B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Odgojni postupci i metode - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+4
Ivana
Vanja
Aleksandra
Maja
8 posters

    Odgojni postupci i metode

    Ana
    Ana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 585
    Lokacija : Varaždin
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Ana sub ruj 13, 2008 8:39 am

    Biljana, da su tebe pljuskali, možda bi mislila drugačije. Bolje bilo šo nego pljuska!
    Pa makar to bilo samo "malo kao pljesnuti po peleni". Neutral
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Vanja sub ruj 13, 2008 8:53 am

    Biljana je napisao/la:Ne znam.. to sjedenje na kauču, pa stajanje u kutu.. uf ne bih voljela da je meni to netko radio, i pljuska bi mi bila draža bar odmah pa gotovo.. ali ovo.. ne znam baš.

    :shock: :shock: Neutral Neutral
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Carica sub ruj 13, 2008 9:25 am

    Cure mogu ja uvest time out od 10 minuta ali oni će nastavit tamo gdje su stali. Ko videoigrica kad ju pauziraš Sad. Oni to jednostavno pretvore u igru i što im ja više branim oni to više rade. I tek kad ih rasplačem ( uglavnom ih malo počupam ) onda se uvrijede i prestanu. Sve sam probala...razdvojit ih, objašnjavat im, prijetit im (pa čak ih i podmitit kad me znala glava rasturat i dala bi sve da prestanu)...ništ ne pali. Ko roboti....kad krenu ne staju. Jedino kad ih rasplačem onda valjda vide da sam ljuta i da to nije igra, pa prestanu.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Aleksandra sub ruj 13, 2008 9:57 am

    Biljana ja nevidim ništa ponižavajuće u sjedenju 5 min na kauču. Ne tučem ih, ne ponižavam ih ali itekako moram dati do znanja da to što je napravio nije prihvatljivo. (lupiti brata, gristi, čupati u Majinom slučaju, bacati stvari preko ograde, proljevati ili prevrati cvijeće...) Ne stavljamo ih u kut da kleče na zrnju zaboga. A to kako ti je sad super, samo čekaj, još ste u bebi fazi, pitat ču te za godinu dana dali su ti taaako dobri. Čast iznimkama ali većina djece baš i nije tako savršena pogotovo još u duetu.

    A pljuska je fizička kazna i neznam baš dali bi i ti realno voljela dobivati pljuske. Vidiš da su te ove psihičke u zadnje vrijeme pogodile a da im dodaš i fizičke vjerojatno nebi više ni pomišljala da je takav život prihvatljiv.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Jorgovan sub ruj 13, 2008 1:28 pm

    Mislim da nije R. ništa bilo što sam ga s dva prsta malo po peleni, sumnjam da je i osjetio, ali je bar shvatio da nema šale sa mnom.
    Ja Ivana nikad nisam stavljala u kut. Crying or Very sad Da vas netko stavi u kut, bi li vam to bilo ponižavajuće? Meni bi.
    Ja sam jednom dobila po turu kad nisam pazila preko ceste, da vidiš kako od onda jesam. Ali nikada nisam imala takve grozne zabrane tipa sjedenja, stajanja i sl.
    Zapravo ne znam jesam li uopće bila kažnjavana.

    A to što me zadnje vrijeme dotuklo Aleks, nije mi napravio roditelj kao djetetu, koji je jači od mene, nego mm. A to nije isto. Ja ću ovo preživjeti kako god završilo i krenuti dalje s njim ili bez njega, ali ožiljci od kažnjavanja od strane roditelja ostaju za cijeli život.
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Carica sub ruj 13, 2008 2:10 pm

    Ja nisam za fizičko kažnjavanje. Pljuske pogotovo, ali da ih nekad malo počupam kad su stvarno pretjerali...mislim da im neće ostat trajni ožiljci od toga.
    Još jednom ponavljam...nisu sva djeca ista, karakter igra veliku ulogu. Ja i M smo oboje temperamentni i tvrdoglavi i oni nemaju na koga bit mirni i popustljivi. Nije ovo što mi sad nabrajamo osnovno ponašanje. To su iznimke. Moji dečki mene uglavnom slušaju...kad im nešto kažem to naprave. I kad je netko stalno s njima nema svađe. Problemi nastanu kad moraju malo bit sami (kad ja kuham, pospremam i sl.). Zapravo privlače moju pažnju. Sve u svemu smatram da su moja djeca puno bolja i bolje odgojena i poslušna od neke djece koja su sama ili imaju stariju ili mlađu braću i sestre (previše primjera sam vidla)...a to puno znači. I kad me netko pita ja uvijek kažem da su dobri i to stvarno mislim. Ali i njima dođe "žuta minuta" ko i nama odraslima.
    Što se tiče stajanja u kutu, nije da sam protiv, ali kod nas je to još neizvedivo i neću ni pokušavat. mi smo u školi morali stajat u kutu kad smo bili zločesti. I mogu vam reč da je bar kod mene upalilo. Stajala sam tamo i razmišljala o tome šta sam napravila. Možda sam ja iznimka, ali kod neke djece to pozitivno djeluje.
    Inače, kod nas je to počelo sa godinu i pol...pa samo čekajte vi koje još niste tu...Laughing
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Jorgovan sub ruj 13, 2008 3:47 pm

    Ma nisam ni ja za pljuske. Da me ni biste krivo shvatile.

    Ali ja osobno bih rađe bila od roditelja dobila pljusku nego da su me stavili u kaznu tipa ne smiješ 2 dana van i sl.
    Ja i ne ići van.. :shock: to je bilo nespojivo. Laughing

    No svako ima svoje metode (a ja ne znam zapravo koje su moje, javim kad proanaliziram) i smatram ovo isto što i Carica, da djeca privlače pažnju i zato su takva nekad.
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Ivana sub ruj 13, 2008 6:10 pm

    ajde, cure, mir u kući!!! Laughing Love

    ja mislim:
    - puno ovisi o djetetu, o temperamentu - moji kao i Carići, živi su i brzi, lako zapaljivi, pa je i odgajati ih time nešto teže
    - nisam za fizičko kažnjavanje, nikakvo, ni čupanje ni slično, no i sama nekad u situaciji koja mi izmakne kontroli to napravim. i onda se grooozno osjećam, meni nisu nikad tukli, i ne želim to ni ja raditi. no nekad ne vidim drugi izlaz, na žalost. srećom, to je ipak rijetko.
    - slažem se da je slanje u kut ponižavajuće. sjedenje na kauču nije. to je time-out. kut nije time out. on ima i tu funkciju, da se ohladi i razmisli, ali ima i drugu stranu - taj dio posramljivanja u odnosu na okolinu. tako da sam radije za sjesti i odmoriti.
    mada, često u vrtiću vidim kako odgajatelji stave dijete da sjedne i narede mu da "razmisli o svom ponašanju" - totalno neodređen pojam za malo djetešce, i time nejasna uputa, a kazna neefikasna. i onda ga za par minuta pitaju što je smislilo - ono naravno nema pojma, i time sve pada u vodu.
    bolje ga onda pustiti da samo sjedi i reći mu da je to potrebno i njemu da se primiri, ali i nama da se smirimo, i to je sve.
    - mislim i da puno ovisi o tome što i kako mi zapravo radimo, a Sašu sam vidjela na djelu, i ona to radi školski kako treba, cool i jasno, bez vike, bez tona koji vrijeđa ili privlači pažnju ili bilo što drugo. i zato joj pali, ja tvrdim. da ja tako mogu, možda bi i mojima to funkcioniralo.
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Carica sub ruj 13, 2008 8:34 pm

    To i mene muči...meni je lako "dić živac" i brzo planem. Makar se sa dečkima učim kontrolirat. Ali nekad me stvarno izbace iz takta i onda ih počupam i kako Ivana kaže, poslije mi je žao i grozno. Pogotovo kad me odmah dođu zagrlit jer su tužni što je mama ljuta. I isto mi se više sviđa time out nego slanje u kut (mislim da to kuže starija djeca...6god. na dalje). Zato ja to ne mislim ni radit.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Aleksandra sub ruj 13, 2008 9:26 pm

    Ivana -baš ti hvala! Lijepo je čuti da u očima drugih (pogotovo te profesije) moja metoda djeluje na pozitivan način.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Jorgovan sub ruj 13, 2008 10:58 pm

    Aleks, onda se i ja pridružujem čestitkama na uspješnim odgojnim metodama. Wink
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Aleksandra ned ruj 14, 2008 12:25 am

    Hvala, iako bi ja rado da moji slušaju kao tvoji ali bilo je to davnih dana Wink
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Sonja ned ruj 14, 2008 12:57 am

    meni ta idila kod A i R zvuči ko totalna znanstvena fantastika Wink :D
    kuc, kuc da ti se ne "pokvare" al iskreno, nevjerojatno.

    svatko ima svoje neke tehnike ili varijacije na temu i ne vjerujem da postoji netko tko radi sve apsolutno ispravno ili apsolutno krivo.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Aleksandra ned ruj 14, 2008 1:04 am

    Apsolutno ispravno ne postoji a apsolutno krivo je krajnost kod koje ti roditelji nisu roditelji i trebalo bi im djecu oduzeti.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Sonja ned ruj 14, 2008 1:24 am

    takve nisam ni željela svrstati tu Wink

    a vidi kako me lucija jučer nadmudrila i izblesirala da iskreno nisam znala kako reagirati.
    već spominjano brojanje do tri - ni to kod nje ne pali!!
    ne sjećam se što je točno radila, penjala se il kidala nešto, samo sam ju dva puta upozorila da prestane i nakon toga za okrene, zauzme neku velevažnu pozu i kaže četiri i stoji, čeka... sa smješkom.
    zatekla me, morala sam joj se nasmijati iako sam bila ljuta i sredile smo taj nestašluk bez sankcija Wink al reci sad. koji je to mali Twisted Evil
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Jorgovan ned ruj 14, 2008 2:25 am

    Sonja je napisao/la:meni ta idila kod A i R zvuči ko totalna znanstvena fantastika Wink :D
    kuc, kuc da ti se ne "pokvare" al iskreno, nevjerojatno.
    .

    Meni je Bog podario dobru djecu. Smile Nekome možda nešto drugo ili treće..
    Svi se čude, al šta vam ja mogu. :P

    Da vam ispričam jednu anegdotu. Rodila ja Ivana i tepam mu.. zlato mamino i tatino, tako si dobar, lijep i pametan.. Do mene leži rodilja s blizićima i kaže "pa ne može sve, i dobar i lijep i pametan, baš ste zahtjevni!" A ja si mislim šta te briga, ja tako mislim o svome djetetu.
    Takav i je. Smile
    :P
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Carica ned ruj 14, 2008 1:59 pm

    Biljana ja ti stvarno želim da ti takvi i ostanu. Ako ništa drugo pokrenut ćemo ovu temu za godinu dana opet pa da vidimo tko je na čemu i tko kome može pomoć. Za sad smo skoro sve na 2 i 3 godine i problemi su dosta slični. A i naše metode, makar dosta ovisi o karakteru naše djece koliko ih uspješno usvajaju. Živi bili pa vidjeli! Smile
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Maja ned ruj 14, 2008 7:38 pm

    svaka cast Biljana... dala bi ti Davida i Alana na 2 dana pa bi jos vise zahvaljivala Bogu sto imas takvu djecu

    jednom sam dosla do spoznaje da razlicite sankcije djeluju razlicito kod djece...tako sam ja tip koji nikad nije volio fizicko kaznjavanje, a oduzmi mi tv, ostavi me u kuci nekoliko dana, oduzmi mi slatkis-meni scvejedno zato je mm mogao trpit gomile batina, al uzmi mu tv itd i on je bio gotov

    ja vise neznam sta i kako sa svojim klincima, samo znam da izdrzavam iz dana u dan...

    mislila sam da dramatiziram kad sam sama sebi rekla da su zahtjevni, al danas mi ih sveki "vratila" za manje od 24h da joj je tlak narastao i da ona s njima ne mloze izac na kraj...

    a da nisam , jesam... sve sam pokusala... na lijepo, na grubo, po guzi, bne po guzi, mirnim tonom, vikanjem i na kraju mi se sve svodi na vikanje jer tako usput ispucam nervozu iz sebe...

    ma najvise volim kad sam flegma i kad mi nista od njihovih vratolomija i spacki ne smeta Laughing

    Sponsored content


    up Re: Odgojni postupci i metode

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 9:50 pm.