B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Dvojbe oko kupovine Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Dvojbe oko kupovine Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Dvojbe oko kupovine Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Dvojbe oko kupovine Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Dvojbe oko kupovine Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Dvojbe oko kupovine Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Dvojbe oko kupovine Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Dvojbe oko kupovine Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Dvojbe oko kupovine Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Dvojbe oko kupovine Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+9
igordana
tami
Sonja
misek
Aleksandra
irenak
I&S
Maja
curka
13 posters

    Dvojbe oko kupovine

    curka
    curka
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Dvojbe oko kupovine Empty Dvojbe oko kupovine

    Postaj by curka sri oľu 03, 2010 7:15 pm

    Molim cure koje su mame duplića da kažu što sve i koliko toga trebamo nabaviti za dolazak naših bebica.
    Kolica smo izabrali - Mc lauren twin techno Dvojbe oko kupovine Klap
    a usnimili smo i ormarić s kadicom za kupanje i prematanje Dvojbe oko kupovine Grin
    Kinderbeti - drveni ili oni prijenosni ??
    Pelene - platnene ili pampersice ??
    Robica - koliko čega ( bodići, odjelca ... ) i koja veličina ??
    Jastuci za zamatanje - jel se to još uopće koristi ??
    Autosjedalice - one s bazom ili bez nje ??
    Tzv. "vrtić" tj. ogradica za igranje - jedna ili dvije ??
    Dude i flaše - koje ( firma ), kakve ( staklo, plastika ) ??
    Sterilizator - da ili ne ?
    Izdajalica - da ili ne ?
    Što od kozmetike koristite za bebe i koja firma ??
    Što još trebamo ????????????????

    Bebači bi trebali stići u 6. mj. !
    Koliko ranije da krenemo u šoping ( ne bi htjela prerano, a opet s obzirom kako mi je trbuh krenuo rast bojim se da poslije neću moći a želim ..) ??
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja sri oľu 03, 2010 8:00 pm

    curka je napisao/la:
    Kinderbeti - drveni ili oni prijenosni ??
    Pelene - platnene ili pampersice ??
    Tzv. "vrtić" tj. ogradica za igranje - jedna ili dvije ??
    Dude i flaše - koje ( firma ), kakve ( staklo, plastika ) ??
    Sterilizator - da ili ne ?
    Izdajalica - da ili ne ?
    Što od kozmetike koristite za bebe i koja firma ??
    Što još trebamo ????????????????

    ja cu ti dat svoje iskustvo

    dakle, krenuli smo sa drvenima i prebacili se u putne. da rodim opet odmah bi isli u putne jer su jeftiniji i iskoristiviji. dobar madrac sve rjesava

    pelene mozes koje god zelis. neznam kakv ti je stil zivota. imamo ovdje platnenopelenasa koji su savrseno od prvog do zadnjeg dana to isfuravali ali zna biti tlaka. ja nisam ustrajala iako sam bila svjesna prednosti

    vrtic nikad nismo imali jer ga ja osobno smatram nepotrebnim i ogranicavajucim za dijete. a za hitne slucajeve moze posluzit i krevetic

    dude i boce su diskutabilna tema. uzimas ono sto bebi pase. ako uzmes izdajalicu, najcesce se uzima avent, u njoj dobijes i boce

    ja bi pricekala sa tim jer ako budes uspjela dojiti (sto nije neki problem za blizance ako je sve ok) onda ti boce ni dude ni ne trebaju. mi smo prezivjeli bez dude a ne cucaju prst Dvojbe oko kupovine 889846

    sterilizator nisam imala. olaksava posao ali nije nuzno potreban. ja sam imala tablete za sterilizaciju i uspjesno sam sterilizirala 6mj

    izdajalicu vidi u rodilistu dal ces kupit ili ne. ako bude sve ok sa tobom i bebama nema zapreke za normalno dojenje. ako budu bebice manje ili lijene onda je moja preporuka avent

    od kozmetike nismo koristili gotovo nista. ni kreme za guze ni kremice za tijelo ni ista. ako budete imaliplatnene onda necete nikako koristiti kremice za guze. kupi u apoteci djecji sapun za kupanje i bazno ulje (bademovo npr ) za povremeno mazanje jer koza dise i cisti se prvih nekoliko mjeseci i nesmije ju se gusit sa raznim kemikalijama (na kremice mislim)

    decke sam dugo kupala u obicnoj vodi i jednom tjedno sapun. mazala sam ih po potrebi

    mozda ce ti trebat nesto za tjemenice. mi nismo davali nikakve novce za razne bocice, obicno domace maslinovo ulje je nama pomoglo svaki put.

    omeksivac obavezno izbacit a ako bas moras onda neki njezni. imas od chicca (u dm-u ga isto ima)

    ako neces imati pomoc sastrane onda si nabavi vipere. to su ti druge ruke dok ih ne pocnes stavljati na pod


    uf al sam se raspisala Dvojbe oko kupovine 85897

    pitaj slobodno ako jos sta imas
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by I&S sri oľu 03, 2010 8:42 pm

    ja ovako.....

    krevetiće drvene sam dobila od staraca......

    putne jedan dobila drugi kupila tu od aleksandre sa foruma.......

    stolic za prematanje sa kadicom sa dobila na posudbu.....stolić za prematati je ok....ali kadica totalno nepraktična (gornju podlogu moras dignuti da bi došla do kadice, pa kad okupaš bebu onda sve vratiti nazad i namjestiti da jee možeš posušiti i još se kadica teže vadi da bi je nosila u kupaonu prosuti vodu iz nje) nakraju sam kupila posebno kadicu...okupam bebu i odmah prenesem na već pripremljen stolić za prematanje....

    izdajalicu sam koristila od tommy tipeea (uz nju dobiješ sterilizator, spremnike za mlijeko, nastavke za promjeniti na izdajalici, flašicu, a i anatomski ti je na flašici oblikovana duda kao bradavica pa je svi preporučuju a dođe oko 270kn),m a za aventove flašice ti većina ljudi na ovo forumu veli da kapaju

    sterilizator za bočice sam dosad koristila samo dva puta jer sam u principu si nabavila flašice EVIDENCE (bebe comfort) iz turbo limača koje su samosterilizirajuće u mikrovalnoj...pa ako imaš mikrovalnu sterilizator ti je onda nepotrebni trošak.....samo pazi...nemogu sve flašice u mikrovalnu....ja sam naletila na te i neznam dal ima još koja firma

    ja sam dosta rano krenula u kupnju (oko 5/6 mjeseca trudnoće) jer sam morala biti na mirovanju pa da si sve sama uspijem pripremiti

    meni su jastuci za zamatanje ubiti bili super.....bebe su mi voljele biti u njima....ali ako ih nemožeš dobiti onda ti je bespotrebni trošak.....(koriste se otprilike do mjesec dana).....radje uzmi jastučiće koji kasnije postaju dekice.....ispaltivo

    robicu uopće nisam kupovala....sve sam dobila i za curu i dečka od frendica tako da sam ima samo kupila prvu odjeću za izlazak iz rodilišta....

    ja koristim jednokratne pelene...platnene jesu možda ekološke ali mene nisu privukle....ja imam prilično ubrzani tempo pa takve i pelene

    moje bebe koriste hipp kozmetiku i a-derma (ivan osjetljiv)......a koristili smo i bubschen kozmeetiku....
    krema za guzu - JGL (pavlovićeva mast)

    ogradice za igranje nemamo iako nemam ništa protiv ako imaš prostora...mi nemamo
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by irenak sri oľu 03, 2010 9:31 pm

    Draga curka,

    glede krevetića - mi smo imali prvo drvene zasebno, pa smo ih spojili i na kraju uzeli ove putne i super su nam!!!!

    glede kadice i prematalice - kadica zasebno u velikoj kadi redovito korištena - ostatak gotovo nikad (možda dva puta - uzaludna investicija)

    pelene - koristimo isključivo jednokratne. Platnene (današnje) osobno smatram nehigijenskim, osim ukoliko se odlučiš za tetra pelene koje se peru na 90° i peglaju nakon toga (u tom slučaju skidam kapu i klanjam se do poda)

    viperi - nama izuzetno puno korišteni bili u prvih cca 5 mjeseci - jedna od najisplativijih investicija!!!

    sterilizator - dušu dao ukoliko su klinci na bočici (bolje kupiti nakon što vidiš kaj će biti s mlijekom) a u međuvremenu za nuždu preporučam starinsko iskuhavanje na štednjaku!!!!

    bočice - nama su bile super dr. Brown, ali to je od bebe do bebe!!!

    robica - mi smo imali desetak gegica, benkica i dvadesetak bodića, polako smo kupovali kaj nam je dodatno tebalo (plus mini trenirkice i jaknice i nekaj malo te šminka robice) - kasnije se drastično povečalo kada su preko dana bili u robici a ne u gegicama.

    Jastuci - nama su puno koristili dok su bili dva tri mjeseca, kasnije je bilo pretoplo za njih, ali su u to vrijeme bili maksimalno u upotrebi. Isto može poslužiti i dekica, ako je vani toplije (da se baš ne skuhaju)

    Autosjedalice - recaro s bazom, još uvijek prva u uporabi - više nego zadovoljni!!!!!

    Kremice - iz lokalne ljekarne za bebe s bademovim uljem, nivea mlijeko za tijelo poslije kupanja i hipp sapun za pranje (iako nije nužno svaki put mlijeko)

    Izdajalica - ukoliko možeš posudit od nekog aventovu, posudi, ako ne pričekaj da vidiš da li će ti trebati (uvijek se lako kupi). a kao što si vidjela, isto od srca preporučam aventovu ručnu izdajalicu!!!!

    Ono što bi ti moglo koristiti je postolje za kupanje u kadi (kao mala plastična autosjedalica) koja se na vakum (ima pipke) zakelji u kadu i poštedi ti kičnu da je to za ne vjerovat, a klinac je slobodan za bučkanje i šprickanje - mi smo ih u tome tuširali najčešće, a i kupanje je veselica prava - nekih cca 100 kuna - isplatila se svaka lipa!!!!)

    Ako se nekaj još sjetim, svakako javim!!!
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja sri oľu 03, 2010 9:34 pm

    irenak je napisao/la:

    pelene - koristimo isključivo jednokratne. Platnene (današnje) osobno smatram nehigijenskim, osim ukoliko se odlučiš za tetra pelene koje se peru na 90° i peglaju nakon toga (u tom slučaju skidam kapu i klanjam se do poda)


    tebi nitko ne brani da i ove danasnje platnene pelene peres na 90 i prodes peglom Dvojbe oko kupovine 889846
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by irenak sri oľu 03, 2010 9:38 pm

    Majo, večina njih ima u sebi zaštitu da ne propuštaju, pa nažalost max 60° i nikako peglati - a ukoliko nema te zaštite onda se klincima navuku one gumene gaće ili kako se već zovu. Ali svatko prema izboru - ovo je gore moje čvrsto mišljenje o platnenim pelenama, a svatko će odlučit kaj o tome misli sam, dobro je imati više mišljenja pa se lakše odlučit za ili protiv...
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja sri oľu 03, 2010 9:41 pm

    ima milion vrsta platnenih pelena. ja sam svoje uvijek prala na 90 i preko njih stavila te gumene gace (coveri) ali imas i vunene covere koji su udobniji za dijete iako i ovi obicni coveri nisu neudobni ako se dobro namjeste

    nije mi namjera uvjeravat te, ne brini Dvojbe oko kupovine 33288

    nego samo dat i drugu stranu medalje Dvojbe oko kupovine 889846
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by irenak sri oľu 03, 2010 9:48 pm

    To i je poanta, da svako kaže kaj misli, a svatko će donjeti odluku za sebe!! Dvojbe oko kupovine 889846
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by irenak sri oľu 03, 2010 10:44 pm

    I da, kako sam to mogla zaboravit!!!???? Jastuk za dojenje!!! Savršen je za pred kraj trudnoće (meni obzirom da sam mirovala bio zakon!!!) a i može stvarno pomoći kad se klinci doje ili hrane!!!! Jako praktična stvar, a koštaju cca 250 kn.
    curka
    curka
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by curka sri oľu 03, 2010 10:56 pm

    Cure hvala vam puno Dvojbe oko kupovine 6747
    Nego još jedno pitanje - jel vaši kikači spavaju u vrećama za spavanje ?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja sri oľu 03, 2010 10:57 pm

    u pocetku jesu dok se nisu poceli sami izvlacit iz njih.

    sve je kako ih naviknes. moji su se poc eli izvlacit pred ljeto pa sam im makla i kasnije nisu htjeli nazad
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra sri oľu 03, 2010 11:23 pm

    Curka većinu odgovora i slika imaš tu https://blizanci.forumcroatian.com/oprema-za-bebe-i-djecu-f26/potrebna-i-manje-potrebna-oprema-za-blizance-za-prvih-6-mj-t105.htm
    a ja bi dodala ovako dodatak
    krevetići - ili putni - prednost mekane stranice i sklopivost ili drveni 140x70 koji se rasklapaju u male krevete u služe do škole. Oni pak 120x60 drveni su najmanje isplativa investicija
    viperi - desne ruke i više nego dobrodošli
    sterilizator ako budete jeli na bočice obavezan, bočice po "ukusu" nemoj kupiti hrpu kupi 1,2 vrste i vidi dali bebačima paše.

    prematalica - obavezno da ne polomiš kičmu, ako imaš uvjete jedna u kupatilu po mogućnosti rasklopna da ti je spremna podloga s ručnikom kad vadiš bebu iz kade a ne da moraš spuštati prematalicu s mokrim djetetom na rukama - model od CAM-a bagno estraibile prima i veću kadicu i može se koristiti 2 g. Ako se nije prodala Maja prodaje svoju Wink a u sobi druga prematalica bez kadice. Meni je to bio spas i onu u kupatilu smo koristili dobre 3 g i za nakon kupanja u velikoj kadi, lakše je..
    autosjedalice OBAVEZNO to znaš a sa bazom poželjno bit će ti puno lakše
    pelene - mi smo bili na jednokratnima
    bočice i dude - Nuk
    sterilizator i izdajalica Avent
    jastuk za dojenje - JAAAKO dobra stvar i u trudnoći i kasnije, možda i muž poželi jednog nemoj se iznenaditi Wink
    a što se kupovine tiče, ne čekaj zadnji čas jer s trubuhom do zuba i vjerojatnim mirovanjem sigurno nećeš hodati okolo, k tome ako imaš vremena nađe se svašta i na akcijama i popustima a ako kupuješ odjednom puno je to love.. uglavnom slobodo počni, rodit ćeš vjerojatno cca mjesec dana ranije a još mjesec i više nećeš trčati okolo dakle imaš mjesec dana za šoping, max 2 Wink
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by irenak sri oľu 03, 2010 11:30 pm

    Glede vreča za spavanje - mi još uvijek spavamo u njima i super su nam!!!! Počeli smo ih kad su se u jastucima počeli previše migoljit pa bi se povukli skroz u njih (mama paničarka odmah makla jastuke po noći!!!!)! Kasnije kad malo prokuže kako izmigoljit, bumo vidjeli kako dalje, hehehe!!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra sri oľu 03, 2010 11:38 pm

    mi smo imali prvu zimu od 2-6mj vreće a drugu od 14 do 20mj vreće sa nogavicama i to je bilo super
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by irenak sri oľu 03, 2010 11:39 pm

    Prvi pu čujem za vreču s nogavicama!!!! Mrak!!! Sada znam kaj moramo još nabavit, hihihi!!!
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja sri oľu 03, 2010 11:44 pm

    Aleksandra je napisao/la:
    prematalica - obavezno da ne polomiš kičmu, ako imaš uvjete jedna u kupatilu po mogućnosti rasklopna da ti je spremna podloga s ručnikom kad vadiš bebu iz kade a ne da moraš spuštati prematalicu s mokrim djetetom na rukama - model od CAM-a bagno estraibile prima i veću kadicu i može se koristiti 2 g. Ako se nije prodala Maja prodaje svoju Wink a u sobi druga prematalica bez kadice. Meni je to bio spas i onu u kupatilu smo koristili dobre 3 g i za nakon kupanja u velikoj kadi, lakše je..

    je, jos je u prodaji ali nisam napominjala da se ne ubacujem bez veze Dvojbe oko kupovine 33288

    imam i vrece za spavanje deblje bez rukava
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by misek čet oľu 04, 2010 12:06 am

    ja nemam blizance, ali svuda guram nos, pa ću i tu... Dvojbe oko kupovine 697243
    ali rodila sam u 6. mjesecu....
    prematalica - meni totalno beskorisna stvar.... preskupa.... na običnu komodu kupi samo onaj gornji dio za prematanje (cca. 150kn) ako ti baš treba.... u kupaoni ja Lukasa prematala na veš mašini.... idealno za kičmu, puno mjesta, namaš šta zaklapati.... i tu ga uvijek prematala... i oko kupanja i ovak preko dana....
    pelene - ja jednokratne...
    bočice, dude - mi ništa...dojili smo 19 mjeseci...
    ali imam ručnu avent izdajalicu i zakon mi je bila po potrebi....
    sterilizator - ja sve prokuhavala u vodi.... (ipak smo imali jednu flašicu za vodicu jer je rođen početkom ljeta)
    putni krevetić/kindać - mi niti jedno.... kindać više, putni NIKADA.... spava s nama...ali ja imam samo jednog bebača tak da....
    robica - ja jako puno dobila na posudbu, ali ono kaj sam kupila bilo je pretežno benikice, bodići (dugi i kratki rukav), gegice, hlačice (i bez i sa stopalima), majčice 56 veličina, ali najviše 62...kapice obavezno uvijek dok si vani...
    računaj da premataš (bar sam ja) barem 2,3 puta na dan jer imaju rijetku stolicu pa to često iscuri....
    vreća - da.... ali dok su tak jako mali onda s rukavima da se ne mogu uvući unutra da se ne uguše...kasnije možeš bez rukava....ja sam imala dvije maličke s rukavima i prava stvar...
    jastuk - nepotreban...meni bar... nije Lukas proveo niti minute u njemu.... premali je bio, a jastuk veliki, bilo mi je nespretno....
    kozmetika - ništa...samo sapun i kremica za guzu.... i ulje sam koristila za mazanje glavice....
    viper nisam imala, ali mi je žao.... to sigurno treba....pogotovo s blizićima....

    možda još : toplomjer, škarice, češljić, pumpica za nos, fiziološka, bivacin (ili kak se sad zove),....
    gaze si sama napravi - kupi na metre i sama reži i šivaj...meni je baka to napravila....a gazica uvijek treba
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by I&S čet oľu 04, 2010 1:18 am

    ja nemam vipere i nemam ni potrebu za njima,ali vjerujem curama kad kažu da su super.....
    jastuk za dojenje - nemam (a ni ne dojim).....nisam ni spavala s jastucima među nogama i slično mene je to živciralo....ali možda ga nabavim kad počnu sjediti za potporu u prvo vrijeme....ja sam ga planirala kupiti kad vidim kako budem sa dojenjem i dal uopće budem dojila.....i eto...ništa od toga....
    a za potporu leđima sam imala običan kvalitetniji jastuk (uži a duži....zapravo je izgledao poput jastuka za dojenje samo nije savinut, a platila ga 40kn)

    ja sam jastuke za bebe dobila na pokon ali sama ih nikada nebi kupila...radje ono što sa ti rekla.....jastuk koji se pretvara kasnije u dekicu.....

    eeeee..... i ovo što je mišek rekla.....možeš nabaviti samo natavak za prematanje i staviti ga na vešmašinu ii neku komodu (ako imaš)......meni je stolić z prematanje sa svim onim ladicama super samo nabavi -BEZ KADE....kadu posebno....ali ja ga dobila pa se nebunim,,,ali kadicu ne koristim
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra čet oľu 04, 2010 11:00 am

    što se prematalica tiče ključna stvar je visina mame. Naime nižim ženama odgovara i prematalica na krevetiću ( stavi se popreko) ili na vešmašini.. Višim mamam pak to je prenisko i kičma boli a kad premataš svaka 3 sata po 2 bebe to ispada i 20tak prematanja na dan pa prisjedne ti vjeruj mi.
    ja sam visoka i standardna prematalica koja je viša od prematalice na dječjem krevetiću ili neke komode ili veš mašine mi je bila ok ali mi je još bolja bila ona kupoaonska koja je zbog preklopnosti još nekih 5cm viša i to mi je bio spas 90% sam ih tamo presvlačila, nebi je mjenjala za ništa.
    Ako imaš prostora razmisli o prematalici bez kadice onoj širokoj drvenoj ( ne klasićna uska) naime trebat će ti širine zbog živahnih bebica a kadica iz ormarića je ionako beskorisna.
    Dvojbe oko kupovine 694p52118691
    viperi su odlična stvar za mamu samu, ako imaš uvjek nekog da nosa i pridrži nisu nužni.
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by misek čet oľu 04, 2010 12:36 pm

    ma da, ja sam mala mama... meni je bilo ok na bilo čemu....
    a prva kupanja su bila u dnevnom boravku na velikom stolu....tj. u blagavaonici...
    na veliko stolu sam se rasprostranila dok nisam uhvatila grif kak prematati, vaditi iz kade a da ne polomim sve....itd.itd.....
    imam mali pomoćni stolić doma koji je moj deda napravio za mene dok sam se rodila tak da je visina idealna dok dođe kadica gore (inače je niski).. tak da sam tak kupala i izvadila Lukasa na veliki stol od blagavaone...
    a i bilo je ljeto pa nije trebalo grijati kupaonu za kupanje pa je bilo lakše....
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Sonja čet oľu 04, 2010 12:54 pm

    viperi su meni baš falili, mi smo si pripomogli sa AS jaje (štoo nikako ne preporučam, jer nije dobro za kičmicu, a to ja nisam tada znala) ajd nisu u njima bili puno i dugo...
    a zašto je nužan viper za dvije bebe - ako imaš jedno djete, i hraniš ga na bocu - uzmeš ga u ruke i hraniš, ako imaš dvije bebe - fizički ih obje ne možeš u isto vrijeme staviti u ruke i hraniti, a viper ima uzdignuti položaj koji je bolji od ležećeg u nekim krevetićima - beba ne guta zrak i zrak lakše izlazi pa beba nema problema sa grčićima.
    u viperima ih je lako oboje prenositi po kući, staviti ispod gyma (iako ja preporučam tvrdu podlogu radi morotičkog razvoja), beba može promatrati svijet oko sebe iz malo prihvatljivije perspektive nego li je to isključivo ležeći položaj. Prva hranjenja na žlicu obično su prije nego li dijete smije u sjedeći položaj, za što isto viper mogu idealno poslužiti.

    prematalicu svakako preporučam - meni je promašaj bila kupnja prematalice s kadicom, al smo prematalicu s nje skinuli i montairali na jedan ormarić kupljen baš za tu prigodu, a ispalo nas znatno jeftinije nego da smo kupovali one specijalne komode s prematalicom - koje nakon korištenja nemaju više svrhu, jer nam taj dekorativni detalj - prematalica, obično više ne treba Wink kod prematalice bitna visina i širina.
    postoje samo postolja u TL koja lako pričvrstiš (dvostranim ljepljivim trakama) na bilo koju komodu ili ormarić

    kinderbeti ako imaš mjesta svakako drveni - ali s mogućnošću rasklapanja u pravi mali krevet, vel 140/70 (standard je inače 120/60) i s tim krevetom ste mirni do škole.

    oni jastuci u kojima su se nekad iznosile bebe iz rodilišta nemoj niti kupovati. ili ti ja posudim naše, ako ih baš hoćeš Dvojbe oko kupovine 33288 razlog: bebe nećeš iznijeti u njima - jer ako im misliš voziti u autu - MORAJU u auto sjedalicu od prvog dana. nemoj da ti se bake dobronamjerno nude da će ih čuvati u rukama.
    da vozač naglo zakoči i baka svojom težinom prignječi bebicu, bolje da ne razmišljam. doma ih mi u tome nismo nikad nosili, a blize su obično barem upola sitnije od "redovnih" beba, pa se "utope" u tim jastucima

    sterilizator, grijač - bez svega toga možeš preživjeti, ali je dobrodošlo da si uštediš vrijeme i bolje ga organiziraš, a prvih će ti ga tjedana kronično faliti.

    kozmetika - za malene nešto neutralno, hipoalergeno - mustela, chicco, nivea (johnsons osobno ne volim jer je znatno agresivniji od ostalih), avent...
    bočice- staklo je zdravije i duže drži toplinu, mi smo ih koristili prvih mj. a kad su oni sami mogli držati boce prešli smo na aventove boce. a to ti je najbolje pričekati i vidjeti da li će ti i koliko trebati. i koje dudice će bebama odgovarati. kaučuk, silikon, okrugle, plosnate...
    ja bi možda uzela dvije za prvu ruku - nukove ili aventove, najmanje.

    već sad ti nije prerano da polako radiš zalihe, dobro odmjeriš gdje ćeš i po kojoj cijeni gdje kupovati.
    evo jedan link, ne znam da li si pročitala - moglo bi ti dati dosta odgovora na dvojbe Wink
    a ti pitaj što smo zaboravile odgovoriti - potrebna i manje potrebna oprema u prvih šest mjeseci
    curka
    curka
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by curka čet oľu 04, 2010 12:59 pm

    Što s "nosiljkama" - klokanice, slingovi ... može li to uopće funkcionirat s 2 bebača ??
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Maja čet oľu 04, 2010 1:02 pm

    curka je napisao/la:Što s "nosiljkama" - klokanice, slingovi ... može li to uopće funkcionirat s 2 bebača ??

    itekako ALI ti nossi dvije bebe pa je tezina problematicna. ja sam imala mei hipp za prenosenje jer se nismo previse nosali, vozali smo se i onda setali

    ali jedna nasa forumasica je nosila svoje klince od prvog dana i dugo ih je nosala Dvojbe oko kupovine 889846

    ja osobno klasicne klokanice ne volim. nisu mi cak ni simpaticne. vise volim sling, maramu i mei tai ili mei hipp
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by tami čet oľu 04, 2010 1:10 pm

    Samo da nadodam da smo mi imali vipere od Fisher Pricea s vibracijom i to me je spasilo jer kad su imali grčeve kad bi im uključila vibraciju to bi ih za tren umirilo i uspavalo,tako da nije bilo nanašanja po rukama.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Aleksandra čet oľu 04, 2010 1:18 pm

    Maja je napisao/la:
    curka je napisao/la:Što s "nosiljkama" - klokanice, slingovi ... može li to uopće funkcionirat s 2 bebača ??

    itekako ALI ti nossi dvije bebe pa je tezina problematicna. ja sam imala mei hipp za prenosenje jer se nismo previse nosali, vozali smo se i onda setali

    ali jedna nasa forumasica je nosila svoje klince od prvog dana i dugo ih je nosala Dvojbe oko kupovine 889846

    ja osobno klasicne klokanice ne volim. nisu mi cak ni simpaticne. vise volim sling, maramu i mei tai ili mei hipp

    može ali svakim danom postaje sve teže
    može 2 marame, 2 slinga ili + ili 2 klokanice ili mei tai + mei hip ili 1 nešto + druga beba na ruke
    Dvojbe oko kupovine 1371trojc1

    Sponsored content


    Dvojbe oko kupovine Empty Re: Dvojbe oko kupovine

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 10:11 pm.