B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Torba za rodilište Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Torba za rodilište Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Torba za rodilište Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Torba za rodilište Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Torba za rodilište Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Torba za rodilište Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Torba za rodilište Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Torba za rodilište Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Torba za rodilište Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Torba za rodilište Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    3 posters

      Torba za rodilište

      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      Torba za rodilište Empty Torba za rodilište

      Postaj by Vanja uto srp 29, 2008 9:57 pm

      Evo za naše nove trudnice:

      Najvažnije!!!!!!!!!!!:
      • zdravstvenu knjižicu
      • trudničku knjižicu ili nalaze od doktora ako doktor nije upisivao u trudničku
      • knjižicu s ultrazvuka
      • potvrdu o krvnoj grupi i RH faktoru (ako imate i druge nalaze ponesite i njih),
      STAVITI U VREČICU KOJA SE MOŽE UNJETI U BOKS: 2-3 ULOŠKA VIR 80, MALI RUČNIK, ŠPRICALICU S VODOM – NE SMIJE SE PITI VODA, ALI PAŠE ŠPRICANJE USTA JER SE SKROZ OSUŠE, LABELO, MOBITEL, FOTOAPARAT

      Zatim:
      • nekoliko paketa vatenih uložaka (najbolje VIR 80 ili slični jer su najmekši pa u slučaju epiziotomije ne grebu ranu) , a možete i jedne allways ao se bojite da će procurit pa njih stavite ispod
      • sok i plastična čaša
      • krekeri ili neki suhi keksi
      • grožđana mast ili labello za usnice (ide i u rađaonu)
      • wc papir
      • grudnjak za dojenje – JEFTINI I JAKO DOBRI SU U INTERŠPARU, IMAJU CRNE I BIJELE PO 79 KN, MULLER U CITY CENTRU IMA SAMO BIJELE ZA 69 KN, ISTO SU OK.
      • jastučići za grudnjak
      • nešto za čitanje
      • blok i olovku
      • spavaćicu s gumbima na prednjoj strani (provjerite u rodilištu mora li biti bolnička) – VINOGRADSKA SVAKO MALO OSTANE BEZ SVOJIH SPAVAČICA, PA PONIJETI ZA SVAKI SLUČAJ ,A U PETROVOJ STE U SVOJOJ , A NA SV. DUHU SAMO NJIHOVE
      • ogrtač
      • gumene papuče/japanke s kojima možete i pod tuš (ili dvoje da vam noge ne budu mokre)
      • 2-3 para čarapa
      • stvari za osobnu higijenu (četkica i pasta za zube, blag sapun, sapun za intimnu njegu, šampon, nekoliko ručnika) IMATE U DM I MULLER MALIH BOČICA SVIH TIH STVARI A ZA TIH PAR DANA BIT ĆE DOVOLJNO.
      • mobitel(i punjač, te dodatni bon)
      • krema za ruke (zbog bebe je potrebno često prati ruke pa se jako suše)
      • deo bez mirisa ili s mirisom kojeg ćete koristiti cijelo vrijeme dok dojite (dijete ponekad može prestati dojiti ukoliko mama miriši drugačije)
      • jednokratne gaćice (10 komada) – IMA ZA KUPITI U NEKIM LJEKARNAMA TE U HOSPITALIJI KOD PETROVE BOLNICE, JAKO KORISNE, MOGU SE KORISTITI I VIŠE PUTA, LAKO SE RUČNO ISPERU, A MOGU SE I PRATI U VEŠ MAŠINI ,A IMATE I U TL I U ADAXU
      • Byvacin sprey za rane, nakon nužde i za rashlađivanje rane od epiziotomije
      -krema protiv hemeroida može zatrebat
      -tablete protiv bolova ,voltaren, to možete tražiti i u bolnici da vam daju inekciju (ja mrzim inekcije) , a da možete izdržati
      • papirnate i pogotovo vlažne maramice za ruke i sl.
      • DOMESTOS MARAMICE ZA BRISANJE WC ŠKOLJKE ILI U MULLERU IMATE SPREJ ZA DEZINFEKCIJU I PAPIR ŠTA SE STAVLJA NA ŠKOLJKU (KAO U NEKIM BIRCEVIMA)

      Osnovno pravilo jest - ne nosite previše - obično su ormarići mali a u svim bolnicama vlada pravilo da zbog održavanja higijene sve stvari trebaju biti smještene u ormariće.,tako da si sve pripremite doma i neka vam po potrebi donose u bolnicu.
      Na porod dođite bez laka na noktima, i po mogućnosti bez nakita.
      Tekućinu možda nećete smjeti imati na porodu, ali vam treba čim prije nakon poroda (najbolja voda - negazirana, eventualno sokovi - negazirani).

      Može zatrebati:

      • izdajalica (može vam zatrebati ako beba nije s vama u sobi, kako ne bi došlo do upale. No, bolje je naučiti ručno se izdojiti, a izdajalica se uvijek može naknadno kupiti
      • sat
      • fotoaparat ili kamera - odmah nakon poroda ili drugi dan kako biste fotografirali bebu
      • brojevi SOS telefona za dojenje:
      01 61 77 520 i 091 22 77 220

      Na putu kući
      Vaše će bebe u rodilištu biti obučene u bolničku robicu. Kada budete išli kući, osoba koja će doći po vas treba donijeti stvari u kojima će mama i bebe kući. Za mamu je najbolje pripremiti nešto od trudničke odjeće, prikladne za lako dojenje, a za bebe vam treba slijedeće:
      • pelene platnene ili jednokratne (2 komada)
      • pelene tetra (4 komada), (ili više ovisno o godišnjem dobu ili načinu, recimo; dvije za široko povijanje, jedna ispod glave, jedna za prekriti lice ako je hladno)
      • benkica ili body (2 komada)
      • štramplice (odijelce ili kompletić 2 komada)
      • čarapice (2 para)
      • kapica (ako je hladno osim pamučne uzmite i vunenu)
      • švedska pelena (za eventualno široko povijanje)
      • jastuk ili dekica, ukoliko je hladno
      Došlo je vrijeme da krenete kući. Pritom obavezno vodite računa da bebe u automobilu vozite sigurno, u autosjedalici za bebe, propisno postavljenoj i vezanoj.

      VINOGRADSKA: BUĐENJE U 5H, MJERENJE TEMPERATURE, DONOŠENJE BEBA OD 6 DO CCA 8, DORUČAK, VELIKA VIZITA, DONOŠENJE BEBA OD 9 DO 12H, PEDIJATRIJSKA VIZITA OKO 12H, RUČAK U 13H, DONOŠENJE BEBA, POSJETE OD 15H DO 16H, IZNOŠENJE BEBA ZA POSJETE U 16H, MALA VIZITA, VEČERA, DONOŠENJE BEBA DO 23H. BEBE SU CCA 7H DNEVNO S MAMAMA.. POSTOJI APARAT ZA KAVU NA KOVANICE, NEMA UVIJEK SAPUNA I WC PAPIRA U WC-U PA NOSITI SVOJE.

      PETROVA SVE ISTO SAMO ŠTO SU POSJETE OD 17H DO 18H I TADA SE IZNOSE BEBE ZA POSJETE

      Ovo sam ja imala kad sam išla u bolnicu tj. te sam podatke prikupila za vrijeme trudnoće ; Vinogradska jer sam po mjestu stanovanja spadala , a Petrova jer sam nosila blizance ,tako da imam podatke za oba dvije.
      Marija
      Marija
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2061
      Lokacija : Donji Miholjac
      Proud to be : mama blizanaca

      Torba za rodilište Empty Re: Torba za rodilište

      Postaj by Marija uto srp 29, 2008 11:16 pm

      Ovo zadnje je bezveze. U Osijeku su bebe odnosili 4 puta dnevno, i to, od 7-8 ujutro, mjerenje, kupanje,presvlačenje, oko 12 bi ih samo odveli presvući iodmah ih vratili, oko 20 isto samo presvlačenje i u ponoć samo presvlačenje. Sve skupa, oko sat i 15 minuta.
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      Torba za rodilište Empty Re: Torba za rodilište

      Postaj by Vanja uto srp 29, 2008 11:22 pm

      mare krivo si me shvatila , u to doba iznose bebe da bi ih vidjeli posjetitelji ako žele tj. dođeš do njih pozvoniš i oni ti iznesu bebu za pokazat.
      Marija
      Marija
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2061
      Lokacija : Donji Miholjac
      Proud to be : mama blizanaca

      Torba za rodilište Empty Re: Torba za rodilište

      Postaj by Marija uto srp 29, 2008 11:45 pm

      Pa napisala si bebe su cca 7 sati dnevno s mamama...tu dolje, kod vinogradske...ma,nema veze
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      Torba za rodilište Empty Re: Torba za rodilište

      Postaj by Vanja sri srp 30, 2008 12:10 am

      sad sam skužila o čem pričaš (plavuša) . pa dobro koji sat gore dole :D

      ajde cure iz ostalih gradova isto iskustva o bolnici u kojoj su rodile tj. ovo oko pidžama ,oko posjeta itd.
      Marija
      Marija
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2061
      Lokacija : Donji Miholjac
      Proud to be : mama blizanaca

      Torba za rodilište Empty Re: Torba za rodilište

      Postaj by Marija sri srp 30, 2008 12:26 am

      U Osijeku je potrebno sve što si gore navela, s tim da je spavačica-pidžama privatno vlasništvo, dakle, nije od bolnice. Ja sam imala i fen za kosu.
      A uloške vir 80, kupila sam 10 paketa, iskoristila čitavih 4 uloška, jer sam rodila carskim i rekli su mi da normalno koristim allways. Kao, kod prirodnog poroda je rana osjetljiva, pa su najbolji ti vir ulošci.
      Posjete su u Osijeku dvaput dnevno, od 10-11 i od 16-17. Mama mora izaći u hodnik, tj. ne u hodnik odjela, nego u hodnik bolnice, nešto poput predsoblja. Bebe iznesu do staklenih vrata. Iznimka je porod carskim rezom gdje prva dva dana puštaju posjete u sobu, pa čak i kad je beba u sobi. A beba je u sobi cijeli dan osim tih sat i 15 minuta potrebnih za preglede, mjerenja, kupanje, presvlačenje.
      Kod dojenja smo u velikoj prednosti. Naime, meni su sestre pomagale tjedan dana u svakom podoju,  namještale bebu, davale savjete, čak su mi pomogle i oko izdajanja i bile su uvijek spremne pomoći, kad god bi ih zvala. A moje je zvonce najčešće zvonilo. Kada bi išla na pedijatriju, ostavila bi im bebu u boksu, da im je na oku, a ne u sobi sama, čim bi se vratila, beba je bila kraj mog kreveta.
      Postojalo je pravilo kod dojenja. Naime, mama ima plahtu na krevetu, jednu na kojoj leži, i jednu s kojom se pokriva.Mama leži na donjoj plagti,pokrije se gornjom,beba leži na gornjoj, tako da je uvijek na čistom. I to, kad bi vidli da se ne pazi na plahte, izvikali bi se na nas.
      Ja sam prezadovoljna osječkom bolnicom i nemam apsolutno nikakve primjedbe. Pravi prijatelj djece. I majki.
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Torba za rodilište Empty Re: Torba za rodilište

      Postaj by mala-kate čet kol 30, 2012 9:09 pm

      Na Sv. Duhu uvijek ima spavacica, a ogrtac je beskoristan jer je strasno vruce.

      Sponsored content


      Torba za rodilište Empty Re: Torba za rodilište

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pon svi 20, 2024 10:11 pm.