B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
čizmice za sv. Nikolu?? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
čizmice za sv. Nikolu?? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
čizmice za sv. Nikolu?? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
čizmice za sv. Nikolu?? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
čizmice za sv. Nikolu?? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
čizmice za sv. Nikolu?? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
čizmice za sv. Nikolu?? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
čizmice za sv. Nikolu?? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
čizmice za sv. Nikolu?? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
čizmice za sv. Nikolu?? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+4
Aleksandra
Twin
Jorgovan
Sonja
8 posters

    čizmice za sv. Nikolu??

    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Sonja čet pro 03, 2009 1:30 am

    vjerujem da vas večina sprema neku sitnicu za dijete od sv. nikole Wink za nagradu za dobrotu, poslušnost, vrijednost i koju šibu da se ne zanesu čizmice za sv. Nikolu?? 33288
    potaknuta čuđenjem jedne starije žene koja nije mogla vjerovati da ćemo mi čistiti naše čizmice, prave i njih staviti na prozor, baš onako kako sam to ja radila kad sam bila mala (mi nismo slavili Božić u današnjem materijalističkom smislu i nije bilo djeda mraza koji je nosio poklone doma, osim sindikalnih poklona Wink i vrhunac je bio sv.Niko... još su mi živi osjećaji i doživljaji priprema i očekivanja i voljela bih da malo te čarolije osjete i LiL dok su još mali Wink )
    pa da vas čujem - čistite li čizmice (tj. oni)
    kupujete gotove platnene ili izrađujete??
    neke radove smo već vidjeli, ne škodi ih copy-paste i tu Wink
    al ono što me zanima, jel stvarno izumro običaj čiščenja čizmica i stavljanja istih u prozor (odškrinuti naravno, da niko može ući) čizmice za sv. Nikolu?? 207922
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Jorgovan čet pro 03, 2009 1:36 am

    nije izumro sonja. meni su platnene nekako umjetne.. više volim čistiti prave čizmice premda u njih stane jedino - šiba čizmice za sv. Nikolu?? 889846
    ja svojima dam i poklon i šibu ali meni je to više kao ukras i tradicija a ne zato jer su bili "zločesti"
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Sonja čet pro 03, 2009 1:39 am

    sad mi je lakše čizmice za sv. Nikolu?? 33288
    ajd, nisu ni ti pokloni nužni Wink
    ja se još sjećam sadržaja, skromnog, ali je izazivalo oduševljenje Wink a nije mi falilo inaće tih slatkiša.
    šiba obavezno, neki bomboni u boji pakirani kao rondo kojima se ne sjećam ime, čokoladice i par takvih sitnica i "glupe mandarine" čizmice za sv. Nikolu?? 33288 čizmice za sv. Nikolu?? 33288
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Jorgovan čet pro 03, 2009 1:44 am

    haha ja sam dobivala čokolade šibu ali i krampusa njega se najbolje sjećam onda bismo se brat i ja danima igrali s njima.
    za poklone se uvijek brinula moja baka. još sad kao da je vidim da stavlja poklon u čizmu.. naravno ja sam jednom škicnula i onda sam shvatila da ne dolazi sv nikola nego je to bila baka uf i djeca moraju odrasti čizmice za sv. Nikolu?? 889846
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Sonja čet pro 03, 2009 1:46 am

    čizmice za sv. Nikolu?? 207922
    prevrijedna sjećanja Smile
    ja se ne sjećam trenutka osvještenja, nije prošlo bolno očito Wink
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Twin čet pro 03, 2009 1:46 am

    oh, seka i ja smo obožavale sv. Nikolu...čizme prave očišćene...na prozor... a ujutro naranče, kinder jaje, zlatna šiba, kaugume i neka sitna igračka...ništa skupo, ali uvijek nas je veselilo!
    potaknuta vašim komentarima i mi ćemo u prozor staviti ali šlapicu, jer čizmicu nemaju!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Aleksandra čet pro 03, 2009 1:49 am

    mi stavljamo prave čizmice, iz praktičnih razloga namjerno gumene - više u njih stane Wink Šibu od mene nikad ne dobiju, od none obično šibu i slatkiše, od mojih satkiše a od nas sitnicu a ove godine sam ograničila slatkiše i dobit će pika slika i gormita i čokoladicu i dosta. A 10 čokolada i hrpa mrazova im zaista ne treba.
    Platnene čizmice su mi više značile kad su visile doma na kaminu kao što amerima vise i to mi je uvijek bilo lijepo ali to je meni samo za ukras. No to mi eto fali tu doma jer nemamo kamin još ( bit će u knjižnici jednog dana ali sačekat će to još malo) a drugo savršeno mjesto za ih objestiti nekako ne vidim. Kamo ih vi okačite ?
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Pika čet pro 03, 2009 3:07 am

    Mi svakako čistimo detaljno čizmice ("jer ako nisu savršeno očišćene, sv. nikola neće tu ostaviti nešto slatko" - tog se rado sjećam iz djetinjstva, ribali smo i glancali da su nam se ruke ukočile čizmice za sv. Nikolu?? 33288 , a prethodno bi naravno bili na kakvom izletu u samoborskom gorju).
    Što se tiče poklona u mom djetinjstvu - isto ko i sonja "glupe mandarine", u godini najveće krize čak i crvena jabuka - ali nama djeci u zg su to bile prve mandarine u godini i zaista smo im se veselili. Toblerone bi bio bingo, najveći zgoditak. inače malo suhih smokava i badema/lješnjaka/oraha. naravno i šiba (jer smo bili puni kreativnih zločestoća). ali specijalna fascinacija nam je bio onaj tamno crveni šuškavi celofan ili što već je, u što su bili zamotani. to je kao i uskršnja jaja farbana komadićima luka bio "nepobitan dokaz" da sv. nikola kao i zeko ipak dolazi iz nekog drugog svijeta čizmice za sv. Nikolu?? 33288 (jer "naša mama to ne bi mogla napraviti sama, a tog isto nigdje nema za kupiti" - tako smo mi to argumentirali. kasnije s negdje 8g. bi dobili i žvake, pa nam je to dodatno zadalo mozganja oko postojanja sv.nikole, jer "nema šanse da bi nam mama kupila žvake".)

    Moj se tata rado sjeća jedne nepodopštine koju je s frendom izveo negdje '42 u jednoj zagrebačkoj "elitnoj" ulici (kapric, ti znaš kojoj čizmice za sv. Nikolu?? 889846) : dan ranije su skovali "ratni plan" i na sv.nikolu u ranu zoru obišli prozore prizemlja (nekih svojih frendova) i iz odškrinutih prozora "pokupili" pravo bogatstvo (jabuke i suhe šljive i slično) čizmice za sv. Nikolu?? 33288


    Naš današnji "običaj": prošle godine smo čizmice stavili na bijelu dekicu a sve plišance, životinjice i lutkice posložili uokolo kao da im se dive i s čuđenjem gledaju. to ih je odmah privuklo, mada su imale samo 1g skužile su da je to nešto "wow".


    inače, cure, evo jedne super metode za discipliniranje, pokupila sam je od
    jedne mega-bake u čekaonici. dakle, kad su vam djeca nešto zločesta ili
    im pročitate opasne namjere samo zaprijetite značajnim tonom: "Sveti
    Nikola SVE gleda..." i umire se za tren. Čak mi se čini da se i moja i.
    zamislila na tu rečenicu, bilo kako bilo, zaista djeluje. čizmice za sv. Nikolu?? 33288
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by blaza27 čet pro 03, 2009 10:05 am

    pika mojima djelovalo ali i prestalo.

    u nas je ciscenje cizmica jedva cekam,ja sam cistila cizmicu dok god se nisam udala a onda nikola prestao dolaziti čizmice za sv. Nikolu?? 33288 ,a sada sa njim skupa svi cistimo
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Maja čet pro 03, 2009 12:01 pm

    i mi cistimo cizmice. ok, prosle god smo cistili papuce i smjestili ih na prozor i onda su se cdom cudili ujutro kad su nesto nasli unutra

    ove god ce bit cizmice i stavit cu im unutra cokoladice i to je to

    a sto se mojih sjecanja tice, odvijek sam voljela Sv. Nikolu. i dan danas ga volim ali nesto malo manje otkako sam odselila od mame jer mi je mama do zadnjeg dana dok sam zivila kod njih uvijek spremala pod jastuk da me doeka ujutro

    sjecam se da kad sam bila mala sam vjerovala da to donosi Niko, a kasnije kad sam skuzila da je mama, godinama sam ju pokusala uhvatit da vidim kad to ona radi i nikad ju nisam uhvatila. zena je ispunila sta je trebala i u 26god nikad nije bila uhvacena

    i znam da mi je to do zadnjeg dana bilo odlicno i svako jutro sam se veselila kad bi zavukla ruku pod jastuk a tamo suskavi papir, unutra zvake i dorina sa ljesnjacima čizmice za sv. Nikolu?? 207922
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Branka čet pro 03, 2009 8:39 pm

    Mi kao mali nikad nismo čistili čizmice, nije bilo sv. Nikole ni poklona, ni šibe. Vjerojatno jer smo morali imati vojni režim, ne dao Bog da ti netko vidi na prozoru nešto prije nove godine. Tako smo skrivećkli i bor kitili 24.12. (moja mama je htjela), no bio je u sobi do negdje 28.12. kad je smio u hodnik da ga se vidi. čizmice za sv. Nikolu?? 85897 Poklone smo dobijali samo za Novu Godinu, nije se zbrajalo tko je bio dobar, nije se ni pisalo pismo djedu mrazu jer se znalo da se to tata obukao, ili susjed...
    Okrutna realnost od malena.

    Moji klinci nemaju čizmice, platnene, osim za vrtić , ali su i to ukinuli, pa možda povješamo na kamin. Problem je što igračka ne stane u nju, pa će ju mandarina popuniti ... čizmice za sv. Nikolu?? 33288 , a igračka pored.

    Sponsored content


    čizmice za sv. Nikolu?? Empty Re: čizmice za sv. Nikolu??

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 9:25 am.