B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+8
DINA 1406
goga
zelja
MalaDo
Helena
Aleksandra
Pika
Maja
12 posters

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Maja sub sij 09, 2010 6:36 pm

    stambeni kredit ili stambena stedionica pa stambeni kredit?

    kako ste to rijesili? ili imate u planu rijesit...

    koje su cake? koja je zapravoo razlika u stambenom kreditu preko stambene stedionice ili direktno preko banke?

    koja banka/stambena stedionica vas je zarobila na xy godina?


    polako se blizi vrijeme kad cu o ovome trebat razmisljat, zapravo smo o stambenoj stadionici vec odavna trebali razmisljat al blazena medufinanciranja moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 697243

    kakva su vasa iskustva?
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Pika sub sij 09, 2010 7:07 pm

    oni koji su pred ca. 6-8 godina počeli štediti u štedionicama blago su se prevarili jer su im je u međuvremenu (u zg) cijene stanova skočile više nego što su dobili poticaja i kamata zajedno. pa se to nije isplatilo.
    trenutačno je najisplativije kupiti od banke jedan od stotina stanova koji su oduzeti (neplaćanjem kredita) pa ih banka daje povoljno uz fiksnu kamatu od samo 5%, iako mi svi plaćamo daleko više... to je zato jer je dio tih stanova već ionako otplaćen, a s druge strane banka se tih stanova želi rješiti.
    a treba i dobro izračunati isplati li se pokloniti oko 50-100.000 eura banci (samo za kamate!) ili naći neki povoljan dugoročni najam i tu svotu uložiti u obrazovanje djeci i kvalitetan miran život bez straha od gubitka posla ili preseljenja/rastave/povećanja ili smanjenja potreba. Osobno znam nekoliko poznanika koji su nakon samo 15 godina od gradnje kuće shvatili da im je kuća prazna i nepotrebna, nakon što su djeca otišla u inozemstvo ili se poženila/odselila.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Maja sub sij 09, 2010 7:10 pm

    Pika je napisao/la:
    trenutačno je najisplativije kupiti od banke jedan od stotina stanova koji su oduzeti (neplaćanjem kredita) pa ih banka daje povoljno uz fiksnu kamatu od samo 5%, iako mi svi plaćamo daleko više... to je zato jer je dio tih stanova već ionako otplaćen, a s druge strane banka se tih stanova želi rješiti.
    a treba i dobro izračunati isplati li se pokloniti oko 50-100.000 eura banci (samo za kamate!) ili naći neki povoljan dugoročni najam i tu svotu uložiti u obrazovanje djeci i kvalitetan miran život bez straha od gubitka posla ili preseljenja/rastave/povećanja ili smanjenja potreba.

    molim te da mi pojasnis ovo sto sam podcrtala. ok, kuzim sta si napisala ali neznam di se raspitat za te stanove

    i drugo, o kakvim najmovima pricas? to priznajem mi nije jasno

    mislis na najam stana sa pravom otkupa? tipa da sam u najmu 2god i onda ga nastavljam otkupljivati?

    nisam 100% sigurna da toga ima u rijeci
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Pika sub sij 09, 2010 7:12 pm

    inače, ja ću samo reći da mi je od jednog dana do drugog banka jednostavno povećala dug za 180.000 kn!!! (dakle za onoliko koliko bi možda dali za tri nova auta, ako nadodaš još i prodaju prethodnog). Ovako ćemo svo vrijeme kredita ostati u starom autu ili u nekom trenutku bez njega. da ne kažem što sam sve od tih novaca mogla priuštiti svojoj djeci.
    Dakle, dobro promislite. Potpisivanje promjenjive kamatne stope je ravno ruskom ruletu.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Maja sub sij 09, 2010 7:14 pm

    pokusavam ne misliti o kamatama koje cu poklonit bankama (legalnim reketarima) jer tako nikad necemo kupit nesto svoje. mislim da cemo birati od 2 zla ono manje moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 85897
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Pika sub sij 09, 2010 7:16 pm

    zagrebačka banka je nedavno dala letak s takvom ponudom. a valjda to imaju i druge banke ili agencije za nekretnine, ne znam, raspitaj se u bankama.
    ovo drugo sam mislila npr. privatno iznajmljivanje ljudi koji su dugoročno otišli u inozemstvo ili neke bakice kojoj ionako lova ništa ne znači a ne želi (još) prodati svoje nekretnine.. svako malo čujem da je netko tako iznajmio. mi smo 2 godine bili podstanari u super "stanu na čuvanje" i cijena je bila fantastična. moji frendovi su tako 6 godina iznajmljivali pola svoje vikendice jer su bili u financ. krizi. ljudima se isplatilo.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Pika sub sij 09, 2010 7:17 pm

    jurim sad ali pričat ćemo još o tome, imam još ponešto za reći...
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Maja sub sij 09, 2010 7:20 pm

    vrati mi se moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 889846

    ima jos tko kakvo iskustvo?
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Aleksandra sub sij 09, 2010 8:34 pm

    Mi smo se objesili u Splitskoj banci na 15 g, kad smo digli kredu za isplatiti sestru. Sad imamo kuću sa 4 u perspektivi 5 stanova i kamen oko vrata. Zasada ide jer kuća sama vraća kredit (tj 3/4) ali ni podstanare danas nije lako naći pa je sve to..Uglavnom razmišljamo o nekoj kombinaciji da prebijemo taj kredit i živimo bez sjekire nad glavom ali to povlači jedan drugi aspekt pritiska privatne prirode pa neznam koliko je to pametno- sad je samo na razmatranju ideja. Za 15 g kad budemo ubirali najam od 3 stana bit će nam super a do tada tko živ tko mrtav.
    Helena
    Helena
    novak
    novak


    Broj postova : 97
    Lokacija : Dubrovnik
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Helena ned sij 10, 2010 11:27 am

    Ne znam koja je razlika između stamb. kredita preko štedionice, i onoga preko banke. Mislim da ti je to na kraju sve ista pasta - novo robovlasničko društvo - ali ako se ne može drukčije......
    Mi smo baš neki dan povukli stambenu štednju, imali smo je u PBZ-u. Na ušteđeni iznos od cca 4000 EUR (jedna štedionica na 5 godina) mogli smo dobiti kredit od max 10000 EUR. Za sve kredite im je uvjet stalni posao, a traže hrpu papira, između ostalog i hipoteku na nekretninu koju kupuješ (....na iznos od otprilike 6000 EUR.....katastrofa!). Ne dobijaš novce na račun, nego oni plaćaju izvođačima radova na njihove račune po troškovnicima.
    Čak nam je i gospođa u banci rekla da je stambena štedionica najbolja samo za štednju. (nije do kamata, nego radi državnih poticaja).
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 12:28 pm

    a državne poticaje stalno krešu i ono što je bilo više nije ni pola.
    Čini mi se povoljno dizati lombardne kredite pod uvjetom da imate love dovoljno ali to najčešće nije slučaj.
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by MalaDo ned sij 10, 2010 1:35 pm

    Ja mrzim kredite, i rigolino povraca mi se na njih... a najgore sto u vecini slucajeva si moramo sami osigurati svoja 4 zida, iznimno mladima pomazu roditelji, a jos rjedje se moze kupiti stan i srediti ga (znaci uz sam stan treba lova i za namjestaj) sa cashom, a opcija nema puno... tako da kako god okrenes, potrebna je pomoc financiranja... Draga, nije ti lako, vjerujem, ali najbolje je, uz istovremeno trazenje savrsenog stancica po cijeni, kvaliteti i velicini, obici sve banke i iskopati najbolje uvjete.. Jer isto tako, proci ce dosta vremena i u samom trazenju, ja sam svoj "trazila" pa skoro godinu dana, ili su cijene previsoke, ili mi se raspored prostorija ne svidje, ili kvart, ili nema parkinga, ili kvaliteta stana u banani, i tako uvijek nesto...Kredit mi je na 1O god, ali osigurali su se maksimalno, imam suduznika (mm) , firma mi jamac, zaduznica firme i hipoteka na stan, a iznos kredita je na cca 2/3 cijene koju sam ga platila, a da ne govorim koliko je vazna i procjena stana .. Uglavnom bit ce ti stresno, zato sretno!!! utje
    zelja
    zelja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 510
    Lokacija : velika gorica
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by zelja ned sij 10, 2010 4:50 pm

    mi smo kupili stan preko zagrebačke banke, naravno jer sam zaposlenik pa bar kao pogodnost imam manju kamatu.
    dobro pika kaže za te stanove kojih se banka želi riješiti jer njima je u interesu samo lova, a imaš i građevinske firme koje prodaju nove stanove, a banka ih je financirala pa ima nekih pogodnosti kod kupnje.
    a što se tiće procedure moraš se pripremiti, prvo procjena koja mora biti 1:1,25 ako nije onda se to riješava drugim instrumentima osiguranja, i naravno procjena se plača oko 1200 kn za stan, za kuće ide po kvadraturi ako se nije mjenjalo u međuvremenu, sva papirologija mora biti čista naravno. i još obrada kredita koju fino naplate, pa obvezne police osiguranja od nezgode i osiguranje stana od požara( to i nije tako strašno jednm godišnje) i naravno banka se upisuje na nekretninu(hipoteka) eto tako je bar meni bilo, sve je trajalo manje od tri tjedna ( naravno kad nađeš nekretninu koja ti se sviđa)
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 4:58 pm

    Tj u prijevodu treba ti cca 3000 kn pa do 5000 kn za troškove kredita
    zelja
    zelja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 510
    Lokacija : velika gorica
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by zelja ned sij 10, 2010 5:02 pm

    evo meni je bila obrada točno 3500 za kredit od 82000eur( tu nije bilo pogodnosti moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 15653 ) i još bar toliko za javnog bilježnika.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 5:04 pm

    da, i nama je slično.
    Jedino dobro je što se i taj iznos može ubaciti u kredit pa ajde nekako.
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by goga ned sij 10, 2010 5:25 pm

    mi smo se upravo uselili.nismo dizali kredit moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 889846 od banke.imali smo za gradilište i papire a mm šef nam kompenzirao majstore,nešto sami radili.uglavnom plaćamo mm šefu 2000kn mjesečno 20 godina bez kamata
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 6:01 pm

    Dobar neki šef i onda i siguran posao 20 g Wink
    DINA 1406
    DINA 1406
    novak
    novak


    Broj postova : 61
    Lokacija : Osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by DINA 1406 ned sij 10, 2010 7:17 pm

    da, veliko pitanje.. teška odluka

    i mi imamo 2 stambene ali na te dvije stambene možemo na svaku dići po 10 000 eura, a to nije ni za 20 kvadrata stana.
    ali opet mislim da je bolje živjeti u vlastitom pa se nekoliko godina malo i žrtvovat pa znaš da si u svom, ali naravno ako imate uvjete.
    kako god okrenete neće biti lako ali će biti vaše.
    pametovat dalje neću jer je već dovoljno argumenata i iskustava izneseno.
    svakako, sretno..
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by goga ned sij 10, 2010 7:34 pm

    joj alleks nisam ja baš presretna al ajde trebao nam je krov nad glavom moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 6747 .mm radi kao komercijalist u pvc stolariji.ali vodi i sve poslove unutar firme s dobavljačima ,radnicima,ma sve .mob mu stalno zvoni i rijetko je doma.može se reći da mu je stavio omaču oko vrata moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 33288 (sada šef lijepo putuje s ženom a mm vodi firmu sa trogodišnjom školom jer nikad nije završio faks-elektrotehnički,par ispita)
    dobra stvar je ako se domognemo više love možemo mu isllatit pa se smanjuju godine moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 6747 ,super je to al sam malo skeptična gdje će nas sjeb.... moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) 889846
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 7:53 pm

    A gledaj to s druge strane, bar ima siguran posao , danas je to velika stvar. A lako ga prije isplatite Wink
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by miki ned sij 10, 2010 8:49 pm

    mi smo imali stetnju u wustenrotu pet godina dosta sam zadovoljnau uvjetima na kraju smo digli ulozeno i uzeli manji kredit koji placam kako mogu cca 1800 mj a mos kolko hoces tj mozes ali zato u otp banci imam ja kredit koji cu vratiti Duplo i to mi je lekcija ali kad nismo mogli drugacije zato bi se gledala njega rjesiti sto prije jer zaista je istina da su banke samo legalni kamatari
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Oceana ned sij 10, 2010 9:02 pm

    kažu...kuća je rupa bez dna....ja si kontan kada mojih staraca neće biti i od mm koliko ćemo morati nekretnina zbrinjavati...zato nam je i ovaj jedan stan dosta za sada....
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 9:51 pm

    Lako za zbrinjavanje nasljedstva to me ne sekira, dapače jednog dana ću živjeti ko bubreg u loju bez da moram raditi ali do tada ćemo se naraditi i navračati vlastite kredite Wink
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Oceana ned sij 10, 2010 9:53 pm

    mene više muči odakle mi pare da se tada za sve to brinem......

    Sponsored content


    moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje) Empty Re: moja kućica-moja slobodica (kako doc do nje)

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 21, 2024 12:18 am.