B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
problemi sa kukom Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
problemi sa kukom Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
problemi sa kukom Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
problemi sa kukom Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
problemi sa kukom Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
problemi sa kukom Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
problemi sa kukom Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
problemi sa kukom Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
problemi sa kukom Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
problemi sa kukom Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+4
Vanja
Sonja
Jorgovan
JoBe
8 posters

    problemi sa kukom

    JoBe
    JoBe
    novak
    novak


    Broj postova : 88
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty problemi sa kukom

    Postaj by JoBe čet stu 13, 2008 12:25 pm

    Molim vas ako je itko imao ovakav "slučaj" da mi samo napišete šta mogu očekivat i kako ste funkcionirali...



    "Slučaj" je slijedeći: prošlu srijedu me počela bolit desna noga (16+3
    tj tada),posebno bolno je naslanjanje na nju (izlazak iz
    kade,oblačenje, itd), mislila sam da će brzo proć da vjerojatno nije
    ništa strašno da bi mi u ponedjejak (17+1tj) na redovnom pregledu doktorica
    rekla kako je to uzrokovano prebrzim širenjem maternice koja stvara
    pritisak na kuk. Međutim, nju je zabrinulo to
    što se bol javila jako rano i vjerojatno će mi do kraja trudnoće
    stvarat jake bolove i teškoće pri kretanju... Terapije nema osim
    tableta ali poželjno je počet ih uzimat šta kasnije.



    Naravno nije me imala s čim utješit jer utjehe u ovom slučaju nema.
    Bol prolazi treći dan nakon poroda... rekla mi je samo za slučaj jedne
    pacijentice sa jednoplodnom t!! koja je na posljednje preglede dolazila
    na štakama jer nije mogla hodat...



    Nemogu reć da nisam zabrinuta, prestravljena sam al zato želim čut
    još neko mišljenje tj. iskustvo jer se nadam da nije svima tako
    strašno...



    Trenutno sam dobila zabranu dužeg kretanja, tj. čim osjetim bol
    moram leć da je nebi preforsirala i izazvala pogoršanje... a to se
    svodi na cca. 3 minute hodanja jer me zaista jako brzo zaboli.



    Molim vas još jednom ako je itko imao ovakve simptome bar malu utjehu i vaše iskustvo...
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by Jorgovan čet stu 13, 2008 12:34 pm

    Nisam imala takvih problema ali mogu ti zdravorazumski napisati svoje (liječničko) mišljenje.
    Kao prvo ne znaš unaprijed prognozu, tj. kako ona zna da će ti bol trajati do kraja trudnoće a boli te tek tri dana?
    Kao drugo paracetamol (Lupocet) bi trebala početi uzimati što prije jer nije škodljiv u trudnoći a 2 tbl. dnevno bi ti mogle ublažiti upalu veziva u kuku u ranom stadiju te spriječiti daljnje komplikacije, ublažiti bol i možda dovesti do potpunog nestajanja simptoma. Naime kao i svi lijekovi iz te skupine djeluje protuupalno, antipiretski i antireumatski.
    Love
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by Sonja čet stu 13, 2008 12:43 pm

    ima biljana pravo, malo blesavo da ti je već dala prognozu za do tri dana nakon poroda Question

    možda te mogu utješiti. mene je strašno boljela noga, na dane. jaaako, ko da je ukliješten živac, a zdjelica rasturala nevjerojatno - uzrokovano širenjem zdjelice.
    nije trajalo cijelu trudnoću svaki dan, već evo prolongiralo se i nakon poroda, ali povremeno.
    zadnjih dana mi smeta da nosim teret u desnoj ruci jer mi automatski zablokira desna noga od bolova.
    al nisam išla liječniku.
    doduše, ja sam imala uganutu nogu kad su me rađali. tj. porodničar mi je išćašio kuk i nosila sam odmah remenčiće.
    mooožda je to neka veza, al ne bi rekla.
    nemoj se dati uspaničiti i odma da te baci u invalidska kolica.
    a i bolje za bebe da što više miruješ da ne izazoveš neko zlo.
    pa iskoristi to da baciš nožice u zrak i uživaš dok još možeš od trbuha Wink
    JoBe
    JoBe
    novak
    novak


    Broj postova : 88
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by JoBe čet stu 13, 2008 8:39 pm

    Hvala cure, ma i mene je to jako šokiralo... :shock: odma sam počela razmišljat kako ću ja to, šta ako i bude tako i već ja mislim normalne freak fraze...

    A onda sam postavila isto pitanje i na Rodi pa sam dobila odgovor koji me još više bacia na razmišljanje... uglavnom nitko mi nema ništa pametno za reć... osim evo vas sad... i puno vam hvala Love .

    Vama ipak najviše vjerujem jer ste vi to u većini i prošle... ja se nekako nadam da to neće bit tako i da ću ja opet moć normalno funkcionirat.

    Jedino me malo prpa jer mi je i tlak skočia i imam ubrzan puls pa oni to sve pripisuju toj boli...
    Moram ovih dana do kardiologa pa ću valjda malo više znat jel to ima veze s tim ili ne....
    Iskreno, da se mene pita meni to ništa nema veze jedno s drugim ali ipak su oni doktori a ja samo trudnica sa miljun Question ...

    pusa
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by Vanja čet stu 13, 2008 9:59 pm

    JoBe je napisao/la:
    Jedino me malo prpa jer mi je i tlak skočia i imam ubrzan puls pa oni to sve pripisuju toj boli...
    Moram ovih dana do kardiologa pa ću valjda malo više znat jel to ima veze s tim ili ne....
    Iskreno, da se mene pita meni to ništa nema veze jedno s drugim ali ipak su oni doktori a ja samo trudnica sa miljun Question ...

    pusa
    to ti je tlak skočio od brige pa se omaraš opustit i smirit da nebi imala drugih problema.

    ja ću ti sad rći svoje iskustvo sa kojim znam da se neće složit većina ali ja ću ga ipak reći.
    Ja sam imala isto takvu bol kao i ti ,ali je meni nakon par dana počelokliještit živac pa sam znala ostat u jednoj pozi i pomalo do kreveta i onda se bacit na leđa da mogu leć dok me ne opusti . I onda sam nazvala svoju kiropraktičarku u koju imam veeeliko povjerenje i njoj objasnila cijelu situaciju i uz sve papire kod nje i ona mi je pomogla malo me "naštimala" i od tada nikakvih problema ni bolova.Kod nje sam išla na 5 tretmana tad i trebala sam još u 8mj.trudnoće da se "razgibam" za prirodni porod ,ali ....

    drži se ,čuvaj se i miruj Love
    JoBe
    JoBe
    novak
    novak


    Broj postova : 88
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by JoBe čet stu 13, 2008 11:26 pm

    Znam da se tribam smirit al ne znam kako to izvest... meni se čini da sam ja skroz mirna al puls se ne slaže s menon... jedino kad se slažemo je za vrime serija WTF al 24-satni maraton bi bia totalni debakl...Laughing

    ostaje mi jedino ormidol koji san dobila danas... jel to ko pia...
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by blaza27 čet stu 13, 2008 11:29 pm

    jobe meni su davali u bolnici ormidol kad sam primala infuziju,jer bi mi se od nje srce uzlupalo. Love tebi i bebicama.
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by aldijana čet stu 13, 2008 11:32 pm

    Mene je boljelo zadnja dva mj trudnoće i nešto kratko poslije trudnoće. Ali prošlo je, ne znam kako jer imam amneziju na prve dane poslije poroda. Poslušaj Sonju i iskoristi to vrijeme da ležiš i odmaraš. Vjeruj, kasnije ćeš lupati glavom o zid i pitati se što nisi više odmarala. Znam da je dosadno ležati, ali nije to ono najteže....
    Love
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by irenak pet stu 14, 2008 1:45 am

    Draga JoBe,
    ja nisam fizijatar, ali koliko ja znam, kuk kao takav ne boli u nozi, nego u preponima. Moja mama je s kukom imala jako puno problema, pa i mene sada zna bolit u preponima od kuka, ali me na sreću prođe. Ako te boli noga (naročito peta) to ti je prije od kičme, a ne od kuka. Možda bi bilo dobro pitati nekog tko je u tom fahu stručniji od ginekologa, možda fizijatra ili ortopeda...
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by irenak pet stu 14, 2008 1:47 am

    Btw, jako je bitno gdje te točno boli noga. Da li je kuk s vanjske strane, bedro, list....
    JoBe
    JoBe
    novak
    novak


    Broj postova : 88
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by JoBe pet stu 14, 2008 12:14 pm

    Kad me počelo bolit onda mi je moj dida (78 godina) reka da je to išijas i da njega¸ to isto tako boli Laughing ... međutim ona kaže da je to od kuka... a meni se iskreno ne šeta po doktorima jer mi ih je već puna kapa Twisted Evil (da budem pristojna)... svak ti da još tri uputnice i ne pita jel ti to možeš (a ja ne mogu!!!)...

    Ovako mene je najprije počelo stezat u mišićima desne noge, nešto slično kao kad će vas uvatit grč, zatim sutradan je počelo bolit kad bi se oslonila na nju (izlazak iz kade, dizanje ...) al tu bi bol osjetila duž cile noge sve do tog njenog famoznog kuka... i onda je počelo bolit i kad sam šetala duže (čitaj 3 min), kuvala, itd...

    Šta se tiče Ormidola evo jutros sam počela pit pa ću vidit... popodne iden opet mirit tlak i puls... a u utorak u kardiologa... ne mogu vam opisat koliko me strah jer meni ništa u ovoj trudnoći ne ide kako triba osim same činjenice da nosim twin ...

    Al ipak mi je malo lakše kad vas čitam, jer oko mene svi sikću, ko da ću sutra bit invalid i ko da sam najveći srčani bolesnik, a o žaljenju neću ni pričat, kad ih čujen tlak mi je na1000 affraid ...

    veliki poljubac
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by Vanja pet stu 14, 2008 12:20 pm

    JoBe je napisao/la:Al ipak mi je malo lakše kad vas čitam, jer oko mene svi sikću, ko da ću sutra bit invalid i ko da sam najveći srčani bolesnik, a o žaljenju neću ni pričat, kad ih čujen tlak mi je na1000 affraid ...

    veliki poljubac
    evo sama si rekla od čega ti je tlak ,sad još to njima lijepo reci . nek te ostave na miru jer tebi od njihovih priča nije dobro :P
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by Jorgovan pet stu 14, 2008 1:42 pm

    Tlak može biti od uzrujavanja a i ne mora, pa kardiologa treba svakako posjetiti.
    Dobro ti kaže Irena, posjet fizijatru bio bi pun pogodak. Znam da ti je teško, ja sam svako malo visila kod dr i kad je trebalo i kad nije, ipak su twin u pitanju.
    Ma ne daj se smesti, kakav invalid :shock: ?
    Jel piješ Mg? Love
    JoBe
    JoBe
    novak
    novak


    Broj postova : 88
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by JoBe pet stu 14, 2008 1:45 pm

    Kad bi to bilo tako jednostavno... Wink
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by irenak pet stu 14, 2008 4:12 pm

    Draga JoBe, nije ti uopće jednostavno, znam. Ne znam od kud si i koliko ti je daleko neka bolnica, ali ako te ova tvoja ginekologica futra odmah s dijagnozama koje ona ne može potvrditi jer je neka prije pacjentica to imala (tak ti ja mogu nabrojat barem 100 stvari koje ti mogu bit jer su moja teta, baba, sestrična, suseda i jedna njena prijateljica tak imale???!!!). Možda ti je najbolje otić na hitnu, objasnit da te jako boli (sada još i više nego prije), a da se jako bojiš radi beba, da ne bi bilo nekaj kaj njima može štetit. Svakako naglasi da te bolilo prvo u mišićima, a sada da se širi bol kada staneš na nogu. Moj savjet je nemoj čekat. A jel ti natekla noga ili zglob???
    JoBe
    JoBe
    novak
    novak


    Broj postova : 88
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by JoBe sub stu 15, 2008 1:12 pm

    Idem u utorak kod kardiologa, pa ću vjerojatno usput posjetit i nekog doca za drugo mišljenje... Inače živim na otoku pa mi je svaki daljni put u Split ogroman tramak i umor...

    Magnezij ne pijem, tj. ne pijem ništa jer moja doktorica kaže da se sve to može dovoljno unit sa prehranom pa da nije još potrebno dodavat... a ja nekako linijom manjeg otpora to prihvatila jer sam ionako povraćala od svega...

    Jučer sam bila kod svog doca opće prakse i na zamjeni mu je drugi doc inače internist... kad sam mu rekla da sam došla kontrolirat tlak jer mi je bia 145/75 on je sia kraj mene i na normalan mi način objasnia da to s obzirom na okolnosti i nije visok tlak za blizanačku trudnoću jer da se tlak i sa jačinom boli može povećat, tj. reagira na sve... i da ga ja uvik mirin ili čim dođem u split ili u ordinaciju, tj. nakon naprezanja noge (sebe)... i tako smo mi malo čakulali on me zaista smiria i na kraju mi iša mirit tlak... 118/78... da čovik ne poviruje... ja cila happy, on mi je ipak savjetova da nastavim uzimat ormidol bar do posjeta kardiologa i da kod njega odem odmorna jer će jedino tako bit realni rezultati...

    malo sam odužila ali cila sam sretna jer ne mogu virovat da još ima doktora koji imaju human pristup i vremena za popričat sa pacijentom... a to očito puno znači...
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by mala-kate čet kol 30, 2012 9:11 pm

    Mene je nakon prvog poroda poceo boljeti lijevi kuk, najizrazenije mi je nakon sto sam duze vrijeme na nogama. A sad kad sam opet zatrudnila mi je sve teze i teze. Strah me kako cu to izdrazati do kraja trudnoce.

    Sponsored content


    problemi sa kukom Empty Re: problemi sa kukom

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon svi 20, 2024 10:42 pm.