B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    5 posters

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Twin pet stu 28, 2008 12:11 am

      Obzirom da nisam našla prikladniji podforum za ovo, otvorila sam temu ovdje, a ti Sonja ako treba onda premjesti...
      Dječja koža ima neutralni pH, za razliku od naše koja je blago kisela (pH 5,5), prema tome, zahtjeva i drugačiju njegu od naše. Sapuni su svi blago lužnatog karaktera i kao takvi ne pogoduju za čestu upotrebu. Najbolje je koristiti zamjene za sapun, tzv. syndete od dermokozmetičkih "marki" (Avene, Eucerin) ili posebne dječje kupke koje su 2u1 (šampon i kupka) te ne pretjerivati u njihovoj količini. Bademovo ulje nije loše koristiti u kupkama, ali je ipak puno bolje staviti u vodu za kupanje par kapi maslinovog (bademovo malo "steže" kožu, učvršćuje ju, a maslinovo je humektans - omekšava kožu).
      Treba izbjegavati pretjerane količine sredstava za pranje jer dijete nije prljavo! Ja imam Mustela 2u1 kupku i šampon za njih dvoje, imaju tri mjeseca i još nam je pola ostalo tsako da se svakako isplati kupiti je. Također izbjegavajte parfimirana sredstva za djecu jer parfemi nadražuju kožu.
      Ako je djetetova koža normalna dovoljno je nakon kupanja pregibe na koži namazati parafinskim uljem (običnim, kupljenim u ljekarni ili bilo kojim dječjim uljem, Nivea, Johnson's, Becutan, Penaten...po volji) i to prstima, a ne vatom jer vata se "cufa" pa može zaostati u pregibima. Normalnu dječju kožu ne treba mazati ničime jer je hidrolipidni sloj uravnotežen i vrši svoju zaštitnu funkciju te bi se pretjeranim korištenjem kozmetike ta ravnoteža narušila.
      Isušenu kožu (ona kojoj nedostaje vlažnosti) treba nakon kupanja ipak u tankom sloju premazati hidratantnim mlijekom (emulzija tipa ulje-u-vodi) kao npr. Mustela hidratantno mlijeko za tijelo, a lice hidratantnom kremom, npr. Mustela hidratantna krema. Koža može postati isušena pogotovu zimi kada se prostorije zagrijavaju, a zrak se suši. Preporuča se vlažiti zrak!
      Suhu kožu (ona kojoj nedostaje masnoće) treba posebno njegovati; to je, uglavnom, osjetljiva koža. Takva koža je sklona različitim upalama koje se nazivaju dermitisi te svaka reakcija traži poseban tretman. Kožu treba dodatno "zamastiti". Ja u tu svrhu koristim Bepanthen (ili Pantexol) mast (ne kremu!). Također, postoje i specijalne kreme i mlijeka (tip emulzije voda-u-ulju). Linolla fett linija, zatim Avene Trixera krema, A-derma linija, Eucerin losioni obogaćeni ureom i omega masnim kiselinama, Mustela Stelatopia mlijeko i Mustela mlijeko s dodatkom cold kreme.
      Cold krema je zapravo zaštitna emolijentna krema koja se maže u debljem sloju i ostavlja lagano bijeli trag te se preporuča takvom kremom (Mustela ili Avene) namazati djetetu nosić i obraščiće prije izlaska iz toplog u hladno.
      Postoje i specijalne kupke koje sadrže vrlo malo sredstava za pranje (odmašćivanje zapravo) te na nježan način čiste takvu osjetljivu kožu.
      Također, pelensku regiju treba tretirati dječjom masti (iz ljekarne ili JGL-ovom, Biofarmovom... po volji). Ako se javi osip, neke će već znati prepoznati radi li se o kandidijazi, upotrijebite antimikotik koji ste već koristili po preporuci pedijatra (Plymicol, Nistatin ili Rojazol), ali ne na svoju ruku! Ako pak niste sigurni, pokušajte sa Mustela stelactiv ili stelatria (za jače osipe) kremama ili se javite pedijatru! Betrion znaju često preporučiti, ali njega nemojte NIKADA koristiti "na svoju ruku", već samopo preporuci pedijatra. Kada osip "vlaži" vjerojatno je riječ o mikozi (gljivičnoj infekciji) i tada uzmite mast sa dodatkom cinkova oksida i talka jer ona navlači vlagu na sebe (isušuje). To je npr. Sudocrem.
      Ako niste sigurni kakva je koža vaše bebe ili primjećujete neke promjene, svakako se javite svom pedijatru koji će vas, po potrebi, poslati dermatologu.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Maja sub stu 29, 2008 9:26 pm

      odlicno napisano


      mi smo samo prvih mj dva koristili kremice i od tad nista... ni za guzu ni za pregibe ni za nista... tusiramo se johnsonovim gelom za tusiranje od lavande i to cu sad izbacit jer su svi ti proizvodi vise stetni nego korisni...

      da ne mislite da cu kupat klince samo s vodom, necu nego sam naisla na fenomenalnu kozmetiku a sve je na bazi etericnih ulja i samih biljaka tako da nema kemije u njima...

      za eventualno crvenilo guze (koja smo imali toliko malo da mogu nabrojat na prste) ih mazem sa kremom od cajevca i do ujutro nam sve prode...

      sto manje ovih obicnih proizvoda i koza lakse dise, a i opcenito je bolje za zdravlje djeteta
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Aleksandra sub stu 29, 2008 10:21 pm

      Dodajem samo kremicu "Dječja pasta" od JGL-a za crvenu guzu trenutno olakšanje do jutra nema ni traga crvenilu.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Twin ned stu 30, 2008 12:38 pm

      Super Majo da si spomenula eterična ulja! Samo, s njima treba pažljivo. Ako ih se koristi u nerazrijeđenom obliku onda nikako s njima blizu djeci jer su otrovna! Ali, kao dadatak u kozmetičkim preparatima mogu biti izuzetno blagotvorna!
      Eterično ulje čajevca (Tea Tree Oil) djeluje kao blagi antiseptik te se par kapi može pomiješati u bilo koju kremicu ili pastu za njegu pelenskog područja.
      Za nas, žene, postoji izvrsna kozmetička linija za intimnu njegu na bazi tog et. ulja.
      Također, to ulje u kombinaciji s et. uljem eukaliptusa može se zimi ukapati i u posudice s vodom na radijatorima koje će prostoriju ne samo osvježiti, već djeluje kao odlična preventiva raznim infekcijama dišnih puteva.

      OT - Aleks, potpis ti je mrak!
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Aleksandra ned stu 30, 2008 6:18 pm

      twin -daj detaljnije koliko kapi u posudicu ili kako za ovo zimi za "dezinfekciju" zraka?
      A može i preporuka za tu intimnu kozmetiku? Koja je to marka, koliko otprilike košta? U apotekama ili ?
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Maja ned stu 30, 2008 6:43 pm

      ma nisu etericna ulja otrovna nego je toliko jak koncentrat da moze stetit djetetovoj kozi... koza je do 2.god u "izgradnji" i treba ju sto manje tretirat...

      a sad mi je zao sto nisam uzela stick da kopiram ono sto sam pisala o etericnim uljima

      ali da se ukapa kap u kremicu stoji


      i jos nesto, ne nasjedajte na jeftina "etericna ulja" jer svako ulje MORA imati svoj serijski broj (lot), datum proizvodnje i proizvodaca...

      pravo EU kosta 1000€ 1000L pa sad racunajte... pravo ulje kosta cca 70-100kn... osim ako je domace proizvodnje, onda neznam cijenu
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Twin pon pro 01, 2008 1:02 pm

      ma da majo ....pravo eterično ulje je skupo, ovisi koje naravno, ali umrem od smijeha kad vidim u dm-u za 14 kn. to nema veze s et. uljem.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Maja uto pro 02, 2008 6:08 pm

      nema veze s etericnim uljem i cak je opasno koristiti takvo sto...

      opet sam zaboravila uzet stick da stavim ono sto sam napisala o EU Embarassed
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Maja pet pro 12, 2008 8:03 pm

      Maja je napisao/la:ma nisu etericna ulja otrovna nego je toliko jak koncentrat da moze stetit djetetovoj kozi...

      ispravljam sama sebe...

      etericna ulja mogu bit otrovna ako se koriste nepravilno, a to znaci ako se koriste prevelike kolicine... jer su ona oblik koji se ne nalazi u prirodi i stoga je na taj neki nacin neprirodan, ali opet prirodan, ugl... smiju se korsiti ali jako pazit jer nisu za igrat se Wink
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Sonja pet pro 12, 2008 8:16 pm

      i mogu izazvati alergijske reakcije Wink
      ja za sebe obožavam aromaterapijska ulja.
      sa nekima "čistim" i zrak i stolariju, a uglavnom volim da fiiiiiiino miriše cijela kuća na ulja ili origigi indijske štapiće, ne one raznorazne made in spania.
      zgodno za djecu, su miksevi protiv komaraca i za dobar san koje imaju jedni naši proizvođači ulja. ako nekog zanima, napisat ću o kome se radi.
      ja sam prakticirala zapaliti lampicu sa ružmarinom navečer da možemo imati otvorene prozore, komarci bježe od toga ko vrag od tamjana, kako bi se reklo.
      eto, čisto ako nekog zanima ovakva primjena.
      Wink
      mogu se eterična miješati ali jaaaako oprezno i u hranu, ali s tim treba znati.
      široka im je primjena.
      ja sam se dosta informirala o njima i primjeni i učincima.
      sklonija sam tome nego npr. industrijskim osvježivačima ili pripravcima.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Maja pet pro 12, 2008 8:22 pm

      slazem se sonja.... zato se etericna ulja u cistom obliku NE SMIJU stavljati direktno na kozu...

      a ova zena koja mi je prezentirala sve to mi je cak rekla da se EU od narance u jako malim kolicinama moze stavit u kolace umjesto ekstrakta narance...

      ali necu pisat sad o tome da netko ne dobije polovicnu informaciju i da ne napravi na temelju iste glupost

      ja najvise volim kapnut kap ulja od lavande u krevet deckima da ih umiri pred spavanje, kad su bolesni kapnem kap eukaliptusa...

      kad se tusiraju isto kapnem kap u kadu pa ih usput inhaliram

      kod ciscenja koristim lavandu za dezinfekciju a iimam i odlicnu kremu od cajevca... nema rane kojui nece zacijelit Laughing
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 12:39 pm

      Ja s malom ne koristim gotovo nista od kozmetike. Kad je bila manja sam znala stavljati bademovo ulje u kadu, sad vise ne. Sestra mi radi domace sapune od maslinovog ulja i to jedino koristim na maloj, nikakve kupke ni sampone. Od krema - u 2 godine koliko ima nisam uspjela potrositi onu manju JGL kremu. Guzu joj mazem samo tu i tamo, ne uvijek. Jedino jos znam ponekad koristiti melem (ako nemam doma domace nevenove masti) kad ima suhu kozu. Nama dovoljno.

      Sponsored content


      Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!? Empty Re: Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: ned svi 19, 2024 9:00 pm.