B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
veličina blizanaca po tjednima??? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
veličina blizanaca po tjednima??? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
veličina blizanaca po tjednima??? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
veličina blizanaca po tjednima??? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
veličina blizanaca po tjednima??? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
veličina blizanaca po tjednima??? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
veličina blizanaca po tjednima??? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
veličina blizanaca po tjednima??? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
veličina blizanaca po tjednima??? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
veličina blizanaca po tjednima??? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+14
June
twiksići
matilda
Aleksandra
Oceana
mimi mirna
I&S
Pika
blanche
irenak
mishoiron13
marija-k
blaza27
laky74
18 posters

    veličina blizanaca po tjednima???

    laky74
    laky74
    novak
    novak


    Broj postova : 9

    upitnik veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by laky74 čet pro 11, 2008 7:32 pm

    Ukratko jučerasnji pregled ,7tjedantrudnoće .jedna bebica odgovara 7 tj 1mma druga 6 tjednu 6,6mm.dr kaze da mu to bas i nije jasno a ja sam se normalno prepal.kakva su vasa iskustva s veličinama beba u početku trudnoć i jesu li bile bebice bas po "tabeli" dugačke ?
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by blaza27 čet pro 11, 2008 8:28 pm

    nemoj se brinut sto se toga tice.blizanci ti i jesu u vecini slucajeva razlicite kilaze.meni su i prvi i sad ovi bili drugaciji.zadnji put sam bila sa 23+5 i jedna bebica je velika700g a druga 620gi dr kaze da je to normalno.a i nije ti to sto posto tocno ovisi i od dr ruke.moji prvi blizanci su sad razlike 7 kg.ona je od rodjenja teza od njega.nemas potrebe brinut nista.
    marija-k
    marija-k
    akter
    akter


    Broj postova : 400
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by marija-k čet pro 11, 2008 9:52 pm

    Nemaš razloga za brigu,
    meni je moj dr rekao da oni nikada nmogu to točno izmjeriti veličine,ali kao što ti je i Blaža rekla kod blizanaca se zna desiti da je jedan jači od drugog.
    Tako je bilo i kod mene, jedan je i po gramaži i po dužini bio veći od drugog i dr je rekao da je sve to uredu.
    mishoiron13
    mishoiron13
    novak
    novak


    Broj postova : 60
    Lokacija : USA
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by mishoiron13 pet pro 12, 2008 6:53 am

    Meni to nije jasno tek si u sedmom tjednu a on je vec zakljucio kad kom tjednu odgovara tek zaceta djeca. Draga ne brini se, problem sa njihovim rastom ako ga ne daj Boze ima pocinje tek u sesnaestoj nedelji i rizik je sve do dvadeset seste nedelje. Zato sedi uzivaj i odmaraj. Buduce majke blizanaca su prvih tri meseca u velikoj emotivnoj krizi zato ti je bolje bolje da promenis doktora nego da ides kod nekog ko ce te zamarati sa nekim nepotrebnim i nerazumljivim stvarima, i nikako mi nije jasno kako je on zakljucio kom trednu u velicini odgovaraju blizanci od nekoliko MILIMETARA, SVASTA!!!!
    marija-k
    marija-k
    akter
    akter


    Broj postova : 400
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by marija-k pet pro 12, 2008 11:29 am

    mishoiron13 slažem se sa tobom !
    laky74 opusti se i nebrini ništa!
    laky74
    laky74
    novak
    novak


    Broj postova : 9

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by laky74 pet pro 12, 2008 1:06 pm

    neznam kako je izračunao ali tako je i na slici UZV napisano ??a točnu duljinu trudnoće znam i ja jer su MPO bebe pa znam kad je točno bila punkcija i transfer.
    hvala vam na odgovoru
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by irenak sub pro 13, 2008 3:53 am

    Draga, ne brini!!!! Čak i kasnije na ultrazvuku je česta pojava da jedna beba odgovara jednom tjednu, a druga drugom po veličini. Uostalom, svaka beba se i drugačije razvija i kad se rode nisu sve jednako teške i dugačke!!!! A ta razlika je nastajala kroz cijelu trudnoću, tak da ne brineš!!! Sretno i dobro nam došli, svi troje!!!
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by blanche pet svi 08, 2009 2:49 pm

    Danas sam se vratila sa ginekološkog pregleda na kojem je utvrđeno da je jedna bebica za tjedan dana manja od druge i ginekologica mi nije izgledala baš najsretnija,štoviše,izgledala je zabrinuto i naručila me na slijedeći pregled već za dva tjedna.Inače,trudna sam 11+4 i već na prvom pregledu u 6-om tjednu ustanovljena mi je višeplodna trudnoća i bile su vidljive dvije srčane akcije...
    Danas sam prvi put vidjela male mašuće ručice i nožice i da nije bilo ove vijesti,bila bih na oblacima sreće....
    Zbilja bih voljela da mi se javi netko tko je imao sličan slučaj,a da je sve prošlo u redu...
    Hvala
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by Pika pet svi 08, 2009 3:47 pm

    i meni je stalno bila razlika i dan danas je: pa i inače nisu sva braća i sestre jednake visine i konstitucije, zar ne?
    bitno je da se ne utvrdi da jedna uopće ne napreduje, ali ako napreduje, sve ok. budi sretna, više uzv-a će ti barem stalno potvrđivati da lijepo napreduju. bolje nego da te naručila za 2 mj, a ti u međuvremenu nemaš pojma što se događa...
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by blanche pet svi 08, 2009 9:05 pm

    Hvala na riječima utjehe...Pretpostavljala sam po prijašnjim postovima da je tako nešto u pitanju,a i bilo bi mi logično(iako trenutno nisam baš realna i racionalna-prva trudnoća,pa twinsi,skroz neočekivano,nigdje u obitelji ni s jedne strane,ma,ni blizu)...
    Ništa,mislit ću sretne misli do 26.05.pa ću onda znati bolje...
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by I&S pet lip 26, 2009 1:57 pm

    ja sam usla u 4 mjesec trudnoce i ginic mi je rekao već na prvom pregledu (7+3) da mi je jdna beba starija od druge 24-48sati...nisu se jajne stanice oplodile u isto vrijeme..... i tako su nastali moji dvojajcani blizanci.....i na svakom pregledu oni uredno drže razmak od 0,7mm duzine. meni je to bas zanimljivo i nisam zabrinuta utje
    mimi mirna
    mimi mirna
    akter
    akter


    Broj postova : 178
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by mimi mirna pet lip 26, 2009 2:20 pm

    i ja mislim da nema razloga za brigu. meni je svaki put razlika među bebama, u početku u cm, a sada u gramima. i to je dečko veći, a cura manja Wink
    ja sam danas bila na pregledu i u obje bebe su mi oko 1300 g.
    kolike su druge bebe u ovo doba (30. tjedan)?
    malo sam se zabrinula jer su prije tri tjeedna bili po 1080 i 1200 g, pa sam pitala dr kako su tako malo dobili u tri tjedna. no, on kaže da ne brinem jer nikada ti njihovi proračuni ne mogu biti 100% točni, uvijek se uzima u obzir +- 200 g i da je moguće da smo ih zadnji put precijenili.
    mimi mirna
    mimi mirna
    akter
    akter


    Broj postova : 178
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by mimi mirna pet srp 17, 2009 5:56 pm

    evo bijah danas ponovno na pregledu i sve je hvala bogu super.
    bravo bebe su oko 2,2 kg što je za 33.tj i malo više od prosjeka
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by Oceana pet srp 17, 2009 11:20 pm

    mimi pa puno su ti dobili u 3 tjedna...900gr....2.2 ti je cca tezina za oko 36tj....po toj tezini su djeca iznad 95 centile ...dakle jaaaako iznad prosjeka...doduse uzv je jako subjektivan.....ako tako nastavite wow do cca 37 tjedna imat cete cca 4kg Wink
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by Aleksandra pet srp 17, 2009 11:23 pm

    ma uzv odstupa, glavno da su oni dobro i napreduju a taman da i dobiju puno nebi bili prvi blizići koji se rode sa 3,5 kg Wink
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by Oceana pet srp 17, 2009 11:36 pm

    pa to je super kilaza......
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by blanche sub srp 18, 2009 12:51 pm

    Moji su bepci i na zadnjem uzv u 20-om tjednu po veličnini bili razlika za tjedan dana,i budući je moja soc.ginićka bila na godišnjem,pregledala sam u privatnoj ordinaciji gdje me ginekologica smirila rječima da je to kod blizića uobičajeno,dok je moja ginekologica inače na početku bila jaaako zabrinuta zbog te razlike :shock:
    Jedna beba je sigurno dečkić koji je imao 375 g,a drugo im se čini curica(ali do sad je uvijek držala skupljene nožice pa još nismo vidjeli,ali bi bilo baš lijepo... dance) Ali budući da je i moja ginekologica zove malom princezicom,ja se nadam da je razlika u veličini čisto zbog muško/ženskih pačića i da se dečkić malo više napapa,budući da ona teži nekih 50g manje od njega....
    mimi mirna
    mimi mirna
    akter
    akter


    Broj postova : 178
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by mimi mirna sub srp 18, 2009 1:13 pm

    da, da znam da je to jako puno za blizance. ali u tome i je očito stvar- da ne možeš 100% vjerovati uzv-u.
    prosjek je oko 2 kg za 33.tj, ali taman uzimam u obzir odstupanja od +- 200 g, a i da i mama i tata nisu bili baš sitne bebe (preko 4 kg svaki).
    a u zadnje vrijeme čujem i za primjere gdje su blizanci bili oko 3,5 kg, pa i više. malo mi je frka kako ću ja to izgurati, ali neću paničariti. Ljulja
    blanche- normalno je da su bebe različito velike, i meni su svaki put drukčije težine, nekada je veća, a nekada manja razlika. uzv nije precizan, a i normalno je da ne mogu biti identični po kilaži.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by irenak sub srp 18, 2009 1:37 pm

    ja sam rodila u 34+2 i bili su dečki 2020 i 2150, tako da je ovo za 33 tjedan zapravo baš lijepa kilaža. A što se tiče razlike po tjednima između bebica, to je sasvim normalno. Meni su uvijek bili tu negdje, ali nikada identične težine. I normalno je da je jedan malo teži od drugoga. Obzirom da onu prema kilažici odrede za koju je dob beba velika, normalno da će i tjedne drugačije postavit ako je jedna beba malo teža, tako da nema nikakvog razloga za paniku. Pitanje se postavlja kada je ta razlika u poodmakloj trudnoći jako velika, ali ovako doista nema mjesta panici!
    mimi mirna
    mimi mirna
    akter
    akter


    Broj postova : 178
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by mimi mirna pon srp 20, 2009 1:47 pm

    hvala irena na podršci!
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by matilda ned vel 07, 2010 11:50 pm

    ja bih trebala 15.2. napuniti 29 tjedana trudnoće pa me zanima koliki su bili blizanci mama koje su su to vrijeme prošle ili koje su rodile?
    veličina blizanaca po tjednima??? 6747
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by Pika pon vel 08, 2010 2:19 pm

    vrlo individualno i tu ne možeš baš uspoređivati: zamisli si najmanju učenicu iz svog bivšeg razreda i najveću/najvećeg učenika. ili najmanju osobu u vašoj obitelji i najveću.
    nisam više sigurna s koliko je ona točno rodila, ali na sajam nam je došla jedna mama s curama koje su se tako rano rodile i sjećam se da su bile ispod kile ali sad dal 790gr ili 970gr, ne znam. moja manja je s 32 tjedna bila 1230, pa pala na kilu, a veća je bila skoro duplo veća!!!

    ono na što treba računati je da ako se ranije rode i budu toliko lakši - (barem u zg) - neće ići doma prije no što dođu do 2200-2500 (ovisi o zdravstvenom stanju) pa makar bili i 10/10! a to traje ca. 20-70g po danu, prosječno 40gr - znači oko mjesec dana za jednu kilu! znači radije učini sve da što duže ostanete 3u1 jer u buši najbrže napreduju! osim naravno kod zastoja u rastu, onda brže napreduju na infuziji.
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by matilda pon vel 15, 2010 7:17 pm

    napokon je došlo vrijeme za kontrolu! Danas punih 29 tjedana i svaka bebica ima oko 1300 grama.
    doktor mi je izgledao zadovoljno samo što su bebice okrenute jedna od druge i poprečno po stomaku!
    pusa curke pa se čujemo! veličina blizanaca po tjednima??? 207922
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by twiksići pon ruj 27, 2010 3:09 pm

    ....ženske ja bi malo ponovo podigla ovu temu,molila bi par komentara tj misljenja .....

    .....upravo zavrsila tj vratila se sa UZV i dr kaze da je jedna curićka 1300 a druga 1665g s tim da sam danas točno 29. tjedan ,sta mislite o tom ???????

    ....prije 3 tjedna sam bila na UZV i tad su bile jedna malo vive od 850g a druga 1100g.....

    ....sta mislite jesu li to ok tezine za tu starost ???
    June
    June
    novak
    novak


    Broj postova : 43
    Lokacija : Zg

    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by June pon ruj 27, 2010 3:36 pm

    Moji su s točno 28tj bili na 1200g i 1400g, tak da mislim da je težina tvojih curica sasvim ok. Smile

    Sponsored content


    upitnik Re: veličina blizanaca po tjednima???

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: uto svi 21, 2024 12:17 am.