B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Organizacija financija Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Organizacija financija Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Organizacija financija Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Organizacija financija Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Organizacija financija Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Organizacija financija Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Organizacija financija Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Organizacija financija Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Organizacija financija Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Organizacija financija Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+8
blaza27
Carica
Branka
Sonja
Vanja
Aleksandra
jojka
Maja
12 posters

    Organizacija financija

    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Organizacija financija

    Postaj by Maja čet kol 28, 2008 9:15 pm

    kako to kod vas funkcionira? tko placa racune i kada? tko je zaduzen za hranu? za kucne potrepstine? imate li "svoj" deparac? dal vam sta ostane na kraju mj i sta radite s tom lovom? kako zivite ako ste u minusu? konkretno me ne zanimaju cifre(ali ako hocete nije bed-meni)...

    kod nas to izgleda nekako ovako:

    muz je zaduzen za sve, ja nemam pojma koliko zaradujemo ni koliko trosimo... ja kazem treba mi, muz da...

    zvuci savrseno? e pa nije... nije bas zabbavno razmisljat koliko trosis, dal smijes, koliko itd itd... niti je zabavno da ti muza nema po cijeli dan...

    zanima me kako je kod vas jer cemo mi nesto drasticno mijenjat pa mi mozda date koju zanimljivu ideju...

    ponavljam, ne zanimaju me cifre
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by jojka čet kol 28, 2008 9:41 pm

    Majo i kod mene ti je slicna situacija.Muz sam radi i obicno ga nema po ceo dan a nas tri sebi organizujemo vreme kako nama odgovara.Nista mi nefali,znam kolika mu je plata ali ne vodim racuna koliko zaradi u klubu (trener plivanja) ali znam da imamo za skroman zivot,znaci visa srednja klasa iako ne volim raslojavanje ovo sam ti rekla da ti priblizim moje stanje.Svake godine idemo na letovanje a u medjuvremenu uvek odemo na neke bazene,izletista,jezera,zooloski vrt... Racune ja placam i vodim racuna o njima i naravno reagujem kad pokusaju neke "greske" da se jave recimo u vodovodu?!Svi su mi sortirani po godinama i nema sanse da noc-dan ne znam kakvo mi je stanje.Plata kad dodje prvo je racune izmiriti a dalje sta nam ostane,garderobu za klince kupujemo po potrebi a dosta dobijam od kume,njena mala je godinu staija od mojih.Ne patim za markama ali volim da je kvalitet zapravo 98% robe je pamuk i volim da je kvalitetan a ne kineski koji mi "skripi" pod prstima.Naravno imam nesto i od brace kineza ali ne nesto preterano.Kad imamo malo vise para sa strane,odemo na buvljak u Suboticu(Sonja sigurno zna gde je to) i tamo pazarimo garderobu iz Turske,Madjarske,...to je ogromna pijaca sa 3 veeelike hale ,mnogo standova i stvari kao u buticima ali mnogo jeftinije.Bas smo danas bili i kupuli ,zapravo baba, klinkama biciklove za rodjendan i oba smo platili 73 eura,naravno sa popustom za blizankinje Wink .
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Aleksandra čet kol 28, 2008 10:45 pm

    Kod nas je ovako. Oboje zarađujemo (on ima dobru plaću a ja porodiljno + honorar+turizam ili prijekti) i oboje trošimo na sve. U biti ide ovako, ja sam nabava za sve od hrane do robe i cementa :D a mm plača račune netbankingom ali sa oba računa.Tj da bi poplačao sve najčešče i mora isprazniti oba računa ali zato ih i imamo;) Ja rjetko kad nosim keš sa sobom, 90%plačam karticama jer mi je tako komotnije i "uvjek imam para" Znam otprilike koliko mogu ali znam i da s time što pazim na cjene imam lufta i za neke gušt stvari koje su 99% za klince ali me vesele.
    Nema tvoj novac, moj novac, zna se točno koliko je tko dobio ovaj mjesec (nema skrivanja)i koliki su bili računi. Jedino što me/nas frustrira što recimo za moja primanja nismo nikad ziher kolika če točno biti jer s obzirom na honorar i dodatnu zaradu variraju od mjeseca do mjeseca ali sad če se i to stabilizirati kad se vratim na posao. Lovu od turizma spremam na stranu i nije decidirano moja ali ubiti ja odlučujem šta čemo s njom a najčešće se istopi na povremeno dodavanje za ovaj ili onaj trošak ili neku veću kupovinu ili izlet... uglavnom nenamjenski.Priuštimo si 2 auta, odlazak na skijanje i možda toplice, često putujemo ali i imamo 2 velika kredita , a sada i treći -vrtić 1500kn/mj pa nas to malo ubija ali realno nije loše.
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Vanja čet kol 28, 2008 10:50 pm

    stavimo novce na "hrpu" ,prvo platimo račune , kupimo potrepštine za kuću , ako treba šta djeci i onda razvuci do 5. a kad sam ja dobivala punu plaću još smo stavljali sa strane cca 400-500kn, ništa pametovanja , a kad trba nekom nešto se kupi , i kako ko potroši prije sa računa drugi dodaje i to je to.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Sonja čet kol 28, 2008 11:10 pm

    mi se pokušavamo iskopati iz minusa, al sa ovim primanjima, jedna plaća, njih dvoje... ne ide nam baš.
    M je smislio taktiku, možda će se činiti grozno, ja sam teško pristala, al isplatilo se.
    stavimo na papiru na hrpu koliko ćemo imati za taj mjesec.
    pa oduzmemo sve obaveze (telefoni, gorivo,vrtić, kredit, osiguranje...) i ostavimo za svaki dan XX kuna, svaki dan raspolažemo sa XX kuna.
    do sad smo išli u spizu svaki dan, al bogami dosadilo, pa odemo jednom tjedno. al opet na papir nužno i strogo se držati popisa.
    a ona razlika ukupna primanaj-(obaveze+hrana) obično ispadne koja sitna razlika, rasporedimo da ostane svakome nešto na računu - da polako pokrivamo minuse.
    on lovu diže, a ja svoju crkavicu obično e-bankarstvom pošaljem t-comu, vrtiću, zagrebačkoj banci... Wink i jedan mali dio dignem da pokrijemo onih XXkuna x 30 dana.

    tako to moraju raditi oni koji nemaju kontrolu nad lovom Wink
    a kad treba, treba puno toga i nikad nam nije bilo preteško potrošiti pa smo na kraju završili oboje u apsolutnim minusima.
    pa sad trošimo apsolutno kontrolirano i proračunato.

    tako je sada, nadam se većoj slobodi kad se i ja zaposlim, jer ja ne mogu bez da imam svojih par desetaka kn. u džepu na slobodnu volju Wink
    sad su to siće, tek toliko da ne nosimo prazne novčanike Rolling Eyes
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Branka čet kol 28, 2008 11:58 pm

    Sva lova je oduvijek zajednička. Imamo samo jedan zajednički tekući račun na koji stižu obje plaće. Ja sam vlasnik računa (igrom slučaja jer moja firma traži da imaš vlastiti tekući a od mm-a ne), ali mm je opunomoćenik po svemu. Imamo kreditne kartice (koje plaćamo odmah idući mjesec, dakle charge kartice a ne one revolving) Ja vodim troškove, plaćam režije, račune, a mm samo skuplja papiriće od Mastercarda i daje mi za evidenciju. Ja njemu stavljam 50-100 kn u novčanik da ima za kavu/marendu jer bi inače bio uvijek bez keša. On vodi ulaganja ... kad vidi neku priliku, pita me koliko smije uložiti .... sve veće odluke o kupnji (trošku ili ulaganju) donosimo zajednički. Budući da je mm ekonomist, on vodi taj dio računovodstva u kojem izračunava koliko nam trenutna imovina vrijedi, kolika su zaduženja te koliko mjeseci bismo preživjeli da ostanem(o) bez posla, a da ne moramo prodavati ovo što imamo.
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Carica pet kol 29, 2008 8:50 am

    M ima dobru plaču a ja samo porodiljni (još godinu dana), pa sve troškove, ulaganja u kuću i ostalo ide iz njegove plaće i njegovog fušarenja. Mojih jadnih 1663 kune ode na one svakodnevne potrepštine, neku robicu za dečke, nešto za mamu (ako!) i to je to. Imamo kuću na moru, gliser, 2 auta, skuter i dva motora (ništa novo, ali M sve zna popravit pa uspijemo doć do nečeg pristojnog za manje novce). Uglavnom živimo dobro, možemo si sve što nam treba priuštit, ali da imamo viška...nemamo.
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by blaza27 pet kol 29, 2008 10:04 am

    Meni muz sam radi.ja sam preko ljeta radila sezonski a sad kako sam ostala trudna neradim vise.Kako mi muz radi po cijeli dan meni je prepustio i placanje racuna i vodjenje svega.tako da su novci kod mene.prvo platim racune a onda sta kome treba od robe kupi se, za hranu se obavezno ostavi da se nedesi da nemamo na kraju mjeseca .uvijek se udje u minus bez njega nemogu koliko god se trudila i stedila al neide bez minusa.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by maksi pet kol 29, 2008 11:45 am

    Kod nas je ovako. Oboje radimo, dobro sad sam ja na porodiljnom. Sve račune plaćam ja preko netbankinga. Odlazim u kupovinu i slično. Moj muž o tome nema pojma, sve je prepustio meni. Znači imam punomoć na sve račune. On ima ok. plaću. A ja ... dobro radim na pola radnog vremena u školi i to je ok. A drugu polovicu radim privatno i to je manje ok. Znate i same kakve su prijave kod privatnika. Sada na porodiljnom dosta gubim. Sve u svemu nije tako strašno. Da nam nešto ostane na kraju mjeseca nema šanse. Još i neki minusić iskoristimo.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Maja ned kol 31, 2008 5:47 pm

    hvala cure

    sto se tice tjednog shoppinga, mi smo skuzili da i tako trosimo previse pa cemo se prebacit u mjesecni shopping i tjedno kupovanje voca i povrca po potrebi...

    danas mi je sastavio listu primanja i troskova i sad mi je lakse jer "znam" koliko imamo (nemamo)

    net nemamo pa nemamo ni net banking, ali mislim da cemo si i to priustit pa ce bit mozda malo lakse...
    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Marija ned kol 31, 2008 11:27 pm

    Mi oboje radimo i svaki ima svoju plaću.
    On mora platiti kredit za kuću, a ja plaćam režije i kredit za auto.
    Sve što nemam u Miholjcu za kupiti, a treba mi,on kupuje u Osijeku svojim novcem.
    U nabavku idemo jednom u dva tjedna, tadajednom plaćam ja, drugi put on.
    A svakodnevno odlazimo po voće i potrepštine za djecu (ad.mlijeko).
    Uglavnom, nemam pojma kolika je njegova plaća, koliko zaradi na svirci, on ne zna kolika je moja plaća, svi računi su na vrijeme plaćeni, hrane imamo koliko nam treba, ne trošuimo na luksuz, ne pušimo, ne izlazimo. A ako kojem od nas presušinovčanik tj. račun, onda smo slobodni tražiti od drugog i nema nakon toga prigovora.
    Npr. noas je svirao, zaradio je novce, ja sam mu ujutro reklada idemo u Mađu, trebaju nam pelene (mjesečna zaliha), meni trebaju traperice, djeci hlače...sve je on platio bez da je išta prigovorio.
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by aldijana čet ruj 04, 2008 12:14 am

    Trenutno samo mm radi, ima relativno dobru plaću + honorare...Dok sam ja radila imala sam nižu plaću, ali dosta honorara, pa se odlično živjelo...ali bili smo sami...sad su tu djeca i trošimo puno više...moja naknada je čista mizerija ( 150 eura), platim stanarinu i nešto mi ostane...račune plaća on, 2x mjesečno kupujemo ad. mlijeko i pelene (koristim i platnene), kupim djeci odjeću kad im treba, sebi i njemu također...često izađemo, ali ništa previše...
    hvala Bogu imamo takve poslove da uvijek možemo zaraditi "sa strane" pa će biti lakše kad se ja vratim na posao...
    sve u svemu, ne žalim se
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 6:09 pm

    Kod nas samo mm radi, a ja se brinem o financijama. Njemu je to prezamorno.

    Sponsored content


    shock Re: Organizacija financija

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon svi 20, 2024 11:08 pm.