B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
2.u1. krevetiću Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
2.u1. krevetiću Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
2.u1. krevetiću Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
2.u1. krevetiću Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
2.u1. krevetiću Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
2.u1. krevetiću Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
2.u1. krevetiću Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
2.u1. krevetiću Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
2.u1. krevetiću Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
2.u1. krevetiću Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+4
mimi mirna
Pika
Adriana
milka
8 posters

    2.u1. krevetiću

    avatar
    milka
    novak
    novak


    Broj postova : 3
    Lokacija : SPLIT
    Proud to be : mama blizanaca

    2.u1. krevetiću Empty 2.u1. krevetiću

    Postaj by milka sri svi 22, 2013 6:32 pm

    Pozdrav svima, mah
    moje bi male pikice trebale ugledati ovaj svijet 6.7.2013., ali po svemu se čini da će doći prije... mm i ja sve im polako pripremamo ironing, doduše mm više jer ja moram mirovati a i ne mogu se baš kretati i da hoću, jer sam natečena od jutra do mraka, trbuh tvrd i pritišće svugdje, nemam udoban položaj-bar ga ovaj tjedan nisam pronašla Arrow itd.
    Imam jedno pitanje (ako već ima otvorena tema o ovom uputite me):naime, zanima me je li tko i koliko dugo držao blizance u jednom krevetiću?! Tako da su zajedno, jer navodno ih ne valja razdvajati odmah na početku...
    unaprijed hvala
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by Adriana čet svi 23, 2013 11:07 am

    Ja sam svoje trojke držala nekih misec ipo- dva u jastucima, a sva tri jastuka u jedan krevet. Rođeni su 5.10., dječaci su došli kući 23.10. a cura tjedan kasnije.
    avatar
    milka
    novak
    novak


    Broj postova : 3
    Lokacija : SPLIT
    Proud to be : mama blizanaca

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by milka čet svi 23, 2013 3:07 pm

    ...hvala Adriana...
    lakše bi i meni bilo da ih držim u jastucima, al mislim da će im biti vruće u njima... i onako me neki bombardiraju savjetima da ih bez obzira što je ljeto oblačim u dugi rukav,neki da ih držim odmah u kratkim bodićima i čarapicama, neki u kombinaciji... zbunjoza mi je velika ...
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by Pika čet svi 23, 2013 10:03 pm

    puno mama kaže da je neko vrijeme držalo twinse zajedno u krevetiću, ja sasvim sigurno do 5. mjeseca, znam jer smo se onda selili a do tad u sobu nije stao nego jedan krevetić. super je to, samo ih odijeli s nečim što ne mogu pomaknuti, npr od prečke do prečke napneš/isprepleteš široki elastični zavoj ili neku mrežicu kroz koju se ipak mogu vidjeti i osjetiti a kroz koju mogu i disati u slučaju da se tako nespretno okrenu da dospiju ustima do nje.

    za oblačenje, ne brini, brzo ćeš vidjeti. prvi mjesec pogotovo ako su sitni normalno da ćeš im obući dugi rukav, pogotovo ako su ljeti u kući gdje je ca. 24-28 stupnjeva, dakle 8-12 manje od njihove tjelesne temperature (prilagodba ipak traži par tjedana, pogotovo kod ranije rođenih i manjih. u trbuhu su ipak bili na 37). ili u hladu vani dok pirka vjetrić i spavaju - i nama bi bilo hladnjikavo da ležimo goli. No ako su punašni i aktivni a vani pakleno vruće, onda ih naravno skineš i gole ako treba.

    navodno ima neko mjesto u literaturi gdje se spominje (krleža?) kako su u slavoniji manje željenu novorođenčad ostavljali vani zimi preko noći pa bi preživjeli i na cičoj zimi. imaju bebe super cirkulaciju.
    mimi mirna
    mimi mirna
    akter
    akter


    Broj postova : 178
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by mimi mirna pet svi 24, 2013 2:01 pm

    i smo svoje držali zajedno u krevetiću, otprilike prva tri mjeseca. nisam ih ničim odvajala jer se oni ni ne okreću takvi mali. stavila sam ih poprečno u krevetić i imali su dovoljno mjesta. nisam ih držala u jastuku već sam im samo stavljala srolane ručnike iza leđa kada bih ih stavljala da leže bočno (naravno mijenjaš stalno strane)
    puno sreće i strpljenja ti želim Smile
    DINA 1406
    DINA 1406
    novak
    novak


    Broj postova : 61
    Lokacija : Osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by DINA 1406 pet svi 24, 2013 2:15 pm

    moje su cure danas 4 mjeseca i još su uvijek u jednom krevetiću jer nam u stan ne stanu dva krevetića i još spavaju jedna pored druge. a kada budu veće spavat će svaka na svojoj strani krevetića a dodirivat će se nogicama. tako da ja uvijete nemam da ih stavim da spavaju odvojeno. vidim da su one ovako zadovoljne i ja nastavljam s takvim tretmanom i dalje
    avatar
    milka
    novak
    novak


    Broj postova : 3
    Lokacija : SPLIT
    Proud to be : mama blizanaca

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by milka pet svi 24, 2013 11:18 pm

    ...hvala vam puno... svaki mi savjet dobro dođe jer mi nitko u obitelji i među prijateljima nema blizance pa da me mogu savjetovati, tako da mi ovo puno znači ...
    evo imate pozdrav od mojih jednojajčanih blizanki koje me onako pošteno nogicama pod rebra udaraju... dance dance
    Anonymous
    Gost
    Gost


    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by Gost čet svi 30, 2013 8:46 pm

    Dobrodošlica novim curama.I ja sam svoje nekih mjesec dana drzala u jednom krevetiću.
    Tanja1
    Tanja1
    novak
    novak


    Broj postova : 6
    Lokacija : Velika Mlaka
    Proud to be : mama blizanaca

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by Tanja1 uto lip 04, 2013 3:40 pm

    Pozdrav svima i dobrodošlica curama sa željom da dogurate čim bliže terminu!

    Moji blizanci (Jakov i Sara) imaju dvije godine i trenutno ZAČUDO spavaju pa imam par minuta vremena.
    U jednom krevetiću su spavali 5 mjeseci, prvo poprijeko pa zatim uzdužno Smile Za to vrijeme sam ih držala u jastucima jer su bili jako mali a tako im osigurate potrebnu toplinu i olakšate držanje (kako sebi tako i ostalima) jer nisu svi vični u "hendlanju" tako malih beba. Što se tiče oblačenja, slažem se da im u početku oblačite duge rukave jer bebe ionako u tom periodu većinu vremena spavaju (ako stalno ne plaču od grčeva kao što su moji....)Kad stignu prave vrućine naravno da ćete sami procijeniti...
    Svakako vam želim sretno na porodu i nastojte se sada odmoriti čim više...Ja već pola trudnoće također nisam mogla naći položaj za spavanje, možda zbog njihovog položaja u trbuhu (sin zatkom a kćer poprijeko na njemu) pa se nikako dogovoriti no vjerujem da je tako svim budućim mamama blizanaca Smile Nadam se samo da će vam cure poslije spavati jer su moji što se toga tiče katastrofa Sad Prvo grčevi, onda zubi, stalno neke boleštine i evo ide treća godina...Sve to naravno prođe (s pravom valjda kažu da su prve tri godine najteže) no isto tako svako dijete i djeca su za sebe, netko ima više problema netko manje. Ja vama svakako želim čim manje i ovom prilikom pozdravljam sve buduće roditelje blizanaca i nenaspavane mame istih Smile
    lelabm
    lelabm
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Proud to be : mama blizanaca

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by lelabm pet lip 07, 2013 10:01 am

    Dobro dosla moji danas pune 7mj i rastavljam ih iz krevetica cim muz dode sa terena jer su nemoguci,jedno se probudi nocu jesti i odmah ode budit drugo.mi smo kupili dva ista krevetica i spojili u jedan i do prije par dana je bilo sve ok ali onda je luda kuca postala pogotovo Noa kad uhvati cupat Deu i vuci za uho...Bilo mi ih je zao rastaviti jer su stvarno vezani ali jednostavno ne mogu spavati skupa jer se onda nitko ne naspava..
    malaplava
    malaplava
    novak
    novak


    Broj postova : 8
    Lokacija : zagreb

    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by malaplava ned lip 30, 2013 8:05 pm

    Lijepi pozdrav svim mama blizanaca mi smo u 21 tjednu,očekujemo curu i dečka ... Smile


    Sponsored content


    2.u1. krevetiću Empty Re: 2.u1. krevetiću

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 10, 2024 2:45 pm.