B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    curkanje plodne vode......ili nešto??? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +7
    Twin
    lara_31
    Sam
    Maja
    igordana
    maso
    I&S
    11 posters

      curkanje plodne vode......ili nešto???

      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S ned lis 18, 2009 1:48 pm

      ovak.....zadnjih 4-5dana imam "mokri" problem.....gačice su mi poprilično vlažne, a nije od mokraće jer nema taj "miris " po mokraći....zapravo nema nikakvog mirisa.....ja nemam nikakve bolove jedino me se prek dana ponekad zna javiti malo pojačani pritisak skroz "dole".......imam i bijeli iscjedak isto bez mirisa......
      jel tko ima takve simptome? ja sam se maloprije čula sa svojim ginićem i idem ujutro kod njega ali eto zanima me ipak jel tko imao nešto slično i kak je to prošlo.....?
      moja mama se brine da mi nije ta vlažnost od curkanja plodne vode.....
      što ako je? pa još mi je jako rano za bebe.....tek 29 tjedan....
      maso
      maso
      akter
      akter


      Broj postova : 132
      Lokacija : osijek
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by maso ned lis 18, 2009 2:02 pm

      i meni se u zadnje vrijeme pojacao iscjedak, ali nije bistar, obilniji je ali ipak se vidi da je iscjedak ne neka bistra tekucina da bih mogla povezati s plodovom vodom....pa vidjet ces ujutro sta ti kaze, cuvam ti fige da je samo ipak iscjedak!!!
      maso
      maso
      akter
      akter


      Broj postova : 132
      Lokacija : osijek
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by maso ned lis 18, 2009 2:05 pm

      a taj pritisak bas nije dobar kako su meni reki, a jel osjetis da ti se stomak, stvrdne, to ne boli, nego samo postane tvrd na par sekundi ???
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S ned lis 18, 2009 2:13 pm

      pa nisam primjetila......to za trbuh......
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S ned lis 18, 2009 2:20 pm

      a za iscjedak neznam......imam zasad sao crne gaćice u keje stanem pa ne kuži se jel prozirno ili ne.....
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by igordana ned lis 18, 2009 2:23 pm

      "AL -SENSE kit" test za plodnu vodu (izgleda poput dnevnog uloška). U City Centru One u ljekarni mu je cijena (1 uloška) 65,64kn. Skupo, ali po nekim informacijama u nekim apotekama jedan košta cca 80kn (jedna napisala da ga je platila 89kn).... .
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by igordana ned lis 18, 2009 2:25 pm

      Ja sam ti imala istih problema, no meni je to ipak bila mokraća. Cure su obje bile zatkom i dobrano mi vršile pritisak na mjehur. Kupi si ovaj test biti ćeš barem mirna
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by igordana ned lis 18, 2009 2:25 pm

      Mene je to smirilo
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Maja ned lis 18, 2009 2:55 pm

      ja sam imala isto takav pritisak i curkanje i u bolnici su mi napravili test i ustanovilo se da nije plodna voda. nalaz bude gotov za jedan dan. a pritisak mi je bio jer sam ih cijelo vrijeme nosila jako nisko

      ja predlazem jos malo stroze mirovanje i sutra kod ginekologa da ti napravi test da budes mirna curkanje plodne vode......ili nešto??? 889846
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S ned lis 18, 2009 3:35 pm

      hmm......ajde kad mi netko bude doma pošaljem ga po taj test......
      znaći ipak može biti mokraća....????
      da bar...... curkanje plodne vode......ili nešto??? 207922 nadam se.......ali sad sam zbunjena jer nema nikakvog mirisa......
      ili su mi osjetla otupjela pa ne osjetim?
      Sam
      Sam
      novak
      novak


      Broj postova : 56
      Lokacija : Vukovar

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Sam ned lis 18, 2009 5:54 pm

      Moguce da ti je iscjedak draga....meni je tako sa Samuelom bilo pa sam u bolnicu isla ali je bio samo pojacani iscjedak...Drzim fige da je sve ok!!! Cekamo sutra nalaz ginica curkanje plodne vode......ili nešto??? 889846 curkanje plodne vode......ili nešto??? 150506
      lara_31
      lara_31
      akter
      akter


      Broj postova : 196
      Lokacija : Nizozemska
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by lara_31 ned lis 18, 2009 8:50 pm

      I ja sam ga imala, i meni se pojavio dosta rano, pa mislim cak i ranije. kad sam to rekla na pregledu svojoj ginicki uopce se nije obazirala na to, pa me malo zarinulo bilo. Drugi put sam joj to ponovila (svakih 15 dana pregled) ni tada nije reagirala. Tako da sam sa tim strahom docekala 38 tjedana. na porodu sam se mslila - e kad sad otkriju da je cijelo vrijeme curilo, ali kad su mi probusili vodenjak - eh tad sam osjetila sta je curenje curkanje plodne vode......ili nešto??? 207922 ..Ma mislim znam da moze po malo curkati, ali koliko sam citala o tome da sluznica non stop stvara novu vodu tako da se nemoze nesto strasno dogoditi u nekom kracem periodu, a ako i jeste curenje mislim da bi se pokazali i neki drugi simptomi da nesto ne stima. Npr jake ucestale kontrakcije (opet ni to nemora da znaci jer ja sam imala i kontrakcije od 22 tjedna, doduse ne strasno ucestale i nisu bile bolne)..
      Mislim da to od tebe nije nista strasno, kao sto cure kazu malo se primiri veceras, probaj se opustiti i sutra kod ginica.
      A cuj, ulazis u trece tromjesjecje sad ti je za ocekivati masu nekih promjena koje su neophodne, i kroz koje smo svi manje vise prosli, i sve se na kraju dobro zavrsilo. Sretno sutra curkanje plodne vode......ili nešto??? 207922
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Twin ned lis 18, 2009 10:55 pm

      e za test ću ti ja sutra provjeriti nešto, javim ti na pp iza 16 h, može? taj što igordana piše, mislim...
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S pon lis 19, 2009 4:48 am

      ok, može
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Pika pon lis 19, 2009 6:24 am

      podsjeti ginića nek te pošalje i na dexsametazon, meni je to mislim bilo presudno za cure. i moraš još izdražat barem 2-3 tjedna. nemoj dozvolit paniku jer će ti samo tlak narasti. bit će sve ok, probaj s nekim alternativnim metodama za opuštanje i pozovi u posjete samo osobe koje te smiruju. curkanje plodne vode......ili nešto??? 889846 curkanje plodne vode......ili nešto??? 322718
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S pon lis 19, 2009 11:15 am

      ja bila kod ginića........kaže uobičajena trudnička upala ali kod mene vrlo jako izražena......otud tako jaki iscjedak i pojačano vlaženje
      bar nije plodna voda curkanje plodne vode......ili nešto??? 261367 ......
      eto sad znam da se i doma može dobiti upala.......usprkos redovnom održavnju higijene....
      cerviks mi je jako skračen, kaže da nije to baš u tolikoj mjeri očekivao, ali zasad da me ne maltretira (osim ako bi ja htjela i ako bi se osjećala sigurnije) da me nebi u bolnicu još bar tri tjedna (do kontrole) pa ćemo vidjeti.....
      ali nek si laganini spremam torbu.....
      pčelica maja
      pčelica maja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 979
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by pčelica maja pon lis 19, 2009 11:19 am

      Ajde dobro je ,bar znaš na čemu si curkanje plodne vode......ili nešto??? 659344
      Drži se , miruj ,lezi ,odmaraj i uživaj još dok možeš u miru i tišini
      Svi smo uz tebe! curkanje plodne vode......ili nešto??? 322718
      blanche
      blanche
      domaći
      domaći


      Broj postova : 566
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by blanche pon lis 19, 2009 12:22 pm

      I&S znači i ti si pokupila nekakvu upalu...Ja cijeli prošli tjedan trčim po laboratorijima,radim urinokulturu,vadim krv zbog sumnje na kolestazu(svrbi me cijelo tijelo luđački,mokraća mi je skroz tamna)i sad čekam nalaze..Sutra na još jedno vađenje krvi(ukupne žučne kiseline),ma,luda sam...To je zato što mi je cijela trudnoća prošla više nego uredno,pa valjda moram nadoknaditi na kraju curkanje plodne vode......ili nešto??? 15653
      Evo,samo da znaš da suosjećam s tobom i da se nadam da će ti sve proći u redu...Ti samo odmaraj... curkanje plodne vode......ili nešto??? 512189
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Maja pon lis 19, 2009 12:24 pm

      koji ti je test radio da je siguran da nije plodna voda?

      super da je "samo" upala iako ni to nije bezazleno. odmaraj, utopli se, pij caj od brusnice i zaprijeti klincima da neka izvole ostati unutra jo najmanje mjesec dana curkanje plodne vode......ili nešto??? 230223
      maso
      maso
      akter
      akter


      Broj postova : 132
      Lokacija : osijek
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by maso pon lis 19, 2009 3:48 pm

      Samo ti sto vise lezi i odmaraj, ja sada vidim da to pomaze itekako:), nemoj puno sjediti , lezanje najbolje...drzim ti fige da sto duze ostanes doma...
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Vanja pon lis 19, 2009 3:57 pm

      Odmaraj ,a pit ćemo kavu sa štrucama kad izađu za cca 6 tjedana! curkanje plodne vode......ili nešto??? 889846
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Twin pon lis 19, 2009 5:54 pm

      I&S ajde dobro da nije plodna voda...
      svejedno LEZI NA LIJEVI BOK! odmaraj draga, ne diži teže od žlice!
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S pon lis 19, 2009 8:03 pm

      maja: rekao mi je neki naziv što je napravio da provjeri plodnu vodu al ja tak sretna kaj nije ništa bebama da mi je isparilo curkanje plodne vode......ili nešto??? Icon_redface .....
      uopće ne kužim to sa tim upalama......u ovome jesenskom razdoblju im jesam sklona ali sad kak sam doma, ne sjedim na hladnom i sl......pa neznam di sam to mogla pokupiti? ili to čuči skriveno u urganizmu?
      twin: ništa od lijevog boka......od početka trudnoće ja na lijevom boku nemogu.....čim legnem na lijevi bok mi je muka, žgaravica....ma bolje da nepričam.......a na desnom i na leđima mi je super......a dr mi je rekao da nema veze....nek ležim onak kak mi paše.......
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S pon lis 19, 2009 8:17 pm

      blanche: joj i tebe snašlo.....i to još gore nego mene........ curkanje plodne vode......ili nešto??? 512189 .........meni je mokraća ok, nije me slao na vađenje krvi, nekaj je samo kopkao, napravio i dao mi vaginalete 7 dana.......eh da....i rekoa je da se nakašljem malo da vidi jel kod takvog pritiska nešto curka i popušta.....ali ništa ne curka.....

      joj curke još jedno zanimljivo pitanje: dok smo isli doma stali smo u ljekarni da si aj podignem te vaginalete i usput kupim u ljekarni sterimar jer imam začepljeni nos (to mi je dr rekao da uzmem) i pitam ja jel smiju trudnice koristiti sinusan (mali džepni, ja svoj od prošle godine nemogu naći pa reko ak smijem da si ga kupim.......) i kaže mi žena u ljekarni da trudnice nesmiju koristiti ništa u čemu ima mente i mentola......
      e sad jel se to odnosi na cijelokupni asortiman proizvoda (čaj od mente, mentol bombone, inhalaciju......)?
      ja se ovih dana tak guštam u čaju od mente jer me baš lijepo pročisti i paše mi (a i jedino njega volim) i napravila sam si malu inhalaciju sad jedan dan kad nisam mogla normalno disati.....

      pitat ću ja opet doktora kad budem na kontroli za to, ali evo ako netko ima saznanja o tome zašto menta, mentol i trudnoća neidu zajedno nek mi objasni.....molim lijepo curkanje plodne vode......ili nešto??? 889846
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by I&S pon lis 19, 2009 8:19 pm

      vanja: čim se rode (nadam se da neće još jedno vrijeme) i bude prilika za to eto mene s njima do cc1........ curkanje plodne vode......ili nešto??? 207922

      Sponsored content


      upitnik Re: curkanje plodne vode......ili nešto???

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pon svi 20, 2024 8:10 pm.