B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Dvojbe oko kupovine - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+9
igordana
tami
Sonja
misek
Aleksandra
irenak
I&S
Maja
curka
13 posters

    Dvojbe oko kupovine

    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by igordana čet oľu 04, 2010 3:56 pm

    Jel ova to troje nosi ili krivo vidim???
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja čet oľu 04, 2010 3:59 pm

    ne vidis krivo Dvojbe oko kupovine - Page 2 889846
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by didi čet oľu 04, 2010 6:21 pm

    ovisi li kod tih marama kilaža koja je poviše 9kg molim vas Dvojbe oko kupovine - Page 2 207922
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja čet oľu 04, 2010 6:24 pm

    koliko je meni poznato marama i sling su od pocetka do kraja neovisno o kilazi a mei hipp je od 6mj do daljnjega

    cini mi se da samo klokanice imaju odredenu kilazu jer je sivana na drugaciji principa. ovo troje su manje vise u jednom komadu a mei hipp ili mei tai imaju poseban nacin vezanja pa ja nisam dobila dojam da je kilaza bitna
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by didi čet oľu 04, 2010 6:26 pm

    i još nešto na slici pod prijatelji foruma vidim dijete u jastuku ovalnom ili griješim,
    upravo nešto slično bih trebala za marina da ne leži na madracu,
    nešto su slično imali u njemačkoj,pomozite
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja čet oľu 04, 2010 6:30 pm

    mislim da je to jastuk za dojenje ali spojen na krajevima
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by didi čet oľu 04, 2010 6:39 pm

    hvala za odgovor,ukoliko se netko sjeti gdje bi mogla nabaviti jastuk ovalni na koje bi se dijete moglo poleći cijelo nek doda molim,
    ja sam mu već odnjela one prve kušiniće za bebe tanke sada sam nabavila od odeje onaj dječji antialergiski 40*50 ali se bojim da mu oni to neće držati Dvojbe oko kupovine - Page 2 207922
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra čet oľu 04, 2010 7:06 pm

    nije ti to jastuk ovalni nego normalni banana jastuk samo tako savinut, a nekih ima koji na krajevima imaju vezicu pa se mogu tako i "pričvrstiti"
    Javi se na taj link i reci da te Alex poslala, objasni šta ti točno treba sašit će ti šta god poželiš a dole su u Du, dakle bliže tebi.
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by didi čet oľu 04, 2010 10:39 pm

    zahvaljujem Dvojbe oko kupovine - Page 2 207922
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by listek pet oľu 05, 2010 2:48 am

    curka je napisao/la:Molim cure koje su mame duplića da kažu što sve i koliko toga trebamo nabaviti za dolazak naših bebica.
    Kolica smo izabrali - Mc lauren twin techno Dvojbe oko kupovine - Page 2 Klap
    a usnimili smo i ormarić s kadicom za kupanje i prematanje Dvojbe oko kupovine - Page 2 Grin
    Kinderbeti - drveni ili oni prijenosni ??
    Pelene - platnene ili pampersice ??
    Robica - koliko čega ( bodići, odjelca ... ) i koja veličina ??
    Jastuci za zamatanje - jel se to još uopće koristi ??
    Autosjedalice - one s bazom ili bez nje ??
    Tzv. "vrtić" tj. ogradica za igranje - jedna ili dvije ??
    Dude i flaše - koje ( firma ), kakve ( staklo, plastika ) ??
    Sterilizator - da ili ne ?
    Izdajalica - da ili ne ?
    Što od kozmetike koristite za bebe i koja firma ??
    Što još trebamo ????????????????

    Bebači bi trebali stići u 6. mj. !
    Koliko ranije da krenemo u šoping ( ne bi htjela prerano, a opet s obzirom kako mi je trbuh krenuo rast bojim se da poslije neću moći a želim ..) ??

    Nase iskustvo je ovakvo:
    - sling i marame - prvih 6 mjeseci. U maramama sam ih mogla nositi istovremeno kad sam bila solo, a kad smo bili zajedno svaki bi nosio jendoga
    - kolica smo koristili od 6 mjeseci, pa dok nisu prohodali, onda dosta vremena nisu bas htjeli u njih.
    Krenuli s velikom i konfornim TFK, na kraju zavrsili sa HouckSunSpeedDuokisobran, ali i dalje zalimo za TFK.
    - kinderbeti: kupili smo i drvene i putne, na kraju su nam svi osim jednog drvenog ispali neiskoristeni, jer je ekipa prvih 6 mjeseci spavala u tom jednom koji je i danas spojen uz nas krevet. Kad vis enisu stali zajedno u tu kimbicu smo se neko vrijeme mucili u dva kindica, sto je meni bilo koma nezgodno zbog dojenje. I na kraju smo zavrsili svi zajedno u krevetu- jedan do mene, a drugi u spojenom kindicu i tako spavamo i danas (2.5god).
    Prednost drvenog je sto se podnica dize, pa je lakse za leda i to sto se moze namjestiti u razinu madraca bracnoga kreveta, pa bebice mogu spavati uz mamu (meni je to straaasno puno znacilo kod bezbroj nocnih budenja, istovremenog dojenja, jer sam si ih tako mogla sama dodati i vratiti i sl. sto ne znam kako izvesti ako ti se drugi probudi u kinderbetu na drugom kraju sobe kad ti prvi vec cica). Da nema ovog segmenta, putni bi mi bili sasvim ok.
    Pelene - prva tri tjedna su bili u jednokratnima, jer nisam imala dovoljno NB velicine platnenih i onda smo presli iskljucivo na platnene. Meni nisu bile tlaka, vec gust. Imali smo uglavnom fitted (pamucne) prala sam ih na 75 stupnjeva, a uloske sam napravila od prerezane tetre i njih prala na 90. Peglati smo na kraju prestali.. Od zastitnih gacica smo koristili i PUL (propustaju unutra zrak, ali ne van tekucinu) i vunene(meni draze).
    Robica - kombinirali smo novo i rabljeno. Na kraju smo imali svega previse. Sto se velicina tice najmanje sto smo imali je bio 42, pa nadalje. Moji su bili ljetne bebe, pa su dosta vremena provodili i samo u bodicima.
    Jastuci za zamatanje - imala sam doma stare od brata i mene, ali ih nismo ni jednom upotrijebili.
    Autosjedalice - definitivno uzmi s bazom!!! Mi smo prvo imali Maxi Cosi bez baze (jednu posudenu i jednu novu) i koliko god sam mislila da nam to nece smetati, jer kao i tak ih necu u njima vaditi van i nositi na 4. kat bez lifta... Zao mi je sto nismo uzeli s bazama od starta, jer smo bili dosta u pokretu i svako stajanje smo ih morali cupati iz ovih, pa poet gurati u njih. Na kraju smo uzeli Gracove s bazama, bili jako zadovoljni i dugo ih koristili.
    "Vrtić" - nikada ga nismo planirali nabaviti, niti imali potrebu. Od 4. mjeseca su bili na podu na puzlama. Sto je trebalo se prilagodilo i super je funkcioniralo.
    Dude/flašice/sterilizator- posto sam jako zeljela dojiti, rekla sam da te stvari ne zelim unaprijed u kuci, jer ako su blizu puno lakse se poklekne i u nekom tezem trenutku se uvali bocica/duda. Imala sam teoriju da dijete ne moze umrijeti od gladi, da u krajnjem slucaju dezurna apoteka uvijek radi i da ce se skociti ako ce bas biti frka .
    Izdajalica - iako nije nepohodna za pocetak, ja sam se bojala odvojenosti nakon carskog, sta ako ce biti mali...ako nesto krene po zlu... i htjela sam biti spremna za izdajanje u slucaju odvojenosti, pa sam ju nabavila unaprijed i ponjela s nama u rodiliste. na srecu nam tada nije trebala, no dosla je u upotrebu sa 7 i ponovo sa 9 mjeseci kad su mi jedan po jedan zavrsili u bolnici zbog upale bubrega/uha, a tad su jos uvijek skoro samo cicali.
    Kozmetika - nismo nista koristili (samo neka hladno presana ulja) dok nam se nisu pojavili lisajevi na nogicama i neki problemi sa kozom. no i to ja na kraju proslo. Sad se kupamo u medu i maslinovom ulju. Imamo sampon za oprati kosicu i mlijeko za tijelo i kremicu za tu i tamo sad po zimi (ali jako rijetko) kad nam je koza suha od centralnog.
    Jastuk za dojenje - Definitivno! Koristila sam ga i u trudnoci i za dojenje, a dan danas navecer citamo price zavaljeni u njega.
    Prematalice - meni je sasvim ok investicija. No uglavnom smo ju koritili (i koristimo) kao ormaric. Njenu kadicu nikada (tj ravno 2 puta), plohu za prematanje do zime, a ona smo se preselili u kupaonu, jer sam ja kod svakog mijenjanja pelene decke prala pod pipom, pa da ih ne nosam iz sobe u kupaonu + kupaona nam je najtoplija. Na vesmasinu smo stavili veliku plohu i kupili onaj veliki jastuk za prematanje, pa nam je to bila prematalice (no moze i s klasicnom podlogom).
    TummyTub - mi smo ga koristili umjesto prve kadice, a onda presli u fliperice.
    Viperi - moji ih nisu voljeli, pa ih skoro uopce nismo koristili. Za nas su bili promasena investicija.
    BabyGym - nam je bio puuun pogodat i to onaj plasticni koji na prvu mozda izgleda bezveze (barem meni je). naigrali su se s njim ko u prici, dok onog mekanog nisu ni gledali.

    Ja sam prikupljati stvarcice pocela dosta rano. Htjela sam u svemu sudjelovati i ne propustiti to, a kako se s blizancima zna zakomplicirati i zna se zavrsiti na mirovanju...ja bih i da ostanem opet trudna u pripreme krenula odmah.

    Sretno!
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Sonja pet oľu 05, 2010 2:53 am

    samo da se osvrnem - da je i nama platneni mekani gym bio bezveze i neiskorišten ni pet posto. platični sa konstukcijom kao ljujačka, s koje su visjele ogledalce, šuškava igračka i zveckava igračka - PUN POGODAK!! jako puno vremena smo od rano boravili ispod njih Wink
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra pet oľu 05, 2010 10:19 am

    Sonja je napisao/la:samo da se osvrnem - da je i nama platneni mekani gym bio bezveze i neiskorišten ni pet posto. platični sa konstukcijom kao ljujačka, s koje su visjele ogledalce, šuškava igračka i zveckava igračka - PUN POGODAK!! jako puno vremena smo od rano boravili ispod njih Wink
    ovo ja tupim svim novim mamama ali mi nitko najčešće ne vjeruje jer su oni mekani "ljepši i nježniji i šareniji i markiraniji i... bačen novac" ali to skuže tek poslije
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by I&S pet oľu 05, 2010 2:34 pm

    ja sam ih dobila i još stoje zapakrani
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Sonja pet oľu 05, 2010 2:36 pm

    možeš ih polako početi otpakiravati Wink
    mojima su počeli biti zanimljivi puno prije ta naznačena "tri mjeseca",
    blizancima, prijerođenima općenito, dobro je za razvoj nuditi razne poticaje - zvukove, mirise, materijale na opip...
    ma bili premature ili ne, poticaji su dobri za razvoj Wink
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by I&S uto oľu 09, 2010 3:55 pm

    pa probala im ja do "instalirati" ali im nisu baš zanimljivi....vole ležati na tome.....a igračkice su im previsoko....nemogu mlatiti po njima.....
    zadovoljniji su sa mobilom na krevetiću....
    stavila sam ih tako da im je iznad prsa a ne glave tak da ne gledaju iza kad se to vrti.....i blizu im je pa ga diraju rukicama.....
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra uto oľu 09, 2010 4:08 pm

    zato je sistem "ljulje" bolji od onih fansy lijepih "lukova" koji su redovno previsoki
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by listek uto oľu 09, 2010 4:23 pm

    Ma nama su bili cak i preniski (imali smo neki iu toys r us). Ne znam, nekako je bezveze to stajalo. Nisam im mogla lijepo namjestiti kao plasticni (bio je na prstenove i mogla sam izvaditi/dodati koliko treba). I sam polozaj pod lukovima im je bio malo...a plasticni bi tocno stavila kako bi im najvise pasalo i sve 3 igracke su im bile u toj ravnini.
    Uglavnom, definitivno je bio bolji. I mozes ga staviti uvijek bilo gdje iznad klinca, dok mekano prvo moras rasititi, pa tek onda bebu, pa mora bit i povrsina da bi lukovi ok stajali..., ma!
    Za iduci bebu bi uzela samo plasticni ili mozda drveni.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Sonja uto oľu 09, 2010 4:28 pm

    definitivno listek. sjedi bebač u viperu staviš mu gym ispred njega.
    leži u kindiću, staviš mu gym,
    makneš kako te volja. puno su praktičniji. ne zahtjeva veliku površinu niti uvjetuje podlogu.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Pika uto oľu 09, 2010 4:41 pm

    ako nekom treba taj plastični ja ga poklanjam - imam dva, disney i chicco, ima negdje i slikica na burzi opreme. i cure su se dugo volile s njim igrati još do nedavno su ga gurale po kući kod bake.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra uto oľu 09, 2010 5:39 pm

    plastični su zakon jer s prstenovima reguliraš visinu i lako se mjenjaju i druge igračkice za zakačiti , meni je on br 1 samo što ljudi pate na estetiku pa ne kuže praktičnost i onda poslije kažu "moja beba to nije baš voljela.."
    Dvojbe oko kupovine - Page 2 99901000
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by I&S sri oľu 10, 2010 7:35 pm

    PIKA pa kad sam kupovala stvari od tebe kako mi ih nisi predložila...ajd ja bi te tvoje gymove ako može.....

    ma slažem se da su mi bezveze......šteta što je kupljeno napamet da su me bar pitali......
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by mala-kate čet kol 30, 2012 8:40 pm

    Vecinu stvari imamo od male, a neke cemo jos morati dokupiti. Planiram blizance prvo vrijeme drzati zajedno u kinderbetu, pa me zanima do kad je to moguce? Kad cu ih morati razdvojiti?

    Sponsored content


    Dvojbe oko kupovine - Page 2 Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 21, 2024 1:11 am.