B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
tjemenica Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
tjemenica Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
tjemenica Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
tjemenica Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
tjemenica Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
tjemenica Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
tjemenica Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
tjemenica Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
tjemenica Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
tjemenica Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+13
Twin
niksi
tami
majaipetra
Oceana
Dorieni
irenak
maksi
Jorgovan
misek
Aleksandra
Maja
igordana
17 posters

    tjemenica

    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik tjemenica

    Postaj by igordana pon ruj 28, 2009 7:55 pm

    Moja H dobila tjemenicu i to između i u obrvama i vidim da ima ljuskice iza uha, na glavi još niš nema vidljivoga. I jučer i kod L primjetih začetak tjemenice isto među obrvama. Strah me to mazati puno uljem jer je blizu očiju... imate li savjete...molim vas napište... e, i da li ih to može bolit, peć?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Maja pon ruj 28, 2009 8:46 pm

    naravno da ih to moze peci ako prede neke granic3e normalnog i pocnu se stvarati ranice itd.

    ja sam svojim to rjesavala tako da sam im uvijek cesljala kosicu suprotno od smjera rasta da se odigne od tjemena i kad bi se nesto pojavilo, pred nocno spavanje bi im oprala kosicu i utrljala masionovo ulje i ostavila preko noci.

    doduse, nismo imali previse problema da li radi prevencije ili zbog nekakvih gena neznam tjemenica 889846
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Aleksandra pon ruj 28, 2009 9:52 pm

    namaži uljem slobodno - tanak sloj toliko da vlaži kožu neće im od toga ništa biti - ako se bojiš onda kad zaspu.
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by misek pon ruj 28, 2009 10:30 pm

    mi nismo imali nikad tjemenicu,
    ali naš ped je mojoj poznanici rekao da namaže uljem slobodno i onda gazom ili onom trljačicom lagano to skine....
    mislim na ovo oko očiju...

    a ja sam isto svaku večer poslije kupanja namazala glavicu i kosicu uljem onim dječjim i češljala u suprotnom smjeru od rasta....
    i prala glavicu redovito, svaki dan...

    ne znam jel tjemenica stvar gena, ali jedna pedica je rekla da je tjemenica stvar nehigijene glavice.... još u rodilištu su nas učili šta raditi i kako....
    ne znam, velim.... mi ju nismo imali....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Maja pon ruj 28, 2009 10:36 pm

    nisam bas sigurna da ima veze sa higijenom tjemenica 889846
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by misek pon ruj 28, 2009 10:44 pm

    velim, ne znam...
    tako mi je reklo više medcinskih djelatnika...
    a i u nekoj knjizi sam pročitala isto...

    kao treba češljati glavicu i prati naravno da ne bi nastala tjemenica, jer je ona naslage na glavici koje imamo svi, ali kod bebača je izraženija....
    a i mm-ova sestrična ima sad već dvoje djece i oboje imaju tjemenicu i njoj je dr. rekao da je to on nepravilne higijene...
    ok za malog od 4 mjeseca, ali curka joj ima 5 godina i još uvijek tjemenicu......
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by igordana pon ruj 28, 2009 11:00 pm

    Hvala...čula sam već za to da je to stvar nehigijene - pa sam se i zapitala sama kak je to moguće - s jedne strane vele da bebe ne treba prečesto prati , a drugi vele svaki dan...ne znam kak sam propustila da su joj obrve zmazane...no kaj je tu je...moram u borbu s njima...
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Aleksandra pon ruj 28, 2009 11:02 pm

    moji kao bebe nisu imali tjemenicu a kosu smo prali jednom tjedno a Dani je dobio tjemenicu negdje s 2,5 g i rješili smo ju u dva, tri mazanja uljem i onda iščešljavanje - dakle moguće je da se javi i kasnije. To je u biti posljedica lučenja lojnih žlijezda na tjemenu i nije vezana uz higijenu u smislu da je se ne drži nego ako usljed nepravilng lučenja lojnih žljezda a zbog poremežaja hormona dođe do toga - na to se utjecati ne može.
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by misek pon ruj 28, 2009 11:05 pm

    ma nije ti to takav problem....
    malo namaži uljem i onda lagano postuži s gazicom....
    odmah će otići sve...

    ubiti važno je tako male bebice mazati uljem jer im je kožica osjetljiva pa puca ili se ljušti......

    oko pranja ne znam...meni su svi rekli svaki dan najbolje navečer kupanje.....
    ali bez nekih kupki i ne znam čega..... ili lagani dječji sapun ili kamilica.....
    i namazati uljem dječjim običnim.... pogotovo pregibe rukica i nogica da ne popucaju....
    ja sam tako....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Maja pon ruj 28, 2009 11:09 pm

    djecju kozu ne treba tretirati ni sa cim osim ako je ona suha. sva ta ulja svakodnevno sprecavaju kozu da vrsi svoju duznost i da dise jer i koza je organ tjemenica 889846

    kao sto je sasa rekla, lojne zlijezde, pretjerano lucenje i bla bla. dakle, svaki put cesljanje u obrnutom smijeru a ako dode do naslaga, maslinovo ulje i to je to i ujutro samo iscesljati

    treba paziti ako se javi tjemenica u jacem obliku da se ipak ne trlja sa gazom niti sa icim jer se ona moze "zalijepiti" za tjeme pa se njezinim povlacenjem moze ozlijediti koza
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Jorgovan uto ruj 29, 2009 12:46 am

    Najjednostavnije - navečer namazati tankim slojem ulja i ujutro počešljati, pa oprati. Moj R. ima sklonost a A. nema. Wink
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by maksi uto ruj 29, 2009 1:36 am

    Ni moji nikada nisu imali tjemenice a glavicu smo prali svaka 4 dana!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by irenak pet lis 02, 2009 1:11 am

    Ukoliko ti se beba ljušti između obrva i iza uha to ti više ne mora biti tjemenica nego ima neki drugi naziv (iako na isto ti dođe). Mi smo mazali lagano bademovim uljem i jednom kremom za koju je naša pedica napravila sastav (full na prirodnoj bazi) i u jednom danu se na pola smanjilo. Pokušaj s bademovim uljem lagani sloj i vidjeti ćeš.

    Btw - nema veze s nehigijenom, to garantiram. Ja sam moje lickala do besvjesti, pa su svejedno dobili tjemenice i to prhutanje između obrva. Stvar je kožice. Jedino kaj ja nikada ne bi koristila šampon za bebe protiv tjemenica, nekako mi je to previše kemije za bebice, a ima prirodnih rješenja. Ako pronađem recept, stavim sadržaj kreme od moje pedice pa se to da u ljekarni napravit.
    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Dorieni pet lis 02, 2009 4:37 am

    Bok, mislim da sa higijenom nema veze, mi se nismo prečesto lickali pa nismo dobili dok su bile bebe, jednom tjedno sam ih vatom i kamilicom brisala, poslije vodom i mustela sapunčićem kupala i još uvijek samo voda i taj sapun. Prije par dana sam prvi put kupila im šampončić! Tjemenicu su ipak dobile sa godinu i nešto, znam da se ne smije ali sam uživala guliti im je sa glavice, lagano noktom tjemenica 85897 , samo jednom smo probali to sa maslinovim uljem.
    Probaj u tankom sloju proći gazicom sa uljem po koži glavice kažu da bi se trebala tjemenica tj. ljuskice odignuti od kože i da se nakon par sati može lakše skinuti gazom. Po licu možda da probaš sa svojim mlijekom namazati, pošpricati, ne može naškoditi, a mislim da bi možda moglo pomoći smekšati ljuskice da se lakše skinu.
    Jeste imali fazu čišćenja lica? Moje su bile u prištićima zbog mojih hormona ful osute jedno dva tjedna!
    Jeste uspjeli?
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by igordana uto lis 06, 2009 7:29 pm

    u dva navrata sam pokušala već odgovoriti na ovaj post onda kad nije radio forum... ovako..današnje stanje tjemenica je supeer...u princippu sam i radila onak kak ste i same savjetovale.
    Koristila sam mast od nevena i maslinova ulja koja se u dodiru sa toplom kožom rastopi, pa dejluje poput ulja. Već prvi dan se pokazalo pobošanje. No vidjela sam da su najbolje odlazile kad bi ih preko dana mazala, a navečer okupala. od vode su se još razmekšale te se prilikom brisanja frotirastim ručnikom fino skinule.

    Inaće smo u međuvremenu bili kod pedice i ona nam je dala bepanten mast i rekla neka s time mažemo kroz 8 dana, pa ako ne ode da dođemo k njoj...ja s tom mašću mažem samo Lidijine ojedine na vratu koje i dalje ne izgledaju lijepo...
    jedna frendica mi je za ojedine savjetovala kantarionovo ulje...znate li kaj o tome?
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Aleksandra uto lis 06, 2009 9:00 pm

    kantarionovo ulje, ili crveno ulje ili ulje gospine trave ti je super za sve ozljede, rane, ogrebotine.. ma svako oštećenje kože, prirodno je i nemože štetiti tako da samo naprijed. Bepanten za tjemenicu to pak nisam nikad čula ali ako djeluje zašto ne.
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by igordana uto lis 06, 2009 11:13 pm

    Ja sam isto na internetu gledala za tjemenicu i moram priznati da nisam vidla da je netko mazao tjemenicu s bepantenom, zato sam i ja nastavila sa mašću od nevena i masl.ulja.
    Jedino, velim, te ojedine na vratu mažem sa bepantenom. Čekam da prođe tih 8 dana, ako se ne povuće probati ću to ulje. Sutra mi dolazi teta pa joj bum pokazala vrat od L i pitala ju kaj ona misli.
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by igordana uto lis 06, 2009 11:18 pm

    Dorieni je napisao/la:
    Jeste imali fazu čišćenja lica? Moje su bile u prištićima zbog mojih hormona ful osute jedno dva tjedna!

    Meni L ima brdo prištića, nadam se samo da nije neka alergija.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Aleksandra uto lis 06, 2009 11:21 pm

    Ako vratiću ne pomogne ni bepanten ni crveno ulje probaj sa Linola fet kremom.
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by igordana uto lis 06, 2009 11:24 pm

    Budem si to zapisala, hvala... tjemenica 150506
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Jorgovan uto lis 06, 2009 11:27 pm

    Moram priznati da smo mi te ojedine (pretpostavljam da misliš na crvenilo u pregibima?) uspješno rješavali Niveinom kremom za guzu, ona je fantastično gusta i ima puno cinka; sve ranice, crvenila.. do ujutro praktički nestanu. tjemenica 889846
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by igordana uto lis 06, 2009 11:41 pm

    to ti je kod L crveno u pregibu, a uokolo se širi prema vratu, ramenima i prsima kao plikovi - primjetila sam da ima i neke kao prištiće u kosi...pedica je to vidla i dala mi tu kremu, bumo vidli...
    ja imam za guzu jednu kremu koju rade u jednoj ljekarni i super mi je...malo sam si razmišljala da ju s tim namažem jer joj guza i pregibi na nogama nemru bolje izgledati, ali kako smo krenuli sa svime ovime ne želim eksperimentirati već idemo jedno po jedno da joj ne pogoršam
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Jorgovan uto lis 06, 2009 11:46 pm

    Ajoj... nadam se da ćete uspjeti.
    Ja sam ti sve rješavala s nekoliko kapi baby ulja u vodu za kupanje. Od toga koža bude prirodno elastična i baršunasta, i obično bi se crvenilo, plik ili bilo što drugo povuklo.
    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Dorieni sri lis 07, 2009 3:43 am

    Sigurno nije alergija, neznam da li ima djece koja ne prođu tu fazu, kad se lice očisti navalite na foto session tjemenica 207922
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Oceana pon stu 30, 2009 7:23 pm

    nama se dokazalo super za tjemenicu.....Sebamed šampon za jako osjetljivu kožu...bolji od Mustele (bar nama)...jednom smo oprali kosu i nestalo (curica nam ima jako gustu i kovrčavu kosu i onda se često oznoji pa dođe i tjemenice malo). Eto to su naša iskustva...

    Sponsored content


    upitnik Re: tjemenica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 11:18 pm.