B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +7
    majaipetra
    MalaDo
    cicibela
    Branka
    zaklina
    Aleksandra
    matilda
    11 posters

      Peteročlana obitelj u prometu

      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by igordana sri lip 16, 2010 5:21 pm

      sad kad čitam kaj cicibela pišeš i ja se pitam koju da na kraju AS uzmem...kod mene H ima cca 10 kg i samostalno hoda uz oslonac plus kaj sama napravi i do 5 koraka bez pomoći...dok je L u fazi kad se samo ustane na klimave noge i ko mala balerina na prstićima - ne zna još hodati uz oslonac...našla sam dolje u vezi gdje kod nas kupiti, ali hm...ak sam dobro skužila cca 3200kn...

      http://www.besafe.com.hr/index.php/hr/sadrzaj/gdje-kupiti

      s obzirom da smo prošli kroz to kaj jesmo definitivno na tome ne mislim šparati, ali ovo mi je malo tu mač...a kako nemamo još auto mislim da će STM biti moj izbor ...taman će i L prohodati...
      cicibela
      cicibela
      domaći
      domaći


      Broj postova : 864

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by cicibela sri lip 16, 2010 5:42 pm

      Igordana vi ste mi stalno na pameti dok razmišljam što odabrati , ne ponovilo se.
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra sri lip 16, 2010 10:57 pm

      Mala Do ti imaš ovu ako se ne varam
      http://www.besafe.com.hr/index.php/hr/proizvod/izi-combi-x3-isofix#start
      i ona MOŽE u smjeru vožnje isto, samo se montira pojasevima. U biti svaka može i u smjeru vožnje, važnija napomena je da su to jedine koje mogu suprotno od smjera vožnje do 18kg

      a cijena, pa ko još kupuje AS u HR Wink
      http://nakup.pikapolonica.com/otroska-oprema/avtosedezi-in-dodatki/besafe-avtosedeZ-izi-comfort-22/5250227043485250228

      trenutno se isplati ovo uzeti
      http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=192675
      a ako idete na jeftiniju verziju
      http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=211054
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Maja čet lip 17, 2010 2:10 am

      igordana, i moji decki su tako hodali i imali kilazu i na moju ruku smo otisli u vecu AS. sa cca 10mj (jer su presisali kile, stajali su samostalno a stare su prerasli visinom)
      sto se tice tvoje situacije, mm je danas imao slicnu i to mi je dodatno uvrstilo obvezno koristenje AS jer i kad ti vozis po propisima, uvijek ima budala koje ti poremete sve
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by MalaDo čet lip 17, 2010 11:01 am

      Aleks, nemam tu, jer gore takvih Combica uopće nema u ponudi, već imam Izi kid, kojeg pak nema u HR ponudi.... Ta Izi kid je potpuno identična sa Izi combi, samo što se ne može okrenut prema naprijed... Za mrvicu sam mislila uzet tu Combicu, ali budući da ona već sad samostalno hoda uz namještaj i gurajući kamiončiće, a još mi stane u PP, vjerojatno će do kupnje nove AS već skroz prohodati, tako da sam opet u dilemi dali joj ipak uzeti 9-36 Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Icon_scratch

      Maja, nadam se da je sve ok sa tm Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 512189
      listek
      listek
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1216
      Lokacija : Zaprešić
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by listek čet lip 17, 2010 11:49 am

      Istina je da si full skupe, ali je isto tako istina da su neusporediovo sigurnije. Da su mi klinci manji trazila bi nacin da ih strpam u njih, jer samo u njima mogu biti u suprotnom smijeru od smijera voznje do 18kg (ako se ne varam)!
      Klinac cure koja ih uvozi je star kao i moji ovo ljeto ce 3 godine, s tim da je jako krupan, drasticno veci i jaci od moje ekipe i jos uvijek joj je okrenut suprotno tj. sad ju prerasta i morati ce mu nekada u skorije vrijeme nabaviti novu, koja ce morati biti u smijeru voznje.

      Ako si ikako mozes priustiti...mislim da nema sigurnijeg od ovoga i do ca. trece godine ce ti se voziti okrenuti natrag (ako ces ti to zeljeti naravno).

      + cure, vi koje imate casco osiguranje - osiguravate li i autosjedalice?




      igordana je napisao/la:sad kad čitam kaj cicibela pišeš i ja se pitam koju da na kraju AS uzmem...kod mene H ima cca 10 kg i samostalno hoda uz oslonac plus kaj sama napravi i do 5 koraka bez pomoći...dok je L u fazi kad se samo ustane na klimave noge i ko mala balerina na prstićima - ne zna još hodati uz oslonac...našla sam dolje u vezi gdje kod nas kupiti, ali hm...ak sam dobro skužila cca 3200kn...

      http://www.besafe.com.hr/index.php/hr/sadrzaj/gdje-kupiti

      s obzirom da smo prošli kroz to kaj jesmo definitivno na tome ne mislim šparati, ali ovo mi je malo tu mač...a kako nemamo još auto mislim da će STM biti moj izbor ...taman će i L prohodati...
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Branka čet lip 17, 2010 11:56 am

      listek je napisao/la:+ cure, vi koje imate casco osiguranje - osiguravate li i autosjedalice?
      Nisam znala da ima posebno za AS? Ja imam kasko koji pokriva osobne stvari putnika do xx kn, a osobna stvar moje djece su njihove AS, zar ne? Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Icon_geek

      Evo, sad sam zvala Croatia osiguranje i kod njih se ne može osigurati AS, osim kao "prtljaga". Premija iznosi 6% od osigurane svote. (Primjer: osiguraš prtljagu na iznos 2000kn, a za to ti se kasko premija poveća za 120kn). Ja nemam kasko kod CA nego kod EH
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra čet lip 17, 2010 12:40 pm

      nisam ni ja znala da postoji kasko za AS ?
      Meni je iskreno žao da su ove Besafe 0-18 dospijele "do nas" tek sada da su moji manji ja bi ih uzela sigurno, jer As je ta koja glavu čuva i tu se nije za igrati. Ne moraju to biti najskuplje as ali moraju biti sigurne. Ja bi za 0-18 dala 3000kn jer je jedina takva ali za 9-18 nebi dala za Besafe 1800kn jer toliko dobra nije
      u biti sve je stvar trenutka i odabira, da sve mi imamo jedno djete lakše bi razmišljale o ciframa a kad to množiš sa 2 ili 3 kriteriji se silom prilika smanjuju.
      Ja sam promjenila do sada 5 As-a i sigurna sam da nam ovo nisu zadnje Wink a i mm je već digao ruke od mene Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 33288

      Mala Do - uzmi rađe 9-18 za svoju balerinu potrajat će ti dugo a sigurnija je od 9-36 za ovu dob
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by igordana čet lip 17, 2010 1:00 pm

      Maja je napisao/la:
      sto se tice tvoje situacije, mm je danas imao slicnu i to mi je dodatno uvrstilo obvezno koristenje AS jer i kad ti vozis po propisima, uvijek ima budala koje ti poremete sve

      ja sam mm inaće objašnjavala da je ok biti siguran u svoju vožnju, ali neka od toga oduzme bar 10% radi "tih drugih" u prometu jer nikad ne znaš kakvi su oni vozaći...
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra čet lip 17, 2010 2:58 pm

      nažalost 60% je tuđa greška nastradaju nedužni Sad
      listek
      listek
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1216
      Lokacija : Zaprešić
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by listek čet lip 17, 2010 3:12 pm

      Ne znam kako je s kaskom iz vlastitog iskustva, jer ga mi nemamo, pa vas pitam sta vi radite s tim.
      A bubu mi je bacila bas ta cura kad mi je rekla da su sad jedni ljudi koji su uzeli AS, ukljucili ih u kasko (i naravno za to extra platili).

      Inace za ona redovna osaiguranja kazu da je sve li-la, od osiguranja do osiguranja, neki ce u slucaju sudara pokriti troskove za as, a neki ne.
      Mislim da ona razmislja da potegnu to pitanje da as budu pokrivene u osiguranjima u slucaju nezgoda, posto bi svaku trebala mijenjati nakon svakog sudara, pa makar on bio i manji i to je realan trosak usko vezan uz svaki sudar, a nije tako mali.
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by igordana čet lip 17, 2010 3:17 pm

      Dobro si me sad Listek sjetila da moram za osiguranje zvat. Baš ću odvjetniku reč da proba za cure da nam pokriju AS.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Maja čet lip 17, 2010 3:21 pm

      igordana je napisao/la:
      Maja je napisao/la:
      sto se tice tvoje situacije, mm je danas imao slicnu i to mi je dodatno uvrstilo obvezno koristenje AS jer i kad ti vozis po propisima, uvijek ima budala koje ti poremete sve

      ja sam mm inaće objašnjavala da je ok biti siguran u svoju vožnju, ali neka od toga oduzme bar 10% radi "tih drugih" u prometu jer nikad ne znaš kakvi su oni vozaći...

      ovaj konkretni vozac od 25god je urlao na mm-a i jos jedne ljude koji su se zaustavili da vide kako su da kako to voze i da on sa svojih 180 koliko je vozio (mos mislit) bolje vozi nego mm sa 140
      kaze onaj koji je pomeo direktno auto ispred sebe jer se nije snasao i pravio se pametan Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 889846
      listek
      listek
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1216
      Lokacija : Zaprešić
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by listek čet lip 17, 2010 11:44 pm

      Probajte svakako, nemate sta izgubiti. Kazu da se od nekih moze izvuci, od nekih ne... Mi smo ih "izvuki" od covjeka koji nas je bio udario...

      igordana je napisao/la:Dobro si me sad Listek sjetila da moram za osiguranje zvat. Baš ću odvjetniku reč da proba za cure da nam pokriju AS.
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by MalaDo pet lip 18, 2010 12:07 pm

      Ja sa dječicom u autu napravim sigurno oko 25-30 000 km godišnje, tako da kad gledam šta se sve dešava na cesti tuđom krivnjom, muka mi je samo i razmišljati o tim silnim kilometrima koji nas tek čekaju...
      Ali obitelj na okupu mi je još uvijek prioritet i zbog toga ću slijedeće dvije tri godine usprkos školi putovati svaki slobodan trenutak mužu (ponekad i bez Do), tako da sada, kad znam puno više nego prije o različitostima u kvaliteti sjedalica, zaista cijena AS nema puno važnosti pri mojoj odluci o kupnji...
      Samo mi je žao ako krivo procijenim i kupim nešto što ili ne odgovara ili zapravo odmah prerastu... I žao mi je što za Besafe nisam znala u trudnoći, jer bi ih sigurno odmah kupila, a ovako sam za jednu PP dala oko 1400 kn Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 85897 (nepotreban trošak zbog kupovine nove as 0-18)

      Sada mi se sve trudnice oko mene jako umiljavaju da udijelim šta opreme, haha, a ove koje tek planiraju trudnoću mole da mislim i na njih Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 33288
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 5:58 pm

      Ova situacija i mene ceka - u auto bi mi stale 3 sjedalice, ali otraga na sredini mi je remen samo preko struka, tako da kad blizanci prerastu jaje cemo morati i mi u kupnju novog auta.

      Sponsored content


      Peteročlana obitelj u prometu - Page 2 Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pon svi 20, 2024 11:23 pm.