B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    TRUDNIČKE TEGOBE Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    3 posters

      TRUDNIČKE TEGOBE

      BRANCHY
      BRANCHY
      novak
      novak


      Broj postova : 25
      Lokacija : zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      TRUDNIČKE TEGOBE Empty TRUDNIČKE TEGOBE

      Postaj by BRANCHY pet sij 30, 2009 3:40 pm

      Draga meme blizanaca, molila bi vas da mi kažete kako ste se osijećale pri kraju trudnoće? i u kojem ste tjednu rodile svoje malene?
      Evo ja sam sad u 34 tjednu, prije 10 dana sam dobila trudove koje su mi zaustavili tabletama kordipina. Bila sam primila i 2x inekciju deksametazona za razvitak pluća i bila u bolnici 6 dana gdje sam se još dodatno razbolila i pokupila gripu..evo od tada meni je dosta svega, samo plaćem, primila me neka depra, natekle mi ruke, gležnjevi, usne i nos..osijećam se jadno, tolko jadno da zaboravljam na malene i zašto ovo sve prolazim, nemogu se niš posebno kretati, samo ležati i strogo mirovati, u trbuhu im je tijesno toliko da me izudaraju da nemogu disati, ionako nemogu disati od gripe koja me ubila skoro, strah me takvu ne zatekne porod jer nemam snage za ništa, a kamoli porod. Muke mi zadaje ustajanje sa kauča, s kreveta, okretanje s boka na bok, ni ne spavam već ne pamtim kako treba svega 2-3 sata u razmacima dnevno, umorna sam i iscrpljena...molim vas utješite me, jer strah me da ne padnem u depresiju..već sad imam osijećaj da je moj dosadšnji život daleko iza mene Sad . još nisam vidjela svoje malene, a već mi je dosta svih tegoba koje mi zadaju u trbuhu. Šta da radim?
      pomozite!
      Jorgovan
      Jorgovan
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5967
      Lokacija : ZG
      Proud to be : mama blizanaca

      TRUDNIČKE TEGOBE Empty Re: TRUDNIČKE TEGOBE

      Postaj by Jorgovan pet sij 30, 2009 4:03 pm

      Draga Branchy, vjerujem da je ovakvo tvoje stanje potaknuto strahom od prijevremenog poroda kao i gripom, koja i inače jako iscrpljuje fizički i psihički a kamoli duplu trudnicu pred porod. Love Probaj učiniti nešto što će te razveseliti, npr pogledati kakvu komediju ili pozvati u posjet prijateljicu.. Vidjet ćeš da ćeš biti bolje kada gripa prođe, uzimaj C vit. Uz to, nadam se da piješ Mg? Ja sam svaki dan pila šumeći od 300 mg. Također popij i 2 mg Normabela pred spavanje, neće ti naškoditi nego samo pomoći. Leži na lijevom boku. Razmišljaj pozitivno, ti to sve možeš! Moći ćeš roditi i brinuti o svoja dva malena smotuljka. Hoćeš li imati pomoć nakon poroda prvih par tjedana? Ne brini puno, 34 tj. je poprilično za blizance koji su zreliji, a i dobila si deksiće. No, vjerujem da ćeš izdržati još dva tjedna i onda si mirna. Neka lupkaju, to je dobar znak. Pusa i drži se. For you
      Ja sam mirovala uglavnom cijelu trudnoću, a pred kraj išla samo do zahoda i kupaone, i natrag u krevet. Bila sam dva puta u bolnici zbog deksića. Wink Ali isplati se.
      Rodila sam u 36+4 i doma smo išli peti dan. Smile
      BRANCHY
      BRANCHY
      novak
      novak


      Broj postova : 25
      Lokacija : zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      TRUDNIČKE TEGOBE Empty Re: TRUDNIČKE TEGOBE

      Postaj by BRANCHY pet sij 30, 2009 4:22 pm

      Draga Biljana Love hvala ti, ne pijem Mg, al pijem povremeno Donat Mg radi probave s kojom također imam problema (između ostalog)..čemu inače pomažu tablete Mg-a? Embarassed
      Nadam se da je moje stanje prolazno jer do sada sam bila stvarno vesela trudnica, nisam dobila ni puno kg,, svega 18, inače sam bila mršava, imala sam tu sreću da nisam morala mirovati pa sam živjela normalno..šta sam se više kretala to sam si bila lakša..a sada kad moram mirovati ko da sam preko noći postala teška ko brod..sve bi dala za malo akcije, takav sam tip, zato valjda i jesam u komi...ubila me bolnica i gripa, a i ovi zadnji tjedni stvarno su teški..čitam postove od drugih trudnica pa vidim da nisam jedina, nekako mi lakše kad vidim da i drugi to prolaze da nisam "specijalni slučaj". Poslušat ću tvoj savijet za normabel jer zbog spavanja sam najviše razdražljiva, a od kordipina mi padne tlak pa jedva da se krećem od vrtoglavice i slabine..grozno... jako se veselim vidjeti svoje curice pa da postanem svjesna svrhe svega ovoga...
      pomoć ću imati prvih mjesec dana od svekrve, poslije od mame isto mjesec dana, pa onda odo kod svojih na more...nadam se da ću se snaći..ko i svi
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      TRUDNIČKE TEGOBE Empty Re: TRUDNIČKE TEGOBE

      Postaj by maksi pet sij 30, 2009 6:35 pm

      Draga, Branchi moraš se opustit. Wink Ja sam mirovala strogo od 16 tjedna, samo wc i tuš, u bolnici 3 mjeseca i nisam se dala doma. Ti si već u dobrim tjednima. Ja sam rodila u 32 tjednu i nisam dobila ništa za sazrijevanje pluća i bilo je sve ok.
      Još malo izdrži. A onda te čeka ogromna sreća twin Dobro je što češ imati i pomoć u prvo vrijeme. I iskoristi ju Wink
      Jorgovan
      Jorgovan
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5967
      Lokacija : ZG
      Proud to be : mama blizanaca

      TRUDNIČKE TEGOBE Empty Re: TRUDNIČKE TEGOBE

      Postaj by Jorgovan pet sij 30, 2009 11:07 pm

      Mg i Normabel opuštaju glatku muskulaturu tj. mišiće maternice, a od Normabela ćeš se i malo umiriti i zaspati. Kupi si Mg šumeće tbl. i popij svaki dan jednu. Naravno, ležanje na lijevom boku je najvažnije. Još malo imaš do poroda, gledaj na mirovanje s pozitivne strane jer kada se bebice rode nećeš imati tu mogućnost. Ako ti se manta zbog niskog tlaka, pij što više tekućine i jedi juhice. Super za pomoć poslije poroda. Bit će ok, misli pozitivno.

      Sponsored content


      TRUDNIČKE TEGOBE Empty Re: TRUDNIČKE TEGOBE

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pon svi 20, 2024 7:10 pm.