B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
kvrzica koja raste... - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+12
irenak
1980Petra
niksi
mallena
zaklina
Jorgovan
MalaDo
Twin
miki
Branka
Aleksandra
listek
16 posters

    kvrzica koja raste...

    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Aleksandra čet sij 27, 2011 1:25 pm

    puuno vibrica da to bude samo obično masno tivo i da što prije zaboravi to ružno pikanje, miš mali

    kvrzica koja raste... - Page 2 551704 kvrzica koja raste... - Page 2 551704
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by 1980Petra čet sij 27, 2011 3:06 pm

    Ma treba biti uvijek oprezan u životu i sve sumnje najbolje riješiti za mirniji i normalniji život, naravno nekad i previše paničarimo pogotovo za tu dječicu.......evo moj hahar (kažem hahar jer je preživ) je stalno bio pun kvržica (sigurno sam 4 puta bila u Klaićevoj na kirurgiji), stalno neki hematomi (koje nije prijavio kad se udario), jednom na trbuhu, pa neka hodajuća kvržica na koljenu (isto od udarca), pa na prstu i da ne zaboravim ima povećane čvoriće na vratu......i dvije lojne žlijezdice na glavi.......sad sam mirnija PUNO........naravno hematomčići su se s vremenom apsorbirali.......iskreno stvarno mislim da je Listek i kod tvog mališana nešto bezazleno jer odmah paničarimo čim nešto "napipamo" zato što smo previše informirani o svim boleštinama i odmah se prestrašimo i prolazimo bespotrebnu kalvariju a u 90% slučajeva sve završi u najboljem redu.......treslo se brdo rodio se miš-eto tako je uvijek kod mene bilo!!!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by irenak čet sij 27, 2011 4:18 pm

    A Listek, sad su se i meni oči zasuzile!!

    Uvijek je kod ovakvih stvari dobro provjerit!!! Malo me čudi da su prvo radili punkciju, a ne uvz, ali ok, prošlo je.... Micek mali, a baš je bio hrabar. Ovo da si morala izać iz sobe je grozno, iako mi je posve razumljivo. Velika večina klinaca daleko više urla kada je mama unutra, ipak je mama mama, pa će ga i spasit od svih ovih divljaka koji ga natežu.... ipak, mora da je grozan osjećaj bio!!
    No, i to je iza vas!! Držite se, napravite uvz, iako vjerujem da nije ništa opasno!!!
    No, provjeriš pa si mirna!!!!
    Puno pusa mišeku i puno vibrica da sve brzo i dobro prođe!!!!
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek pet sij 28, 2011 5:38 am

    Hvala vam cure!
    Ma znam da oni imaju svoje razloge zasto tjeraju roditelje van i znam da ima roditelja koji i jestu za potjerati van (no npr. s djecakom koji je bio ispred nas je mama mogla biti i mi smo bili unutra, isto su ga pikali, ali on je dobivao terapiju od nekoliko inekcija. kao, van se mora ici kad je punkcija, inace se moze biti s klincem).

    Ja sam zbilja jako cool i suradujem maksimalno kada mi daju da budem uz njega (bas zato i jos vise valjda, jer znam da mi je to najbitnije - da nije sam).
    I primiti ih znam dobro (iako bena sad uopce nije trebalo ni pridrzavati. ko odrasla osoba je sve odradivao), nikada mi nitko nije morao pomagati drzati ih (za razliku od slucaja kada su benu na zaraznoj sestre same vadile krv, pa su 2 "lezale" na njemu a druga 100 puta napikavala - a svako vadenje u istoj dobi sa mnomm je proslo sasvim ok, bez ikakvih problema.)
    Moji klinci ne divljaju kad sam ja tamo, a ako i placu, plakali bi jos i vise da su sami (eriku je recimo bilo kooma skidanje gipsa, jos i danas prica o tome..., ali bar nije bio sam). Osim toga - plac niej najgore sto moze izaci - neka on meni place ako ga bilo ili je tuzan, nitko nece umrijeti ako to mora odslusati.

    Ma dobro...biti ce nadam se sve ok, nekako sam sad vec prilicno sigurna u to. Bas kako si 1980 Petra rekla - "treslo se brdo rodio se miš". I samo neka bude tako, na kraju lako za sve ovo ostalo.

    Puse!
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin pet sij 28, 2011 11:21 am

    O, moja Listek, koliko si ti u brizi, da u pol 4 ujutro pišeš post!
    Evo jedan utje da se umiriš!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by irenak sub sij 29, 2011 3:12 am

    I to kaj kažeš listek, barem si uz njega!! Znaš za drugi put da se nebuš dala van ni pod razno!!!

    Malo samo da pitam, moji isto imaju male kvržice po vratu, ali kao limfne čvoriće zadebljane, i to oboje i na istom mjestu?? Da li je to i kod vas tako bilo u početku ili.... meni je doc rekla da nije ništa, da možda radi viroze (jer smo tada bili kod nje) ali oni to imaju stalno i ne raste, a čitajući kaj se vama događa i ja sam se zapitala!!
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek pon sij 31, 2011 4:45 am

    Ne, kod nas su sigurni da nisu limfni cvorici. Limfne zljezde su nam normalne, nisu ni povecane...
    U trenutku kad sam ja to primijetila, to je bilo prilicno tvrdo (i sad je), kaze dr. "ostrih rubova"i nekako stapicasto - kao onaj metalni vrh tehnicke olovke.
    Sad kada je naraslo, vise nije stapicasto, nego kao grudica, ali ono nekak...kao da ima ostre coskice. Mislim da nije isto kao kod vas... Vjerujem da je kod vas kako vam je ped rekla Wink.

    Njemu je to sve od punkcije jos uvijek crveno...i svrbi ga...nije bas happy s tim...ali danas je bar dao da se skine flaster koji se na pol odljepio i nije trazio novi.

    U srijedu smo narucenu na ultrazvuk...biti ce lud od srece kad cuje da opet mora u bolnicu i dati dr da mu to dira...
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by irenak pon sij 31, 2011 9:09 pm

    A micek mali!!! Držim fige i ajde javi tu kaj je rekao doc!!!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by niksi pon sij 31, 2011 9:16 pm

    I ja drzim fige, sretno !
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek pon vel 07, 2011 11:38 pm

    Evo da vam javim...
    Bilo na uzv...Ben zbog onoga zadnji put sto je morao biti sam, ovoga puta vec u hodniku nije htio ni cut da ude...
    Kad smo usli(tj. unjela sma ga) nije htio skinuti majcu...ni na stol... a sestra je bila neka iz konc logora, pa mu/nam je priprijetila da oni za to nemaju vremena i ako nece odmah dati da ce istjerati mamu i tatu van i da ce ga oni na silu drzati. Malo je falilo da se okrenemo i odemo. Na srecu uspjela sam dobiti Bena normalnim razgovorom (iako je to dr-u i sestri pojelo minutu) da suraduje i dalje je sve bilo ko i inace. Nitko ga nije trebao drzati i sl.


    Bitan dio - nije nista strasno. Jos je u kozi. Izgleda ko neka cistica. Ako nastavi rasti kontrola za mjesec dana, ako ne onda za dva... Meni ga se ne vodi tamo ponovo za mjesec dana (ili dva)... Ne znam sta cemo...

    Danas mi se zalio da ga to boli i da mu se ne svida sta su dr-i rekli da to tu mora biti i da je to ruzno od njih i da on zeli da to prode i da mu se makne...
    "Pomogni mi mamice" kaze. I sta da ja njemu kazem? Ponavljam mu da su dr-i rekli da nije nista...bla, bla...i da zato nece to dirati...
    Meni se to od punkcije cini dosta vece...nemam pojma. Ne zelim mu vise to ni pipkati. Znam da raste...
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin pon vel 07, 2011 11:48 pm

    Listek jako mi je žao što se svi, očito, mučite i patite s tim... Ne znam kako da ti pomognem, ali ako si tako nemirna i, obzirom na iskustvo, ne bi bilo loše otići potražiti drugo mišljenje.
    avatar
    tanjab
    novak
    novak


    Broj postova : 21

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by tanjab uto vel 08, 2011 12:01 am

    bok,
    kad se moja sestra rodila (prije 30-ak godina), imala je između vrata i ramena takvu cistu (barem mi se tako po opisu čini). uglavnom, njoj su to odstranili i sada se na tom mjestu samo vidi mali ožiljak. nikada joj se to nije vratilo. nadam se da će kod vas proći bez invanzivnih metoda. međutim, možda bi bilo to bolje ukloniti, tako da više ne morate svakih malo ići kod doktora i time mu stvarati traume.
    sretno!
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek uto vel 08, 2011 1:32 am

    ma nije da nam je frka panika oko toga. vjerujemo da nije nista strasno i mirna sam. ne vuce mi ga se tamo - ali to je nekako normalno, sta nije?

    danas me malo zbediralo to sto se on poceo zaliti na to. opcenito od punkcije se vidi da je osjetljiviji na to mjesto, ali ja sam mislila da je to zbog pikanja i vise "u njegovoj glavi" nego sto ga zbilja boli (mislim, duze nije dao skinuti flaster i kad sam onaj debeli s gazom skinula nakon kupanja, jer je bio prepun vode plakao je i trazio da mu to vratim, jer ce...ne znam ni sama sta. mislim, vidlo se da nema pravih razloga za to, ali eto...pa smo ljepili flaster dok si nije postao ok s tim da ga nema) . a danas je krenuo o tome bas nicim izazvan. onak hoda hodinikom i odjednom krene placljivo o tome...

    moja zelja je da ga to ne boli, da se on na to ne zali i da se to samo povuce Wink. dobro sam si zamislila - sta ne?


    a dr. je rekla da ako to nastavi rasti da bi ona to izvadila. dakle ako ostane kako je sad - to ce ici van ako ce se slusati nju.

    avatar
    tanjab
    novak
    novak


    Broj postova : 21

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by tanjab uto vel 08, 2011 4:15 pm

    ma, i ja mislim da je bolje da se to samo povuče (i nadam se da hoće). samo sam razmišljala o prednostima i nedostacima tog odstranivanja. a prednost mi se činila ta što onda valjda više ne bi trebao ići na neugodne preglede. uglavnom, držim fige da se kvržica povuče što prije.
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by matilda čet vel 10, 2011 9:27 pm

    ja se nadam da će to proći samo od sebe i da maleni neće više imati bolove ni traume od toga!

    vibrice da se to dogodi što prije val
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by niksi pet vel 11, 2011 1:16 am

    Listek- val val val da bude bas kakao si zamislila !
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek pet vel 11, 2011 1:26 am

    hvala cure. joj da bar...nazalost sad ta kvrzica izgleda gore nego prije i on se zali svaki dan...
    prije ju se nije moglo vidjeti, samo napipati, a nakon punkcije je vidljiva, ne znam kako je to moguce. jos se nesto promijenilo...nije vise sasvim istoga oblika. mislite da je moguce da se to od pikanja desilo ili se ona sama tako mijenja...? nemam pojma... malo mi se to cini "preko noci"
    ma samo da se prestane zaliti na nju, pa cemo cekati. Ako se nastavi ovako zaliti...morati cemo ga opet voditi...
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin pet vel 11, 2011 12:09 pm

    Ja samo šaljem dobre vibre i puno pusa!!!
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by I&S pet vel 11, 2011 1:50 pm

    puno vibrica da konačno riješite tasj misterij kvržice i jedna velika pusa For you val val val
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by matilda čet oľu 03, 2011 4:52 pm

    kako nam je maleni? boli li ga kvržica i mijenja li se stanje na bolje?

    nadamo se da je bolje? Smile
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek pet oľu 04, 2011 12:08 pm

    Nije bolje. Gore je. Tj. kvrzica je sve veca...i nakon punkcije je promijenjenog oblika - kao da su ju prepolovili iglom? Nemam pojma da li je to uopce moguce, ali sada je ko dvogrba deva (a bila je stapicasta).

    On se vise ne zali kao prije, ali vidim da si ju pipa i da nije bas sretan s njom. Mislim da se prestao zaliti na glas, jer smo mu ponavljali da su dr-i rekli da nije nista.
    Ja mu je vec duuugo nisam pipala, pa ne znam kako bi reagira na dodir i pritisak.


    I tak...nemam pojma sta da radimo... ne vodi mi ga se tamo...a ne znam da li od toga uopce moze nastati nesto lose...

    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin pet oľu 04, 2011 1:19 pm

    uffff Listek, ne bih ti bila u koži, ne zato jer mislim da je nešto loše, jer ne mislim, nego zato jer je najgore tako ne znati što je i da li nešto uopće je. kad su vam rekli d aidete na kontrolu?
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek pet oľu 04, 2011 1:49 pm

    a nije da skros ne znamo sto je...(bar se nadam. rekli su da nije nista opasno.
    rekli su na kontrolu za mjesec dana ili dva kako ja procijenim i ovisno o tome da li ce rasti.

    sto znaci da bi vec sad mogao na kontrolu ako ga zelimo voditi.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Jorgovan pet oľu 04, 2011 1:58 pm

    miš mali utje
    evo da riješite to čim prije val val
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by mallena pet oľu 04, 2011 3:23 pm

    Evo vibrica val val da bude bolje

    Sponsored content


    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 12:16 am.