B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+10
irenak
Gogino
niksi
Aleksandra
blaza27
tami
maksi
jojka
Kapric
let tri
14 posters

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by let tri pet pro 18, 2009 3:43 pm

    Sve je to u redu Pika i Listek, meni je drago da se slažu i da se svi vole i sl. Samo kažem da što je pretjerano je pretjerano. Zamisli si situaciju da ti dolaze (ili dolazi) u 8:30 ujutro dok ste svi u pidžamama i tako svaki drugi dan. Pa za ručak, pa još jednom popodne. Pa, tražim ja od njega da mi pomogne i uključujem ga, nekad je to o.k. a nekad mu ne odgovara. Ali ne želim ga gledati baš svaki dan više puta na dan, to je stvarno previše...
    I kad odemo u šetnju naljuti se što nismo prošetali do njega, jer je to puno prirodnije nego ići negdje drugdje. Pa, ponekad se osjećam kao da mi diše za vratom, i ja želim malo intime i samoće sa svojom djecom, a on to ne kuži!
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by listek pet pro 18, 2009 7:49 pm

    let tri - mislim da je iz mog posta prilicno jasno da nisam da im se povladuje u svemu i ja osobno je bih trpila posjete moje svekrve x puta na dan i sl. No ja sam s njom odrezala i trazila da me mm podrzi. Sad funkcioniramo tako da ja s njom sve minimalno i na fino, a ono sto znam da nece ici tako obavlja mm.
    Nije idila, ali kad se nije dalo drugacije...To je njegova mama, ja se vise s njom ne zelim svadati (osim ako ne bude na tome inzistirala none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 33288 . no za sad se primirila).
    Npr. sitnica koja me je nervirala - uvijek bi ona zvala u vrijeme uspavljivanja klinaca, a znala je kakvi su i rekla sam joj vise puta kad spavaju. I ne, svaki dan ona nade vrijeme za zvati bas tada. Probala sam lijepo, probala sam da joj mm kaze, probala sam ruzno, probao opet on. I nista - ok, ima telefon i zicu i sad je fino iskljucen kad meni ne pase, a ona se sad jadna zali da me nikada ne moze dobiti. Mozda sam odvratna, a mozda s nekim ljudima nema druge. Tako bi nakako vjerovatno odradila i da se radilo s nezeljenim dolascima - isprobala sve, pa kad ne ide kljuc u vrata ili kako su ti vec cure predlozile drugim poslom, ako vec ne mozes utjecati na kljuc. Pa kad ne ide lijepo...

    Citala sam temu od starta, ali sam zaboravila jesi li pokusala to malo ostrije odrezati, a opet dopustiti mu/im da i on ima svoju ulogu, pogotovo ako su inace ok...
    Zamisli se u toj poziciji i zapitaj koja bi tebi kolicina vremana s (omiljenim) unukom/unucima bila dovoljna, koje aktivnosti bi ti voljela s njima raditi. Pretpostavljam da to nece biti 3 puta na dan, pa tako i njemu skresi malo.
    Ja osobno ne vidim u cemu je problem da uzme samo jedno dijete (ok, kuzim da on zeli uvijek isto, ali to se dogovorite)?
    Pa za multice je i izuzetno dobro da imaju posebno vrijeme jedan na jedan kad god mogu. U tome nema bas nista lose i to ne bi bilo lose iskoristiti bas zbog djece.
    Nadi nacin da obranis svoj mir, a pokusaj u tom svijetu naci i vrijeme i aktivnosti za dede i bake.
    Meni se moja na zalost toliko zamjerila (nakon mog pocetnog entuzijazma da cemo si biti dobre, jer sam ju znala od prije) da meni taj dio ide koma tesko i najrade se pravim da ne postoji...i ne ukljucujem ju bas previse. Definitivno ni priblizno koliko bih ja jednog dana voljela biti ukljucena u zivot svojih unuka( + mm je jedinac i ovo su joj jedini unuci). Nisam sigurna da je to uredu, ali ne mogu joj oprostiti neke stvari koliko god se ona sad kao i trudi biti ok. Trudim se i ja, ali vidim opet da mi ne ide.
    Nadam se da ce tebi ici bolje.
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by let tri pet pro 18, 2009 8:34 pm

    Ma Listek, probala sam razgovor na lijepo, pa sam probala i to zaobilaznim putem (idemo u posjete, netko dolazi, kupamo se i sl.) da mislim da je i sam morao shvatiti, ali ga nije briga. Netko je napisao da idem kupati klince da on i onako neće ulaziti u kupaonicu - e pa hoće! Više je puta ušao! Mislim da je njegov život prilično prazan i da je unatoč toj novoj ženi dosta usamljen. Ali to zaista nije moj problem. Uključila sam ga da nam pomaže sa jednim kad idemo na plivanje.On dođe i pomogne ali to je njemu glupo, on želi samo Matea voditi na bazen u Opatiju. Zvala sam ga sa nama u šetnje ali on samo želi šetati u smjeru njegove kuće i držati ih tamo. Nemam ga želje posjećivati jer ga i tako viđam prečesto. Neko je vrijeme (ljetos) htio da popodneva provodimo ja i djeca kod njega u vrtu. Svaki dan! Ma ne dolazi u obzir, lijepo je da želi biti dio njihovih života ali...
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by irenak pet pro 18, 2009 10:22 pm

    Let tri, ne daj se!!! Pokaži zube!!! I nema veze da li bi oni ovo ili ono, pa tebe to izjeda i polako izluđuje (ili sada već rapidno!!). Zato, ne daj se zaje...., posloži svoj život sa svojom djecom i mužem kako ti želiš, a ne gledati na druge. Oni su ti koji se tebi trebaju prilagodit, a ne ti njima. I sama kažeš, probala si lijepo, zaobilazno, ovako, onako, pa ne ide!! Onda probaj ružno!!! Nažalost, kao što sam ti već napisala, nekada je potrebno biti aždaja, da bi kasnije mogla s ljudima lijepo se dogovorit!!! To je tvoj život i imaš pravo i na privatnost i odluke bez da ti itko prigovara, osim ajde dragi, on smije ti i tamo, hehe!!!
    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by Dorieni sub pro 19, 2009 12:56 am

    Samo ću još dodati: svi se bore za sebe i svoj doprinos i ostavštinu našim malenima. I to je na kraju priče bolje nego kada netko nema interesa nimalo.

    Ali ipak mi smo ti koji smo odgovorni prema djeci i pretvaramo se u prave vučice kad nam se nešto učini da ide u krivom smjeru. Mislim da je to znak naše brižnosti. Čini mi se da je oduvijek u povijesti bilo tako. Recimo meni je svekrva (prije naših nesuglasica kojih sigurno nebi toliko bilo da nije djece) pričala priču o svojoj svekrvi, priča koja je loše završila....i nisu nikada više bili u kontaktu, i moj muž nije imao kontakte sa bakom.....To mi se čini sebično od strane majke (u ovom slučaju svekrve). Ali unatoč tome što je svjesna završetka te priče iz prošlosti nije uspjela samnom održati bolji odnos samo zato što misli da je "uvijek u pravu", a moja tolerancija je , kad je riječ o djeci puno manja nego vezano uz druge stvari.

    Lijepo piše pika i trudi se da se odnosi ne narušavaju!
    To je pak individualno jer smo jako različite sa različitom osjetljivošću, pragom tolerancije....i našim klincima može biti dobro samo ako smo mi mame zadovoljne!
    Kada držimo konce u rukama vezano uz našu obitelj mi, mama i tata, a ne itko drugi tada se mogu organizirati i zajednička okupljanja blagdanima, ili vikendima, u našim domovima! Ali ako se osjećamo ugroženom od strane svekrve ili nekoga drugoga nećemo te ljude zvati nikada u posjetu.
    Zato i dalje smatram da je bitno odrediti svoje granice i držati do sebe i svoga.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by listek sub pro 19, 2009 1:49 pm

    let tri je napisao/la:Ma Listek, probala sam razgovor na lijepo, pa sam probala i to zaobilaznim putem (idemo u posjete, netko dolazi, kupamo se i sl.) da mislim da je i sam morao shvatiti, ali ga nije briga. Netko je napisao da idem kupati klince da on i onako neće ulaziti u kupaonicu - e pa hoće! Više je puta ušao! Mislim da je njegov život prilično prazan i da je unatoč toj novoj ženi dosta usamljen. Ali to zaista nije moj problem. Uključila sam ga da nam pomaže sa jednim kad idemo na plivanje.On dođe i pomogne ali to je njemu glupo, on želi samo Matea voditi na bazen u Opatiju. Zvala sam ga sa nama u šetnje ali on samo želi šetati u smjeru njegove kuće i držati ih tamo. Nemam ga želje posjećivati jer ga i tako viđam prečesto. Neko je vrijeme (ljetos) htio da popodneva provodimo ja i djeca kod njega u vrtu. Svaki dan! Ma ne dolazi u obzir, lijepo je da želi biti dio njihovih života ali...

    Ok, ako si sve probala i ovo sto on radi ti ne odgovara - slazem se sa curama - odredi svoje granice i obrani ih ako treba i ruzno.
    Ako si ga pokusala ukljuciti na sve te nacine, a on inzistira i dalje bas na onima koji njemu pasu i ne misli na tebe - a trebao bi jer si ti ipak najbitnija osoba u zivotu njegovih unuka i trebalo bi mu biti bitno da se osjecas sto bolje svaki dan kako bi i djeca bila dobro - onda je mozda vrijeme da odustanes i pokazes zube. Da, bilo bi lijepo da on moze s unucima biti 24 sat akako to njemu pase i bilo bi divno da i tebi to pase, ali to je SF i tebi ne odgovara!
    Odredi sto i koliko ti pase i nedaj preko toga.
    Pokusaj se mozda dogovoriti da cete vi doci do njega kada ce vama to pasati, a on neka ne dolazi bez najave i dogovora (i to unaprijed reci da ti je, sta ja znam koliko ti vec pase...tri puta tjedno max u to i to vrijeme). Tako bi mogla biti mirna i sama odredivati kad cete ga vidjeti. Cak mozda da odredite tocno kad su "njegovi tremini" kod vas/kod njega, pa svi sve znate, toga se drzite i mir.
    Matea moze npr. uzeti dva puta mjesecno solo na bazen u opatiju (ako mu vjerujes).. i sl. Nemoj me krivo shvatiti, ne govorim ti da to ovako odradis, nego kako bi ja to probala posloziti da se o nama radi. Pravila su ta i ta - ko hoce moze se igrati s nama, kome ne pase nek se duri i igra sam. Za sve koji se zele lijepo druziti ima mjesta, ali ovo je nas zivot i zivi se po nasim pravilima.

    Ma tesko je to sve skupa... Sve u teoriji izgleda puno lakse nego u praksi. Znam...
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 6:05 pm

    Ja svoju sveki obozavam, jer mi uvijek dodje kad mi treba pomoci i ostane koliko treba. Al to je sve doslo na svoje nakon poroda. Prije smo znale imati trzavica Smile

    Sponsored content


    none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe - Page 2 Empty Re: none i nonoti, bake i djedovi, dide i babe

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 21, 2024 12:18 am.