B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
kvrzica koja raste... Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
kvrzica koja raste... Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
kvrzica koja raste... Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
kvrzica koja raste... Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
kvrzica koja raste... Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
kvrzica koja raste... Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
kvrzica koja raste... Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
kvrzica koja raste... Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
kvrzica koja raste... Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
kvrzica koja raste... Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+12
irenak
1980Petra
niksi
mallena
zaklina
Jorgovan
MalaDo
Twin
miki
Branka
Aleksandra
listek
16 posters

    kvrzica koja raste...

    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc kvrzica koja raste...

    Postaj by listek uto sij 18, 2011 9:02 pm

    Ima li tko kakvih iskustava?
    Ben ima kvrzicu vec neko vrijeme (izmedu vrata i ramena). Prvo smo pratli da li raste, pa nesto probali s homeopatijom i posto i dalje raste sutra idemo kod otorinolarinogologa i na uzv.
    Bojim se grozno i ne mogu si pomoci koliko kod mm ponavljao da se nema smisla bojati dok ne bobijemo nalaze. Sad
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Aleksandra uto sij 18, 2011 10:02 pm

    šta to spada otorincu ?

    najvjerojatnije je masno tkivo, moj deda takve kvržice ima na ruci i nozi, ja i moja mama, i svekar na glavi. Ja sam 2 dosad skinula i evo mi treće na vidiku. Ako je to to, ništa opasno ne brini.

    No u svakom slučaju dobro je vidjeti što je ali ne brini, bit če sve ok !!
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek uto sij 18, 2011 11:07 pm

    ok, hvala ti. ne znam, i mene je iznenadilo da nas salje tamo. pogotovo jer je na pocetku kad smo dosli htjela slati na kirurgiju. Onda smo se dogovorili da cemo prvo pratiti i sad nas je poslala na otorinol.
    Ma uplasilo me je zapravo najvise to sto je jedna tatina susjeda koja radi u klaicevoj rekla da ce nas vjerovatno na kraju poslati nakon uvz-a na njen odjel, a ona radi gore na onkologiji, pa sam se totalno ukomirala nakon toga... do tad sam bila cool.

    na pocetku je bilo velicina cipa kod psa, sad je nekakva grudasta kvrzica cca 1 cm promjera. Prilicno sam sigurna i da ga boli na dodir...bar je tako znao reci i kad sam prvi puta to primijetila i pritisnula bas se bio trznuo. Tebe?


    Nocas kad sam mu isla popipati mi je kroz san rekao da je i on to sebi isao popipati i onako tuzno da je jos uvijek tu i da mu nije proslo.

    Ne drzi se na nista ispod, djeluje pokretno...

    Nadam se da da nije nista...





    nocas kad sam mu isla
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Branka uto sij 18, 2011 11:13 pm

    Moja mama i ja imamo sličnu šetajuću kuglicu na zglobu ruke, sa gornje strane. Nekad se poveća, pa smeta kod savijanja ruke (ne mogu bez boli napraviti sklekove npr.), ponekad smanji, ne znam o čemu ovisi. Ne boj se onkologije, i meni su tamo radili pretrage zbog problema sa kožom, ne znači odmah da je nešto opasno u pitanju nego samo oni rade neke vrste pretraga koje na poslijetku ipak u puno slučajeva pokažu da nije ništa zloćudno. kvrzica koja raste... 512189 kvrzica koja raste... 551704
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by miki uto sij 18, 2011 11:25 pm

    val val da bude dobro!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Aleksandra sri sij 19, 2011 12:47 am

    i mene ponekad boli ponekad ne, a isto je osjećaj kao da nije pričvršćena na ništa
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin sri sij 19, 2011 12:01 pm

    Listek ja s ničim pametnim, osim da smo vam virtualna podrška, ako što znači. A mislim da su cure to super objasnile - naprosto se tamo rade određene vrste pretraga, a ne mora se odmah povezivati sa sumnjom na maligno oboljenje! Pretpostavljam da je neko masno tkivo.
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by MalaDo sri sij 19, 2011 12:02 pm

    Moja Do je sa 4 god imala takvu lopticu masnog tkiva na tabanu, koja je u nekoliko mjeseci narasla na promjera 3 cm, i počelo joj smetati pri hodu.. kad bi je pipala također se žalila da ju smeta..

    Najprije smo otišli na pregled kod jednog poznanika u bolnicu i on je rekao da ćemo joj to morati izvaditi kirurški jer bi joj moglo smetat u razvoju stopala a i hodanju. Istodobno bi se tkivo i slalo na biopsiju, ili ako ne želimo rezati odmah, jer mala nebi smjela stati na stopalo možda do mjesec dana, i što je tada za nju bilo nemoguća misija zadržati je toliko dugo bez stajanja a kamoli hodanja i trčanja, savjetovao je da napravimo samo punkciju pa da budemo na miru..

    Mi se nismo dali nagovoriti niti na punkciju, već smo to riješili prirodnim putem.. Inače radimo s bioenergičarom, tako da smo i taj put pitali njega za savjet, on nam je rekao da se ne brinemo, da je to samo masno tkivo i da će on to riješiti..

    I tijekom slijedećih tjedan-dva intenzivnih terapija s njim, masno tkivo je potpuno nestalo...
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Jorgovan sri sij 19, 2011 1:49 pm

    listek, treba to pregledati, najvjerojatnije je neki benigni tumorčić tipa lipom, aterom.. ono što je imala branka zove se ganglioneurinom to sam imala i ja na zglobu šake i nestalo je.
    evo vibrica val val

    MalaDo je napisao/la:
    Mi se nismo dali nagovoriti niti na punkciju, već smo to riješili prirodnim putem.. Inače radimo s bioenergičarom, tako da smo i taj put pitali njega za savjet, on nam je rekao da se ne brinemo, da je to samo masno tkivo i da će on to riješiti..

    I tijekom slijedećih tjedan-dva intenzivnih terapija s njim, masno tkivo je potpuno nestalo...
    drago mi je da je Do sada dobro!
    Baš me zanima, a što je radio bioenergetičar? Može i na pp, pls.

    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin sri sij 19, 2011 2:07 pm

    Nemoj na pp, ako nije tajna, zanima i mene!
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by zaklina sri sij 19, 2011 5:52 pm

    Listek, kako je bilo??
    Jesi mirnija sto?
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by mallena sri sij 19, 2011 7:52 pm

    Listek draga i ja imam kvržicu ispod lakta ruke, sa vanjske strane nekad me boli nekad ne, kod mene se nekad smanji nekad naraste.
    Negdje prije sam lakat opalila od štok ne namjerno i ravno po njoj, bila je jako natekla kad je prošlo sve spao otok i ona se vratila kako je prije bila.
    I kod mene kao da nije vezana nizašto.
    Nadam se da je sve u redu For you
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by niksi sri sij 19, 2011 8:58 pm

    Draga Listek nadam se da je sve ok. val val
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek čet sij 20, 2011 12:51 am

    Cure hvala vam.
    Twin, naravo da mi znaci puno i vasa virtualna podrska!

    Bili danas, dr. mu je to popipao i rekao da ne brinemo, da je to neka cistica koja je totalno bezopasna i da nam ne treba nikakav ultrazvuk, niti nista. Da ne damo nikome da mu to dira ili pika...
    Ja sam nakon toga (jer nas prije nije nista pitao, osim gdje je kvrzica) naglasila da mu to raste, na sto je on rekao da nema veze i da mozemo doci za 2 mjeseca na kontrolu.

    Pao mi je kamen sa srca, jer osim sto je vijest zvucala super, on je izgledao jako siguran u sebe.

    I sad ide ALI...
    Kad sam javila tati i rekla kako je proslo i da mi je to naravno sve super, ali i da nisam sigurna kako on moze samo pipanjem postaviti tako sigurnu dijagnozu...i dobro, ostali smo na tome.
    I onda nas je tata nazvao nazad i rekao da je razgovarao sa susjedom (med. sestrom u klaicevoj) i ona sa nekim dr-om i da je taj rekao da ako kvrzica raste, se nema sta cekati i da se to treba bolje pogledati.
    Tako da bi iduci tjedan trebali nazad...

    E, sad...ja naravno mogu reci ne na taj pregled i eventualno pikanje i sl. , ali sta ako stvarno nesto je... ubila bi se poslije, ves+c je i sad dosta vremena proslo. Tako da cemo ipak otici, pa vidjeti da li cemo sta na licu mjesta odbijati i sl.
    Ali kad vec idemo...mozda bolje da mu to posteno pogledaju. Kazu da ce se vec iz krvi vidjeti da li je sta...mozda do punkcije ne stignemo...(nadam se)

    Tako da...bilo mi je lakse nakon pregleda, ali mi je nakon tatinog poziva opet tesko...

    Nadam se da nije nista, ali me je ipak i strah. Ne znam sta me sad ulovilo, znam za tu kvrzicu vec duze vrijeme i stalno razmisljam pozitivno, ali me sad lovi panika totalna.

    MalaDo - i nas naravno zanima bioenergicar i bilo sto sto bi nam mozda moglo zatrebati. otvoreni smo skros za sve.

    vecers sam mu opet pocela davati remediju po preporuci homeopatice koja bi mu mogla pomoci ako je otorinolaringolog bio u pravu...
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin čet sij 20, 2011 1:01 am

    Listek čisto sumnjam da bi i jedan dr tako sigurno nastupio da nije tako siguran! Očito se čovjek susretao s takvim stvarima i zna što priča. Ponekad je dovoljno zaista samo pogledati i palpacijski probati da bi se postavila dg. No, Biljana to bolje zna, nek ti ona kaže. Ovako preko telefona, pgptovo kad status prenosi zabrinuti roditelj koji nema medicinsko obrazovanje, može biti svašta i liječnik najbolje voli pogledati sam.
    Da sam na tvom mjestu, naravno da bih otišla provjeriti kad je već tako ispalo! Ali, nemoj se brinuti unaprijed, zaista mislim da nema razloga. Tako bismo se sve mogle brinuti jer nikad ne znaš što se (iz ničega) može izroditi.
    Homeopatiju mu samo daj, to znaš i sama da možeš, neovisno o eventualnoj drugoj terapiji. Ako nije tajna, što mu je dala?
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek čet sij 20, 2011 1:17 am

    Nekako se i ja tome nadam i tati sam na mobitel nekoliko puta ponavljala da je dr. djelovao jako sigurno.
    Kako je on to prenio susjedi, ne znam, no ako sam dobro shvatila njoj i dr-u s kojim je ona razgovarala je bilo jedino bitno da li raste, a to je sigurno. Od mikro mrvice dosli smo do konkretne grudice...

    I bas zato sto je on bio tako siguran, ne big Ben aprovlacila kroz danje pretrage, a opet.

    Ma, u principu se nadam da ce i drugi dr. iduci tjedan reci isto i da ce to biti to.

    Danas kad smo svi happy izlazili iz bolnice, je B. rekao: "Ali mama, ja i dalje imam kvrzicu i ja si ju svaki dan probam (ja to nisma ni znala! ja imam osjecaj da on prakticki ni ne zna da je ima, jer mi o tome uopce ne razgovaramo pred njim, niti pipamo i sl. sve minimalno bas da ga ne bediramo s tim) i onda ona mene svubi." i opat nakak tuznjikavo i kao razocarano sta ga dr. nije izljecio. Ani ne zna mis mali, da ako je dr. bio u pravu, da mu je ovo najbolja varijanta.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin čet sij 20, 2011 1:38 am

    ooo malo zlato...

    Listek - ne sekiraj se, ti si jedna pametna mlada žena, sve znaš, čekaj još idući tjedan pa ćeš vidjeti! To što raste nije za uzbunu odmah! Pusa malom prepametnom mišeku!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by niksi čet sij 20, 2011 1:42 am

    Tesko je biti roditelj i uvjeriti sebe da se ne brines unaprijed, sasvim je logicno da se bojis. Ja se nadam da ce se dijagnoza ovog lijecnika potvrditi. Evo jos malo val val val
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek čet sij 20, 2011 1:17 pm

    ma i ja se nadam da nije nista. samo ono. ma razumijete, sumnjam da bi bilokoma bilo bas skros svejedno.

    twin - dala mu je silicea-u c 200 1xdnevno 3 dana, pa 7 dana pauze i onda ponoviti - tako je bilo 1. put, sad je rekla 2 tjedna pauze
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek sri sij 26, 2011 9:11 pm

    bili danas u klaicevoj...
    dr mu popipala kvrzicu, rekla da nije limfni cvoric sigurno, krvna slika savrsena...posto raste bude ipak napravila punkciju... mi s edvoumili, ne bi da ga pika bezveze i dr. dr.prosli tjedan nam je rekao da nikome nedamo da mu to pika...i nasa ped nikada nije spominjala punkciju...ali kaj ako nesto je i mi sad to odbijemo...i tak smo pustili da radi sta hoce...

    nakon punkcije(morala sam ga ostaviti samoga unutra i ja se sva rasplakala, jer mi nisu dali da bar budem u istoj prostoriji da me vidi, a bio je savrseno miran na stolu i sve slusao kako su mu govorili. nikako ne mogu shvatiti zasto tjeraju roditelje van... erik s esav izbezumio kad sam izasla bez bena Sad )dr. zakljucila da ne moze napraviti punkciju, jer nema materijala za izvuci...

    i sad nas salje na ultrazvuk...

    kontrola za 1-2mj, ako jako naraste u meduvremenu ili ako nalazi ultrazvuka budu losi - ranije.
    i ako nastavi rasti, ona bi to njemu izvadila...

    sad mi je zao sto smo ga dali pikati i zao mi je sto se nismo vise izborili za ono sto je nasa pedica i homeopatica rekla od pocetka - ultrazvuk, pa cemo vidjeti dalje.

    kako god, sad je gotovo...tesko je biti pametan u takvoj situaciji. samo da i taj nalaz bude ok, pa cemo pratiti kako to raste i nadati se da ce homeopatija pomoci ili da ce samo od sebe nestati...da mu to ne moraju vaditi van...


    pozitivna strana tog odjela je sto zbilja imaju igracaka u cekaoni i tetu koja se igra i bavi s djecicim koja tamo na zalost redovito dolaze. misevi mali, kako taj zivot nije fer. strasno!
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by miki sri sij 26, 2011 9:24 pm

    dobro si napisala listek sad je gotovo, i teško je biti pametan u takvoj sitaciji
    držimo palčeve da bude bezazleno!
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin čet sij 27, 2011 12:45 am

    joj Listek, nemam što pametno za reći, zaista! Samo eto da se ne sekiraš, pod kontrolom je i to je najbitnije, kad dobijete nalaze, bit će lakše jer ćete znati na čemu ste! Ne vjerujem da bi ijedan dr u Klaićevoj napravio nešto što nije dobro. Ako je dr ocijenio da treba punkcija, onda je to ocijenio jer mu nejgova stručnost i iskustvo tako govore. Zato i imamo specijaliste za razne specijalnosti, nisu svi doktori za sve! A homeopatija može ići uz sve ostale oblike liječenja, to znaš!
    Sretno!
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by listek čet sij 27, 2011 2:05 am

    ma mirna sam trenutno (naravno da mi nije svejedno, ali prosla me kriza).
    zapravo...mislim da nije nista strasno. mislim da i dr. to misli, ali kao da budemo sigurni...
    vjerovatno su to te neke nakupine masti (nadam se).

    Ona danas ni nije odmah rekla punkcija, nego kad smo ponovili da (sigurno) raste...pa moze, da obavimo... njoj je to kao sekunda posla... kad smo vec tu. Tako je rekla. Tako da se ja sad pouzdajem u tu prvu njenu rekciju - opet, da nismo ponovili gradivo da to raste, pustila bi nas najvjerovatnije na prvu doma bez punkcije.

    Ma , nebitno sad. Proslo je. Bolje da nije nista izvukla nego da je izvukla neku "losu vijest".

    B. prica veceras kako je lezao, bio miran i sve slusao tete i kako mu je dr. isla dati preveliku pikicu i kako mu je ona prva bila ok, ta nije bila velika i nije ga boljela (kad je krv vadio), a ova mu je bila prevelika i to mu se nije svidalo. I kaze: "I onda su mi suze pocele ici iz okica. Velike suze." pitam ga jel ga boljelo. Kaze, "Ne, samo sam bio tuzan jer sam bio sam. Velike suze su mi isle mama. Zasto si otisla van?"
    Nije plakao na glas, nego su mu se bas suze u tisini slile i kad sam usla vidjela sam ga svog mokrog i crvenog, ali tihog i tuznog.
    Mis moj mali...
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by zaklina čet sij 27, 2011 2:09 am

    Uf, bas grozno kad ti dijete tako nesto kaze!
    Drzite se.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Twin čet sij 27, 2011 11:31 am

    Listek e sad i meni idu suze. stvarno. dječica su iskrena a kad tako nešto kažu onda znaš da tako i misle. zlato malo. veliki zagrljaj od nas!

    Sponsored content


    ccc Re: kvrzica koja raste...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 9:00 pm.