B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
realno ili potpuno nerealno ? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
realno ili potpuno nerealno ? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
realno ili potpuno nerealno ? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
realno ili potpuno nerealno ? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
realno ili potpuno nerealno ? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
realno ili potpuno nerealno ? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
realno ili potpuno nerealno ? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
realno ili potpuno nerealno ? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
realno ili potpuno nerealno ? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
realno ili potpuno nerealno ? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+5
majaipetra
Jorgovan
Branka
Aleksandra
Irka
9 posters

    realno ili potpuno nerealno ?

    avatar
    Irka
    novak
    novak


    Broj postova : 16
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Irka pon tra 26, 2010 12:36 am

    Drage moje ! Zanima me sta vi mislite,da li je potrebno da majka (majka 1,2 ili 3 djece) treba da radi,ide na posao? Naime,ja sam u strasnoj dilemi i nikako da sama sa sobom postavim stvari kako treba..
    Moja prica: Nakon godinu dana porodiljnog dopusta krenem raditi budem na poslu nekih 6 mj. Za to vrijeme nadjemo tetu cuvalicu od 8-16-16:30 . Izgleda da je sve kako treba,ali nije bas tako... U tom periodu sam imala problem sa mm koji nikako da shvati da je nenormalno svaki dan kasniti na posao,a za to naravno krivim njega,jer ja odradim sve sto se tice djece,teta ulazi na vrata u 7:30 i po mom misljenju se mi trebmo odmah spremiti i otici. ALI dok stariji sin i ja stojimo na vratima obuceni,on jos ima nesto obaviti,tipa popiti casu vode,uzeti malo meda,pa nama nosi teglu realno ili potpuno nerealno ? 33288 da nama ne fali vitamina,pa dok uzme jos nesto... I tako ja dodjem na posao u 8:45... Nije sad stvar sto ce meni neko prigovarati,nego se ja grozno osjecam...
    Onda kada treba krenuti doma ja ga cekam sigurno pola sata,tako da pola sata kasnimo i teti sto cuva djecu. Naravno u povratku moramo otici jos po starijeg sina u vrtic... I tako svaki dan..

    Nakon 6 mj. ja se razbolim (dokazano pad imuniteta),dobijem razne upale,popijem hrpu antibiotika i ostanem doma mjesec dana...i vise. U tom momentu odlucim da cu ostati s djecom jos godinu dana (do famozne trece godine ),a i stariji polazi u skolu na jesen,a ni tu neznam sta me ceka..

    U svemu tome,mene ne popusta moja (nerealna) ambicija da se dokazem u svom poslu jer kaskam vec prilicno vremena... Moram reci i da je moj posao takav da ima vise posla (citaj:zarade) poslije podne,ali s obzirom da su djeca mala i takva je situacija promijenim smjenu tako da sam radila samo ujutro,ali to nije donosilo nikakve rezultate... Samo svakojutarnji stres,zarada sica,osjecaj da sam bogla biti bolje "iskoristena" kod kuce...

    Poanta je u tome sto ja mislim da se sve moze ako su partneri slozni i imaju istu viziju zivota. Ovako,ja sam uvjerena da su i kuca i djeca na meni(bez obzira imali tetu ili spremacicu u kuci ili ne). Ne kazem da je mm los ili bilo sta slicno,cak naprotiv,ali jako me ljuti sto cijelo vrijeme imam osjecaj da sam sputana... Mislim da se uz dobru volju (i malo novca) moze stosta organizirati.. Ovako,imam stalni pressing,a mene nigdje..

    Nadam se da cete razumjeti poantu...
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Aleksandra pon tra 26, 2010 12:43 am

    Kod vas nema porodiljnog do 3 g jel tako ? Možeš li na godinu neplaćenog ili bi dala skroz otkaz ?
    Ako financijski možete a računaj da onda ne plaćaš tetu čuvalicu zašto ne, no činjenica je da muški baš ne cjene ono što mi žene radimo, to se kao podrazumjeva i nema baš neku vrijednost.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Branka pon tra 26, 2010 12:17 pm

    Ti moraš sama odlučiti što želiš i što te više ispunjava.
    Ja bih u toj situaciji kupila sebi polovni auto, organizirala sebi posao popodne, čuvalicu isto popodne. Kad starije krene u školu raspitala se ima li razred u kojem su smjene jedan tjedan ujutro, drugi popodne da barem viđaš starije dijete (kod nas su sve smjene u razredima od 1.-4. takve).
    Osjećaš se sputano jer ovisiš o tm-ovom rasporedu i volji da se pokrene od kuće i sa posla, sa svojim prijevozom ne bi ovisila o njemu i ne bi gubila živce i vrijeme na prazan hod.
    Mene to vucaranje i kašnjenje i čekanje izluđuje i razumijem o čemu pričaš. realno ili potpuno nerealno ? 889846

    Moj izbor bi bio posao.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Jorgovan pon tra 26, 2010 1:10 pm

    Draga potpuno te razumijem.
    Na tvome mjestu bih ostala kući još 6 mjeseci dok stariji krene u školu i malo se uhoda, a mlađu djecu na jesen isto upisala u vrtić da krenu s 2.5 g (imat će toliko na proljeće zar ne), krenula na posao i uzela čuvalicu za slučaj kad su bubani (tako sam i organizirana pa govorim iz svog iskustva).
    Ne može se sve odjednom, ali zato sve u svoje vrijeme. Biti samo majka dok su djeca mala i trebaju nas a onda postepeno uz majku i zaposlena žena.
    Sretno!
    majaipetra
    majaipetra
    novak
    novak


    Broj postova : 55

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by majaipetra pon tra 26, 2010 5:30 pm

    Ja bi isto poludila da ovisim o mužu kad kreće raditi i ide kući...sreća pa imam svoj auto. Mi mame razmišljamo o tome što će koje dijete obući, ima li uopće čisto sve i opeglano, da je u kući uredno, da ima svatko što za jest. Najgore mi je kad ih stavim sve spavati i onda što kuhati kome za sutra.
    Ja imam pravo na tri godine, ali počela sam raditi nakon 13 mjeseci. Starija curica ide u vrtić 10 km od mjesta stanovanja jer tamo stanuje baka i ona radi do 14 pa ju ona pokupi da ne čeka mamu sa čistačicama do 17. Seke blizanke imaju tetu koja ih svaki dan usto vozi i na vježbe jer jedna mora vježbati i dok mama i tata rade. S posla "trčim" jer dođem taman kad je njima vrijeme za buđenje...
    Ugavnom...sve što sam radila dok sam bila na porodiljnom čeka me i sada...ali ja sam odlučila početi raditi i iako se činilo nemogućim sve dobro klapa, ali uz dobru organizaciju...
    Sreća pa imam auto...inače bi bilo malo nezgodno...stvarno...
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by irenak pon tra 26, 2010 11:36 pm

    Draga Irka,

    nije čudno da se osjećaš da je sve na tebi jer, istini za volju, najčešće i je tako kod svih nas, koliko god nam muževi bili dobri i pomognu, velika večina stvari je ipak na nama!!
    Da li bi ti bilo pametno ostati doma ili ne, ovisi doista samo o tome što će tebi bolje odgovarat. Zapravo, moraš mislit i na sebe, to je moja poanta. Ako ti je toliko stalo da radiš i ako ćeš se osjećati loše ako ne radiš, nema smisla da ostaneš doma, a opet, ako misliš da je pametnije biti doma i da ćeš s polom isto moći i nakon 6 mjeseci, ostani doma. Puno filozofije s moje strane (ništa novo, hehehe), ali doista gledaj kako ćeš ti biti zadovoljnija i mirnija, jer zadovoljna mama je ipak najbolja mama svojoj djeci!!!!
    avatar
    Irka
    novak
    novak


    Broj postova : 16
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Irka pon tra 26, 2010 11:58 pm

    Drage moje,hvala na odgovorima ! Svi vasi savjeti i primjeri "drze vodu",nema sta..
    Alex za mene bi bilo bolje da se moram vratiti na posao,ali ja radim u porodicnom poslu,pa se sve nekako,sto se mene tice,stavlja na prolongiranje tj sama to radim (uz nesebicnu "pomoc" mm-a). U ovakvoj situaciji bi se moralo naci rjesenje,a ovako sam stalno na nekom kompromisu. Kod nas je porodiljni godinu dana,za blizance nema ama bas nikakvih povlastica,a ni za trece dijete. Postoje samo neke naknade za djecu,ali to ako si socijalni slucaj... Ma davno sam prestala istrazivati po tom pitanju. Dakle,ja sam sada na neplacenom bolovanju i tako se vodim. Sto se tice tete,dok sam ja kuci nama treba samo neko da sustigne po kuci one stvari koje ja ne uspijem,a i to cemo rjesavati ovih dana..
    Da,slazem se da bi bilo dobro da i ja imam auto,da ne ovisim o nikome,nego sve organizirati i to je to. Nekoliko puta sam otisla na bus i tada stizem na vrijeme,ali (znam da se neke nece sloziti samnom) ja nisam htjela ici busom iz principa! Pa je li normalno da on krene sa autom pola sata poslije mene! ma.uh...

    Radila bih ja rado popodnevnu smjenu (od 13-20) ali tako ne bih vidjela starije dijete nikako osim vikendom. U vrticu je do 17h,a ne moram vam pricati kako se sve promijenilo od dolaska blizanaca... Dok je on bio sam svugdje smo zajedno isli i nista mi nije bilo tesko,ali sada jedva odvojimo vrijeme sa samo nas dvoje.. Pa se snalazim sa 100 nacina kako da svi zajedno lijepo provedemo vrijeme do polaska na spavanac..

    Cak sam dosla na ideju da pocnem raditi od 17-20,dakle samo ta tri sata da ne zakrzljam skroz sto se posla tice,a i godio bi mi skok iz dnevne rutine,ali...uvijek ono ali...
    Sa starijim sinom se opet ne bih nikako vidjela,a za mm je to katastrofa od radnog vremena (opcenito poslije podne),a i subota koju radim vec 15 god.. Jer nema "harmonije u obitelji" na taj nacin.. Moram biti malo ironicna,jer izgleda da se ta harmonija zasniva samo na meni tj. mojoj prisutnosti i trckaranju da kome sta ne fali...
    Sto se toga tice,spremna sam poceti razbijati te njegove okvire,ali ostaje mi opet da necu vidjeti svoga prvinca cijeli dan..
    Sto se tice skole,ova skola u koju planiramo da ce ici ima varijantu produzenog boravka sto znaci do 17 h,ali ja ga ne bih pustala toliko nego radije upregnuti tatu ili u krajnjoj liniji naci opet nekoga da ga samo dovede od skole do kuce..
    Na kraju balade sve se vrti oko novca,zaista dok se sve poplaca,gdje sam ja tu sa pricom o autu... Ali ja bih radije sve nekako postavila "da je vuk sit i ovce na broju".
    To je sada prica o mojoj popodnevnoj smjeni ili bar ovoj drugoj varijanti.. Samo od sebe se namece da bih ja trebala raditi ujutro,do 16 i sve bi stigli,ali sta cu na poslu ako to nema svrhe... I tako sve u krug...

    Ako netko odusta od citanja ovog posta,necu mu zamjeriti realno ili potpuno nerealno ? 33288 ,jer i meni je vec puna kapa trazenja najbolje i najbezbolnije varijante...
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by irenak uto tra 27, 2010 12:08 am

    Nisam odustala od čitanja, hahahaha!!!!!!!!!! Nemam niš pametno za reć, ali nije ti lako!!! Najčešće ovca ipak završi onak, malo poklopana, tak da pazi samo da baš nisi ovca svaki put!!!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by niksi uto tra 27, 2010 12:36 am

    Nemam što pametno za dodati, zapravo je teško dati bilo kakav savjet jer nijedna situacija nije identična nekoj drugoj. Ja sam odlučila ostati doma koliko god budem mogla jer financijski nam se više isplati da smo u Njemačkoj i da ja ne radim nego da smo u Hrvatskoj i oboje radimo.
    Tebi Irka sretno s odlukom !
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Aleksandra uto tra 27, 2010 10:37 am

    Irka a kakva je taj tvoj obiteljski posao ? Mislim zašto je zarada bolja popodne nego ujutro ?
    Ja sam u sličnom sosu sa "obiteljskim poslom" ali odradim ga dok su u vrtiću a ostalo je prilagođeno njima i aktivnostima.

    Ja bi ako je financisjki izvedivo ( a neznam kakva ti je posao i šta on diktira) kupila još jedan mali povoljni auto, ujutro odbacila klince u vrtić i školu, odradila 6 sati, pokupila ih sve troje i došla doma. Ostatak dana je moj to je realno 8 sati itekakvog rada, jer i klinci su posao mada to naši m-ovi ne vide. Ako ti to donosi dovoljno love da tako funkcionirate a da si ti zadovoljna a da si s djecom.. ja bi tako.

    E sad ovo je bilo jako bistro jer tako ja radim pa ima dana da bi samu sebe ispalila na mars realno ili potpuno nerealno ? 85897
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Sonja uto tra 27, 2010 11:42 am

    Irka - teška odluka i želim ti da ipak nađeš optimalnu soluciju za sve vas, pogotovo za tebe i dječicu, a M nek se malo prilagodi Wink

    do kad ti maleni ide u vrtić, ako je sad predškolac. još mjesec dana??
    mislim da vama baš kronično nedostaje tvoja mobilnost, ovako kad svi ovisite samo o M, koji je tako malo "bez žurbe" to stvarno je stresno.
    možeš li posao obavljati od kuće??
    ja bi isto kao i aleksandra - odvela njih, odradila, pokupila ih i pravac kući.
    sigurno možeš malenog skupiti i prije 17:30 iz vrtića?!

    meni bi osobno odluka bila teško rascjepana između posla koji možda i može pričekati još par mjeseci i djece koja su još relativno mala.
    sretno val val

    čime se baviš??
    avatar
    Irka
    novak
    novak


    Broj postova : 16
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Irka uto tra 27, 2010 4:31 pm

    E,ovako.. Ja sam frizerka realno ili potpuno nerealno ? 889846 ! Svoj posao radim od svoje 18-te godine i to je bila moja odluka od tada a i danas ne mislim mijenjati nista. Moj otac je bio sampion bivse drzave nekoliko puta i prenio je ,a ja sam upijala kao spuzva, sve tajne velikog majstora.. Svi u mojoj porodici su frizeri-mama,tata.sestra,brat i ja .Uvijek smo bili vrlo profesionalnii,jer sto bi se reklo nismo od juce.Nisam ja sad otvorila salon jer nisam znala sta bih drugo,pa eto samo da se nesto vrti,pa ako ne ide-otvoriti nesto drugo... A toga ima pun grad.. Ma danas ima svega,sve je dostupno,ali profesionalizma sve manje.. Ja sam najstarija od djece i nekako bi bilo prirodno da ja preuzmem posao,jer polako dolazi vrijeme i za to.. A ja u situaciji u kojoj se to neda tako jednostavno izvesti i to svi razumiju,samo osjecam kako ce me vrijeme pregaziti. Nezahvalno je to... Sto bi se reklo sada su najbolje godine za sve:za radjanje,odgajanje djece,za karijeru... Nemojte me pogresno shvatiti,ni za cim ne zalim,Bozesacuvaj,imam predivnu djecicu i divan brak i sve to cijenim i volim. Zato sam i odustala od velikih ambicija,jer znam koliku zrtvu bih morala podnijeti,a to nije vrijedno obitelji.. Medjutim,neki modus gdje ne teglim samo ja,gdje je isplativo to sto radim i za sto sam nekad zivjela,mislim da bi se morao naci...
    E,sad objasnjenje za radno vrijeme: znate i same da svi vecinom rade(firme,banke,tj vecina poslova) do 16-17h. Kada ce onda dolaziti na frizuru nego poslije posla.. Ne zivi se od proslosti,svaki dan je dokazivanje kako u poslu,tako i u svemu.. Ujutro bude posla,ali ipak je popodne akcija. Sad uzmite u obzir da me na poslu nema cijelu trudnocu,pa jos godinu poslije,pa onda malo radim,pa ne radim... Koga nema bez njega se moze,to je tako i potpuno razumljivo da je tako.. Samo se pitam gdje sam tu ja..
    Moram reci da i mm radi bas sada na jednom projektu koji uzima puno vremena i angazmana. Evo maloprije je dovezao malenog iz vrtica i ode dalje... Sad sam kuci,ali sta kad se odlucim poceti raditi..
    Mozda i ja grijesim sto cekam da se sve nekako poklopi i da onda ja iskoracim...

    Vasi prijedlozi su na mjestu realno ili potpuno nerealno ? 889846 apsolutno! Na taj nacin sam i ja zamislila kad sam pocela raditi nakon bolovanja,samo sto se tu vracam na pocetak price i ono silno kasnjenje,stres i sve,ali ako bi tu bilo rjesenje auto,onda nema druge nego da poradim na tome.. A popodnevnu smjenu ostaviti za bolje dane...samo radi djece!

    Sto se tice organizacije oko djece,svi kazu da je najbolje sacekati do trece godine,a tako sam uradila i sa starijim,a njega je cuvala teta do tada..
    Sve u svemu,moje misljenje je da je tu mm kljuc problema jer ne zeli biti flexibilan po pitanju mog radnog vremena,jer to znaci da bi morao biti sam s djecom par sati...pa tu dolazi prica kako bi mogao jos stosta obaviti za to vrijeme itd.

    Vjerujte mi i meni se zavrtilo u glavi dok pisem sve ovo,djeca trckaraju ovuda,otvaraju ladice,stariji stalno zapitkuje nesto... Odoh sada. Puuno,puno vam hvala na svom angazmanu oko ovog mog pitanja ! realno ili potpuno nerealno ? 311493
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by didi uto tra 27, 2010 6:51 pm

    da ovo šta čitam je klasični primjer majke s više djece,
    nažalost tate uvijek nađu neka opravdanja za svoje ambicije znaš ono iza svakog uspješnog muškaraca stoji uspješna žena,
    sve je to od slučaja do slučaja,novac je jako bitan jer ne možemo sve poplačat,želje su jedno a stvarnost nešto sasvim drugo,
    razmisli šta ti se najviše isplati,nije kasno ni poslije kad bebači narastu počet raditi ili pođi s pola radnog vremena ako imate svoj salon mušterije će naučit,
    nadam se da ćeš uspjet u organizaciji..
    mislim dati zaista treba auto utje
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Aleksandra uto tra 27, 2010 10:38 pm

    hm, moja teta frizerka npr radi isključivo popodne od 13 dalje Wink

    ali imam ideju a ti razmotri ideju.
    Straiji ide u vrtić a mlađi su doma s tetom čuvalicom sada ?
    Naprimjer radiš pon, sri , pet popodne i teta čuvalica čuva od npr 13-20 a ti si ujutro sa djecom, te dane starijeg ne da š u vrtić
    utorak i četvrtak radiš ujutro dok je stariji u vrtiću a teta čuva klince dok ti radiš

    Na taj način, radiš i popodne i ujutro, s klincima si prilično, zadovoljiš sebe i zaradu i sve to naravno uz svoj autić Wink
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Aleksandra uto tra 27, 2010 10:39 pm

    ili skratiš popodne na srijedu i petak a pon ostaviš dan za sebe Wink tj stariji ide u vrtić a ostaju ti samo mlađi doma
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by irenak uto tra 27, 2010 11:03 pm

    Sad kad sam vidjela o kojoj se struci radi pala mi je ista ideja kao i Aleks, radi u dvije smijene!!! I to si posložiš kako ti odgovara, a obzirom da si dugo u poslu, sigurno imaš klijente kojima više odgovara ujutro, a opet imaš i radne dane popodne. Tako ćeš imati i vremena za klince i za posao!!!! Eto, kako smo mi to brzo smislile, hahahahahahaha!!!! Još ako ti to tako odgovara i postoji mogućnost za to... ideš!!! Di će ti biti kraj, hahhahahaha!!!
    avatar
    Irka
    novak
    novak


    Broj postova : 16
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Irka sri tra 28, 2010 3:06 am

    Napisem sve i pritisnem back !! realno ili potpuno nerealno ? Affraid
    Uglavnom, Alex (trenutno sam kod kuce,vec dva mj.),tvoja teta zna o cemu pricamo.. A ideja za dan popodne,dan ujutro je odlicna !! Toliko me podsjeca na godine provedene u Ri,tada smo samo tako i radili... Tek unazad 5-6-7 god svi rade od 8-20h svaki dan osim nedjelje,a subota do 13h. Tako i mi sada radimo..
    (Tek sam sad vidjela kako prijasnji post izgleda pomalo pretenciozno. nije mi to bio cilj,nego samo pribliziti situaciju. Ja se stvarno ne volim nametati i samu sebe hvaliti i sl. realno ili potpuno nerealno ? Icon_redface )
    Znaci,ideja je super,samo mi ostaje u kojem vremenu to izrealizirati.. Tu dolazi misljenje od Sonje i osvrt na to da ce stariji u skolu,a koliko znam nastava traje jako kratko prvu godinu,tek 2-3 sata. Sada dolazi lijepo vrijeme i setnje s djecom, moram se i raspitati do kad se uopce ide u vrtic,mislim predskolski uzrast. Dolazi i ljetovanje,priroda. U svakom slucaju nebi bilo lose da radi kompletne postave stvari ostanem tamo do jeseni kod kuce. Do tada naci fleksibilnu tetu cuvalicu,a oko starijeg se podijeliti sa mm i njegovog dolaska kuci,pa kombinirati s produzenim itd. Blizanci ce u osmom mj imati pune dvije godine i svi se slazu da ih ne treba davati u jaslice do trece godine.. Dakle izdrzati sa tetom jos cca godinu dana. Naravno,naci varijantu za svoj autic,da malo ova dusa predahne... Ljudi,zene moje drage,mame najdraze !! Vi ste stvarno duse od ljudi !! Mame stvarno se vec sad osjecam lakse,puno,puno lakse. Ipak postoji malo konkretniji plan,redoslijed dogadjaja,pa sta ispadne ka kraju price,ali bar sam probala svaku mogucu opciju !

    Ljubim vas sve !!!


    Zadnja promjena: Irka; sri tra 28, 2010 3:43 am; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Irka
    novak
    novak


    Broj postova : 16
    Proud to be : mama blizanaca

    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Irka sri tra 28, 2010 3:36 am

    Ajme,ma osjecam se kao da sam vec sve postavila na svoje mjesto!! A totalno sam smetnula s uma tu cik cak opciju..ma svaka cast !! Jedino mi ostaje mm da se pomiri sa popodnevnom smjenom realno ili potpuno nerealno ? 71910 tri dana u tjednu. A i jutarnja je ok,jer ima klijentica kojima bas ujutro odgovara. Mislim jutarnja opcija je bolja za sve,ali i ta jutarnja nerijetko zavrsi u 18h..znam po mnogim primjerima..
    Pa postoji li bolja varijanta od ove? Ja sam i inace misljenja da ako hoces da imas pod kontrolom sve,moras imati sve organizirano.. Zato sam se ja ziva izmorila,jer kao da su mi noge betonirane (primjer za 10 !) i ne mogu da mrdnem...
    Rezime : auto-teta cuvalica-produzeni boravak-organizirati cik cak posao i nadati se da ce proci bez rastave brakarealno ili potpuno nerealno ? 776959 ! Ma salim se za ovo zadnje,naravno nista od toga.. Samo se ja moram organizirati,a on mora shvatiti da nije sve po zeljama i da taj modus da ja radim reda radi,pa mogu i kasniti i sve ostalo...SVECANO OTPADA !

    Stvarno cu poraditi na svemu ovome,jer vidim da propadam bez plana i koncepcije.. Mislim da cu sa kompletnom realizacijom sacekati do jeseni,jer ljeto ce opet presjeci. Nisam takoreci ni pocela,a ne mogu da se stalno nesto iznova dogovaram.. Od jeseni okrecem novu stranicu.

    Od srca hvala na podrsci,a ja se opet javim kad i ako zapne! realno ili potpuno nerealno ? 501206

    Sponsored content


    realno ili potpuno nerealno ? Empty Re: realno ili potpuno nerealno ?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 21, 2024 12:20 am.