B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Virusni laringitis  Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Virusni laringitis  Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Virusni laringitis  Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Virusni laringitis  Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Virusni laringitis  Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Virusni laringitis  Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Virusni laringitis  Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Virusni laringitis  Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Virusni laringitis  Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Virusni laringitis  Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



3 posters

    Virusni laringitis

    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Virusni laringitis  Empty Virusni laringitis

    Postaj by blanche sri lis 27, 2010 9:30 am

    Sinoć smo u 2 ujutro završili na hitnoj pomoći Sad
    Maleni je oko ponoći počeo kašljati i gušiti se,zvučalo je kao da mu je nešto u plućima,kašalj je zvučao kao blaži lavež psa,i pištao je dok je disao..Budući da je poslije podne razbio staklenu čašu,iako smo odmah pomeli,usisali i sve oprali,prepali smo se kao dva zadnja luđaka,pospremili klince i trk na prvu pomoć..Davno sam čitala za laringitis,ali u toj panici bila sam sigurna da je nešto progutao ili udahnuo,pa iako mi je hitna zadnja opcija,paralizirani od straha odjurili u dječju bolnicu Kantrida..Nakon što su ga poslušali,zaključili su da je to laringitis(virusni)u blažem obliku nego što je uobičajeno,dali mu injekciju dexametasona, inhalaciju Ventolinom i nakon toga se promuklost smirila...Otpravili nas doma bez nekih većih objašnjenja,sve potrebno sam na žalost morala pronaći na internetu..I rekli da se može ponoviti i ne mora..Ali da je inekcija i inhaliranje dobro i da se slobodno vratimo kad i ako mu se ponovi(ja sam vječiti optimist pa se nadam da neće)..
    Dakle,potrebno je ovlaživati stan,kod nas je vrlo toplo od centralnog(suhi zrak može dovesti do napada)i u slučaju napada zapariti kupaonicu i nakon toga ga izvesti na hladan zrak...Ima li tko kakvih iskustava,tek toliko da znam da nismo sami... utje
    1980Petra
    1980Petra
    akter
    akter


    Broj postova : 137
    Lokacija : Zagreb - Dubrava
    Proud to be : dragi prijatelj

    Virusni laringitis  Empty Re: Virusni laringitis

    Postaj by 1980Petra sri lis 27, 2010 11:17 am

    Joooj znam kako ti je, kako brzo dođe tako brzo i prođe....naravno da dođe usred noći (to je takva bolest) i gore zvuči nego što je. Vjerujem da je najgore prošlo i ovu noć ćete već biti mirniji ......bez intervencija. I moj je dobio istu tu terapiju (pikicu protiv gušenja i inhalaciju Ventolinom) a kasnije smo se samo inhalirali (imamo inhalator pa smo kapali ventolin i fiziološku a kasnije samo fizilošku)koliko me sjećanje služi to je trajalo možda dva dana! Inače moj Mate je sklon bronhitisu (od 1-3)-sad je puno bolje!! Ali svašta smo prošli, (svaka tri tjedna na Srebrnjaku), i laringitis i bronhitis pa laringotraheobronhitis i sve u krug. Sad je evo prošao 4 g. i za sada svaka prehlada završi sa puhanjem nosa i sirupom za iskašljavanje (a prije samo antibiotici, inekcije Solu-medrola, inhalacije- kad se razboli direktno sve na pluća).Ne brini se do vikenda će biti kao da ništa nije bilo.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Virusni laringitis  Empty Re: Virusni laringitis

    Postaj by Jorgovan sri lis 27, 2010 11:26 am

    blanche je napisao/la:Sinoć smo u 2 ujutro završili na hitnoj pomoći Sad
    Maleni je oko ponoći počeo kašljati i gušiti se,zvučalo je kao da mu je nešto u plućima,kašalj je zvučao kao blaži lavež psa,i pištao je dok je disao..Budući da je poslije podne razbio staklenu čašu,iako smo odmah pomeli,usisali i sve oprali,prepali smo se kao dva zadnja luđaka,pospremili klince i trk na prvu pomoć..Davno sam čitala za laringitis,ali u toj panici bila sam sigurna da je nešto progutao ili udahnuo,pa iako mi je hitna zadnja opcija,paralizirani od straha odjurili u dječju bolnicu Kantrida..Nakon što su ga poslušali,zaključili su da je to laringitis(virusni)u blažem obliku nego što je uobičajeno,dali mu injekciju dexametasona, inhalaciju Ventolinom i nakon toga se promuklost smirila...Otpravili nas doma bez nekih većih objašnjenja,sve potrebno sam na žalost morala pronaći na internetu..I rekli da se može ponoviti i ne mora..Ali da je inekcija i inhaliranje dobro i da se slobodno vratimo kad i ako mu se ponovi(ja sam vječiti optimist pa se nadam da neće)..
    Dakle,potrebno je ovlaživati stan,kod nas je vrlo toplo od centralnog(suhi zrak može dovesti do napada)i u slučaju napada zapariti kupaonicu i nakon toga ga izvesti na hladan zrak...Ima li tko kakvih iskustava,tek toliko da znam da nismo sami... utje
    hladan zrak? pa to je kontraindicirano.
    kupite ovlaživač zraka obavezno. ako mali hoće piti sokiće bilo bi odlično davati mu Ca Sandoz (to je indicirano za sve virusne i alergijske laringitise - smanjuje edem larinksa koji je uzrok takvoj promuklosti i nemogućnosti disanja). mislim da neće biti dalje problema.. u svakom slučaju nije hitna ništa tako strašno ako opet krene utje val val
    inače ventolin je za bronhe a ne za larinks. daje se deksametazon i efedrin. ja sam svojima davala sirup koji sam kupovala a koji ima efedrina, mislim da se zove pulmostop ajme meni ne znam više možda imam koju kutiju još doma pa javim.

    Sponsored content


    Virusni laringitis  Empty Re: Virusni laringitis

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 8:32 pm.