B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
cosleaping i duplici - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
cosleaping i duplici - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
cosleaping i duplici - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
cosleaping i duplici - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
cosleaping i duplici - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
cosleaping i duplici - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
cosleaping i duplici - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
cosleaping i duplici - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
cosleaping i duplici - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
cosleaping i duplici - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+12
I&S
Twin
irenak
tami
goga
misek
Pika
Aleksandra
Maja
Sonja
MalaDo
listek
16 posters

    cosleaping i duplici

    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by I&S pet oľu 12, 2010 2:00 pm

    da nebi ispalo.......khm....
    mm i ja obožavamo naše bebolince.....i smatram da nismo ništa manje roditelji zato što nedamo bebama kod nas u krevet po noći....
    kada budu rasli....pa ono povremeno u nekim periodima (pojačane želje, maženja, tuge ili straha - ima razloga).....to je ok.....ali stalno.....
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Adriana pet oľu 12, 2010 3:11 pm

    niksi je napisao/la:Kod nas je bilo podjednako sa svih troje. U pravilu sam htjela da spavaju u svojim krevetima, pa sam po noći prakticirala da ih podojim sjedečki i onda ih vraćala u njihopve krevetiće, a pred jutro sam ih stavljala pored nas i tako do ustajanja.
    Ono što su cure spomenule za intimu- meni je bilo jako važno da naš krevet ostane naš. Možda zvuči sebično, no ja nikako nisam htjela da se naš ( mm i moj) odnos promjeni zbog djece ( osim na bolje) jer sam iz iskustva puno ljudi oko sebe vidjela koliko se parovi udalje nakon što dobiju djecu. Naravno, ne mora spavanje s klincima biti isključivi razlog, no vrlo često povuče i druge stvari.
    Tamas se uvijek ujutro uvlačio nama u krevet, tako i sad dečke donesemo k nama i to mi je super. Isto tako se dogodi da u toku noći T. nešto loše sanja ili se samo probudi, uvijek dođe k nama i nikad ga nismo vratili.
    I da, to je bila naša odluka, nitko od starijih nam nije u vezi toga dijelio savjete.
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Adriana pet oľu 12, 2010 3:12 pm

    Sa ovim se slažem u potpunosti.

    P.S. Ne znam citirat
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Adriana pet oľu 12, 2010 3:15 pm

    niksi je napisao/la:Kod nas je bilo podjednako sa svih troje. U pravilu sam htjela da spavaju u svojim krevetima, pa sam po noći prakticirala da ih podojim sjedečki i onda ih vraćala u njihopve krevetiće, a pred jutro sam ih stavljala pored nas i tako do ustajanja.
    Ono što su cure spomenule za intimu- meni je bilo jako važno da naš krevet ostane naš. Možda zvuči sebično, no ja nikako nisam htjela da se naš ( mm i moj) odnos promjeni zbog djece ( osim na bolje) jer sam iz iskustva puno ljudi oko sebe vidjela koliko se parovi udalje nakon što dobiju djecu. Naravno, ne mora spavanje s klincima biti isključivi razlog, no vrlo često povuče i druge stvari.
    Tamas se uvijek ujutro uvlačio nama u krevet, tako i sad dečke donesemo k nama i to mi je super. Isto tako se dogodi da u toku noći T. nešto loše sanja ili se samo probudi, uvijek dođe k nama i nikad ga nismo vratili.
    I da, to je bila naša odluka, nitko od starijih nam nije u vezi toga dijelio savjete.
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by niksi pet oľu 12, 2010 5:29 pm

    ...ali klinci ce narast i otic svojim putem, a ja i tada uz sebe zelim imati mog muza, a ne nekog stranca kojeg sam nekada davno poznavala!
    E ovo sam također mislila ali mi se nije dalo nadopisivati jer bi kod mene otišlo udugo. cosleaping i duplici - Page 2 889846
    Gogino
    Gogino
    domaći
    domaći


    Broj postova : 617
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Gogino pet oľu 12, 2010 6:38 pm

    naša djeca spavaju u svojim krevetićima,G u svojoj sobi,N u našoj,iako se pred jutro probude i tada ih uzmemo kod nas u krevet,i to kako kad.mm je više forsirao da se nauče svaki u svom krevetu,i mislim da je tako najbolje za svih,iako ako roditeljima ne smeta da djeca spavaju sa njima isto tako nema ništa lošeg u tome,sve ovisi kako kome odgovara,ja se ne mogu dobro naspavati ako su djeca pored mene,stalno se budim i provjeravam gdje su.
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by MalaDo pet oľu 12, 2010 8:30 pm

    A muž, pa imamo mi i druge prostorije i mjesta za intimu, hehe... kuhinja npr, cosleaping i duplici - Page 2 33288 pa trosjedi u dnevnom... kada..... cosleaping i duplici - Page 2 230223
    i tako,haha, ali ono najljepše je prije nego usnem obgrliti malenu i tonuti u san omamljena mirisom njene kose... Žao mi je da ne mogu tako s twinekima, ali to bi zaista bilo teško, pa ne znam koga ga prije zagrlim, hehe... Možda ipak kad malo porastu i budu "razumni".... cosleaping i duplici - Page 2 Herz
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by irenak pet oľu 12, 2010 10:43 pm

    MaloDo, lako ti je to izvest, hihihihi, kad nemaš teenagera u kući!!!! cosleaping i duplici - Page 2 33288
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by MalaDo pet oľu 12, 2010 10:52 pm

    je, imaš pravo cosleaping i duplici - Page 2 33288 oni ne spavaju tako čvrsto kao dječica pa da u drugoj prostoriji bezbrižno "ordiniramo" cosleaping i duplici - Page 2 85897 cosleaping i duplici - Page 2 33288 cosleaping i duplici - Page 2 33288
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by listek pet oľu 12, 2010 10:54 pm

    Ja isto mislim da ako stvari stimaju - stima i intima, imali sobu i krevet slobodan ili zivjeli svi u jednosobnom stanu.
    A ako ne stima, nece pomoci ni slobodan krevet, ni sampanjac.

    Ja znam obitelj koja je do 16 godine "klinca" zivjela u stancicu do 30ak kvadrata u boravku i znam da sam frendicu pitala (tad nisam imala svoje klice): "A dobro, a kako, kada vi...?". A njoj je to bilo, pa kaj pitam, normalno da se seksaju. Mozemo, tad, ovak, onak... I imaju jedan od stabilnijih brakova za koje znam. Tako da...To su opet samo predrasude.

    Nama je puno veci problem bio naci vrijeme za seks. Jer su se malci toliko budili da smo vecinu puta bili prekidani. A umorni...to nemoram ni spomenuti.
    Bilo je to i raznih simpaticnih situacija...
    Uglavnom za sve one koje brine - funkcionira cosleaping i duplici - Page 2 889846 .
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by MalaDo pet oľu 12, 2010 11:08 pm

    i ja tako mislim listek cosleaping i duplici - Page 2 889846
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by niksi sub oľu 13, 2010 12:18 am

    Nije samo stvar u sexu, ponekad je dovoljan zagrljaj, ponekad u krevetu samo nastavimo razgovor ili započnemo novi, bilo što. Ja sam zaista cijeli dan u službi svoje djece ( počesto i po noći) i zaista kasnu večer i noć želim samo za sebe i mm-a. I meni i njemu su djeca ispred svega, i našoj djeci, a ni nama ne fali zagrljaja, mazimo se po cijele dane.
    Ja sam navela da to ne mora biti isključivi ( ili uopće) razlog udaljavanja, no jako puno ljudi ( ne mislim pri tom da je bilo tko od vas u toj hrpi) jednostavno zaboravi da su nekad postojali i živjeli u paru ( imam podosta frendica koje su muževe sasvim isključile iz svego oko djece- " jer on to ne zna"). I spavanje s klincima u istom krevetu može ( a i ne mora ) biti početak.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Aleksandra sub oľu 13, 2010 12:37 am

    i opet potpisujem niksi i dodajem da ima puno slučajeva kada tata završi u drugoj sobi jer "se mora odmoriti" i slično a ako nema intime ( a to nije samo sex, to je i zagrljaj i priča i sve ono što tokom dana ne stignemo a onda bi valjda trebali preko djece šaputati..) nema ni stabilne veze.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by listek sub oľu 13, 2010 1:28 am

    Ja i dalje ne vjerujem da spavanje djece u krevetu moze biti pocetak problema. Problemi moraju biti dublji od toga.
    A sto se "ostalog" tice, pa ako se moze sex, onda sigurno i sve ostalo. Stvar je samo sto nam odgovara i kako si poslozimo.
    Ja se jako volim maziti i spavati zagrljena i sl. i klinci mi za to uopce ne smetaju, a na nas sapat se ne bude.


    Otvorila sam ovu temu kako bi iskustva razmijenili oni koji vole spavati sa svojiom djecom tj, oni koji to prekticiraju i mogu o tome pricati iz prve ruke, a ne kako bi nas oni koji to ne prakticiraju iz xy razloga uvjeravali da je to iz xy razloga lose.
    I nekako bi da ova tema ostane u tom duhu,a ne da se pretvori u prepucavanje nas koji spavamo s djecom i ok nam je i vas kojima bi brakovi propali da spavate, a ne spavavate, niti ste ikada spavali.

    Otvorila sam ju bas zato sto sam ja nekada razmisljala kao vi, zato sto su mi ljudi oko mene pricali stvari koje vi pricate sada i prilicno sam se bojala pustiti klince "popravo" u nas krevet. Za svako dijete za koje sam znala da spava s roditeljima mi je to izgledalo cudno/lose. I eto, danas sam presretna da sam se oslobodila svih tih predrasuda i gluposti, jer nista mi ne moze zamijeniti onaj osjecaj kada legnemo i zaspimo svi zajedno. I iako smo mm i ja jedno vrijeme izasli iz zajednickog kreveta i spavali u drugoj sobi - vratili smo se k njima jer nam je tako ljepse.
    I
    Vjerujem da ima i drugacijih iskustava kada su djeca pocela smetati roditeljima ili jednom od njih, ne kazem da ne. Naravno da je to moguce i da se tad treba razmisljeti i o braku/odnosu/intimi, ali bas tako generalizirati mi je malo bezveze. Nije sve crno i bijelo.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Aleksandra sub oľu 13, 2010 2:04 am

    nitko to nije ni rekao, samo je razlika i u intimi - kome i koliko je šta "normalno" "dovoljno" "prihvatljivo"
    Nitko nije osuđivao ništa. Meni je najveći razlog nespavanja svi skupa to što se ja ujutro osjećam slomljeno - možda je to stvar navike pa je vama ta slomljenost bila paralelna s noćnim hranjenjem pa kad je to prošlo prošao je i umor ali npr mm ima operiranu kičmu, ja ne ali me isto muči i ako ne spavam u pozi kako treba ja sam drugi dan koma. Rađe legnem s njima u njihov krevet dok ne zaspu pa se onda tek preselim u naš. Svatko ima svoj stav, nijedan nije krivi , svako radi kako mu paše.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by listek sub oľu 13, 2010 3:07 am

    Da, samo kad tako pisete ja imam dojam da vama ovo po defoltu nije dobro za brak, a nije bas tako (tj. ne mora biti).
    Ja naprosto nisam slomljena ni umorna od njih - mozda zato sto moji zbilja prekrasno spavaju i ja spavam u polozaju koji mi pase. Nitko se ne pentra po meni, ne nabija me, ne guramo se. Da imamo samo krevet, ne bi bilo tako, ali s nadostukanom kimbicom nam je za sad ok.
    Trenutno mi je plan na jesen ih prebaciti u krevetice. no mozda se opet predomislim.
    Tako sam planirala napraviti ove godine, pa smo im se vratili k njima...
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Adriana sub oľu 13, 2010 2:19 pm

    Nama se nekoliko puta dogodilo da su svo troje bili kod nas u krevetu, jednostavno nisam mogla, ostavila sam muža s njima i prebacila se u dnevni boravak. Totalno sam bila slomljena, nikako se namistit, zauzet položaj. Inače jako rijetko spavaju s nama, obično kad neko od njih ima visoku temperaturu, ili se probudi plačući u snu pa da onda ne probudi ostale ( svo troje je u istoj sobi) prebacimo ih u naš krevet a onda kad netko od nas ide u wc noću ili pred jutro ih samo u snu vratimo u njihov krevetić.
    Mislim da nema krivog načina, svatko radi kako mu odgovara. Meni-nama odgovara da spavaju u svojim krevetićima i to je to.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Maja sub oľu 13, 2010 3:56 pm

    evo iskustvo iz prve ruke

    sinoc mi se david 2x dosetao. prvi put sam ga vratila, drugi put sam ga pustila jer valjda je imao potrebu ako je 2x dosao cosleaping i duplici - Page 2 889846

    bilo je jako nezgodno, ali samo iz razloga sto imamo neki debilni krevet sa 2 madraca (stara, naravnp) pa se spoj madraca jako osjeca i nije ni malo ugodno za spavanje a ja sam naravno na tome spavala. inace, sto vise vrijeme odmice, manje imam problem sa time da spavaju sa nama. ponekad znamo popodne svi skupa odđorati u nasem krevetu i nekako svi bolje i duze spavamo 8sto mi ponekad pase cosleaping i duplici - Page 2 697243 )
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by irenak sub oľu 13, 2010 5:42 pm

    Listek, po meni to uopce ne znaci da je to lose za brak!!! Svako radi onako kako njemu najbolje odgovara i pase. Meni bi bilo lose za brak jer bi mi falilo da navecer ne zaspem dragom u zagrljaju, ili barem nogu ne prebacim preko njega, hahaha, ali isto tako meni smeta i kad npr. pojefem pizzu s vrhnjem, pa me boli zeludac, pa to ne znaci da bi svi ostali trebali prestat to jest jer meni ne pase.
    Neki dan smo bas Maja i ja pisale misljenja o platnenim pelenama, totalno kontra jedno od drugog, ali opet oba ispravna!!! Tako je i sa ovim, nekome je super, nekome ne pada na pamet, ali ni jedno ni drugo nije krivo!!!!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by niksi ned oľu 14, 2010 1:04 am

    Listek- nemoj se osjećati napadnuto. Ja sam napisala da ne mislim da je nužno loše, ali sam vidjela da može biti. Lijepo je da se kod vas, koji ovdje kažete da to prakticirate, nije ništa promijenilo u odnosu s mužem.
    Toliko od mene o ovome, i zaista nisam htjela nikog uvjeravati da to nije normalno niti u redu, iako već prva rečenica tvog posta poziva one koji to rade, nisam mislila da je zabranjeno komentirati.
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by blanche ned oľu 14, 2010 11:19 am

    Mi živimo u 45m2 i imamo jednu sobu tako da dragi i ja spavamo u veeelikom 200x180 krevetu a bebe svaka u svom krevetiću.Gužva nam je u sobi ali super funkcioniramo.Isto ih ujutro prebacimo u veliki krevet na porciju maženja,ali nezamjenjivo mi je navečer se stisnuti uz svog dragog,pa čak pokoji put padne i "zornjak" nakon hranjenja cosleaping i duplici - Page 2 723178
    Prva tri mjeseca dok sam dojila mali je spavao u sredini,ali sam bila u prevelikom strahu jer smo bili satrani od umora a dragi ima 110kg,da ne bi koga prikliještio.
    I ja znam masu prijateljica kojima bebe,a sad već i dvogodišnjaci,spavaju u bračnom krevetu,a tate su "istisnuli" u dnevni ili drugu sobu.Meni je sve to u redu,ali ja sam presebična jer mi nema ljepšeg od noćnog stiskanja i slušanja beba kako dišu u istoj sobi.Najsretnija na svijetu cosleaping i duplici - Page 2 207922

    Sponsored content


    cosleaping i duplici - Page 2 Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 11:08 pm.