B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
kupanje u bazenu Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
kupanje u bazenu Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
kupanje u bazenu Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
kupanje u bazenu Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
kupanje u bazenu Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
kupanje u bazenu Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
kupanje u bazenu Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
kupanje u bazenu Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
kupanje u bazenu Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
kupanje u bazenu Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+5
listek
I&S
zaklina
Aleksandra
liliputi
9 posters

    kupanje u bazenu

    liliputi
    liliputi
    novak
    novak


    Broj postova : 87
    Lokacija : Petrinja
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty kupanje u bazenu

    Postaj by liliputi pon sij 31, 2011 10:49 pm

    evo zanima me sta vi mislite o toplicama, kupanju i plivanju za vrijeme trudnoce? ja sam mislila za vikend malo na kupanje, toplice su nam blizu i mislim da bi mi jakooo godilo za ledja..al kad sam spomenula doktorici rekla je ni slucajno jer topla voda potice otvaranje i da cak trudnicama nije preporucljivo kupanje u kadi...ja ostala zbunjena jer sam u vise trudnickih knjiga procitala da preporucavaju plivanje...hmmm sad ne znam...a ja nisam otvorena, sve mi dobro cvrsto drzi samo sam sad na zadnjem pregledu imala jaci pritisak i doktorica me odmah zastrasila da bi mozda morala i u bolnicu ako taj pritisak ostane... jel isla koja od vas za vrijeme trudnoce na kupanje gdje?
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by Aleksandra uto vel 01, 2011 12:13 am

    ja nisam, čak ni u more koje mi je pod nosom jer nije apsolutno sigurno da je 100% čisto a tamo di je 100% čisto mi se nije dalo tramakati
    No ako brojiš sitno nemoj, rađe se opusti u svojoj kadi
    Topla voda ne potiče otvaranje ako porod nije počeo, ali opušta i smanjuje kontrakcije čak i one lažne BH
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by zaklina uto vel 01, 2011 12:26 am

    Ja sam se kupala u prvoj trudnoci, dakle ne blizanackoj! Rodila sam 7.10. a kupala sam se najnormalnije u 6 i 7.mj. Nitko mi nista nije spominjao da ne bi mogla. I bas sam se dosta kupala i ronila, nisam ranije rodila, cak sam i prenijela. Ali ja sam slusala svoju doktoricu.
    Ne znam, kako hoces, ali ako ti ona kaze nemoj, ma ne znam. I toplice su puno drugacije! Kud bi isla, u Topusko??
    Cula sam dosta prica da se pokupe bakterije u toplicama, ipak je to puno drugacije od mora. Ja sam se kupala samo u moru.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by I&S uto vel 01, 2011 12:28 am

    ja sam bila na moru ali kad sam bila trudna 3-4 mj....
    kasnije ne....nikakvo kupanje....
    meni je isto ginić rekao da izbjegavam bazene (zbog higijene i sl), ali da se zadnja 3 mjeseca ne kupam ni u kadi jer potiče otvaranje....
    ja sam ga slušala....
    a čuj... ja bi ti radje preporučila nemoj jer to su ipak BLIZANCI i rizičnija trudnoća....ionako obično odđe do ranijeg poroda pa da ga se još i ne potiče ako se ne mora...
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by listek uto vel 01, 2011 12:34 am

    Moja mama se cijelo ljeto kupala sa mnom u busi u moru(ja sam se rodila 27.10.).
    Imam prijateljicu koja je tokom cijele trudnoce redovito odlazila na Utrinski bazen...sve je bilo ok.

    Ja se nisam kupala tokom trudnoce. Nisam ni imala prilike. Ne znam sto bi odlucila da sam imala.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by I&S uto vel 01, 2011 12:48 am

    da je jedno ja bi se još možda i bila odvažila ali kak je dvoje ja ipak sam slušala doktora....
    liliputi
    liliputi
    novak
    novak


    Broj postova : 87
    Lokacija : Petrinja
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by liliputi uto vel 01, 2011 9:27 pm

    ma ja cu isto u svakom slucaju slusati doktoricu, bebice su mi najvaznije..vjerojatno mi je rekla da ne idem zbog higijene... morat cu onda malo uzivati u kadi i zamisliti da sam negdje na plivanju... dive dive
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by Branka sri vel 02, 2011 10:59 am

    samo nemoj u pretoplu vodu, radije kraće u mlaku, no to ti je doktorica i rekla kupanje u bazenu 889846
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by 1980Petra čet vel 03, 2011 7:12 pm

    Nisam ni ja za kupanje po toplicama, pogotovo u bliz. trudnoći (kad smo ionako pod povećanim oprezom)........izdrži još koji mjesec pa ćeš se brčkati u moru sa malim pajdašima.......uh more je more, čisto i zdravo.......btw (skrećem s teme) ali npr. kod problema "dolje" poželjno se kupati u moru naravno gdje nema 1000 kupača oko tebe jer more je bogato jodom koji sanira upalice i ostalo.......i onda kad se zamislim u bazenu kako se sudaram leđima od penzića uffff (šalim se naravno), bazeni su ok za rekreaciju, sport ili dječju igru ali ja ih osobno ne preferiram jer bez obzira što su puni klora i dezificijensa mislim da su nehigijenski.
    liliputi
    liliputi
    novak
    novak


    Broj postova : 87
    Lokacija : Petrinja
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by liliputi pet vel 04, 2011 12:37 am

    kupat cemo se mi svi skupa na moru kad se bebice rode....jedva cekam... eh da sva sreca da se nisam nigdje brckala pa ni u kadi, bila sam danas na pregledu i otvorena sam za jedan prst, dobila sam uputnicu za bolnicu pa ujutro idem...malo me to zbediralo odmah mi milijun misli i strahova al dobro mislim sta se mora mora se...e da i rekla mi je da cu primiti one injekcije 3 dana da se pluca bebicama razviju, nisam bas informirana o tome, pa ako mi mozete ponesto rec o tom...
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by 1980Petra pet vel 04, 2011 2:03 am

    Ma bit će to sve o.k. ne brini......to su više mjere opreza (s tim jednim prstom možeš biti otvorena i do 36.,37. i 39. tjedna-puno cura je pisalo o tome) a te inekcije ti ne mogu štetiti samo pomoći bebicama U SLUČAJU DA SE RANIJE RODE, a neće jer će mama biti oprezna kao i do sada.......moja šogorica u drugoj trudnoći je primila te tzv. deksametazone (kortikosteriodi za sazrijevanje pluća) jer je pola trudnoće bila otvorena i skraćenog cerviksa (jednoplodna trudnoća) pa je dobila te inekcije oko 30-og tjedna trudnoće i 39 +1 se rodila mala Lana (skoro 4 kg teška).....
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by Aleksandra pet vel 04, 2011 10:00 am

    evo Petra ti je sve rekla, ne brini. Te su inekcije standradna procedura, i sigurnostna mjera. Škoditi neće a pomoći mogu.
    Ostaješ u bolnici ili samo na pregled ?
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by misek pet vel 04, 2011 3:33 pm

    a meni je privatni ginić rekao da se slobodno kupam u bazenu jer su toliko puni klora za dezinfekciju da nema šanse da neke bakterije prežive...
    i ja sam se kupala...i sve 5...

    i u moru mi je rekao da ne slobodno kupam, dapače da preporuča kupanje u moru trudnicama...
    ok, moja trudnoća je ejdnoplodna,ali....
    liliputi
    liliputi
    novak
    novak


    Broj postova : 87
    Lokacija : Petrinja
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by liliputi ned vel 06, 2011 5:12 pm

    evo da se javim, jos uvijek sam u bolnici, mm mi je sad donio laptop... primila sam vec dvije inekcije jos sutra trecu.. sutra ce mi napraviti briseve cerviksa i jos jedan pregled i ako sve bude ok u utorak mogu doma..e da i jucer ujutro su mi radili onaj test na glukozu ili kak se vec zove, uglavnom ujutro u 7 su mi izvadili krv na taste i secer je bio 4,nesto pa sam morala popiti neku slatku tekucinu i nakon dva sata su mi ponovno vadili krv i onda je bio 9,nesto sestra mi je rekla sa mi tjelo ne apsorbira secer i da sad ne smijem nista slatko vise jesti i na dan samo jednu ili dvije voćke...ne znam uopce kak sam to dobila kad tak i tak ne jedem nista slatko ne pase mi u trudnoci, pogotovo na pocetku nisam nista slatko u usta mogla staviti..a dobro malo mi je tesko to sto sam navikla puno voca jesti al prezivjet cu, samo neka je bebicama dobro...
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by 1980Petra ned vel 06, 2011 8:16 pm

    heej Liliputi, drago mi da si se javila i da ste dobro......eto još sutra i utorak doma....što se tiče šećera sad ćeš pripaziti (nisi jedina) i to ćeš držati pod kontrolom dok ne rodiš a onda će se normalizirati (trudnoća - drugo stanje)......evo da ti kažem da taj test OGTT i ja idem raditi u utorak pa ću ti javiti svoje rezultate......(inače neću lagati ali me uhvati manija pa pojedem 2-3 bajadere i koji keks SVAKODNEVNO, a voća da ne pričam-jabuke i naranče su mi glavne prehrambene namirnice)......kakav ti je tlak? Ja imam nizak ali ništa zabrinjavajuće (zanima me baš taj šećer, inače ujutro na tašte imam 4,Cool....
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by misek ned vel 06, 2011 8:23 pm

    e a jel sve trudnice idu na to testiranje OGTT?
    jer ja nisma išla niti u prvoj trudnoći niti sad...
    a pojedem sve i svašta...ujutro obično pekmez s kruhom,keksi,čokoladice su svaki dan na mom meniju (ne u velikim količinama,ali ipak)...voće mi ne paše jer imam žgaravicu od njih...
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by 1980Petra ned vel 06, 2011 8:52 pm

    Hej Mišek, ja u prvoj trudnoći nisam isto radila taj OGTT....dok neke moje frendice jesu (dr. upućuje ako je veliki prirast kg ili dijete je malo veće)....ali mi trudnice duplice MORAMO skoro sve ići jer smo podložnije tom poremećaju kao i visokom tlaku (naravno da ne mora tako biti-ali bolje biti oprezan).....i samo ti jedi što ti paše (naravno sve umjereno-kažu da prehrana utječe ali ne u velikoj mjeri)
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by Aleksandra ned vel 06, 2011 11:12 pm

    ja nisam bila na OGTT-u, ako nema indicija onda nema ni potrebe
    liliputi
    liliputi
    novak
    novak


    Broj postova : 87
    Lokacija : Petrinja
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by liliputi ned vel 06, 2011 11:40 pm

    tlak mi je normalan, al udebljala sam se 17kg a sad sam 29+5 tjedana mozda zbog toga...al ok pazit cu se sad iako stvarno ne znam sta da izbacim iz prehrane jer slatko bas ne jedem kad mi ne pase, jedino onda to voce smanjiti...a jel moze taj poviseni secer imati kakvih posljedica na bebe? ja sam isto ujutro na taste imala 4, ne znam jel to puno ili kako...koja je uopce normala? sutra ce mi cijeli dan kontrolirati taj secer od ujutro u 7 pa cijeli dan i onda u noci do 4, ne znam kak to ide, valjda iz prsta onak malo...i imat cu ujutro pregled da vide kakvo je stanje sa tim otvaranjem, nadam se da ce sve biti ok...
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by misek pon vel 07, 2011 3:24 pm

    ma ja sam ok s kilama...10 za sad,a u 36. tjednu sam...
    bebač isto u normali, oko 2kg bio prije 2.5 tjedna...
    još bolje da me nije slala na te kontrole...
    ali da sam morala išla bi...
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by mala-kate čet kol 30, 2012 8:24 pm

    Ja sam se u prvoj trudnoci kupala normalno u moru (rodila sam krajem 7., a na moru smo bili od 15.-30.6.), i sad smo za Gospu bili na moru i normalno sam se kupala (pitala sam doktoricu i rekla je da mogu). Jedino bi bazene ja ipak izbjegavala zbog hrpe ljudi koja ih posjecuje.

    Sponsored content


    kupanje u bazenu Empty Re: kupanje u bazenu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 21, 2024 12:41 am.