca. Imam dojam da je Sv. Duh nekako najomiljenija zadnjih godina. Čitala sam da se Petrova nešto preuredila, ali općenito nisu žene baš njome nešto oduševljene...Također za sada jedina bolnica o kojoj nisam čula ni jednu negativnu riječ je Vinogradska, ali nekako mi se čini i da je najskromnije opremljena za nedajBože slučaj nevolje - Petrova navodno ima najbolji neonatalni odjel.
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Ko bi reko pon kol 15, 2011 4:29 pm

    Moji su odradili 25 dana na Sv. Duhu.

    Nije im trebao inkubator, ali da je- oboje bi imali gdje biti. Za Zajčevu su rekli da ima samo jedan inkubator na raspolaganju.

    Dr. Stanojević i njegova ekipa sa dječje intezivne su jako entuzijastični, super se brinu o prijevremeno rođenoj djeci, iako se od srca nadam da to tebi neće trebati.

    Promoviraju dojenje i samo dojenje.
    Ako budeš odmah u rooming in-u možeš tražiti da ti ih odnesu preko noći da se dobiješ i da im daju nadohranu ali sami ti to neće ponuditi i neće rado prihvatiti tvoju molbu. Ipak, to je TVOJA odluka i neka te ne muštraju.

    Ako ipak budu malo kod njih na neonatologiji (tipa, ako se rode oko 2 kile pa ti ih ne daju odmah u rooming in) možeš ih dok si u bolnici posjećivati gotovo kad hoćeš; svako tri sata dolaziš na podoje i izdajanje (ima posebna soba za izdajanje); moji nisu cicali baš, posebno Žabac, pa smo se mazili; u tom aranžmanu možete bit koliko god ti budeš htjela.

    Šta još?
    Ne znam.
    Meni je Sv. Duh super truper radi mog porodničara i radi činjenice da smo svi živi došli doma. Ostalo mi se i nije svidilo. Doduše, krajnji rezultat je zadovoljavajući. Ne znam šta bih ti rekla.

    Ako imaš kakvo pitanje- pucaj!
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by barboza pon kol 15, 2011 4:37 pm

    i meni se nekako cini da faktor srece igra tu veliku ulogu. ja sam se vec sa 16 tj pocela kontrolirati u petrovoj. moj mi je dr otvoreno rekao da nije imao puno blizanaca u svojoj praksi. ali nisam zato otisla u bolnicu (imam bez obzira na to veliko povjerenje u njega) nego zato sto mu se vremenom ucinilo da cu trebati serklazu. uputio me na dr đelmiša koji je rekao da mi zasad jos ne treba zahvat ali da trebam mirovati. pri tome je i ostao a onda sam negdje s 25 tjedana slucajno zavrsila kod blajića koji je vidio da trebam serklazu i narucio me u bolnicu. zahvat mi je pak napravio đelmiš i na stolu mi rekao da on jos uvijek misli da ne trebam serklazu al ajde kad sam vec tu napravit cemo je. zanimljivo kako se u stavovima razlikuju dva iskusna i ugledna lijecnika.
    da ne duljim... rodila sam u nedjelju ujutro pola sata nakon sto je u smjenu stigao dr zlopaša, imala sam srece, da sam mogla birati birala bih njega (bez obzira na njegovo prezime, ha ha).
    ma ja nekako ipak vjerujem u strucnost tih ljudi tamo, zelim vjerovati...
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by barboza pon kol 15, 2011 4:41 pm

    a sto se dr ivanisevic tice... podsjeti me, jel to doktorica ili doktor. negdje mi zvoni da je ona tamo jedna od glavnih. ugledna , stroga, mislim da me jednom gledala na uzv. stekla sam dojam da je jako strucna. cini mi se da je dolazila u vizite kad sam lezala nakon serklaze. oni tamo se svi tresu kad ona dolazi. oprosti ako grijesim...
    avatar
    burrito
    novak
    novak


    Broj postova : 34

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by burrito pon kol 15, 2011 5:33 pm

    Mislim da je to dobar opis doktorice Ivanišević, makar je nisam upoznala ali sam iz priča stekla dojam da je upravo takva, stručna i ozbiljna, i jest neka šefica tamo. Neki od doktora koje si nabrojila čini mi se isto rade s njom i privatno. Ja inače po adresi spadam u Petrovu, ali kad kolegicama i frendicama spomenem da bi tamo išla rađat, nekako imaju onaj izraz lica "A jel, jesi sigurna, a ne bi na Sv. Duh?"
    Joj tako brzo idu ti tjedni, a ja sam tako neodlučna i ponekad prestravljena jer bi htjela odabrat najbolje, a iskustva su vrlo različita i nezahvalno se na to oslanjati. Ali samo to mi i preostaje, čuti kako je drugima bilo pa donit odluku kamo dalje.
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Ko bi reko pon kol 15, 2011 5:37 pm

    Yebamepasludu, ja bi sad opet bila trudna.
    avatar
    burrito
    novak
    novak


    Broj postova : 34

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by burrito pon kol 15, 2011 5:49 pm

    hahahahah ne znam kako da ovo shvatim, možda kao znak da šutim i uživam dok još mogu :-) Više je nego ohrabrujuće da s bebačima od 4 miseca imaš ovakve izjave!
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Nikmi pon kol 15, 2011 7:12 pm

    Ma ona misli da bi pored ovih beba, opet bila trudna Wink jel tak Ko bi reko Smile

    Ja sam rodila Petrovoj. Za Petrovu sam se odlučila prvenstveno jer su oni referentni centar i samim tim ih smatram najstručnijima. Drugi razlog, ali jako bitan, je to da nemaju rooming in (barem ga nisu imali, ne znam kako je sad kad je preuređeno).
    Marushka
    Marushka
    novak
    novak


    Broj postova : 74
    Lokacija : Zagreb - Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Marushka pon kol 15, 2011 9:19 pm

    Ko bi reko je napisao/la:
    Nije im trebao inkubator, ali da je- oboje bi imali gdje biti. Za Zajčevu su rekli da ima samo jedan inkubator na raspolaganju.

    imaju ih malo više... moji su bili u inkubatoru, svak u svojem Wink i još je bilo jedno 4 bebe u inkubatorima... dobili su oni dodatne opreme otkad su preuredili Smile

    i ovo tvoje "Yebamepasludu, ja bi sad opet bila trudna." ću samo potpisat... muž mi veli da nisam normalana roll

    ja sam vodila trudnoću u domu zdravlja kod svoje ginekologice, a na UZV sam išla kod Kosa... Dvoumila sam se između Kosa i Ujevićke i na kraju kod njega otišla što mi je bilo žao jer je na 2 od 3 UZV doslovce šutio.. Rolling Eyes
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Nikmi pon kol 15, 2011 9:50 pm

    Kos slovi za najvećeg stručnjaka na uzv i super dijagnostičara. Ujevićka je mlada i puna entuzijazma i priča 100 na sat Smile Ali ako u nešto nije sigurna, pozove kolege da provjere. Meni je to bilo super, da nije toliko samouvjerena pa da nešto previdi...
    Marushka
    Marushka
    novak
    novak


    Broj postova : 74
    Lokacija : Zagreb - Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Marushka pon kol 15, 2011 10:49 pm

    Ma meni je Ujevićka zakon, ja sam išla kod nje na par pregleda prije trudnoće i prije neg sam razmišljala o trudnoći... a kod Kosa sam otišla jer su mi ga preporučili, a on šutio. A ja volim kad se brblja Smile

    Sad malo off, čula sam da će Ujevićka i Kos otići iz Vilija i nešto zajedno otvorit... to mi je rekla frendica koja prati trudnoću kod nje... veli da još ništa nije sigurno al da se kuha...
    TOMISLAVA
    TOMISLAVA
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : na pola puta

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by TOMISLAVA pon kol 15, 2011 11:18 pm

    Posto vrijeme ide ko ludo ( 23+2 ) i ja sam pocela razmisljat o porodu, moja dr. mi je odmah rekla da cu najvjerovatnije na carski pa sam sad u potrazi za bolnicom gdje bih ga mogla napraviti Smile
    U zadnje vrijeme intenzivno razmisljam o Rijeckom rodilistu Smile
    Imate li vi kakva iskustva sa Ri i carskim ???
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by barboza uto kol 16, 2011 8:54 am

    sto se tice petrove istina je da u zadnje vrijeme postoji negativan trend ali... ja bih potpisala Nikmi u svemu sto je rekla. dodala bih da su blizanci pod povecalom, od samih pregleda pa do poroda. kod mene je sve bilo u savrsenom redu ali opet su mi prilazili jako oprezno, ceste kontrole, pa ta serklaza, na porodu su me prebacili u posebni boks na moj upit zasto: kod blizanaca se nikad ne zna a u onoj drugoj sobi imamo sve pri ruci za nedaj boze. kad sam radjala bio mi je super doktor, dvije primalje i dvoje specijalizanata. sve onako lijepo ljudski, sve su mi pojasnili... ma imam samo rijeci hvale. zamolila sam ih bez dripa i rezanja, nisu mi udovoljili jer kod blizanaca je to koliko sam shvatlia rutina i mora se ali opet kazem sve s maksimum takta uz puno objasnjenja i lijepih rijeci.e sad dal je svakome tako ne mogu reci, ili sam ja imala onu potrebnu dozu srece...
    ima tu jos nesto sto je dosta vazno po meni... ovisi i koliko ti kao rodilja ocekujes. ja sam u petrovu isla roditi uzeti svoju djecu i otici kuci. apsolutno me nisu smetali nikakvi obroci, losi wc ili potrgana vrata od tusa.
    dr-u vjerujem pa kad je rekao da mora drip i punti, dobro kad mora prezivjet cu
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by barboza uto kol 16, 2011 9:02 am

    i jos nesto sto mi se jako svidja u petrovoj nema roominga. mene su moji porodi jako iscrpili, nakon blizanaca nisam mogla normalno ni disati a kamoli njegovati 2 tek rodjene bebe. ma nije mi smetalo ni to sto su mi ih cesto donosili site. a dovoljno sam uzivala u njima. cesto se znalo dogoditi da mi ih ostave do sljedeceg podoja. u pocetku su ih donosili jedan podoj jednog drugi podoj drugog a onda kasnije obojicu na svaki podoj, drugog pol sata nakon prvog. noci su bile moje i bas sam se lijepo odmarala.
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Nikmi uto kol 16, 2011 9:49 am

    Mi nismo bili pod povećalom niti ikakav drugačiji tretman imali od jednoplodne trudnoće. Išla sam tamo tek od 29 tjedna, pregledi su bili svaka 3 tjedna i jedan uzv. Imala sam jedan pregled i jedan uzv više jer sam bila na hitnoj. To me čak malo smetalo...ma...malo više Smile No moja trudnoća je bila stvarno uredna, na stranu moji subjektivni osjećaji boli i neugode Smile, ali nisam imala nikakvnih problema, radila sam do porodiljnog.

    Međutim, da je bilo došlo do bilo kakvog problema, vjerujem da su oni tamo najbolje opremljeni i da imaju najbolje stručnjake, a osim toga Rebro je blizu za ne daj Bože.

    Što se tiće rooming in-a potpisujem Barbozu, nadam se da će i dalje biti tako.

    A osoblje...svi su bili super, osim dvije sestre za bebe i nisam baš najsretnija sa pedijatrima bila, jer ih moraš loviti po hodniku za neku informaciju (Čast iznimkama).

    Sve u svemu, slijedeći put ću opet u Petrovu Smile
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Ko bi reko uto kol 16, 2011 9:53 am

    barboza je napisao/la:
    c
    ima tu jos nesto sto je dosta vazno po meni... ovisi i koliko ti kao rodilja ocekujes. ja sam u petrovu isla roditi uzeti svoju djecu i otici kuci. apsolutno me nisu smetali nikakvi obroci, losi wc ili potrgana vrata od tusa.
    dr-u vjerujem pa kad je rekao da mora drip i punti, dobro kad mora prezivjet cu

    Kako dođe do ovoga?
    NARAVNO da su nam naša djeca najbitnija, al kako dođe do toga da toliko snizimo očekivanja od zdravstvene ustanove da je uspjeh kad svi izađemo živi od tamo?

    Ti to plaćaš! To plaća otac tvoje djece, to plaćaju vaši kumovi, svi ljudi koje sretneš na cesti. Netko je dobio novce za tu uslugu, novce koje si ti zaradila i odvojila u zdravstvo, netko je te novce spremio u SVOJ džep i odabrao da rodilje ne zaslužuju vrata na tušu i žitarice u obrocima.

    I kako se sve uvrnilo u ovom dršutvu da je ovaj skromni stav vrlina? Kao da je bahatost očekivati više? Za svoje novce očekivati primjerenu uslugu?

    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Ko bi reko uto kol 16, 2011 9:54 am

    Nikmi je napisao/la:
    Sve u svemu, slijedeći put ću opet u Petrovu Smile


    Mi smo sve lude u glavu roll roll roll
    avatar
    burrito
    novak
    novak


    Broj postova : 34

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by burrito uto kol 16, 2011 10:29 am

    Bila sam jednom kod Kosa i misilm da je super, planiram još tamo na 3d za koji tjedan. No imam hint od jednog drugog ginića da bi bilo dobro ići kod prof. Ivanišević jer je navodno dobra po pitanju blizanaca. Pa sad ti budi pametan. Tako se kreće i moja dilema u koju bolnicu ići, SD ili Petrovu.
    I da, i ja sam načula da Kos negdje seli iz Vilija.
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Ko bi reko uto kol 16, 2011 10:42 am

    Odluči se za ginića i prati njega, tj. di bude onaj u kojeg imaš full povjerenje tu idi rodit.
    Tako ćeš mislim biti najmirnija, a mirna mama jednako dobre, zdrave i vesele bebe.
    SRETNO!
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Nikmi uto kol 16, 2011 10:44 am

    Moje iskustvo sa Ivanišević je da je dobra ako se privatno vodiš kod nje pa onda nastaviš sa pregledima u bolnici. Nesumnjivo da je stručnjak, ne bi bila to što je, da nije stručna, ali ja sam kod nje imala jedan pregled i jedan uzv, pregled je bio ajde ok, u 32 tjednu svi pregledi su bolni, a na uzv-u je debelo pogriješila. A odnos...led ledeni...
    Al to ti je ono...kolko ljudi tolko čudi, pa tolko i različitih mišljenja Smile
    avatar
    burrito
    novak
    novak


    Broj postova : 34

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by burrito uto kol 16, 2011 10:56 am

    Na pregledu si bila u bolnici ili privatno?
    Kužim da ako se ide kod nekog privatno, ko radi i u bolnici, da je to možda najzgodnija varijanta.
    Moj je plan bio voditi trudnoću kod mog socijalnog ginića koji mi je super i idem kod njega već deset godina, a onda tu i tamo ubacit 3d kod privatnika, za što sam se nekako orjentirala na Kosa. No,naravno da rijetko kad stvari idu kako ih isplaniraš, pa su tako ispali duplići (pa i veća briga, jel moj doktor za tu pojavu dovoljno dobar?! :-)), pa se moj ginić razbolio, pa otišo na godišnji, i tako me dopale zamjene, i onda sam počela mijenjat doktore ka cipele...
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Nikmi uto kol 16, 2011 11:04 am

    Ko bi reko je napisao/la:
    barboza je napisao/la:
    c
    ima tu jos nesto sto je dosta vazno po meni... ovisi i koliko ti kao rodilja ocekujes. ja sam u petrovu isla roditi uzeti svoju djecu i otici kuci. apsolutno me nisu smetali nikakvi obroci, losi wc ili potrgana vrata od tusa.
    dr-u vjerujem pa kad je rekao da mora drip i punti, dobro kad mora prezivjet cu

    Kako dođe do ovoga?
    NARAVNO da su nam naša djeca najbitnija, al kako dođe do toga da toliko snizimo očekivanja od zdravstvene ustanove da je uspjeh kad svi izađemo živi od tamo?

    Ti to plaćaš! To plaća otac tvoje djece, to plaćaju vaši kumovi, svi ljudi koje sretneš na cesti. Netko je dobio novce za tu uslugu, novce koje si ti zaradila i odvojila u zdravstvo, netko je te novce spremio u SVOJ džep i odabrao da rodilje ne zaslužuju vrata na tušu i žitarice u obrocima.

    I kako se sve uvrnilo u ovom dršutvu da je ovaj skromni stav vrlina? Kao da je bahatost očekivati više? Za svoje novce očekivati primjerenu uslugu?


    Ja ću se morati prikloniti Barbozinom mišljenju. Po mom mišljenju, ja sam sretna dok imamo ovakav sustav zdravstva kakav imamo, bez obzira na manjkavosti. Naravno, da ima stvari koje bi se mogle popraviti bez puno ulaganja. Međutim, sve dok ću ja dobiti operaciju koju trebam, implantat, lijek i sl. bez da me netko pita da li mi to pokriva polica osiguranja, ja sam sretna. Jer zadnje što želim je zdravstveni sustav kakav ima Amerika. A realno, omjer koliko smo platili i koliko smo dobili, rekla bih ide nama u korist. Jer evo jednostavne računice. Recimo da radim 10 godina i da sam svaki mjesec uplaćivala 1000 kn za zdravstvo (to je otprilike za 5000 kn neto plaću). Ukupno sam uplatila 120000 kn. Samo za porodiljnu naknadu hzzo će mi isplatiti oko 50000 kn neto (a mislim da oni ulaćuju i doprinose za hzmo), a gdje su još pretrage, trošak operacije jer sam rodila na carski rez, skrb za djecu. A to je samo za trudnoću. U tih 10 godina imala sam bolesti i bolovanja, imala sam još 1 veću operaciju i nekoliko manjih zahvata. Ja bih rekla da sam potrošila tih 120000 kn. A tu su još i svi radno neaktivni stanovnici koji ipak imaju pravo na zdravstvenu skrb (hvala Bogu da imaju, nadam se da ja neću završiti u toj kategoriji).

    Sponsored content


    Kod koga pratite trudnoću (Zg)? - Page 2 Empty Re: Kod koga pratite trudnoću (Zg)?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 21, 2024 12:21 am.