B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
koliko nas doji dupliće? - Page 7 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+39
dancika
didi
doubleeć
MalaDo
jasna.twins
jelenko
dondolanka
Sam
Dorieni
Bambi
mimi mirna
zaklina
Oceana
Aleksandra
JoBe
kruna
pčelica maja
Blonde
mama x3
tani
lidda
pepica
Napolitanka
aldijana
markoanja
irenak
ikordej
Twin
listek
Ana
Helena
Sonja
Arte_twins
Maja
niksi
Jorgovan
blaza27
Marija
Ivana
43 posters

    koliko nas doji dupliće?

    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by niksi pet sij 29, 2010 12:50 am

    Da, i ja sam imala plan čim napune godinu, al nekako mi žao. Evo, Janos mi ima temperaturu i večeras je prije spavanja samo htio sisati.
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Oceana pet sij 29, 2010 4:21 pm

    cika je zakon!!!!!
    (jelenko of kors Wink )
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Ivana sri vel 03, 2010 3:25 pm

    i ja se javljam da kažem: cica rules! koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288
    SVE ste super i baš sam ponosna na vas! koliko nas doji dupliće? - Page 7 659344 koliko nas doji dupliće? - Page 7 659344
    preslatko mi je čitati vaša iskustva, sjetiti se naših dojećih dana (a nakupilo se skoro 4 godine staža koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288 ) i koliko je to bilo slatko,
    a često i pomoć kod temperaturica, nervoze, ili pak samo maženje kad im je bilo teško.

    čut ću vas za godinu-dve kad se javite kao i ja s iskustvima: više ne dojimo odavno, ali još se vole naslonit na prsa ili poglatit ciku. koliko nas doji dupliće? - Page 7 207922 moj N kaže "draga cica, dooobra cica, meeekana cica...." ili "kad sam bio mali, cicao sam cicu. kad opet narastem mali, opet ću ju cicati!" koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Twin sri vel 03, 2010 3:43 pm

    Prekrasno, prekrasno, prekrasno!
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Oceana sri vel 03, 2010 4:19 pm

    ja tako uživam kada oni cicaju....vidim kako im paše..a najbolje je kada ih stavim na jstuk i onda oni ugledaju cike..viču onak uuuhhhh i lapataju nogama i rukama...ne mogu dočekati da cicaju roll
    jelenko
    jelenko
    akter
    akter


    Broj postova : 185
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by jelenko čet vel 04, 2010 1:24 pm

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 207922
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by listek sri vel 10, 2010 7:18 pm

    Ivana je napisao/la:. koliko nas doji dupliće? - Page 7 207922 moj N kaže "draga cica, dooobra cica, meeekana cica...." ili "kad sam bio mali, cicao sam cicu. kad opet narastem mali, opet ću ju cicati!" koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288

    Zakon je N koliko nas doji dupliće? - Page 7 551704 !

    Mi standardno, cica je i dalje zakon. Sad su u fazi da joj tepaju, maze, obozavaju "cikičicica" je trenutna terminologija. Ne znam do kad ce to tako... Polako se pitam postoji li taj spontani kraj?
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Ivana čet vel 11, 2010 12:25 am

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288
    ja sam prestala vjerovat u spontani...tamo negdje iza drugog ročkasa. čuj, nekako mi se čini da i ti već debelo spadaš u tu kategoriju "kad mama odluči". koliko nas doji dupliće? - Page 7 889846
    a moji su bili tu negdje po dbi kao tvoji dečki sada, kad je meni postalo too much.
    jelenko
    jelenko
    akter
    akter


    Broj postova : 185
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by jelenko čet vel 11, 2010 12:41 am

    Kod mene je sa starijom kćerkom ovako izgledao prestanak dojenja: malo prije prvog rođendana probudila se jedno jutro i okrenula glavu od cike - ne, ne i ne!! koliko nas doji dupliće? - Page 7 Kopfschuettel A samo dan prije bila je još luda za cicom. Bila sam stvarno zbunjena i žalosna jer sam bila očekivala da ću ja odvikavati nju, a ne ona mene koliko nas doji dupliće? - Page 7 85897 Mislila sam - to je štrajk dojenja i danima joj nudila cicu, ali ništa, kao da nikada nije ni cicala.
    Ovaj put, s blizankama, nadam se da ću doživjeti što i vas dvije, listek i Ivana koliko nas doji dupliće? - Page 7 889846
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by blaza27 čet vel 11, 2010 10:22 am

    bravo cure,svaka cast.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by listek čet vel 11, 2010 5:31 pm

    Frendicina sestricna vjeruje da zbilja postoji spontani kraj i sa ovako velikim sisavcima, pitanje je da li ga mama zeli cekati (ona ga sa prvijm djetetom nije imala volje cekati i pocelo joj je smetati, sa drugim ga je docekala, jer joj je bilo ok. ali je bome i trajalo...).

    Ja vec dugo govorim da cemo cicati dok mami ne bude dosta (posto kao ni ti ne vidim bas taj spontani kraj). E, sad meni jos nije too much. Nekako sam prije mislila da ce mi mozda biti, da ce mi se vec ciniti velikima ili da ce me nervirati. Sta ja znam...

    No bas nista od toga mi se jos ne desava. Sasvim mi je ok.
    Ne znam da li da me to veseli ili brine koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288


    Da, tvoji su bili cca 30 mjeseci ili? Moji su sad 31mj.







    Ivana je napisao/la:koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288
    ja sam prestala vjerovat u spontani...tamo negdje iza drugog ročkasa. čuj, nekako mi se čini da i ti već debelo spadaš u tu kategoriju "kad mama odluči". koliko nas doji dupliće? - Page 7 889846
    a moji su bili tu negdje po dbi kao tvoji dečki sada, kad je meni postalo too much.
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Ivana pet vel 12, 2010 12:30 am

    bili su.....ček, mislim.....a, dve i pol, dakle 30-tak mjeseci, možda 31-2.
    ja više nisam imala snage dizati se tolko puta noću, radila sam puno, a oni su stalno natezali, budili se po 3-4 puta svaki, postalo je zbilja preteško.
    no taj put su prihvatili moju odluku da prestajemo bez otpora,
    to sam mjesec-dva prije isto rekla, ali s krivnjom i ne odlučno, i ništa.

    a tada sam rekla, nema više cice, možemo se maziti, nositi, grliti, možete dobiti vodice, ali cice su preumorne i ja nebih više. i tako je i bilo, mirno i tiho. još su neko vrijeme s čežnjom pričali o tome kako su kao mali cicali koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288 i ostalo znaš.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by listek pet vel 12, 2010 1:57 am

    E, a mi smo nocno ranije izbacili, jer je meni toga bilo vec ranije dosta. Kad sam zakljucila da sam dala dovoljno noci i da mi pocinje smetati, ukinuli smo ga (uz pomoc mm-a). Nismo forsali, E. prvo nije bio spreman, pa smo jednog po jednog odikavali.
    Mislim, znas i sama da su i moji dugo nacicavali cijele noci, pa smo ga makli, pa su mi se ovo ljeto opet prikopcali. Ali, evo od kad smo se vratili od bake, doma smo si opet poslozili i cice nema do jutra.
    Zato valjda i nemama nesto cega bi "mami bilo dosta".
    Sad cekam da mi postanu "preveliki". Za sad nemam nikakav predosjecaj.
    Bas me zanima kako ce zavrsiti nasa prica...
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by niksi pet vel 12, 2010 5:52 pm

    Hej, Listek, na koji ste način prestali po noći? Kako ti je muž pomogao? Ja bi im ostavila ujutro, ali noći me sve više ubijaju. Inače sam tip koji voli spavati i ako se po noći dignem po cca. 4 puta sutradan sam mrtva ( a tako je svaku noć).
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Ivana sub vel 13, 2010 11:32 pm

    joj, niksi, kako to doobro razumijem! uopće mi nije jasno kako sam ja to dve i pol godine izdurala!
    listek, i mene zanima kako će vaša priča ići dalje... koliko nas doji dupliće? - Page 7 889846
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by MalaDo ned vel 14, 2010 1:23 am

    Ja citam i ne vjerujem kako ste uspjele, svaka čast na trudu!!
    Ja doduše to nisam niti htjela jer mi se dojenje strašno zamjerilo, svoju prvu curku sam dojila također cca 2 i pol, i prekinula naprasno jer me to psihički počelo izluđivat... Noću do 5 puta, a danju bi se stalno stiskala uz mene, dirala ih i svako toliko umiljato govorila da bi malo papala kikice, bilo to doma, u šetnji, u vožnji i milion drugih nezgodnih situacija.. Sve bi počelo sa maznim glasom a na kraju bi se pretvorilo u vrisku , deračinu i histerično bacanje jer joj ja jednostavno nisam udovoljavala svaki put..
    I onda sam pred kraj svaku večer pokušavala da zaspe od umora i bez neke priče o spavanju jer bi odmah nastala dreka za "kikicom" ako se spomene spavanje.. Ali malica bi bila budna do ponoć i dulje, jednostavno bez cice ništa i nitko!!!
    Jedne večeri ja sam samo počela neutješno plakati da ne može više papati "kiku" jer da mamu jako boli (zapravo mi je počelo to bit strasno odbojan osjećaj) a ona se od straha stisla uz mene i vrlo brzo tako zaspala, a meni je čak malo i grižnja savjesti proradila jer iako sam htjela prestati s dojenjem, nisam htjela svome anđelu oduzeti nešto što je njoj očito jako puno značilo..
    Ali već sutradan olakšanje kad je moja mudrica izvalila da neće više mamu boliti kikica, jer Do više neće papati, samo će spavati na njoj!! Smile
    I slijedeće 2 godine je zaspivala glavom na mojim prsima!! I naravno kako spava samnom, noću bi se redovno i dalje budila, onda umjesto cicanja bi se stiskala uz mene i namještala glavu na moja prsa, a to traje i dan danas... Smile
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Ivana ned vel 14, 2010 1:53 am

    dobra si! ako budu i malci spavali s vama, di će tm jadan.... koliko nas doji dupliće? - Page 7 33288
    ma ne grizi se, zbilja si se dala puno, a nekad im treba i naša pomoć da prestanu, pa makar i zato jer mama više ne može....moji su isto osjetili olakšanje kad smo prestali, to sam vidjela jer je išlo tako lako, i počeli su istu noć spavati cijelu noć i svi smo bili mnogo odmorniji.....ja vjerujem da nema pravila, ali da je neka osnovna ideja kako je naše tijelo sazdano, da dojimo godinu-dve. dulje zbilja ne trebaju, to je već u području maženja i odnosa, ne više potrebe, nego želje i navike.
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by MalaDo ned vel 14, 2010 4:08 pm

    Bebani su u svojoj sobi, s njima sve školski, budne ih stavim u krevetiće i oni se već smiruju i sami uspavljaju... A moja uskoro-školarka samnom, hehe, ali uopće ju ne tjeram u njezinu sobu, koliko je ona ovisna o meni, moram priznat da sam i ja htjela osjetit njenu toplinu dugo, dugo, ma što dulje Smile ... Možda zato jer mi je inače krevet prazan Smile
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Ivana pon vel 15, 2010 10:19 am

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 889846 nije ni to lako. ma ljubavi nikad previše, jel'da?
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by niksi pon vel 15, 2010 1:11 pm

    Moj Tamas spava samnom kad nema tate, inače braća su s njim u sobi. Ja nemam problema s uspavljivanjem, legnem ih i oni zaspu, dakle, bez cicanja. No, po noći se bude i ako im ponudim vodu bacaju mi bočicu iz ruke.


    Zadnja promjena: niksi; pon vel 15, 2010 5:18 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by kruna pon vel 15, 2010 1:12 pm

    Niksi, kako si ih odvikla od uspavljivanja cicom?
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by niksi pon vel 15, 2010 2:13 pm

    Ne znam ni sama, jednostavno bi ih legla i ustrajala na tome da ih ne podižem iz krevetića nego bi bila pored njih. No, s Tamasem nisam bila tako uspješna, s njim je bila sasvim druga priča, obavezno je bilo uspavljivanje na cici.
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by kruna pon vel 15, 2010 2:18 pm

    Morat ću uskoro pokušati to tako riješiti. Noćna me dojenja dodatno iscrpljuju pa da barem ovo večernje izbacim. Jedno popodnevno ću ostaviti do proljeća, valjda. koliko nas doji dupliće? - Page 7 Icon_rolleyes
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by niksi pon vel 15, 2010 2:38 pm

    Ja sam s Tamasem prestala kad sam bila ja preiscrpljena, počela sam raditi i nisam mogla cijele noći biti budna. Sad sam doma, pa iako su dvojica, ne osjećam se tako iscrpljeno kao s njim.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by listek pon vel 15, 2010 4:20 pm

    Niksi - mm ih je ususkavao i uspavljivao nazad kad bi se probudili, ja sam bila u drugoj sobi (bili su stari cca. godinu i pol ben i malo vise E).
    Da sam ostala u sobi i ja pokusala umirivati to bi sigurno bilo teze, jer bi na spomen da nema cice, a ja sam pored njih krenula uzasna dreka. Ovako je bilo lakse, jer tata nema cice.
    "Sredivali" smo jednog po jednog, jer je E. bio spreman par mjeseci nakon Bena, a i to je sigurno olaksalo stvar iako nije bilo planski.
    Brzo su poceli spavati noc bez budenja (svaki u svoje vrijeme). Na poslijetku sam se i ja mogla vratiti u sobu (no ne iz prve - nasnjofali bi me samo tako).
    Kad smo otisli na more 2g - sve nam je palo u vodu, jer su se (valjda zbog promjene?) poceli budilti oko 5 ujutro...baka prigovarala sta im nedam cicu, pa sam dala i tako smo s 5h dosli opet na x budenja.
    No kad smo se vratili doma (nakon 2 mjeseca "opetnocnog-cicanja") u par dana je opet sev bilo tip i top.

    Sad smo opet u fazi (31mj) da se ponekad probude 1-2x i traze cicu (ali ja ne dam prije 6h), pa zaplacu, ali se smire za cas. Trenutno sam zauzeta s nekim stvarima i puno su manje samnom, pa im je to valjda sok. Desi se da ih tata ode uspavati, sto do sad nije bila praksa, pa je i to...

    Nacelno se jos uvijek uspavljuju na cici i cicaju nakon svakog spavanja - cca. postena 4 podoja dnevno.
    U javnosti vise ne dojimo, doma na zahtjev ovisno od faze do faze i moje procjene situacije - nacelno ne, ali ima hrpa iznimaka.

    I imamo dogovore tipa: " Cicamo prije spavanja.", "Vani je jos noc. Mama zeli spavati.", koji se uglavnom , kao i ostali, dogovori postuju bez neke drame, jer smo dosljedni (kad god mozemo biti Smile).
    Nekada namjerno kazu da ih nesto boli da bi dobili cicu i tako... i kad znam da je proslo on znam reci "Jos me jako buba..."



    Ivana je napisao/la: ali da je neka osnovna ideja kako je naše tijelo sazdano, da dojimo godinu-dve. dulje zbilja ne trebaju, to je već u području maženja i odnosa, ne više potrebe, nego želje i navike.
    To je vise ideja nasega drustva. Istrazivanja pokazuju da bi minimum bio 2.5godine, a ako se dobro sjecam ide do nekih 5-6 kao prosjecana dob za odbijanje od cice.

    Sad nemam clanak i konkretna istrazivanja koja sam citala, ali ovaj sam sad na brzinu nasla - govori otprilike istu stvar. Ako koga zanima...



    How long would/should humans nurse without societies negative influence?



    Anthropologists and biologists study other mammals to find out how
    long normal nursing extends. It is easy to do because other mammals all
    breastfeed by instinct and breastfeed until just the right moment for
    weaning. They are not influenced by the neighbors, advertising or going
    back to work. Their internal clocks tell them when it is time. Their
    weaning depends on how fast their babies mature and are able to care
    for themselves.
    Studying humans doesn't help, because humans
    sometimes don't breastfeed at all. Some humans may breastfeed for days
    or weeks, and others may breastfeed for years. Katherine A. Dettwyler,
    an anthropologist, has studied the weaning patterns of other large
    primates and has theorized that an accurate rule of thumb for weaning
    would be when Baby quadruples its birth weight (7 X 4=28 months) or has
    lived six times its gestation age (6 X 9=54 months).
    Dettwyler
    "does advocate that medical professionals and paraprofessionals, family
    members, friends, acquaintances and even strangers recognize that human
    children, like their nonhuman primate relatives are designed to expect
    all the benefits of breast milk and breastfeeding for a minimum of 2.5
    years. The information that three or four years of breastfeeding, or
    even longer, is both normal and appropriate for human infants should be
    disseminated to heath care professionals and parents alike."

    preuzeto sa http://www.iparenting.com/

    Sponsored content


    koliko nas doji dupliće? - Page 7 Empty Re: koliko nas doji dupliće?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 21, 2024 12:18 am.