B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
cosleaping i duplici Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
cosleaping i duplici Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
cosleaping i duplici Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
cosleaping i duplici Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
cosleaping i duplici Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
cosleaping i duplici Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
cosleaping i duplici Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
cosleaping i duplici Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
cosleaping i duplici Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
cosleaping i duplici Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+12
I&S
Twin
irenak
tami
goga
misek
Pika
Aleksandra
Maja
Sonja
MalaDo
listek
16 posters

    cosleaping i duplici

    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty cosleaping i duplici

    Postaj by listek čet oľu 11, 2010 5:03 am

    Jedna tema za one koji ne misle da je lose/strasno/neprakticno/"pametno" i sl. spavati zajedno s klincima u krevetu.
    Tko sve prakticira cosleaping s duplicima? Stanete li u krevet cosleaping i duplici 207922 cosleaping i duplici 207922 cosleaping i duplici 207922 cosleaping i duplici 207922 ? Naspavate li se?
    Kako to kod vas funkcionira?

    Ovako je nekako isla nas prica:
    Prije trudnoce nisam bas imala neko previsoko misljenje o zajednickom spavanju s djecom. Prica susjede kad sam bila malada, da ona nije htjela kinderbet i da je spavala sa svojim bebom mi se cinila - sta ju nije bilo strah da ne zdrobi/ugusi bebu? Kad mi je frendica ispricala da je malac ipak stigao k njima u krevet, cinilo mi se to prilicno neprakticno i pod utjecajem tradicionalnog odgoja ne bas "pametno".
    I tako...ostala sam u drugom stanju i ja odmah zakljucila da zbog dojenja zelim bebe blizu sebe, pa smo montirali jedan kinderbet uz moju stranu.
    U njemu je ekipa spavala prvih 6 mjeseci, onda su postali preveliki i jedan je odselio u drugu kimbicu (nije imao nikavih problema s tim da vise nije pored mame).
    To mi je bilo koma razdoblje. Buditi mm-a da mi ga doda posto bi mi cesto vec prvi bio na cici...
    Bilo je to jos nekih kratkih faza i pokusaja, pokusaja moje mame da mi pomogne, koji mi je ostavljao gorak okus u ustima, jer se ja nisam dobro osjecala kad bi mi Erik bio u drugoj sobi i sl... i onda sam odlucila da se Erik vraca k nama u krevet.
    Imali smo fazu kad smo izbacivali nocne podoje kada su u sobi ostali sami s tatom i onda jednu fazu kad su bili sasvim sami u sobi, a mi u sobi do.
    I onda kad sam zakljucila da je mozda gotovo s nazicavanjem nocne cice vratili smo se u sobu i sada opet spavamo zajedno.
    Meni oni ne smataju u tome da se naspavam (smata mi sto sam jos budna),
    ne mogu reci da se budim sa koljenom u nosu i sl. Zbilja lijepo spavaju
    svaki na "svom mjestu".

    Eto, ne zato jer nemamo sobu extra, ne zato sto doje cijelu noc (jer vise ne doje nocu), ne zato jer ne bi spavali da me/nas nema blizu, nego iskljucivo zato jer nam to svima pase.


    Zadnja promjena: listek; čet oľu 11, 2010 5:08 am; ukupno mijenjano 1 put.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by listek čet oľu 11, 2010 5:05 am

    Evo jedan link ako netko slucajno ne zna o cemu se radi... http://www.cosleeping.org/
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by MalaDo čet oľu 11, 2010 11:38 am

    Ja spavam sa svojom starijom koja već 6 godina broji, i zato duplićima ne dam ni blizu Smile
    Za mene je predivan osjećaj mirisati svoje dijete, osjetiti njegovu toplinu i zagrljaj tijekom cijele noći, ali nažalost ne mogu si priuštiti taj feeling s bebanima..
    Ja i muž smo visoki, on masa samo takva, s nama velika naša Do, pa nam krevet 200x180 premali, zato ne znam kakav bi trebali naručit krevet da se svi petero zguramo Smile
    Ali tko može, meni je to predivno... Do neke razumne dobi naravno Wink
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Sonja čet oľu 11, 2010 11:53 am

    Smile
    imala sam isto mišljenje i nisam ga pretjerano promijenila jer spavanje sa malom bebom i čak i dojenje u snu budu ponekad kobni.
    prilično puno nezgoda - kobnih - gušenja uglavnom se ipak događaju u roditeljskom krevetu. malim bebicama.
    nama u krevet nisu nikad došli do dobi od možda godinu dana.
    a onda se desilo to da sam ih donosila ujutro na maženje,
    pa se to ujutro pomaknulo na pred jutro Wink
    pa na 3 sata u noći, sad ponekad već u 1
    govorim o Luki.
    njemu je baš potreban fizički kontakt i bliskost. i tako on svaku noć s nama, a ponekad i lucija.
    ona dođe ako se slučajno probudi pa ju pozovem jer mi je užasno da je on kod nas, mazi se i grije, a ona sama.
    njeno je uglavnom da dođe, pomazi se i vrati se svojom voljom nazad.

    da li se naspavamo??
    eh, za nespavanje nam isto nisu krivi oni/on, već to što je M noćas bio na comp. do 4 Wink i sad će plakati da ga boli kičma.
    doduše luka jako nemirno spava. noge mu obavezno moraju biti bačene preko nekog od nas, a vrti se ko ringišpil Wink

    mjesta za sve nas - uh, tijesno, ali stisnemo se svi ako treba Wink
    obično poslagani ko sardinice.

    dakle, ne zaspu kod nas, ne uspavljuju se kod nas, ali kroz noć dođu/dođe Smile Smile
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by MalaDo čet oľu 11, 2010 12:01 pm

    Sonja ja sam sa svojom od prvog dana u krevetu, ali sam u početku stavljala onu bananu, jastuk za dojenje njoj sa svake strane po jedan, a ja sam spavala u istom položaju cijelu noć stisnuta uz taj jasut da osjetim njenu blizinu. Kad je trebalo papati ciku u početku sam se dizala u sjedeći položaj upravo zbog tih istih strahova..
    Prvih dva mj tata nam je bio u bolnici pa sam ionako imala taj krevet samo za sebe, ali sama pomisao na opasnost me paralizirala pa sam ukočeno spavala i na jedno uho slušala njeno disanje Wink
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Maja čet oľu 11, 2010 12:01 pm

    mi nismo imali taj obicaj da spavamo svi skupa. dugo je to trajali i sad kad su bubani dodu kod nas u krevet ali im nije ugodno i pokupe se u svoj krevet.

    zadnja bolest koju su imali ih je cesto tjerala kod nas u krevet ali nisam imala nikakav imerativ da ih vratim u njihov krevet tako da suspavali s nama cca 2tj i polako su se sami vratili u svoj

    nemamo obicaj. u pocetku mi je to bio veliki no no (svi su mi govorili da to nije dobro a ja sam slijepo povjerovala) a sad mi je svejedno di spavaju, glavno da spavaju

    no, sasi to i nije bas tek tako. kad bi se njih dvojica ugurala nas krevet on bi se pokupio u njihovu sobu na kauc. jednostavno toliko nemirno spavaju da su nas doslovno znali izgurat iz kreveta (da, to je moguce, ugura se u tebe i onda place dok se ne maknes a neda da ga se makne jer onda jos vise place cosleaping i duplici 33288 )
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by MalaDo čet oľu 11, 2010 12:04 pm

    PS malo sam pojednostavila ovo s bolnicom, nije to baš bilo tako, al eto da ne duljim priču... For you
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by MalaDo čet oľu 11, 2010 12:06 pm

    A nama je jedno dijete s nama pa svejedno kaos kad krene ritanje, haha, ti muški se uglavnom teže privikavaju na guranje roll
    Ja ništa ne osjetim noću, a ovaj moj svako malo noću gunđa nevinasce
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Sonja čet oľu 11, 2010 12:15 pm

    ah, i MM nije baš preoduševljen jer ga boli kičma a dobije po njoj, ili po kojem drugom nezgodnom mjestu. sigurno zgodan način buđenja, kad te netko opali nogom u khm, khm... Wink

    dooobro Do, zaštitila si se,tj. nju sa bananom.. al jezivo mi zamisliti majušnu bebicu od 3 kg pored neke mase od 100-150 kg koliko obično teže naši M Wink
    da se nehotice okrene nesvjestan bebine prisutnosti...brrrrr
    ima svake godine slučajeva koji meni zvone u glavi.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Aleksandra čet oľu 11, 2010 12:22 pm

    Ja sam si zamišljala kako ću ja dojiti i kako će krevetić biti privučen mojoj strani bez bočne stranice točno u razini kreveta.. no ispalo je da nisam dojila, da nije bilo smisla da se oboje budimo na svako hranjenje pa smo uveli dežurstva i prebacili klince i njihove krevetiće u njihovu sobu. Do dobi od cca 2 g nisu nikad s nama prespavali noć u velikom krevetu a kasnije kad su sami poželjeli ponekad bi došli večinom navečer ali bi se Domi sam pokuipio nakon nekog vremena u svoj krevet a Danija bi kad zaspi prebacili mi. Tu i tamo se desi da prespavaju kod nas no to je onda tako da oni caruju, mm u istoj pozi što za njegovu operiranu kičmu baš i nije naj a ja se najčešće povućem dijagonalno dole i spavam sklupčana - od odmora tu baš nema puno i iako volim zaspati stisnuta uz njih ne volim kad se ujutro probudim poluukočena . Mi imamo krevet 180x200 ali svejedno je to premalo za neku komociju 4 osobe.

    Ponekad Dani dođe pred jutro oko 4,5 s jastučićem i dekicom pa se uvuče među nas i to je onda ok jer ima mjesta dovoljno ali to je možda 2x na mjesec
    No ako bude prema sadašnjem planu uskoro bi se moglo desiti da dečki spavaju samnom da ne budem sama u velikom krevetu Sad
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Pika čet oľu 11, 2010 1:21 pm

    znam nekoliko obitelji gdje se već godinama spava "svi uđuture" (iako ne znam što točno znači taj vjerojatno turcizam đuture, tko zna nek mi molim prevede).
    jedna takva obitelj ima djecu već starije tinejđere - totalno divna obitelj. druga obitelj -mama psihologica, i to jedna od onih najboljih. rekla mi je "otkako imam djecu, više ništa ne mogu "soliti i savjetovati o "ispravnom" odgoju onako kako to piše u knjigama i kako sam mogla ranije".

    mi smo zbog malog prostora vrlo brzo izbacili krevetiće jer smo primijetili da su oni ionako noću većinom prazni a danju samo oduzimaju prostor i nakupljaju nered. umjesto njih smo kupili jednu kvalitetnu sofu na razvlačenje. danju je stisnuta i s našom čini lijepi kut za sjedenje, a noću, kad po potrebi obje razvučemo, imamo površinu za spavanje 320x200 - stvarno puno. kada i mm ponekad spava u drugoj sobi često jedna od cura u neko doba noću poželi otići tati i uvuće mu se u krevet, zagrli čvrsto oko vrata i tako spavaju skroz lice uz lice. meni isto tako. jednostavno kao što kaže malaDo, divno mi je mirisati i čuti i osjetiti toplinu blizu...

    a da postoji opasnost dok su mali - postoji. ne bi inače bila priča u bibliji. neki dan sam ne znam gdje čula o slučaju da je netko ugušio svoju sestru blizanku dok je bio beba (mama ih stavila zajedno u krevetić). treba paziti i dok se igraju, znam jedan slučaj gdje je brat nehotice u igri "objesio" brata blizanca na gurtnu od rolete/kod prozora dok su još bili zaista mali. tragedija za cijeli život...
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by misek čet oľu 11, 2010 1:45 pm

    mi nismo dupli, ali spavamo zajedno u krevetu...mm, ja i Luki....cosleaping i duplici 207922

    imali smo kindać bez jedne strane uz moju stranu i L jew tamo spavao prvih 2,3 mjeseca skoro svaku noć, a onda polako samo kod nas...
    sa 7 mjeseci je počeo stajati i hodati po kindaću i nema šanse da zaspi unutra, nije htio, izlazio je, plakao i od inda spava s nama , a kindać smo izbacili iz upotrebe...
    s godinu dana je dobio pravi krevet (bez nogu da je bliže podu) i tamo spava popodne , a noću kod nas...

    mm i ja obožavamo to.... spavamo svi mirno i mršavi smo (ja 59kg, mm 75kg)....
    do nedavno je još L cicao, sad više ne i spava skoro cijelu noć....
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by listek čet oľu 11, 2010 3:10 pm

    S jedne strane je istina da moze doci do nezgoda u krevetu s roditeljima, a s druge strane ako se ne varam kod cosleapera je smanjen broj "smrti u kljevci"...e sad koji je prosijek i postotak. Gdje vise beba prezivi i sigurno doceka jutro, ne znam.

    Meni u startu isto nije bila bas ugodna ideja da spavaju medu nama...tako da su spavali u toj kimbici pored bez bocne stranice. Nikada nisu pretjerano nemirno spavali. Uglavnom bi se probudili kakao bi ih stavio. Ono cega je mene znalo biti jako strah je kad su znali spavati nama na prsima. Za po danu - to mi je bilo preprepredivno. Diiivan osjecaj. Za po noci, ne bas.
    Sjecam se da sam vrlo lagano spavala uz sav umor i znala se x puta buditi i provjeravati da se mm-u bebac nije otkotrljao u pazuh...pa traziti mm-a da ga vrati u kimbicu, da mogu bar malo na miru odmoriti, da ne brinem, jer on strava tvrdo spava.

    Duugo sam dojila na sjedecki. Valjda sam tek negdje pred prvi rodendan pocela dojiti u lezecem polozaju i sve to obavljati u polusnu. Oni su se tad vec znali posluziti i sami... S jedne strane mi je to bio preporod, jer vis enism amorala vecinu noci sjediti s druge strane su s ezbog toga navukli i poceli visiti na cicama cijele noci...

    Pika - Jo to kad zagrle i stisnu se!!!
    Ja se rastopim svaki put ispocetka. Mene sinoc Erik pitao:"Mama zato si otisja van iz sobe?" (kod dnevnog spavanja se bio probudio, usla sam i shvatila da bi ga prije mm-uspavao, pa sma izasla i pozvala tatu)
    kazem mu: "Mislila sam da ce te tata brze uspavati nazad."
    E: "Meni se to nije svidajo. Ja sam tio mamu."
    ja:"oprosti, nisam znala."
    E: "Hvaja ti mama sta si sad dosla. Meni se to jako svida. Fino mi je. Fino mi je kad ovako gujim mamu... J apuno vojim svoju mamicu. Tu budi mam, ne idid van. " i grli me bas ovako kako ti kazes da tvoje cure i stisnuo se i tiho ponavlja cijelu pricu ispocetka (jako ga je bilo pogodilo sto sam bila izasla iz sobe) i tako je zaspao.

    Super veliki obiteljski krevet! Mi smo bili razmisljali da izbacimo kinderbete, krevet i nihov mali krevetic van i da za na pod kupimo madrace tako da imamo ooogroman krevet.
    No ostali smo na ovih 220x200 i za sad nam je jos ok, a do kada ce ne znam...
    Vec smo bili razmisljali da im urediom njihovu sobu, ali nekako smo odustalia da do jeseni sigurno ne...jednom kad narastu vis enema nazad, pa da di barem jos malo izgustamo.
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by goga čet oľu 11, 2010 3:37 pm

    mi smo u početku spavali svi zajedno,oni nama na prsima a mi na leđima jer su imali užasne grčeve pa su jedino tako htjeli zaspati cosleaping i duplici 85897 .jedne noći ja se probudim a meni erik visi s kreveta dolje a ja ga držim za nogice cosleaping i duplici 45989 .odmah sam ih stavila u krevetiće i više nisu išli k nama u krevet,mada su cvilili u krevetićima!nosali smo ih ali na spavanje k nama ni čuti.sada uopće ne pokazuju želju za spavanjem u našem krevetu,nekad ujutro dođu ali ne spavat ili ležat već skakat po nama cosleaping i duplici 85897
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by tami čet oľu 11, 2010 3:48 pm

    Moji od prvog dana spavaju u svom krevetiću,par puta se dogodilo kad je mali imao temperaturu da sam ga uzela k sebi a ujutro bila slomljena.Ujutro kad se probude svi dođu u moj krevet ,malo se pomazimo i svi sretni i zadovoljni.Pitam ja Ivu nekad da hoće li doći malo u mamin krevet a ona meni kaže neću tebi ,ima Iva svoj lijepi krevet cosleaping i duplici 207922
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by irenak čet oľu 11, 2010 4:58 pm

    Moji klinci uglavnom ne spavaju s nama. Nekako pred jutro jedan zavrsi u krevetu iz ciste ljenosti da se stalno dizemo i to je to. Meni je problem naspavati se tako, a i ovako imamo dva tri sigurrna budenja jos uvijek, tako da mi je lakse da su u kimbama.

    Edno mozda glupavo pitanje, ali ako je redovno klinac s vama u krevetu, kako funkcionira intima???? Meni to nekako ne ide zajedno (osim u drugim prostorijama, hahaha, ako nemate druge klince)!!!!
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Twin čet oľu 11, 2010 5:03 pm

    Sad kad su veći mi je to super. Prije sam ih uspavala i stavljala u krevetiće. Nikako s njima u veliki krevet. Obzirom da sam ja s njima još u sobi, V noću jednom dođe k meni i zagrlimo se i mazimo. R kao i Tamina Iva voli svoj mir. Jedino dok ga nešto muči, onda ide k meni ili k tati u krevet, lai ni blizu, samo pored nekoga mora biti, ne voli grljenje.
    Noćas smo imali belaj s R od kašlja pa se uzbunio i V i na kraju sam spavala između njih dvoje u spavaćoj sobi. Prekrasan osjećaj, divno buđenje! A dečki su bili oduševljeni!
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by I&S čet oľu 11, 2010 6:10 pm

    moje bebe spavaju svaki u svom kindaču i to od početka.....s nama su u sobi, ali u svojim kindačima.....jedino prek dana ih stavimo k sebi u krevetac i iako je veliki tijesno nam je jer se mm i ja zguramo da njima damo prostora i da se nebi nešto desilo.....mm je jako pažljiv i stvarno pazi kad su bebe s nama u krevetu....ali po noči obavezno kindač....
    eh da... i pitanje od irene.....kako vam funkcionira intima kad su bebe s vama u krevetu.....nama bez njih u krevetu savršeno funkcionira Wink ....s njima nikako....i isam pobornik toga da bebe spavaju s nama po noći....prek dana se svi tak super izmazimo da nam svima dođe dobar odmor jeni od drugih po noći.....a i bebe spavaju cijelu noć pa nema više dizanja do 6 ujutro....
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by goga čet oľu 11, 2010 6:48 pm

    I&S cijelu noć cosleaping i duplici 6747 ,mislim da bi i moja intima cvatala da su s 2 mj.spavali cijelu noć,mi smo umjesto toga klali se od umora cosleaping i duplici 889846
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by irenak čet oľu 11, 2010 8:56 pm

    Moji jos uvijek ne spavaju cijelz noc. Mihica jede u 1 pa u 5, Gabrijel oko 6, ali mi ipak puno znaci kada se navecer stisnem uz mm, i sad bez prljavih misli cure, hahaha!!!! Ako su oni u krevetu, to mogu zaboravit!!!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by niksi pet oľu 12, 2010 1:33 am

    Kod nas je bilo podjednako sa svih troje. U pravilu sam htjela da spavaju u svojim krevetima, pa sam po noći prakticirala da ih podojim sjedečki i onda ih vraćala u njihopve krevetiće, a pred jutro sam ih stavljala pored nas i tako do ustajanja.
    Ono što su cure spomenule za intimu- meni je bilo jako važno da naš krevet ostane naš. Možda zvuči sebično, no ja nikako nisam htjela da se naš ( mm i moj) odnos promjeni zbog djece ( osim na bolje) jer sam iz iskustva puno ljudi oko sebe vidjela koliko se parovi udalje nakon što dobiju djecu. Naravno, ne mora spavanje s klincima biti isključivi razlog, no vrlo često povuče i druge stvari.
    Tamas se uvijek ujutro uvlačio nama u krevet, tako i sad dečke donesemo k nama i to mi je super. Isto tako se dogodi da u toku noći T. nešto loše sanja ili se samo probudi, uvijek dođe k nama i nikad ga nismo vratili.
    I da, to je bila naša odluka, nitko od starijih nam nije u vezi toga dijelio savjete.
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by niksi pet oľu 12, 2010 1:41 am

    Zaboravih napisati da Tamas spava samnom kad god tate nema, pa me tako i popiškio noćas cosleaping i duplici 230223 . Inače kad je tata tu i kad je u svojoj sobi samo traži da ga ušuškamo, izljubimo, ispričamo kakvu priču tako da potrebu za maženjem ipak zadovoljimo i njemu i nama.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Aleksandra pet oľu 12, 2010 11:45 am

    niksi je napisao/la:Ono što su cure spomenule za intimu- meni je bilo jako važno da naš krevet ostane naš. Možda zvuči sebično, no ja nikako nisam htjela da se naš ( mm i moj) odnos promjeni zbog djece ( osim na bolje) jer sam iz iskustva puno ljudi oko sebe vidjela koliko se parovi udalje nakon što dobiju djecu. Naravno, ne mora spavanje s klincima biti isključivi razlog, no vrlo često povuče i druge stvari.
    Tamas se uvijek ujutro uvlačio nama u krevet, tako i sad dečke donesemo k nama i to mi je super. Isto tako se dogodi da u toku noći T. nešto loše sanja ili se samo probudi, uvijek dođe k nama i nikad ga nismo vratili.
    I da, to je bila naša odluka, nitko od starijih nam nije u vezi toga dijelio savjete.

    Ovo sve potpisujem kao da sam ja sročila, slažem se u potpunosti.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by irenak pet oľu 12, 2010 1:20 pm

    Bas tako niksi, i mislim da to uopce nije sebicno. Klinci me imaju preko dana 100%, a navecer imam mir za sebe i mm-a. I istina je da se neki parovi udalje kad dodju klinci, iako ce mozda ovo zvucat jos sebicnije, ali klinci ce narast i otic svojim putem, a ja i tada uz sebe zelim imati mog muza, a ne nekog stranca kojeg sam nekada davno poznavala! To naravno nema veze sa spavanjem i temom, ..... da, opet sam pocela filozofirat!!!
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by I&S pet oľu 12, 2010 1:56 pm

    cure tako je...zna se čemu služi noć (osim za spavanje, hehehehe).......to je vrijeme (pogotovo sad) odvojeno za mene i mm......iako se s bebama totalno iscrpimo tokom dana (prek dana malo spavaju) i zadovoljna sam što spavaju cijelu noć, ali i da ne spavaju s nama u krevetu nebi bili....
    pošto ih ne dojim ionako bi se ustajala po noći praviti klopu pa opet nebi bili u našem krevetu....

    i ja sam jako puno vidjela (pa i među vlastitom rodbinom) što znaći kad dijete s noćnim spavanjem "legne" između dvoje ljudi.....

    ne hvala!!!!

    Sponsored content


    cosleaping i duplici Empty Re: cosleaping i duplici

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 11:55 pm.