B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Dosade li igračke? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Dosade li igračke? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Dosade li igračke? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Dosade li igračke? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Dosade li igračke? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Dosade li igračke? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Dosade li igračke? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Dosade li igračke? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Dosade li igračke? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Dosade li igračke? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +2
    Sonja
    let tri
    6 posters

      Dosade li igračke?

      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      Dosade li igračke? Empty Dosade li igračke?

      Postaj by let tri pon kol 31, 2009 1:13 pm

      Da li vašoj djeci nakon nekog vremena dosade igračke koje imaju i kako to rješavate? Negdje sam pročitala da je dobro dati djetetu samo određeni broj igračaka a ostale spremiti pa ih mjenjati kako mu one prve dosade. Tako bi mu igračke uvijek trebale biti ponovno interesantne. Da li je netko od vas to probao i da li jebilo uspješno?
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Sonja pon kol 31, 2009 1:23 pm

      o da.... dosade...
      mi smo to prije rješavali tako da bi stvarno spremali od njih neke igračke, pogotovo sa puno dijelova koje se lako prospu i rade puno nereda, a uvijek su im dostupne slikovnice, knjige, papiri, bojice, plišanci i sitne životinje, likovi....
      pa bi im svakih nekoliko dana mijenjali igračke. par dana kockica, par dana željeznice, play doh... i sl.
      a kad su malo porasli i naučili sami spremati i odlučivati čime će se igrati. imamo veliku plastičnu kantu na kotače i nekoliko polica i ladica i vrače u kojima su sve igračke i oni sami sad izvlače određeno što im padne na pamet....
      nekad im dođe, al obavezno traže dozvolu prije - pa prospu sve po podu i oduševe se kad na dnu nađu nešto što su davno zagubili Wink
      uvjerili smo se da puno razbacanih igračaka samo ostavlja veliki nered i zbunjenost. oni se ne bi znali odlučiti čime bi se igrali, ometalo bi im pažnju i stvaralo neku konfuziju..
      brzo bi neke super igračke postale predmeti razbijanja i gađanja... kad dođe do toga, zamijenimo postavu i njima super, a kuća urednija (ako to mogu uopće reći... ne bi voljela sad izvlačiti fotke kuće od prije dvije godine Suspect kad smo kroz kuću doslovce put krčili ko u đungli Laughing
      kad su manji, treba im organizirati, kasnije će sami Wink
      neke glupe igračke nikad nisu ni bile zanimljive i te bi brzo završile u smeću, a druge koje su im par dana super pa počnu skakati po njima i testirati čvrstoću - idu u arhivu na neko vrijeme Wink
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Aleksandra pon kol 31, 2009 4:13 pm

      potpisujem sonju
      bobo
      bobo
      akter
      akter


      Broj postova : 384
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by bobo pon kol 31, 2009 6:08 pm

      Sonja je rekla: nekad im dođe, al obavezno traže dozvolu prije - pa prospu sve po podu i oduševe se kad na dnu nađu nešto što su davno zagubili.(Ne znam zašto mi citat ne dođe uokviren kao vama?)
      Moje ne traže dozvolu (kad to dolazi?)- Ami obično legne na pod i traži od Vali da prospe cijeli sadržaj igračaka iz kutije na nju i onda je sretna da je sva zatrpana i to joj je najveći gušt. :shock:
      Nema igračke koja bi im zaokupila dugo pažnju.
      Već dugo su u fazi da ih zanimaju stvari koje nisu igračke: kuhinjski pribor (kasnije ih neće zanimati), lončići, plastične posude, vide, lampe...odnosno sve što nije u kutijama za igračke.
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Aleksandra pon kol 31, 2009 6:35 pm

      Sonjini su dobro odgojeni pa pitaju Wink moji to naprave da ne vidim.
      Sada sa 4 g staža nevinasce , moj zaključak je ovakav. Bebama i do nekih 18mj trebaju poticajne kvalitetne igračke jer idu u usta Od 18 mj do 3 g netrebaju im igračke skupe, najbolje je sve ono što je doma i što je zabranjeno a igračke su kratkog vijeka i zanimacije ma koliko kalitetne bile. E onda nakon 3 g počinju prve "ljubavi" za dinosaurima, autima, gormitima, winxicama, vinijem... kako koje djete i proradi mašta sa cca 3,5 i onda je tu prava igra. Sad se od nićega može napraviti nešto a sa kvalitetnim igračkama će se dugo igrati - ako su naravno u temi koja ih zanima.
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Sonja pon kol 31, 2009 11:24 pm

      dolično sročeno Aleksandra dooobar

      upravo to sam i ja sad mislila dodati... čisto za orjentaciju, al već naslute roditelji i prate djetetove afinitete, al zato rodbina i prijatelji obično nemaju blage ako im se ne nacrta Wink i dobro je imati na umu to što je saša napisala ako netko kupuje igračku za unaprijed Wink

      moji imaju malu prednost da otpočetka oboje imaju dostupne i "muške" i "ženske" igračke. tako da se nekad zajedno igraju spajdermena ili ninja, a nekad cijelo popodne brinu o lutkama, hrane, presvlače, uspavljuju... Wink
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Aleksandra uto ruj 01, 2009 10:12 am

      i na tom ti najviše zavidim da znaš jer ovi moji nemaju ženske igračke, no vole kuhati i brinuti se za životinje pa to malo kompenziramo Wink
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Sonja uto ruj 01, 2009 11:24 am

      ma ajde, sigurna sam da imaju i jednog i drugog Wink
      došli mi na rođendan kod malog nećaka, 3.
      ...kad šta mu mama kupila - lutkicu!!! sa pelenama i svim ostalim roll
      zaboravila sam koja je bila priča oko toga, nije bitno...
      al ono realno - zašto ne Wink
      kad sam se ja ko mala igrala najviše loptama i kamionima i sasvim sam žensko roll
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Maja uto ruj 01, 2009 2:29 pm

      i mi imamo rotacijske igracke. kad vidim da se dugo ne igraju sa nekom igrackom ide u ormar i dolazi druga na red

      i slazem se sa ovim za igracke od 1-3. ajme koliko sam ih samo bacila jer su bile nize kvalitete a neznaju se igrati sa njima. ja sam im nudila razne igracke nesvjesno ignorirajuci njihove potrebe. naime, moji se bas i ne igraju igrackama, njima je jos uvijek zanimljivija igra manipulacije predmetima i igre koje izbacuju energiju tako da sam uzaludno nudila boice i neke mirne poticaje kad su oni samo htjeli trcati, penjati se, bacati itd

      sad imaju grpu lopti i loptica, biciklo kod bake i slikovnice pred spavanje. i poceli su kao nesto sarati ali ih ne drzi duze od 2min tako da cu taj dio prepustit odgajateljicama a ja cu onaj drugi dio koji ce bit gotovo nemoguc dok su u jaslicalma a to je biciklo i ispucavanje energije
      Helena
      Helena
      novak
      novak


      Broj postova : 97
      Lokacija : Dubrovnik
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Helena uto ruj 01, 2009 5:39 pm

      Aleksandra je napisao/la:Od 18 mj do 3 g netrebaju im igračke skupe, najbolje je sve ono što je doma i što je zabranjeno a igračke su kratkog vijeka i zanimacije ma koliko kalitetne bile.
      Potpisujem!

      Kad su igračke nove, uglavnom ih nose sa sobom u krevetić, pa ih zagrle za spavanje....a onda kad se s igračkama počnu "ludirati" - okretati, izvrtati, lupati, gurati u njih svašta, to je znak da su im dosadile........
      Najviše se zabave s igračkama kad ih ja idem spremati, pa ih onda oni vade ponovo vanka, i "iznenađuju" se .......aaaaaaaaa viiiiiidiiiii ooooovooooo

      Kad smo sad bili na otoku, bez puno igračaka, nisu im nešto specijalno ni falile - čitali smo i listali žutu štampu, roll
      igrali su se s metlama, četkama, zalijevali cvijeće; i uglavnom jurili okolo, tj. trčali - kako Maja kaže - ispucavanje energije je bilo zanimacija no1.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Maja uto ruj 01, 2009 5:41 pm

      a metenje i zalijevanje cvijeca su odlicne zanimacije. trajeusatima a naprave nesto korisno roll

      Sponsored content


      Dosade li igračke? Empty Re: Dosade li igračke?

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: ned svi 19, 2024 6:51 am.