B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
porod - poprečan položaj blizanaca i porod Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+7
Twin
niksi
didi
irenak
listek
Sonja
matilda
11 posters

    poprečan položaj blizanaca i porod

    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by matilda pon vel 15, 2010 10:54 pm

    naime doktor mi je rekao da su moji blizanci smješteni poprečno u stomaku pa me zanimada da li je koja od vas imala takav položaj dječice u trudnoći?
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by Sonja pon vel 15, 2010 11:12 pm

    bilo ih je i sigurno će se javiti.
    moji su bili 1.glavicom, 2. poprečno
    porod prvog bliz. odnosno moje princeze vaginalno
    a 2. bliz. princa carski, ali samo zato jer se igrom slučaja nije okrenuo kako treba. stali trudovi.

    tebi je položaj indikacija za garantirani carski, to ti je gin sigurno rekao, osim ako još ima vremena da se okrenu (koliko tjedana brojite??)
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by listek pon vel 15, 2010 11:25 pm

    zadak i poprecno - carski
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by irenak uto vel 16, 2010 12:01 am

    Meni je prvi bio glavicom, drugi poprečno, ali iz drugih razloga sam završila na carskom. Iako, ukoliko su oboje poprečno onda je to carski. Ali ne brini, nije ništa toliko strašno što se tiče carskog.
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by didi uto vel 16, 2010 12:07 am

    indikacija za carski ali znaju se okreniti zavisi koji je tjedan?ne brini puno je takvih slučajeva porod - poprečan položaj blizanaca i porod 551704
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by niksi uto vel 16, 2010 1:03 am

    Kod mene također prvi na glavu, drugi poprečno. Doktor je savjetovao carski radi sigurnosti i ja sam pristala. Ne brini se, još ako budeš mogla birati idi na spinalnu anesteziju, lakše se oporavlja ( bar mi je tako rekla svekrva koja je anesteziolog).
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by Twin uto vel 16, 2010 1:38 am

    Kod mene isto kao i kod Niksi. S tim da sam ja pitala može li vaginalni porod, a dr je rekao da su šanse da sve bude ok u tom slučaju 2% i da je poprečni položaj (ne i zatkom!) odn situs obliqus indikacija za carski! Da ne bi i ti kao naša Sonja (još sam pod dojmom njene priče) završila na vaginalnom i hitnom carskom!
    A za spinalnu - nema šanse da bih propustila rođenja svojih anđela i prespavala, spinalna je zakon! Sve znaš, a ništa ne boli!
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by I&S uto vel 16, 2010 8:50 am

    moji su bili prva curka (zadak), a drugi dečko (glavicom)....samo zbog curke sam išla na carski i to u spinalnoj.....koliko god da sam bila u panici ako ideš na carski svakako spinalna......rto je zakon
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by Aleksandra uto vel 16, 2010 9:22 am

    prvi zadak, drugi poprečno, carski uz spinalnu.
    U biti je najgora varijanta ovo Sonjino kad se stvar zakomplicira - jer em riskiraš život djeteta em završiš na hitnom carskom pod općom anestezijom i nakraju ne "doživiš" rođenje svog djeteta. Neću ni spominjati oporavak mame koji je dupli porod. Ako je već indikacija carski onda ga treba odraditi "školski" i dočekati svoje bebe.
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by mallena uto vel 16, 2010 12:11 pm

    1.glavicom, 2. poprečno
    Naime gin, koji j e bio u dežurstvu forsirao me je na prirodni, dok netko nije mom Gin javio da je počelo, pa je on došao i na carski.
    Marko je bio poprečno Ivan okrenut glavicom dole.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by irenak uto vel 16, 2010 5:26 pm

    Cure moje, stvarno vam zavidim. Ja sam dobila spinalnu, ali nije ulovila!! Dogodi se jednam na 1000 zena da ne ulovi, i onda su me uspavali totalno jer vise nije bilo vremena Sad!!
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by matilda uto vel 16, 2010 7:14 pm

    Jučer smo napunili 29 tjedana trudnoće! oba blizanaca su poprečno pa sam i njega pitala hoće li se okrenuti do kraja,a on mi je rekao da se ne brinem uopće.
    S prvim djetetom sam sam završila na hitnom carskom pa su me totalno uspavali. Nije išlo prirodno tako da sam spremna na oporavak od carskog u svakom slučaju.
    Mislite li da se imaju sad više vremena okrenuti? Uz sve jedan je blizanac okrenut glavicom prema leđima a jedan prema stomaku. Sad svaki imaju oko 1300 grama.
    Hvala cure na odgovorima i podršci! porod - poprečan položaj blizanaca i porod 551704
    avatar
    melitajel
    škicer
    škicer


    Broj postova : 1

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by melitajel pet svi 04, 2012 10:14 am

    Ja sam trudna 35 tjedana i oboje su na zadak, doktori kažu da postoji šansa da se okrenu ali mala tako da mi je carski realna opcija. Moram priznati da nebi imala ništa protiv,svoju curicu sam rodila prirodno a sada imam šansu isprobati i carski! Love
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by niksi pet svi 04, 2012 1:06 pm

    Ja sam prvog sina rodila prirodno i jako sam htjela opet, no jos sam vise zeljela da sve prodje u redu pa sam bez previse razmisljanja pristala na carski ( vec sam gore pisala).
    Sretno, sad si vec jako blizu pa evo malo val val val
    Anonymous
    Gost
    Gost


    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by Gost čet lip 21, 2012 2:35 pm

    hana je bila prva i isla glavicom..tarik je isao poprecno...isla sam na carski zbog prijevremenog poroda ..ali ja sam i zeljela carski

    Sponsored content


    porod - poprečan položaj blizanaca i porod Empty Re: poprečan položaj blizanaca i porod

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto svi 07, 2024 2:20 am.