B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Micanje beba Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Micanje beba Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Micanje beba Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Micanje beba Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Micanje beba Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Micanje beba Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Micanje beba Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Micanje beba Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Micanje beba Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Micanje beba Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+13
Adriana
1980Petra
duplići
mladamama
mo
spavalica
mishoiron13
listek
Jorgovan
maksi
RozaGroza
Sonja
irenak
17 posters

    Micanje beba

    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by irenak sub pro 06, 2008 7:42 pm

    Cure, jedno pitanje, kako su se vama kikači micali u trbuhu??? Pitam jer meni je Gabrijel jako aktivan, a Mihael gotovo ništa. Osjetim ga lagano s vremena na vrijeme, ali ni približno kao Gabriela, pa me malo to brine. Bio je je topic o ovome, ali ga nigdje ne mogu naći, pa pliz - pišite malo kako je bilo vana - ili još uvijek je!!!!
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by Sonja sub pro 06, 2008 7:45 pm

    ja sam se brinula, jaaako zbog iste stvari, ali ispalo nepotrebno.
    jer, lucija, mala šefica - bila je "prva" do izlaza i imala je obilje prostora, za aerobik, aquabik Wink
    a Luka, je bio položen visoko, s moje desne strane, odma do prsnog koša, nije imao mjesta za ništa, na svakom uzv u kasnijim tjednima je imao nožice položene na čelo, tj. pete. i nije imao mjesta za mrdanje.
    i njega sam skroz slabo osjećala, tek tu i tamo malo namještanja i meškoljenja, ali bez udaraca, jer nije imao mjesta.
    mislim da su njemu tih 8 mj.bili izuzetno dugi Wink
    a lucija je naravno udarala sto na sat.

    i ono zanimljivo nakon toga. kad su rođeni. Luka niej podnosio nikakvu sputanost. čak nam je ortoped "dozvolio" ranije skidanje širokog jer Luka bi bio histeričan kad bi imao povoj. a nije prestajao mlatarati nogama i rukama prvih par mjeseci. kad je konačno uhvatio slobodu pokreta Wink
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by irenak sub pro 06, 2008 7:55 pm

    Sonja, hvala draga!!!! Već sam ti napisala na bla bla, evo i jedan i drugi sada imaju tulum unutra, iako je to rijetko ovako!!! Ali baš sam se umirila!! Danas mi je izgleda neki panični dan, hehehehe!!! Ii bolje rečeno - hormonalni!!!
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by RozaGroza sub pro 06, 2008 8:38 pm

    Meni je Sonja skoro identično stanje kao tebi...bebica koja je gore valjda ima manje mjesta pa je slabo osjetim, al ova donja udara ko barbarin! Iako dosta često imamo sinhronizirano plivanje ili boksanje il što več Laughing

    Irena Love mislim da danas nije naš dan ha ha ha ja sad brijem na hematom...


    Ps: Super su mi ove pahuljice koje padaju! Pravi Božični ugođaj :santa:
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by maksi ned pro 07, 2008 2:09 am

    Meni je Noa bio prvi i bio je nemilosrdan! No Bilo je problema naći ga ctg-u. Jednu večer u 23.00 sestre su hitno zvale doktora da mi napravi uzv jer nisu mogle naći otkucaje jedne bebe. Naravno da je to bio Noa. Sva sreća da je dr. došao za 5 min inače bi dobila živčani slom. A mladi gospodin je promjenio stranu i gurao se uz brata. Wink A Borna je bio gore i tjedan dana pred porod se okrenuo na zadak. Bilo mu je tijesno. On je bio puuuuuno mirniji. Javljao se tu i tamo!
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by Jorgovan ned pro 07, 2008 2:27 am

    Kod mene ista stvar. Imali su obojica dosta mjesta do pred kraj, ali su karakterno potpuno različiti. Kakvi su bili unutra nastavli su i vani. Laughing Riki fizički aktivan i Aleks mirni filozof. Sve je to genetika..
    Btw, sestre su kolutale očima svaki dan kada bih išla na CTG, Riki ih je jaaaako ljutio vrtirep mali, baš su mi bile smiješne..
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by irenak ned pro 07, 2008 2:45 am

    Cure, super ste mi. Baš vam hvala. Roza, stvarno nam nije dan... kak si sad na to došla???

    Ali ovo za micanje, nekako sam i mislila da je tako, da je jedan zapravo manje aktivan, ali baš me splašilo!!! Ma cure, super ste mi!!!
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by listek ned pro 07, 2008 3:10 am

    Kod mene su obojica bili prilicno zivi. Bio mi je gust gledati kako mi se trbuh izoblicava Smile. Doduse rik je bio nesto zivlji i jaci, ali oboje su vladali mojim organima Laughing Ah...kad se samo sjetim..
    A kao i kod Biljane - ljutili su sestre, jer su stalno bjezali od ctg-a.
    Pa nam je jedan dan sestra dosla i rekla: "Ako danas ne budu mirni, baciti cu ih kroz prozor!"
    I meni je ctg znao biti neugodan, jer su se onda gurali pod rebra i svasta izvodili.

    I danas su oboje zivi. Eki nesto zivlji od brata, ali nijansa je u pitanju.


    Nista se ne brini.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by irenak ned pro 07, 2008 8:04 pm

    Znači listek, tebi je stvarno bilo veselo s njima u bušici, a sada da ni ne pitam!!!

    Moji su danas malo tiši, ali to je valjda uz ovo vrijeme, tak da ne brinem!!!!!!!!
    PS. Skužila sam da se Mihael voli ritati u tri ujutro!!!!!! Ako ostane tao, biti će veselo, hehehehe!!!
    mishoiron13
    mishoiron13
    novak
    novak


    Broj postova : 60
    Lokacija : USA
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by mishoiron13 ned pro 21, 2008 2:13 am

    Evo ja gazim vec 23 nedelje moji klinci takodje nisu isti, ovaj mali sa leve strane je strasno nemiran a i malo je veci za neke dve tri unce a ovaj levi je mirniji poprilicno, al dobri su ja bih rekla da se lepo slazu
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by irenak ned pro 21, 2008 3:46 am

    Slatko mishorion!! Moji u zadnje dane imaju svakakav rapored. Ili oboje luduju totalno, ili se samo jedan miče (pa ja paničarim dok barem malo ne osjetim onog drugog), pa se zamjene ili ni jedan preko dana ne lupka posebno. Svakako, zabavno je totalno. A najljepše mi je kad su oboje u elementu i kad svaki na svojoj strani ima tulum.
    spavalica
    spavalica
    akter
    akter


    Broj postova : 382
    Lokacija : Sarajevo

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by spavalica ned pro 21, 2008 3:45 pm

    i meni isto tako zavisi od njihovog raspolozenja valjda nekad jedno nikako da se pomakne nekad ovo drugo....ali jako su aktivni kad hoce stomak se tako izoblici da se bas prepadnem...ah da... i ja sam imala problema s ctg-om jedva su nasli otkucaje ali ne zato sto ih nema nego sto nisu mogli povatati koliko su bili aktivni...nek te to ne brine zavisi u kakvom su polozaju i kakvog su raspolozenja... Love
    mo
    mo
    novak
    novak


    Broj postova : 42
    Lokacija : more, more svuda oko nas!
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by mo pet vel 18, 2011 9:35 pm

    Pozdrav,

    možda paničarim bez veze ali me je strah sada sam 20+4 i stalno osjetim lupkanje s lijeve strane a drugog ne osjetim iako mislim da je on na desnoj strani. Kada ste vi osjetili oba dvije bebice?
    mladamama
    mladamama
    novak
    novak


    Broj postova : 15

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by mladamama sub vel 19, 2011 1:04 pm

    evo ja sam sad 19+2 i osjetim samo jednu bebu i to na desnoj strani, na lijevoj strani gdje je druga beba ne osjetim ništa, možda jednom dnevno kako se malo pomakne i to je to.. ali ginekolog kaže da su jednostavno tako okrenuti da jednog osjetim više, jednog manje.
    duplići
    duplići
    novak
    novak


    Broj postova : 58
    Lokacija : DUBROVNIK
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by duplići sub vel 19, 2011 1:12 pm

    Ja sam bebe osjetila s 18tj malo poviše stidne kosti i isto kao ti nisam mogla znat koja mi se beba javlja stalno sam mislila da je jedna beba doktora sam udavila zbog toga tek kasnije ćeš znat koja se beba javlja. Sad sam 31tj trudnoće i još ih ne osjetim koliko bi ja htjela eto moje bebe su dosta mirne osjećam dosta neko meškolanje ali udarce ne. Više sam čula kćer nego moje blizance nije svaka trudnoća ista.
    mo
    mo
    novak
    novak


    Broj postova : 42
    Lokacija : more, more svuda oko nas!
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by mo sub vel 19, 2011 2:22 pm

    ja sam možda zabrinuta bez veze ali sada sam imala pregled u 20 tjednu i dr.mi nije radio ultrazvuk , rekao je da nema potrebe glavno da mi pregleda cerviks i zatvorenost, sa 16 tjedana smo radili 3D i mjerili bebice.A tako sam ih htjela vidjeti i sada tko će izdržati do 24 tjedna do ponovnog pregleda!
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by 1980Petra ned vel 20, 2011 1:22 pm

    ja isto željno priželjkujem svaki UZV, samo da ih na tren vidim......inače isto tako kao što i vi kažete, s lijeve strane osjetim konkretne udarce ali s desne tu i tamo (dosta rijeđe), i onda sam skužila da jedan lupa konstantno prema "dolje" kao u mjehur a ovaj drugi na tu lijevu stranu....ili nekad osjetim talasanje u trbuhu (a to se oni pak između sebe udaraju)....ugl. mi mame smo sebi zamislili dvije polutke i u svakoj polutci jedna beba lupa na svoju stranu (ali oni su unutra totalno drugačije položeni-kao jedan iza drugog i jedan je malo višlje i lupaju u svim smjerovima naravno)......zbune me nekad!!
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by Adriana ned vel 20, 2011 3:30 pm

    Ja sam micanje beba osjetila mislim negdje oko 18 tjedna, ili 16, hm?
    Ali nisam uopće trazmišljala o tome ko se miče a ko ne, bila nam je stalno gužva u šesnaestercu. Kako sam zadnji misec dana ležala u bolnici, preventivno, svako jutro sestre su nam radile ctg, malo su se više morale potrudit ali bi uvik uspile. Zapamtile smo di se ko nalazi i prema tome bi radili ctg. A s njih troje to i nije bilo lako.
    dondolanka
    dondolanka
    novak
    novak


    Broj postova : 62
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by dondolanka sri oľu 02, 2011 1:02 pm

    Kod mene se prvo migoljenje osjetilo (ali i vidjelo!!!) s nekih 11tj. Tada sam bila u ludoj panici jer svi kažu ad se neosjeti ništa do nekih 20tj (za duplićeneka je i nešto ranije jer zauzimaju više mjesta, ali opet to nije 11tj)Mislila sam da ću uginuti od muke jer sam već ležala i čuvala trudnoću nakon raznih čuda i krvarenja. Kasnije se ipak ispostavilo da to jesu moji gimnastičari.Nažalost onda kada smo trebali početi uživati u tome oni su mi opet priredili muku jer su bili neobično mirni. Osjetila bih ih rijetko i to tek kada i se prevrtali jer mi je to bilo neugodno a vidjelo se na trbuhu valjda iz aviona. Kada su mi dali papir nakojem je trebalo voditi dnevnik mrdanja i lupkanja ja sma doslovno morala izmišljati inače bih stalno visila na hitnoj. Kod nas uvijek mir i tišina. Na ctg sam stiskala onaj botunić kada bih čula kako ctg šuška jer ni tada ne bih osjetila ništa. Ispalo je da ja generalno slabije osjetim (nešto vezano za debljinu maternice i bla bla) U svakom slučaj nije bilo dana u mojih 38+3tj trudnoće da nije bilo neke zabrinutosti, počevši od začeća IVFom pa nadalje..
    pinky
    pinky
    novak
    novak


    Broj postova : 46
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by pinky uto tra 12, 2011 2:44 pm

    bog cure! evo vam nove mame duplića!

    sad sam 23 plus 5

    donju/lijevu bebicu puno češće osjećam, puno je aktivnija od druge, ali ti udarci su nježniji (jedna mi je posteljica sprijeda, druga straga, pa pretpostavljam da je od ove bebice sprijeda i da ublažava udarce).
    ovu drugu bebu desno/gore dosta manje osjetim, ali kad udari samo poskočim roll roll

    pitanje: ova neka bockanja u donjem dijelu stomaka (ko da mi netko zabije nožić na par sekundi, izvadi, pa ponovo) - to je normalno, pretpostavljam?
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by niksi uto tra 12, 2011 2:51 pm

    Dobrodosla k nama ! Ja sam kroz cijelu trudnocu osjecala boluckanje, a bas mislim da je u donjem dijelu bila ostrija bol. Vjerujem da je normalno, no spomeni i kad ides svom ginekologu. Sretno!
    pinky
    pinky
    novak
    novak


    Broj postova : 46
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by pinky uto tra 12, 2011 3:21 pm

    hvala na dobrodošlici For you

    čituckam vas već neko vrijeme, pa sam se konačno okuražila i javiti.
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by mala-kate čet kol 30, 2012 8:16 pm

    Mene zanima dal mogu lijeva i desna bebica zamijeniti mjesto?

    Sponsored content


    Micanje beba Empty Re: Micanje beba

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 11:22 pm.