B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Peteročlana obitelj u prometu Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Peteročlana obitelj u prometu Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Peteročlana obitelj u prometu Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Peteročlana obitelj u prometu Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Peteročlana obitelj u prometu Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Peteročlana obitelj u prometu Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Peteročlana obitelj u prometu Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Peteročlana obitelj u prometu Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Peteročlana obitelj u prometu Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Peteročlana obitelj u prometu Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +7
    majaipetra
    MalaDo
    cicibela
    Branka
    zaklina
    Aleksandra
    matilda
    11 posters

      Peteročlana obitelj u prometu

      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by matilda pet lip 11, 2010 10:41 am

      Situacija je sljedeća:
      vozimo se u Renault Laguni iz '99, onako dosta prostran autić, limuzina kako bi rekli sa dosta velikim prtljažnikom.
      trenutni raspored sjedalica je sljedeći - Zri ima sjedalicu veličine "I" koja je fiksirana uglavnom stalno na zadnjem sjedalu iza suvozača, marke je Brevi i onako dosta je glomazna. I i T imaju sjedalice veličine 0+ koje su uglavnom mobilne i u kojima ih unašamo i iznašamo po potrebi. kad su u autu, parkirane su i fiksirane suprotno smijeru vožnje i to jedna iza vozača, a druga na suvozačevom sjedištu. Tata uglavnom vozi, a mama se parkira u sredinu na zadnjem sjedištu (nekako se stisne).
      ovakav raspored sjedalica je zakonom dozvoljen, međutim kada blizanci prerastu ove male autosjedalice, prelaze na veličinu "I" koje se po zakonu ne bi smjele fiksirati na suvozačevo sjedalo u smijeru vožnje (ispravite me ako griješim). Pa je jedino rješenje ugurati 3 takve auto sjedalice na zadnje sjedište. E, tu smo malo u knap sa prostorom. Ova postojeća auto sjedalica veličine "I" je kao što već rekoh dosta glomazna i bojim se da bi takve 3 uopće mogle stati. Vjerujem da postoje i uže sjedalice te klase pa bi naš plan možda i bio izvediv.

      Mi bismo rado kupili nekakav monovolumen sa 7 sjedala tipa Ford S-max ili VW Sharan, ali kako smo trenutno u fazi rješavanja stambenog pitanja to je trenutno neizvedivo, a brojčano stanje nam je taman negdje na granici da se uspijemo svi potrpati u nekakavu standardnu limuzinu kakvu imamo.

      Mislim, možemo se mi i parcijalno prevoziti, ali nije to to. a i situacija je takva da nam je uža i šira obitelj raštrkana na relacijama od 40-tak pa sve do 200-tinjak km.

      Već neko vrijeme tražim po raznim "običnim" forumima o djeci (ovaj je ipak pomalo neobičan) i čitam o problematici autosjedalica i sl. i uglavnom nailazim na priče i rješenja svih problema postavljanjem autosjedalice (zamislite autosjedalice, ne autosjedalica!) na sredinu zadnjeg sjedišta vozila, zbog prevencije od možebitnih bočnih udara. Sve je to ok, ali gjde ću s viškom djece onda?

      Da ne tupim više. Ispričavam se ako je slična tema već bila ovdje. Kako ste vi riješili svoj problem, a da su djeca adekvatno zbrinuta i sigurna u automobilu? Poželjni odgovori roditelja sa troje djece, jer svako dijete više ili povlači kupnju još jednog "običnog" vozila, većeg monovolumena, kombija ili kamiona.

      Hvala

      (Tata)
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra pet lip 11, 2010 11:45 am

      i u normalne ili "semi normalne" aute stanu 3 as Wink
      ako iza imaš 3 pojasa u 3 točke onda je to već pola problema manje - da to nemaš ne gine van promjena auta.
      Jedne od "najužih" sjedalica su u kategoriji I
      Chicco Key1, BBC iseos, Recaro
      neznam koliko je starije djete staro/visoko/teško ali možda bi vam najpametnija opcija bila 3AS Recaro/STM 9-36 pa ste na miru min 4g
      no koje god rješenje našli potrebno ga je isprobati prije kupnje a to možeš ili u dućanu bebi opreme ili od nekoga tko ima 3 as.
      Provjereno znam da u Zafiru stanu 1 Brevi 9-18 + 2 recaro9-36 ILI 3 recaro 9-36
      U Xaru Pikaso stanu 3 jajeta, 3 Chico Neptuna ili 3 Recaro 9-36
      u Berlinga stanu 3 kom Chico Key 1
      .. teoretski bi i u Lagunu ali moraš probati to je jedini način.

      U kojem gradu si ?
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra pet lip 11, 2010 11:46 am

      Vidim Metković, e sad neznam šta od dućana ima dole ali možda ima netko od forumaša po 2 ili 3 as pa da probaš, da si u ri tu to nije nikakav problem, nas 5 imamo jedno 12 as Recaro 9-36 Wink
      zaklina
      zaklina
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2816
      Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by zaklina pet lip 11, 2010 1:01 pm

      Nas je isto 5tero!
      Kad sam bila trudna, kupovali smo novi auto i skoro kupili Ford fokusa, medjutim meni vrag nije dao mira jer sam osjecala da nosim blizance i prije 1.uzv-a pa sam htjela da pricekamo. Na kraju smo se odlucili na polovnog Peugeot 307sw, star par godina (tada 3-4 sada 6-7) za 80tak tisuca kuna. Auto odozada ima 3 odvojena sjedala, a ne klupu (to smo trazili). Cak se mogu dokupiti jos 2 sjedala i staviti u prtljaznik koji je inace ogroman i kojem se tada smanjuje volumen, ali nama to nije trebalo. Neko sjedalo se isto po potrebi moze staviti iza.
      Uglavnom dok su bile manje sve 3 su bile iza, starija u jedinici, montiranoj u sredini, a njih dvije u jajetima sa strane. Kasnije smo za njih kupili isofix sjedalice koje se jednostavno montiraju (Chicco, imaju dobre ADAC ocjene) a starija je presla u onu najvecu sjedalicu, 3+ godine, buster sa naslonom, koja se veze obicnim remenom. RAspored sjedenja je ostao isti i sve super stane!
      Mozete pogledati polovna auta! Ili da vam starije dijete isto predje u taj buster ako ima vise od 3g, a jednu bebu prebacite u njenu/njegovu sjedalicu. Ti busteri su obicno uzi! Mislim naravno na buster sa naslonom!
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by matilda pet lip 11, 2010 1:42 pm

      Aleksandra je napisao/la:i u normalne ili "semi normalne" aute stanu 3 as Wink
      ako iza imaš 3 pojasa u 3 točke onda je to već pola problema manje - da to nemaš ne gine van promjena auta.
      Jedne od "najužih" sjedalica su u kategoriji I
      Chicco Key1, BBC iseos, Recaro
      neznam koliko je starije djete staro/visoko/teško ali možda bi vam najpametnija opcija bila 3AS Recaro/STM 9-36 pa ste na miru min 4g
      no koje god rješenje našli potrebno ga je isprobati prije kupnje a to možeš ili u dućanu bebi opreme ili od nekoga tko ima 3 as.
      Provjereno znam da u Zafiru stanu 1 Brevi 9-18 + 2 recaro9-36 ILI 3 recaro 9-36
      U Xaru Pikaso stanu 3 jajeta, 3 Chico Neptuna ili 3 Recaro 9-36
      u Berlinga stanu 3 kom Chico Key 1
      .. teoretski bi i u Lagunu ali moraš probati to je jedini način.

      U kojem gradu si ?
      imamo na zadnjoj klupi 3 pojasa u 3 točke. malo je zeznuto što je onaj srednji dio pomalo odignut (ili su krajnji spušteni) od ostatka klupe. tako da lijevo ili desno sjedalice legnu bez problema, al ova izbočina po sredini malo zeza stvar, jer se sjedalica ljulja (nije baš ko na brodu, al djeluje nestabilno) lijevo-desno na njoj.
      e sad, to je sve isprobano sa jednom "I" autosjedalicom. Kad bismo stavili 3 takve onda se nadam da će ove dvije krajnje (koje su ful stabilne) držati ovu srednju sa strana.


      sad smo u mostaru. al najčešća relacija je mostar-metković. 40-tak km.

      prošetat ću se malo po dućanima pa ću pogledati šta se nudi od ovoga spomenutoga.
      hvala na savjetu Peteročlana obitelj u prometu 889846
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by matilda pet lip 11, 2010 1:49 pm

      zaklina je napisao/la:Nas je isto 5tero!
      Kad sam bila trudna, kupovali smo novi auto i skoro kupili Ford fokusa, medjutim meni vrag nije dao mira jer sam osjecala da nosim blizance i prije 1.uzv-a pa sam htjela da pricekamo. Na kraju smo se odlucili na polovnog Peugeot 307sw, star par godina (tada 3-4 sada 6-7) za 80tak tisuca kuna. Auto odozada ima 3 odvojena sjedala, a ne klupu (to smo trazili). Cak se mogu dokupiti jos 2 sjedala i staviti u prtljaznik koji je inace ogroman i kojem se tada smanjuje volumen, ali nama to nije trebalo. Neko sjedalo se isto po potrebi moze staviti iza.
      Uglavnom dok su bile manje sve 3 su bile iza, starija u jedinici, montiranoj u sredini, a njih dvije u jajetima sa strane. Kasnije smo za njih kupili isofix sjedalice koje se jednostavno montiraju (Chicco, imaju dobre ADAC ocjene) a starija je presla u onu najvecu sjedalicu, 3+ godine, buster sa naslonom, koja se veze obicnim remenom. RAspored sjedenja je ostao isti i sve super stane!
      Mozete pogledati polovna auta! Ili da vam starije dijete isto predje u taj buster ako ima vise od 3g, a jednu bebu prebacite u njenu/njegovu sjedalicu. Ti busteri su obicno uzi! Mislim naravno na buster sa naslonom!

      ako i budemo mijenjali auto onda će to vjerovatno biti kakav monovolumen sa 7 sjedala, ne puno star, a oni su u startu skuplji. sad da uzimamo nešto polovnije od ovog kojeg imamo i nije baš rješenje.

      Zri ima 2 godine, 4 mjeseca i 13-14 kila. dosta je visoka za svoje godine, ali mislim da je ipak premalena za buster sa naslonom (iako mi u ovoj postojećoj sjedalici djeluje kao da joj je tijesno).
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Branka pet lip 11, 2010 2:03 pm

      matilda je napisao/la:.... Kad bismo stavili 3 takve onda se nadam da će ove dvije krajnje (koje su ful stabilne) držati ovu srednju sa strana.
      hoće, hoće.
      matilda je napisao/la:Zri ima 2 godine, 4 mjeseca i 13-14 kila. dosta je visoka za svoje godine, ali mislim da je ipak premalena za buster sa naslonom (iako mi u ovoj postojećoj sjedalici djeluje kao da joj je tijesno).
      Premalena za booster definitivno! Radije što duže u AS sa 5 točaka vezanja.
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by matilda pet lip 11, 2010 2:17 pm

      @ branka

      "hoće, hoće"? ili hoće, hoće?
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Branka pet lip 11, 2010 3:07 pm

      Zaista mislim da hoće, nisam to mislila sarkastično. Ali naravno ne mogu 100% tvrditi jer auti ipak nisu identični, a to sam vidjela da Ok stoji u passatu koji isto ima uzdignut središnji dio.
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra pet lip 11, 2010 3:12 pm

      3 as na zadnoj klupi garantirano ne plešu nigjde jer za to nema mjesta pa je to ok, iako ta grba nije naj, ja sam imala tako u Vecri pa znam da je nezgodno.
      Što se tiče Zri ona je defitnitivno premala za buster sa naslonom i treba biti u 5 točaka čim duže e sad as koju imate je prerasla vrlo vjerojatno po visini naime ako joj remeni na ramenu izlaze iz as ispod razine ramena as joj je mala a to je vrlo tipično za Brevi as i većini djece ne izdrži do 3 g iako je u biti široka, visoka i robusna no to joj je mana. Moj savjet je da ju promjenite.
      Koje 0+ As imate sada ? Ako su one dovoljno velike da izdže blizići u njima do prohodavanja onda ti je najsigurniji a najtrajniji izbor 3 kom 9-36 as no ako su im već male onda imaš dodatni problem zbog smjera vožnje. Koliko su blizanci stari/teški i dali ustaju na svoje noge sami?

      Što se tiče monovolumena i trećeg reda sjedala napomena samo - i naša zafira ima još 2 sjedala u bunkeru koja se otklapaju po potrebi ALI pristup u taj zadnji red je takav da se srednji red mora šibati naprijed i nagnuti naslon a to znači da na toj klupi nesmije biti montiranih as da bi se to moglo ili bar na jednoj strani ne - dakle jedina as koja je fleksibilna za micanje radi ulaska je buster sa naslonom sve ostalo je problematično ili se 2 djece vozi u 3 redu a jedno u drugom.
      Isprobano u svim varijantama, jer mi često vozimo 3-5 djece i kombinirali smo svakako, dakle taj 3 red je za stariju djecu koja će još i rađe uskakati kroz usko ili ako su svi u as bezanim pojasevima od auta onda za najmlađu djecu da bi se veće as mogle brzo micati po potrebi. No recimo 4 as i 4 djece mi nije nikakav problem voziti.
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by matilda pet lip 11, 2010 3:20 pm

      Branka je napisao/la:Zaista mislim da hoće, nisam to mislila sarkastično. Ali naravno ne mogu 100% tvrditi jer auti ipak nisu identični, a to sam vidjela da Ok stoji u passatu koji isto ima uzdignut središnji dio.
      uf, dobro je. Peteročlana obitelj u prometu 889846

      kad sam eksperimentirao sa postojećom a-sjedalicom, ovom 9-18, pa one dvije šipke dijela metalne konstrukcije na dnu sa strana lijepo nalegnu, sjedalica se sama namjesti , nađe si uporište, dok po sredini, taj bubreg da ga tako nazovem je malo uži od raspona između te dvije šipke, i onda se sjedalica ponaša kao klackalica, a još kad je dobro zategnem remenom, onda bježi u jednu stranu. nadam se da ću riješiti problem kad postavim sve tri pa se ova srednja neće imati gdje...klackati.
      ali ne znam dok ne probam...
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra pet lip 11, 2010 3:35 pm

      samo NEMOJ uzeti još 2 takve, nisu ti rješenje za više od 2 g a to je onda loša onvesticija. Ok bar ja nebi a ja sam se nagledala i namonitrala as, izmeđuostalog i sama sam imala 2 tajve Brevice
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by matilda pet lip 11, 2010 3:45 pm

      Aleksandra je napisao/la:3 as na zadnoj klupi garantirano ne plešu nigjde jer za to nema mjesta pa je to ok, iako ta grba nije naj, ja sam imala tako u Vecri pa znam da je nezgodno.
      Što se tiče Zri ona je defitnitivno premala za buster sa naslonom i treba biti u 5 točaka čim duže e sad as koju imate je prerasla vrlo vjerojatno po visini naime ako joj remeni na ramenu izlaze iz as ispod razine ramena as joj je mala a to je vrlo tipično za Brevi as i većini djece ne izdrži do 3 g iako je u biti široka, visoka i robusna no to joj je mana. Moj savjet je da ju promjenite.
      Koje 0+ As imate sada ? Ako su one dovoljno velike da izdže blizići u njima do prohodavanja onda ti je najsigurniji a najtrajniji izbor 3 kom 9-36 as no ako su im već male onda imaš dodatni problem zbog smjera vožnje. Koliko su blizanci stari/teški i dali ustaju na svoje noge sami?

      Što se tiče monovolumena i trećeg reda sjedala napomena samo - i naša zafira ima još 2 sjedala u bunkeru koja se otklapaju po potrebi ALI pristup u taj zadnji red je takav da se srednji red mora šibati naprijed i nagnuti naslon a to znači da na toj klupi nesmije biti montiranih as da bi se to moglo ili bar na jednoj strani ne - dakle jedina as koja je fleksibilna za micanje radi ulaska je buster sa naslonom sve ostalo je problematično ili se 2 djece vozi u 3 redu a jedno u drugom.
      Isprobano u svim varijantama, jer mi često vozimo 3-5 djece i kombinirali smo svakako, dakle taj 3 red je za stariju djecu koja će još i rađe uskakati kroz usko ili ako su svi u as bezanim pojasevima od auta onda za najmlađu djecu da bi se veće as mogle brzo micati po potrebi. No recimo 4 as i 4 djece mi nije nikakav problem voziti.
      blizići za sad imaju bubu "jaja" a inače će imati 2 mjeseca sutra i imali su prije tjedan dana 4.1 i 4.2kg
      bojim se da neće izdržati do godine u njima. Dosta su dugi, a osobito iz razloga što se ove montiraju suprotno smijeru vožnje. Zri je imala 0+ chiccovu pa ju je dosta brzo prerasla.
      Za trajnije rješenje trebamo ove od 9-36, a uz to, vjerojatno ćemo trebati i još dvije sjedalice za period ako blizići prerastu ove male bubue.
      da, u pravu si - brevi je sva onako pupasta i velika a zapravo i nije baš nešto komotna.
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by matilda pet lip 11, 2010 3:48 pm

      Aleksandra je napisao/la:samo NEMOJ uzeti još 2 takve, nisu ti rješenje za više od 2 g a to je onda loša onvesticija. Ok bar ja nebi a ja sam se nagledala i namonitrala as, izmeđuostalog i sama sam imala 2 tajve Brevice
      neću, jer mislim da ne bi mogle ni stati.
      idemo na 9-36, 3 komada.
      recaro je super, ali... može li bubu?
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra pet lip 11, 2010 4:46 pm

      uu, oni su još majušni ali da u bubu neće izdržati do prohodavanja. One bubu od 700kn su solidne i one su 0-18 pa ih možeš montirati suprotno od smjera vožnje kad ti prerastu jaje a sigurno neće biti spremni za 9-36 ni slučajno, onda uzmi 2 te i 1 bubu sambu 9-36 za Zri, ali probaj naravno prije dali stane
      cicibela
      cicibela
      domaći
      domaći


      Broj postova : 864

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by cicibela sub lip 12, 2010 12:25 am

      Aleks ja naručujem 2 kom. stm 9-36 ovih dana i tek sad čitajući ovo mi je palo na pamet da te pitam s obzirom da je Luka veliki bebać za svoju dob , sa 9 mj. je imao 9200 i 77 dug da li će mu STM biti dovoljna široka?
      Naime u Zadru ju ne mogu vidjeti uživo, samo u katalogu.
      Dali bi koristilo da ih probam smjestit u Recaro budući da su slične pa da ne naručujem ako mu bude usko.
      Naime malac ima posve široka ramena Peteročlana obitelj u prometu 207922
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra sub lip 12, 2010 1:16 am

      Recaro je INDENTIČNA STM pa probaj ju u TL slobodno, no naslon se podiže prema visini ramena i glave pa nebi smjelo biti usko , no ako imaš TL tamo probaj.

      Znaš uvjete za prijelaz u tu AS - sad vam je još rano
      cicibela
      cicibela
      domaći
      domaći


      Broj postova : 864

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by cicibela sub lip 12, 2010 10:28 am

      Krivo napisah ,Luka je sa 9 mj. imao 10900 i 77 dug. Sad imaju 10 mj. tako da je još napredovao Peteročlana obitelj u prometu 207922 .
      Još ćemo mi izdržat u ovima, ali budući da kupujemo stan moram ih kupit sad jer poslije kad krenu troškovi...
      cicibela
      cicibela
      domaći
      domaći


      Broj postova : 864

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by cicibela pon lip 14, 2010 7:15 pm

      Aleks išla sam u Tl na probu Recarica ali ih nemaju. Žena mi ju je naručila za tjedan dana da je probam. Međutim imam novu dilemu. L. bi mi po svemu sudeći mogao napunit 13 kg i prije nego što sam ja računala, u tom slučaju stvarno će bit prerano za 9-36, a Graco će mu biti mala. Sad nisam pametna što ću? Dali da ipak uzmem od 9-18 . Danas sam probala neke od 9-36 uTl-u i nije to za njega. E sad trenutno od ovih u kategoriji 9-18 imaju bebe comfort na akciji oko 900 kn. To je ona sa mogućnošću bočnog proširenja. Zgodna funkcija , pogotovo za L. ali pitanje koliko je to dobro po pitanju sigurnosti? I imaju neke Bubu od 9-18 koje su navodno dobile dobre ocjene, a cijena povoljna ( 600 kn). Nebi te tila ovoliko gnjavit ali moram. Pliz daj savjet što bi ti napravila. Znači, R. mi još može u Graco i po svemu sudeći će izdržat do godinu dana bez problema, a L radi kilaže mislim da još mjesec ako izdrži puno sam rekla.
      Ako bi ove Bubu bile dobre dali mi je bolje uzet te dvije pa onda Recaro , ili samo jednu za L. pa onda da je nasljedi od L. i..t. d
      Uglavnom tek sad ništa neznam ali znam da ti znaš pa pomagaj molim te?
      Pritom napominjem da će nam najdulji put bit 1.07. u St i to u Gracu nadam se. A sve ostalo relacije 5 min do mora ako to nešto znači za odluku.
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra pon lip 14, 2010 11:48 pm

      Hm, ako prerast malu as prije nego može samostalno ustati i hodati uz držanje onda nikako nije spreman za nijednu AS u smjeru vožnje - u tom slučaju ti jedino preostaje 0-18 montirana suprotno od smjera vožnje ALI i one su 99% predviđene do 13,14 kg suprotno od smjera vožnje nakon toga u smjeru vožnje OSIM BeSafe 0-18 koja je predviđena da bude suprotno od smjera vožnje skroz do 18kg. naravno i nju možeš okrenuti u smjeru vožnje kasnije ali ona jedina kod nas ima opciju da je suprotno od smjera vožnje do 18kg.
      Bubu koje si gledala su 0-18 ali do 13 kg suprotno od smjera vožnje pa ti one ne pomažu
      ako uzmeš Besafe 0-18 na miru si sljedeće 2-3 g pa bi ja tako napravila u tvom slučaju za obojicu, sigurnije je.
      9-36 je opcija za klince koji samostalno hodaju, jer nagib je jedan zub i kao da ga ni nema
      cicibela
      cicibela
      domaći
      domaći


      Broj postova : 864

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by cicibela uto lip 15, 2010 1:50 am

      Tenks na brzom odgovoru, sad sam tek na muci , ta je sjedalica papreno skupa ako se dobro sjećam. Sutra gibam izvagat Luku pa na dijetu, nema druge. Šalim se ali stvarno bih rado izbjegla ovu kupnju ali ako nemam izbora, grrr.
      Maladoo jel prodaješ svoju Peteročlana obitelj u prometu 697243 ?

      Mislim da će mi Roko izdržat u Gracu još podosta jer je mršavko , a do ruba ima lufta.
      Ako uspije izgurat do samostalnog ustajanja i hodanja uz elemente, a na pravom je putu, dali je njemu bolje onda uzet od 9-18 ili 9-36? Tu razliku ne kužim, jel 9-18 blaži nagib ili?
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Aleksandra uto lip 15, 2010 8:59 am

      nemoraš uzeti isofix varijantu pa nije tako skupa, još ako je uzmeš vani pa s povratom dođe te koliko i Recaro 9-36
      a razlika je velika, ove 0-18/9-18 imaju nagibe da i blaže su i realno za period 1-3 bolje no brže se prerastu a 9-36 osim Recara/STM nemaju baš nikakvu regulaciju nagima, ova ima ali za 1 zub a koliki će to nagib biti jako ovisi o sjedalu u autu tako da je to jak malo i nije pogodno za dugu vožnju bebača u dobi od prohodavanja do 18 mj jer im je naporno. Ništa im neće biti od par takvih ali kad bi to bilo često i dugo bilo bi im previše, za kratko nije problem jer oni već svi dobrano sjede odavno.
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by MalaDo uto lip 15, 2010 5:00 pm

      Cicibela, haha, pa znaš da sam te mislila pitat u zafrkanciji ako ćeš kupit moju Peteročlana obitelj u prometu 33288

      Naime ja sam kupila jednu Besafe koja se ne može okrenut naprijed, već ide obrnuto od smjera vožnje do 18 kila.. Druga je tek u planu jer malena još stane u prvu AS od PP..

      A mm nije mogao odolit kupnji auta koji uopće nije bio u planu, potpuno drugačiji tip auta od onog što nam treba, i sad me maltretira da kupim nove AS jer zapravo u autu ima manje mjesta, a još su u naslonima prednjih siceva plazmice pa se frajer buni da će mu BeSafe-ica uništit telku Peteročlana obitelj u prometu 85897 Tako da želi da kupim one koje su u smjeru vožnje.... Ah ti muški.....

      Mom malom je sad super ova stolica, zaista je zakon, samo sad mu je po mjeri, ali vjerojatno kroz godinu će mu trebat dosta produžit mjesta za noge, e tad ću razmišljat šta i kako, ili baš nitko neće moći sjediit na suvozačevom sicu Peteročlana obitelj u prometu 33288 Ali, do tada ipak neću prodavati ovu zlatnu AS Peteročlana obitelj u prometu 697243
      majaipetra
      majaipetra
      novak
      novak


      Broj postova : 55

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by majaipetra uto lip 15, 2010 5:03 pm

      mi imamo Nania buster (mislim da se tako zove) za seku od 3 i pol godine ali je dosta velika, i za seke imamo jednu bebecomfort koju smo naslijedili od seke bez povišenja, odmah za sjedenje i još smo kupili jednu Nania isto odmah za sjedenje ne polusjedenje. Bebe comfort nas je izašla prije 2 g. 1200 kn, a Nania 400 kn i da kupijem ponovo kupila bi Nania...super jednostavna sjedalica, a kasnije se skuda naslon i bude buster.
      Iako je ova Bebe comfort dosta široka stanu dvije Nania i Bebe comfort u Opel Astru.
      Peteročlana obitelj u prometu 16847165_0
      cicibela
      cicibela
      domaći
      domaći


      Broj postova : 864

      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by cicibela sri lip 16, 2010 12:52 am

      Malado čovik jer u pravu plazma je ipak plazma , As je tu nebitna Peteročlana obitelj u prometu 207922
      Zamišljam svog Luku kako sjedi u as i gleda malu plazmu, mislim da bi ga mogla odfurat na kraj svijeta i da bi bio miran . Mali je lud za svim vrstama ekrana. U neuropedijara na ultrazvuku mozga se sav iskrivi i sa osmijehom na licu gleda svoj cijenjeni mozak. Brat naravno urla pri istom pregledu.
      Aleks hvala ti puno , puno sve sam sad skontala. Uglavnom, ja sam htjela to riješit prije doživotnog kreditića ali ispada da mi je prerano za odluku. Najbolje je da vidim koliko će još izdržat u Grakicama ( stvarno su mi zakon) i onda odlučit na licu mjesta. Glupo je da unaprijed naručujem pa da im budu neprikladne. U ponediljak kad se javi teta iz -tl ću probat Recaro i još par 9-18 jer ih je već naručila, a i da dobijem dojam kako to izgleda. Inače u zadnje vrijeme jako se malo vozimo, more nam je na pješaka. U autu su doslovno na relacijama od 5 min. A ja isplanirala sve i svašta, očito za neka druga vremena. Di drže besafe u Hr da i nju isprobamo?

      Sponsored content


      Peteročlana obitelj u prometu Empty Re: Peteročlana obitelj u prometu

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pon svi 20, 2024 10:42 pm.