B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Đeparac ili zaradit novac ?? - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +7
    blizanci IM
    Aleksandra
    Maja
    Branka
    Sonja
    tanja
    Vanja
    11 posters

      Đeparac ili zaradit novac ??

      Ferretica
      Ferretica
      novak
      novak


      Broj postova : 26
      Lokacija : Zagreb (Gajnice) - Samobor
      Proud to be : dragi prijatelj

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Ferretica sri srp 15, 2009 3:01 pm

      i ja mislim da se kucanski poslovi nebi trebali naplacivati.... niti cu ih naplacivati svojoj djeci...
      pospremanje svoje sobe ni ne smatram poslom....al pranje sudja, usisavanje, brisanje prasine...itd..ok ..al nebum placala za to...jer kao sto netko veli...ni meni to nitko ne placa... prema tome....svi imamo svoje zadatke i mama i tata i djeca... a nakon obavljenog posla se mozemo svi nagradit odlaskom na slatkac... i sl.
      meni moji roditelji nisu nikada davali dzeparac... tj nisam imala neki iznos...kad bi htjela sladoled...ak nisam nikog naljutila... ako nije financijska kriza...dobila sam za sladoled... al nisu dopustali da dobijem dnevno za 5 sladoleda... itd.
      kasnije...u srednjoj skoli izlazila sam samo vikendom i tad bi dobila za cugu..dvije... ak mi je rockas dali bi mi da pocastim drustvo... prek tjedna nisam izllazila van....al to ne znaci da se nisam druzila sa svojim frendovima...al nismo visili u birtijama i trosili lovu...
      ako sam isla na kakav izlet dobila bi novce...itd
      ak sam pozeljela neki skupi komad odjece...razgovarali bi o tome... tipa...puno je.... itd. i jel mi zbilja treba... i ak sam fakat zapela...dobila bi ali pod uvjetom da ta jedna majica zamjenjuje 3 majice pa nek odlucim... itd itd

      sorry na duzini
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Sonja sri srp 15, 2009 3:04 pm

      saša ima itekako nos za posliće i sigurna sam da će dečki zarana biti u mogućnosti nekom pomoći ili poslićima zaraditi ekstra lovu Wink
      to je to.
      samo ja eto nisam da se ta lova zarađuje na svakodnevnim kućanskim poslovima
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Aleksandra sri srp 15, 2009 3:07 pm

      Dobra tehnika Majo samo što za dupliće to su i 2 igračke a poštena igračka danas je rjetko jeftina pa sad da je svaki mjesec rođendan, neznam baš Wink
      no ja više pokušavam poticati štednju, oni već sada pune svoju kasicu i kad je napune mogu nešto od toga odabrati. Nije da dobivaju neku veliku lovu ali nađu tu i tamo koju kunu ili im neko (baka. deda, tata) da pa odmah trče pospremiti. Onu ozbiljnu lovu koju dobiju stavimo im na knjižicu mada toga ni nema više, prošla baba s kolačima ako nisi vjernik, tako da sad samo mama i tata dodaju na hrpicu ali toga oni nisu svjesni - njima je trenutno novac ono što mogu opipati rukama a ne štedna knjižica.
      Ovako kao kod Ferr je bilo otprilike i kod mene, čak bi rekla da su mi davali i previše, skoro svaki dan bi mi mama tutnula za marendu a ja sam to rjetko potrošila pa bi se skupila prilična svotica s vremenom, pa sam ponekad ja njima bila banka - ako tog trena nemaju doma a treba - Saški imaš za posuditi Wink jer su znali da sam štedljiva i da ne rasipam. No valjda ovisi i kakav djete ima uzor jer neznam kako su to mene moji tako naučili ali jesu.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Maja sri srp 15, 2009 3:15 pm

      Aleksandra je napisao/la:Dobra tehnika Majo samo što za dupliće to su i 2 igračke a poštena igračka danas je rjetko jeftina pa sad da je svaki mjesec rođendan, neznam baš Wink

      previdjela si moj post u kojem pisem da se dogovaraju za iznos love, a priznaj, ionako im kupis i vise nego jednu igracku mjesecno Wink (pritom mislim na sve definicije igracaka)

      a i mozete se dogovorit da biraju jednu zajednicku, dakle, ne dvije, nego jednu sto isto nije lose, pogotovo za duplice da nauce dijeliti Wink
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Aleksandra sri srp 15, 2009 3:20 pm

      kupim Embarassed ali gotovo nikad me ništa ne žicaju u dućanuuglavnom kupim kad sam solo i naletim i onda spremim u dućan pa dobiju kao nagradu za nešto .
      Po tom pitanju žicanja su izuzetno dobri a trenutno su mi još premali da bi mjesec dana proučavali igračke i birali kad zaborave od danas do sutra nešto.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Maja sri srp 15, 2009 3:25 pm

      brzo ce doc vrijeme kad ce oni moc izabrat igracku. i to sto se ne bacaju nema veze sa nicim, naucila djeca da ce dobit sta pozele i bez bacanja roll
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Maja sri srp 15, 2009 3:28 pm

      ja volim poklone bez povoda tako da i DiA dobivaju poklone tako

      ugl, osle mi u OT

      nisam za placanje kucanskih poslova i smatram da ima i drugih nacina da se lova posteno zaradi Smile
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Vanja sri srp 15, 2009 3:32 pm

      što se tiče poklona isto ih dobivaju bez povoda i čak malo previše ,ali si nemogu pomoći.
      a što se tiče kućanskih poslova ; ja sam za plačanje kućanskih poslova i mislim da s time nuče o nekim vrjednostima posla i novca, zarađenog i dobivenog ,obavezama itd.
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Aleksandra sri srp 15, 2009 3:37 pm

      opet o OT ali možda baš zato što imaju svega ne traže ništa novo jer nisu željni nečega - pa u svakom zlu neko dobro.
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Sonja sri srp 15, 2009 3:46 pm

      ajmo se čut za dvadeset godina pa ćemo vidjeti čije su tehnike učenja o vrijednosti novca bile uspješnije roll

      za početak mi se čini da smo (barem po vašim pričama) svi na dobrom prvom koraku, a to je da nam djeca nisu razmažena, da im ne udovoljavamo i ne ispunjavamo nerealne želje. Ne dobivaju sve što požele pod muss, ne bacaju se po dučanima i ne vrište do besvjesti da bi nas natjerali da im neku želju ispunimo.
      Prvi korak uspješno riješen Wink Wink

      Djece su i normalno je da imaju malo nerealan pogled na svijet i život, da imaju bujnu maštu i puno želja.
      svatko od nas će prema svojim mogućnostima ih i ispunjavati, netko uspješno ispunjavati djetetove potrebe i sa minimalno materijalnog.

      Bitno je to saša - pitaj mamu i tatu, i ti branka - kako su vas učili vrednovati novac Wink
      uspješni primjeri bi itekako mogli biti savjetodavni Wink
      moji baš i nisu bili Laughing
      ali opet smatram se dovoljno pametnom da znam da su griješili i da učim i dan danas i sebe i svoju djecu boljem i pametnijem i uspješnijem odnosu spram novca i materijalnog.
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Aleksandra sri srp 15, 2009 3:48 pm

      Da znaš da ćemo morati pitati, ja da ti budem iskrena neznam konkretan odgovor kako ali zadovoljna sam kako im je ispalo Wink
      Imaš pravo prvi korak je tu a dalje - joj tko zna šta će nam život donijeti, ja se samo bojim teen faze, ni mene ni mm-a nije nešto ekstra zdrmala bili smo pristojna djeca ali danas je duplo luđe nego onda, šta nas čeka tko to zna.
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Sonja sri srp 15, 2009 3:54 pm

      ali ako dobiju baš sve, bez obzira na potrebu i želju, onda je i to nepotrebno rasipanje sa najnovijim tričarijama, samo zato da ne bi dijete bilo za nešto zakinuto ili jer mu se time pokušava nešto nadomjestiti.
      Ja kad sam sa LiL i kad se baš igramo, kad im se posvetim od glave do pete, igramo se uvijek neke za njih edukativne igrice ili razvojne, a za to nam uglavnom ne treba više od obične olovke, krede, papira, boje, loptica ili sl.... znači nečeg "basic" ne tričavog Wink
      opet s druge strane, kad dijete pokaže svoje sklonosti, ambicije, talent... tu nemam ništa protiv toga da se ulaže i omogućuje mu se maksimum.

      Idealno bi bilo naći neku kombinaciju potrebe za edukacijom i razvojem i zabave.
      al to sad odmiče dosta od tebe i nezahvalno je zabadati nos ikome u novčanih i komentirati uopće nečije navike.
      svi mi koji put dobro, a koji put loše procjenimo i trošimo.
      no ko što rekoh, daleko od teme Wink

      a teeeeee faza, je moja noćna mora od dana kad su se rodili confused
      ne znam kome je gore, meni koja sam ju prošla baš pošteno, ili vama koji ste ju prošli laganini ko i MM
      tanja
      tanja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 885
      Lokacija : ni vrit ni mimo
      Proud to be : mama trojkica

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by tanja sri srp 15, 2009 4:15 pm

      da vas uputim sad u male tajne teen faze il da mudro sutim ? caffee
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Pika sri srp 15, 2009 4:27 pm

      čekaj malo, nemoj još...radije da mislimo kako su nam ovi prvi iskazi svojevolje i bijesa najgore što možemo imati... go twins
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Pika sri srp 15, 2009 4:36 pm

      n
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Aleksandra sri srp 15, 2009 4:39 pm

      Kužim te Sonja. Moji imaju svega i previše, mogli bi s puno manje ALI nemaju baš nikave prohtjeve u smislu nikad nisu poželjeli ni pepu, ni Ben10 ni Spajdermena .. ne ispunjavam želje i hireve jer ih nema. Kupujem od gušta i ono što se meni dopadne a mislim da bi im se svidjelo dakle pretjerujem jer nije nužno a opet ne ispunjavam hireve. Vole oni sve te likove dječje ali baš od tih trendovskih igračaka nemaju baš ništa.
      U biti s kim god pričam njihova djeca vole ovo ili ono, moji vole sve i ništa. Najviše vole lego kockice i kocke svih vrsta i figure životinja, ništa drugo nemogu izvdvojiti kao baš jako in i maniju. Dapače basic kako ti kažeš je najin, igre vani , u pjesku, u vodi i sa osnovama. No opet smo u OT, htjela sam samo reći da ne ispunjavam hirevei ne kupujem bespotrebne tričarije jer to nije ono što smatram pametnom igračkom Wink
      a kupovanje djeteta zbog manjka vremena -tu još nismo stigli mada kad mi fali vremena dobro je da imaju puno igračaka za zabavu geek
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Maja sri srp 15, 2009 5:02 pm

      i o tome je bila tema u opri danas roll

      upravo o tome da se moze i da se kupuje i da se jednog dana roditelji probude i skuze da trose previse love na djecu i da udobvoljavalju svakom hiru a nemaj u pojma od kud to roll

      sasa, na dobrom si putu jer kao nista ne traze, nemaju prohtjeva ali jednog dana ce imati pa ces kupit jer su dobri i nikad nista ne traze pa ces opet kupit jer malo traze i eto te na dizajnerskoj odjeci i obuci i autima roll
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Aleksandra sri srp 15, 2009 5:53 pm

      možda i da, vidjet ćemo, i meni su kupili sve što sam poželjela a bila sam kao dečki bez ekstra prohtjeva i imala sve - čak za ono dobe extra sve naspram drugih pa nisam tako loše ispala Wink
      Romi
      Romi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2000
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Romi sri srp 15, 2009 6:00 pm

      Aleksandra je napisao/la:... Više se cijeni ono za što se djete samo pomuči nego da mu se sve servira. Sve se treba zaraditi, ponašanjem, zalaganjem radom. Ništa ne pada s neba...

      Lijepo rečeno. For you
      pačić
      pačić
      novak
      novak


      Broj postova : 72

      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by pačić pet srp 17, 2009 8:44 am

      Ja jesam za đeparac + dodatni đeparac.
      Moji imaju đeparac, ali za neke dodatne posliće (naravno koji su primjereni za njihovu dob) dobe i nešto dodatno. Na taj način vide da novac ne pada samo sa neba, već da se za taj iznos treba i potruditi da se zaradi.
      .

      Sponsored content


      upitnik Re: Đeparac ili zaradit novac ??

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pon svi 20, 2024 9:10 pm.