B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Jede mi se..... Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Jede mi se..... Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Jede mi se..... Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Jede mi se..... Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Jede mi se..... Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Jede mi se..... Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Jede mi se..... Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Jede mi se..... Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Jede mi se..... Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Jede mi se..... Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+13
Blonde
maksi
RozaGroza
mallena
markoanja
koraljkica
Marija
Aleksandra
Sonja
Vanja
tanja
Arte_twins
aldijana
17 posters

    Jede mi se.....

    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Jede mi se.....

    Postaj by aldijana sri kol 13, 2008 1:03 am

    Čega ste se odrekle u trudnoći, a za čim ste ludovale...Znam da trudnice imaju lude ideje vezane za hranu....Ja sam se recimo jako teško odrekla majoneze, jer sam totalni, ali totalni freak za njom...
    Zato sam u neograničenim količinama jela senf, kečap i kupus salatu....
    Ima jedna simpa reklama...Kupio tip litru soka i dok ide kući počinje pljuštati kiša, za onako jadnim, pokislim trči gomila pasa..preskače ogradu, padne i polomi se...ustane i zamalo ga auto udari...ne ispušta sok iz ruku...ulazi u kuću, mokar, izderane odjeće, umoran i sipa čašu soka trudnoj ženi...ona ga gleda i pita "A nije bilo jabuke?!
    Arte_twins
    Arte_twins
    akter
    akter


    Broj postova : 254
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Arte_twins sri kol 13, 2008 1:32 am

    Ničega se nisam odrekla ;-). S Kosjenkom sam smanjila unos kofeina, a sada s blizancima nisam ni to. Samo pazim da uglavnom pijem nes, a ne tursku kavu.
    Na početku trudnoće sam imala neko ludilo za jabukama, kupus salatom i jelo mi se dosta mesa i fast fooda. Zbog te želje za fast foodom i masnom hranom sam i pomislila da nosim dečke. S Kosjenkom sam nekako više jela laganiju hranu.
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by tanja sri kol 13, 2008 9:53 am

    nisam se niceg odrekla, a nisam imala ni neke posebne zelje. tek mozda dvaput u trudnoci sam se sjetila jogurta od kave pa mi je mm isao kupiti al ne odmah cim sam pozeljela nego drugi treci dan, kad se sjetio. i sad mi ga zna nekad donijeti, pa ga moram skrivecki od djece pojesti(neznam dal je pametno dati im ga cijelog. )
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Vanja sri kol 13, 2008 11:02 am

    aldijana je napisao/la:Ima jedna simpa reklama...Kupio tip litru soka i dok ide kući počinje pljuštati kiša, za onako jadnim, pokislim trči gomila pasa..preskače ogradu, padne i polomi se...ustane i zamalo ga auto udari...ne ispušta sok iz ruku...ulazi u kuću, mokar, izderane odjeće, umoran i sipa čašu soka trudnoj ženi...ona ga gleda i pita "A nije bilo jabuke?!
    kad sam rekla mm da sam trudna otišao je u dućan i kupio 2 litre tog soka nek se nađe Wink Laughing Laughing

    nisam se ničeg odrekla ,jer mi se na kavu prvih 5 mjeseci ppovraćalo, ali mi se jela lubenica od 12 mjeseca i jedva sam čekala da dođu i onda se ubijala u njima i još uvijek :P
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Sonja sri kol 13, 2008 11:18 am

    ovako, ja sam semivegetarijanka. pam u trudnoći tek počela jesti, a ne se odricati, jer zbog moje prehrane me bilo trta da imaju dovoljno svega za razvoj, pa sam jako, jako pazila da jedem što više i što raznovrsnije.
    a još dok nisam napravila test na trudnoću, prestala sam piti kavu, jednostavano mi nije pasala više.
    tri mjeseca prije trudnoće sam prestala pušiti, ciljano, tj. kad smo počeli raditi na tome Wink
    odrekla sam se prije trudnoće svih tableta i alkohola, za ziher Wink
    a ono čeg se nisam mogla odreči je gazirano i danas sam totalni ovisnik o gaziranom.
    a u trudnoći sam se ubijala u voću.
    taman bilo ljeto, lubenice, nektarine, grožđe...
    na kile svaki dan Embarassed
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Aleksandra sri kol 13, 2008 12:12 pm

    ja sam se davila u jagodama -srečom rezultat toga nije da su djeca alergična na njih nego ih vole ko i mama Wink
    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Marija čet kol 14, 2008 12:06 am

    Odrekla sam se cigareta kada sam saznala da sam trudna, gazirana pića sam smanjila, a ostalo sam jela, skoro sve.
    Ono bez čega nisam mogla živjeti su bile trešnje,imam dvije u dvorištu, jela sam ih ponekad po kg-dva dnevno, samo njih, bez doručka, ručka, večere. Kuhani kukuruz, lubenicu i nekad me hvatala faza da sam luda za mc donaldsom.
    A želju,beš ono, trudničku želju, sam imala samo par puta na početku trudnoće, to je bio gusti sokod jagode, cappy ili fructal.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Sonja čet kol 14, 2008 12:50 am

    hehe, po tim trudničkim željama ja sam bila trudnica za poželiti, nijednu želju, niti jednu jedinu. al zato kad sam rodila, bila 24/7 dežurna i puštala M da ide na treninge, onda su počele želje Wink :P
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by aldijana čet kol 14, 2008 1:08 am

    I da zaboravila sam...osim majoneze jako su mi falile cigarete...za poluditi...mislila sam da ću ih se riješiti usljed duge apstinencije, ali...
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Aleksandra čet kol 14, 2008 7:25 am

    Ni ja nisam nijednom imala neku posebnu želju , baš sam govorila mm-u kako je dobro prošao Wink
    Pušila nisam nikad, gazirano ne volim ni kavu baš jako, mlijeko obožavam, tako da mi nije to baš bilo neko "stresno" razdoblje po pitanju odricanja. Nisam se ni mučila tjerati esti povrće koje mrzim, jela sam raznoliko i umjereno + vitamini i to je to.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Sonja čet kol 14, 2008 11:26 am

    ma meni je trudnoća po pitanju hrane došla ko ozeblom sunce,
    baš sam bila anoreksična i anemična i iscrpljena.
    slabo sam pazila na prehranu i često su to bile samo sitnice usput. doručkovala i večerala nikad, ručala u mrvicama....
    a povrće i voće obožavam Smile
    koraljkica
    koraljkica
    novak
    novak


    Broj postova : 11

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by koraljkica čet kol 14, 2008 9:30 pm

    kako sam vegetarijanka vec 7-8 godina,a tocno 2 mjeseca su trajale abnormalne mucnine,iznenadilo me kad sam skuzila da mi se jede meso, i to ne nesto posebno nego
    hrenovke,mortadela i takve podriguše.sve mi je bilo obrnuto... inace obozavam slatko,a
    nisam ga mogla jesti,niti sir u bilo kojem obliku. prestala sam piti kavu a i pusiti.
    srecom mucnine su prestale i sad mi je drago da sam se rijesila dima. uzivam u vocu
    a i ponovo u slatkisima...
    Arte_twins
    Arte_twins
    akter
    akter


    Broj postova : 254
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Arte_twins pet kol 15, 2008 1:10 pm

    Ja inače nisam neki ljubitelj mesa. Imamo ga na meniu 1-2 puta tjedno, a u srednjoj školi ga uopće nisam jela. Zato me iznenadila ta luda želja za mesom koja je trajala na početku trudnoće. Meni su se jeli hamburgeri, pizze, ćevapi, salame...Ugađala sam svim tim željama, baš mi je pasalo.
    markoanja
    markoanja
    akter
    akter


    Broj postova : 308
    Lokacija : petrovo
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by markoanja sub kol 16, 2008 10:05 pm

    ja ništa posebno nisam voljela jer sam povraćala od 1 dana pa do zadnjeg dana moje trudnoće ,pa vi vidite kako je to? da li je još neko tako prošao ili sam samo ja bila te sreće.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Sonja sub kol 16, 2008 11:06 pm

    u znam ja jednu curu koja je grlila školjku od prvog do zadnjeg dana, ali nije duplica.
    čak su svi malo bili na iglama "kakvo će dijete biti" kad u njoj ništa nije ostajalo, čak je išla roditi u istim hlačama koje je nosila prije trudnoće.
    curica rođena savršeno zdrava i teška 3200
    svima na olakšanje. al da joj je bilo lako... uh. ne mogu ni zamisliti. meni je samo dvaput nešto "zasmrdilo" na neki metalni miris i taj me okus pratio neko vrijeme. al povračala nikako Smile
    koraljkica
    koraljkica
    novak
    novak


    Broj postova : 11

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by koraljkica ned kol 17, 2008 11:15 am

    ajme markoanja... svaka cast kako si to izdrzala. cula sam da se to moze desiti i nadala da nece meni. ne znas sto je gore: kad ne jedes ti je zlo a kad se najedes jos gore. neko vrijeme sto god sam pojela mi se zgadilo.probala sam umbroshi sljive i jesu isto hard core za progutati ali mi je bilo bolje.
    Arte_twins
    Arte_twins
    akter
    akter


    Broj postova : 254
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Arte_twins ned kol 17, 2008 11:24 am

    Od moje frendice mama je povraćala cijelo vrijeme u svoje obje trudnoće. Kaže da nije ništa mogla jesti osim kompot od višanja i cuclati led. Povraćala svaki dan. Ne mogu si zamisliti kako je to.
    I moja frendica i njena sestra su rođene s normalnom porođajnom težinom, ali danas su mršave i sitne građe (to vjerojatno ima veze s genima, a ne s trudnoćom.)
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Jede mi se.....

    Postaj by mallena sri kol 27, 2008 11:24 pm

    Ja sam u trudnoci najvise jela grođže, i jagode od voća, a ovo ostalo svega po malo.Nekada bi mi doslo da pojedem sve sto nađem pri ruci, naravno da je jestivo :P :P , Sladoled sam obozavala.
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by RozaGroza čet kol 28, 2008 9:09 am

    Ja sam isto vegetarijanka nekih 12 godina, al sam zabrijala na ribu, ne prečesto, al onako 1-2 puta tjedno...
    A kako sam prije trudnoće stalno nešto pazila jer sam građena krupnije pa se sve prima, sad sam u trudnoći poludila za tostom sa sirom...onako lijepo zapečeni kruh i rastopljeni sir...mmmm...nekad se probudim usred noći i samo čekam kad će svanut da doručkujem Laughing

    Luda sam za jogurtom, juhicama od povrča (smiksam ih u gustu juhu), vočnim smoothie-jima a moram priznati da mi mortadela zamiriše al ne pada mi na pamet, i meso je jedino što neću stavit u usta koliko god da mi bude primamljivo...
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by maksi čet kol 28, 2008 10:50 am

    Ja sam se kave odrekla, nije mi pasala. Slatko nisam mogla, a inače sam ovisnik o čokoladi i ne mogu bez nje. Tu i tamo sam poželila hamburger pa mi je mm donosio u bolnicu. I pred kraj mi se pila coca-cola.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Sonja čet kol 28, 2008 10:57 am

    RozaGroza - pa mogla bi reći da imamo identične prehrambebe sklonosti Wink :D
    sad sam gladna kad sam pročitala za tost sir, sirevi su mi "bolest"
    :P
    a ne, nisam trudna i bolje da se makenm s ovog topica Wink :D :D
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by RozaGroza čet kol 28, 2008 11:57 am

    Sonja....ha ha ha baš si me nasmijala
    Ja se sad najela tosta i Ante mi iscjedio sok od crvenih naranaća...uf...mislim da ću početi uživati u ovom Wink
    Blonde
    Blonde
    novak
    novak


    Broj postova : 40
    Lokacija : Beograd
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Blonde sub lis 18, 2008 4:11 pm

    Meni se jeo paradajz u ogromnim kolicinama. Prvo svez pa onda sok od paradajza a na kraju paradajz corba. Sad ga normalno konzumiram. klanj Pljeskavice su mi se jele neko kratko vreme. Gazirano pijem jer nema sanse da ga izbegnem. Najvise mi se trazi Sveps, jedinoi gledam dapopijem casu dve ili da pijem kiselu. Bez jogurta za dorucak mislim da ne bi preterala dan i to po pola litra bez problema nekadi vise Smile
    Odrekla sam se cigareta a crnu kafu ne pijem jer mi se i ne trazi. Jedino nes i to po 1-2 dnevno.
    mishoiron13
    mishoiron13
    novak
    novak


    Broj postova : 60
    Lokacija : USA
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by mishoiron13 čet lis 23, 2008 6:06 am

    Kod mene je bilo totalno obrnuto. Ja sam u prethodnim trudnocama tamanila sve sto mi je dolazilo pod ruku i naravno rezultati toga bili su i suvisni kilogrami, dok sa blizancima bukvalno moras da me teras da bilo sta pojedem, ama sve mi se nesto jede a kad krenem da jedem prinesem ustima, osetim miris, pojedem dva zalogaja i ostavim.
    markoanja
    markoanja
    akter
    akter


    Broj postova : 308
    Lokacija : petrovo
    Proud to be : mama blizanaca

    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by markoanja sub lis 25, 2008 7:34 pm

    ja sam se odrekla cigareta  i kafe samo zato što mi je bilo muka od njih .tu sam imala opet sreće ,jer prijateljica je imalavelike poteškoće da se odrekne cigareta pa je zato dobila više od mene kila u trudnoći

    Sponsored content


    Jede mi se..... Empty Re: Jede mi se.....

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon svi 20, 2024 10:42 pm.